PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba RX-9 stop etme ve tekrar çalışmama.

semih118
07 Haziran 2020, 20:19
Arkadaşlar geçen yolda 40-50 km hızla giderken stop etti motor. Daha sonra çalıştırmaya çalıştığımda marş basıyor, hafif gaz verince pırr pırr yapıp çalışacak gibi oluyor, duman atıyor ama çalışmıyordu.

Yolda kalınca kayınçoyu aradım geldi o da baya uğraştı ayak marşıyla da çalışmadı falan. En sonunda çalıştırdı bu sefer gaz yemedi motor. Gaz verip devir yükselince stop etti hep. 15-20 dakika rolantide çalıştırdı yine sonrasında bi şey değişmedi. Bir ara egzozun birleşim yerinden benzin attı damlattı baya ara ara.

Bujiye falan baktı bi şey yok gibiydi, depo kapağını açıp içine basınçlı şekilde üflemeye çalıştı falan. Ama hala çalışmıyor motor.

İşin özü bu sorun nedir acaba bilen anlayan çıkar mı? Pek anlamadığım için elimden gelince anlattım olayları :)

yurekli_emin
07 Haziran 2020, 20:36
Karbüratörlüyse karbüratör pislenmiş olabilir.

semih118
07 Haziran 2020, 22:41
Karbüratörlüyse karbüratör pislenmiş olabilir.

Karbüratörlü.

boora
07 Haziran 2020, 23:00
Motora hava gelmiyor gibi. Jikle açık kalmış olabilir ya da hava filtresi tarafı tıkalı olabilir

semih118
08 Haziran 2020, 11:49
Kayınço jikleye bakmıştı sanırım hocam. Hava filtresi olabilir bu modellere açık hava filtresi falan takıyorlardı bazıları, sorunluydu o konu sanırım öyle bi şeyler hatırlıyorum internetten okumuştum.