PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 den boşa düşme

Syranox
09 Haziran 2020, 03:04
Forumda böyle bir konu vardı fakat olayı tam anlayamadım 1 den ikiye attığımda 2 deyken boşa düşüyor ve gözlemlediğime göre azcık dikey yokuşlarda daha yapıyor tam olarak bilmiyorum yeni aldık motoru motor sıfır değil fakat bu olay daha yeni Olmaya başladı neden yapıyor tam olarak söylebilirmisiniz

tarikcapar
09 Haziran 2020, 09:00
Senkromeç sorunlu olabilir, yada hilaller eğilmiş olabilir. 2 nin olduğu yere tam oturmuyordur.

gokhan85
09 Haziran 2020, 11:12
0 motorda da olabilir, yarışçıların nefret ettiği birşey aynı zamanda.

Samet Ağır
09 Haziran 2020, 12:12
Malesef şanzuman sökülüp dişli değişecek. Dişlinin birbirine oturan yüzeyleri aşınıyor yüke binince atıyor.

furkansevke
09 Haziran 2020, 15:10
Bende debriyajsız geçirince oluyor bazen. O zamanda olacağını anlıyorum tam çekmediğimi farkediyorum çünkü. Debriyajlı geçişte hiç olmadı.

Motor modeli ve km si nedir ? Muhtemelen arkadaşın dediği gibi dişli değişecek yemiş ama diğer seçenekleride değerlendirelim. Motora yeni başladıysanız eğer (bilmiyorum) vitese nazik davrandığınız içinde olabilir. En torklu dişliler arasında olabiliyor. Normal mi hayır.

Syranox
10 Haziran 2020, 03:07
Motor cbr 125 km 42 bin motor zaten 4 sene yatmış ve ve biraz hor kullanmışlar şu ikiden boşa düşme olayı çok kötü motor çok bağırıyor insan ister istemez sinirleniyor ve motor hakkında pek bilgimiz yok ilk Motorumuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

Malesef şanzuman sökülüp dişli değişecek. Dişlinin birbirine oturan yüzeyleri aşınıyor yüke binince atıyor.

Bu kaça patlar bize?

tuna_tour
10 Haziran 2020, 03:35
motor 2. viteste çok zorlanmış ve 2. vites dişlisi zaman içinde aşınıp ömrünü doldurmuş, motorun açılıp 2. vites dişlisi değişecek tavsiyem bütçen varsa değişmesi gereken başka dişli rulman ve keçeleri de değiştirmen böylelikle düzgün kullanırsan uzun yıllar sorunsuz binersin