PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet malzemelerinin ithalatında gümrük vergileri artırılmış.

hokahey
08 Haziran 2020, 19:47
Az önce ajanslarda tesadüf ettim. Olay nedir beyler?

Ali Mert
08 Haziran 2020, 19:54
Eldiven alacaktım onu duymuşlardır.
..
Keşke biraz bilgi verseydin, ne kadar vergi hangi ürünlere falan diye.

hokahey
08 Haziran 2020, 19:57
Eldiven alacaktım onu duymuşlardır.
..
Keşke biraz bilgi verseydin, ne kadar vergi hangi ürünlere falan diye.

Acanslarda gördüm.

tommygun
08 Haziran 2020, 20:00
Haber doğruysa bu öneriyi getiren bürokrat şöyle düşünmüş olabilir; "Olm memlekette zaten 80 milyonu geçtik, madem motosiklet kullanıyorsunuz, korunup da n'aapçaksınız? Ekipmansız patlayın bir yere, söz sizi de "şehit hükmünde" sayacağız"

watercolours
08 Haziran 2020, 22:12
Vergide adalet. Bu kalemleri unutmuşlardı, şimdi ekleyip adaleti sağladılar.

hokahey
08 Haziran 2020, 22:23
Motosiklet malzemesi nedir? Ekipman mı? Krank, piston, silindir gibi parçalar mı? Topcase yahut koruma demiri mi; nedir?

watercolours
08 Haziran 2020, 22:40
Saymayın bence. Unuttukları varsa hatırlatmış olursunuz.

Ali Mert
09 Haziran 2020, 00:03
Saymayın bence. Unuttukları varsa hatırlatmış olursunuz.

Sadece kulak arkası kaldı, sıkıntı yok

ojo
09 Haziran 2020, 00:29
bi vergi memuru olsa da anlatsa

içimizden biri

içtenlikle

qqferit
09 Haziran 2020, 01:21
Sadece kulak arkası kaldı, sıkıntı yok taktığımız maskeler saolsun kulak arkasının halini hatrını soruyor. Vazelin sürüyoruz kulak arkasına

mgora
09 Haziran 2020, 06:54
Bize ne ithalatçı düsünsün :flower:

arndiol
09 Haziran 2020, 09:20
Total vergi alımlarını oranlarsak en üst sırada cıkacağımıza eminim.

mesela %27 kdv alıyor macaristan , biz %18 ancak diğer vergilerle onları geciyoruzdur herhalde.

'-'
09 Haziran 2020, 10:12
macaristan güçlü orbán kanunları ile yönetiliyo

rollcycle
09 Haziran 2020, 12:48
Biraz önce arabanın radyosunda tesadüfen açık olan a haberde motosiklet satışları covid sebebiyle patladı ikinci elde %100 zamlanma oldu diye haber yaparak bir iki motosiklet uzmanıyla konuştukları bir habere denk geldim :) aynı söyledikleriniz gibi düşündüm her an yeni zamlar yeni vergi oranları gelebilir. Nezaman bişeyler haber olsa ardından birşeyler patlıyor.

bursalıali
09 Haziran 2020, 13:53
bi vergi memuru olsa da anlatsa

içimizden biri

içtenlikle
Hoka bu taş bana mı , sana mı? Emme ve lakin ben MTV ödemesi dışında vergi dairesine gitmiyom ki?

Quantrell
09 Haziran 2020, 14:23
Biraz önce arabanın radyosunda tesadüfen açık olan a haberde motosiklet satışları covid sebebiyle patladı ikinci elde %100 zamlanma oldu diye haber yaparak bir iki motosiklet uzmanıyla konuştukları bir habere denk geldim :) aynı söyledikleriniz gibi düşündüm her an yeni zamlar yeni vergi oranları gelebilir. Nezaman bişeyler haber olsa ardından birşeyler patlıyor.

Yorum yapmamalıyım, yorum yapmamalıyım, yorum yapmamalıyım.. daha gencim ömrümü çürütmemeliyim...

hokahey
09 Haziran 2020, 14:45
Hoka bu taş bana mı , sana mı? Emme ve lakin ben MTV ödemesi dışında vergi dairesine gitmiyom ki?

Gitme abi, vergini internetten öde. Senin menfaatin için böylesi daha iyi.

bursalıali
10 Haziran 2020, 04:36
Gitme abi, vergini internetten öde. Senin menfaatin için böylesi daha iyi.

Ya Hoka , ben kısırım diyom, sen kaç çocuğun var deyu soruyon. Ali abinde netden ödemeyi becerebilecek kapasite nerede. Anca tıpış tıpış gitsin , tediye makbuzunu eline alsın , bir de gerçek mi diyin koklasın sonra huzuru kalbinen
dönsün evcağazına. Baaayyy.

Buraki
10 Haziran 2020, 07:46
ben hep 50 liralık ekipman aldığımdan beni etkilemicek zam.

YasinC
10 Haziran 2020, 07:50
Yakında altımıza bez bağlayacağız.

hasmet
10 Haziran 2020, 10:27
Yakında altımıza bez bağlayacağız.
Alternatif olarak seleye streç film de çekilebilir :)

gerivites
10 Haziran 2020, 12:15
http://www.motosiklet.net/forum/gundem-ve-siyaset/203024-1000e-yakin-urune-yeni-gumruk-vergisi-hayirli-olsun.html

yeni gümrük verileri geldiğinde şöyle bir konu açmıştım. Ne kadar güzeldir ki resmi gazetede malzemeler kodlu olarak yayınlanıyor. Vatandaş ayıkmasın diye galiba :)

The Dude
10 Haziran 2020, 13:43
özelde motosiklet ürünleri genelde ise ithali yapılan aşağı yukarı bir çok ürün ve hizmete ek vergiler getirildi.
muhtemelen yeni vergiler eklenmeye ve mevcutların da artırılmasına devam edilecek.

bunların hepsi yerli üreticiyi korumak ve yerli ve milli üretimi artırma amaçlıdır (https://tele1.com.tr/rizede-devrilen-tirin-icinden-irandan-getirilen-cay-cikti-174236/).

ayrıca ürünlerin ve hizmetlerin fiyatlarının artması, müebbete bağlanmış vadeli krediler kullanarak onlara sahip olmanızı engellememektedir.

lütfen boş geçmeyelim. (https://bizbizeyeteriz.gov.tr/)

hokahey
10 Haziran 2020, 14:16
Ya Hoka , ben kısırım diyom, sen kaç çocuğun var deyu soruyon. Ali abinde netden ödemeyi becerebilecek kapasite nerede. Anca tıpış tıpış gitsin , tediye makbuzunu eline alsın , bir de gerçek mi diyin koklasın sonra huzuru kalbinen
dönsün evcağazına. Baaayyy.

Abi yakın zamanlarda bu ödemeler için vezne dönemi kapanacak, her şey elektronik ortamda yapılacak. Buna hazırlansan iyi olur.

bursalıali
12 Haziran 2020, 01:03
Abi yakın zamanlarda bu ödemeler için vezne dönemi kapanacak, her şey elektronik ortamda yapılacak. Buna hazırlansan iyi olur.

Hoka bizim evonun mtv si 62 lira gibi bişey zaten, veriyom o parayı benim
damada o sağolsun hallediveriyo kendi kredi kartıynan.

Thesinner83
12 Haziran 2020, 11:34
Geçen hafta motorum için zincir dişli seti sormuştum. Orjinali 570 TL demişlerdi. Salı günü verdim servise sıra ödemeye geldi 612 TL olmuş :queen: 42 TLcik geçiriverdiler. O an ki duygularımı anlatamam zirvedeydim :flower:

E.Yzr
12 Haziran 2020, 12:38
Toptan yasaklasınlar bari, nedir bu motosiklet aşıklarının çektiği

okaplan
12 Haziran 2020, 15:16
Koruyucu ekipmanların vergisi kaldırılması gerekirken üstüne yeni vergilerin gelmesi anca tacikistan,peru gibi 5.sınıf ülkelerde olur. Biliyorsunuz ki almanya bizi gısganiyeh o yüzden her şey katlanarak fiyatlanmaya devam edecek. Ayrıca zam değil o fiyat güncellemesi, bunlar yapılmasa nasıl büyüyeceğiz he pis hayinler sizi :queen: