PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge ışığı değişimi

qqferit
06 Haziran 2020, 22:30
Merhaba arkadaşlar. Cbf150 motorumun gösterge ışıklarını keyfi olarak değiştirsem nasıl olur. Şu anda gösterge ışıklarımda bi sıkıntı yok. Ama kırmızı turuncu türündeki ışıklar oldum olası bana pek cazip gelmemiştir. Arabada bile öyle olmuştur. Şu anki aracımın göstergesi beyaz oh be dünya varmış diyorum bunca zamandır ben gösterge görmemişim diyorum. Işıklar ı beyaz a çevirsem nasıl olur göstergedeki rakamlarda beyaz gerçi. Yada kırmızı turuncu gibi bi renk olsa bile canlı yansın istiyorum. Arıza yokken boşuna kurcalamıyayım mı yoksa basit bi işlem tamirciler kısa sürede ve uygun bi paraya hallederlermi

arndiol
06 Haziran 2020, 22:54
Google a cbf 150 gösterge ışığı rengi yazdım, ilk sayfada detaylı anlatmışlar.

Arkadan aydınlatma olduğu için sıkıntı yaratmaz ancak uğraştırıyormuş yazılana göre.

zeynelhazan
06 Haziran 2020, 23:53
Ampulleri beyaz LED olanlarla değişirsin büyük ihtimalle dipsiz ampuldur.

Enteresandır ben de beyaz ya da mavi ışıkta rahatsız oluyorum samimi hissedemiyorum, lavaboda bile sarıyı yakarım asla floresanı yakmam :D

qqferit
07 Haziran 2020, 00:22
Ampulleri beyaz LED olanlarla değişirsin büyük ihtimalle dipsiz ampuldur.

Enteresandır ben de beyaz ya da mavi ışıkta rahatsız oluyorum samimi hissedemiyorum, lavaboda bile sarıyı yakarım asla floresanı yakmam :D doğrudur hocam. 1 yıldır göstergesi beyaz ışıklı otomobile biniyorum oh be dünya varmış diyorum. Zevk ve renk meselesi tabi. Farlar da beyaz takıntım yok. Ehliyeti aldığım günden beri otomobil sahibiyiz 15 sene gibi bir süre hiçbirzaman renkli ampul led far zenon far gibi bişey kullanmadım.