PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW G 310 GS İnceleme

Mamba09
06 Haziran 2020, 21:09
İncelemeye çalıştık.

https://www.youtube.com/watch?v=DAC-zWaw4Xc&t=11s

potasyum
06 Haziran 2020, 21:35
eline emeğine sağlık,çok güzel olupduru

tommygun
06 Haziran 2020, 22:58
Ooo Motoron demek.. Hadi hayırlı olsun.

dyavol-77
06 Haziran 2020, 23:32
Dansöz far ve çıtkırıldım yan ayaklık ve 62k fiyat...Tam bir BORUsan klasiği....:mrgreen:

Cyan
06 Haziran 2020, 23:35
Ooo Motoron demek.. Hadi hayırlı olsun.

+1

Ortaya:
62.000 çok saçma bir fiyat. Buna o para verileceğine 2 gömlek üstün KTM 390 Adventure alınır.

tommygun
07 Haziran 2020, 00:08
+1

Ortaya:
62.000 çok saçma bir fiyat. Buna o para verileceğine 2 gömlek üstün KTM 390 Adventure alınır.

62.000 TL veriyorsun Gs alıyorsun ama aldığın Gs, Gs değil.

Quantrell
07 Haziran 2020, 10:12
62.000 TL veriyorsun Gs alıyorsun ama aldığın Gs, Gs değil.

aldığın gs, gs değil :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

incelemeyi izledim bu arada yenice, gayet başarılı ve güzel olmuş :) çekimler de gayet hoştu özellikle ilgi çekici ve sıkmayan bir anlatım ile birleşmiş :) Dewamkee

Mamba09
07 Haziran 2020, 22:23
arkadaşlar, çok teşekkürler. :)

ulkerhan
08 Haziran 2020, 02:08
malum sarı sitede daha rodajı bitmemiş 250-500 km 310gs'ler var. alan neden bu kadar çabuk satıyor?

hokahey
08 Haziran 2020, 02:45
Tam bana hitap eden güzel bir motor ancak 62.000 liralık fiyatıyla yürek hoplatıyor.

Bu alet Almanya'da 6.000 euro. Orada yaşasaydım dört beş ayda biriktirdiğim para ile bu makinayı alabilirdim.

Demek ki kısmet değilmiş :(

YasinC
08 Haziran 2020, 06:58
Emeğinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Ancak motora gelirsek 62.000 liranın karşılığı yok BENCE.

Fiyatlar uçuk yani benim mantığım kabul etmiyor. Bu motoru alanda adım gibi eminim performansı yüzünden çok çabuk sıkılacaktır.

mgora
08 Haziran 2020, 07:23
Tam bana hitap eden güzel bir motor ancak 62.000 liralık fiyatıyla yürek hoplatıyor.

Bu alet Almanya'da 6.000 euro. Orada yaşasaydım dört beş ayda biriktirdiğim para ile bu makinayı alabilirdim.

Demek ki kısmet değilmiş :(

2017'de konusuna yazmışım

İkinci el F 650 GS bakan birisi gelirse ve uçuk bir fiyatı olmazsa düşüneceğim bir model bu ürün.
Pulsar 200NS Sonrası yüksek CC'ler hem fazla geliyor , hem tecrübemi yeterli görmüyorum.
Neden Dominar 400 değil dersenizde (Pulsar'dan çok memnun olsamda) artık bir seferde F/P bir ürünü değil , keyfimin istediği bir motosikleti almak istiyorum.(İkici el F 650 GS malesef sorun çıkması durunda zaman harcayabileceğim bir motosiklet değil)

Geldiği zaman sanırım 40 civarı başladı , birikmişim olsada maalesef küçük esnaf düsünce yapısı (o paraya bir kilo pirzola alıp yerdik) almama izin vermiyor.Belki Andropoza girersem alırım.:mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=AnsskFNSF-0

rollcycle
08 Haziran 2020, 08:33
Vallahi ne yalan söyliyim kanal eski haline göre çok daha başarılı olmuş. Sizin anlatımlarınız zaten yere göğe sığmıyordu şimdi böyle bir kanalla kendinize çok şey katacağınızı düşünüyorum. Hayırlı olsun.

engin_deniz
08 Haziran 2020, 11:50
ooo mamba kardeş terfii etmişin motorona. emeklerinin karşılığını az da olsa almaya başlamışsın sevindim

an12507
11 Haziran 2020, 14:15
Çok güzel ve kaliteli bir inceleme videosu olmuş.Ayrıca motoran transferin için tebrikler.Başarılarının devamını dilerim kardeşim..

ero__
11 Haziran 2020, 14:51
veee videoya BMW taş koyar :)

tommygun
11 Haziran 2020, 14:55
veee videoya BMW taş koyar :)

Motoron'un Youtube kanalında gözükmüyor ama videoyu çeken arkadaşın kendi kanalı MotoDivit'te yer alıyor.

mavzer-i
11 Haziran 2020, 15:10
bmw neyi beğenmemiş acaba. mamba çok güzel anlatmış motoru. illa bal dök yala anlatıp eksilerini bahsetmeyelim mi istiyolar.

Seko
11 Haziran 2020, 15:47
Sıfır olarak parasının motoru olmasa da özellikle benim kullandığım G310 R modeli ikinci elde fiyat performansta en iyilerinden biriydi. Biriydi diyorum çünkü şu anda öyle değil. Ben alalı 2.5 ay oldu, sıfır MT-25 fiyatına BMW çantalı olarak 500 km'de almıştım. Perfomansı, konforu (artçı dahil), yol tutuşu gayet iyi, sadece yüksek devirdeki titreşimi bir tık daha az olabilirdi. Yakıt tüketimi de 100 km'de ortalama 3.6 litre.

ero__
11 Haziran 2020, 15:47
Motoron'un Youtube kanalında gözükmüyor ama videoyu çeken arkadaşın kendi kanalı MotoDivit'te yer alıyor.

O zeman başka bir anlaşamamazlık :)

-ZERO-
11 Haziran 2020, 16:20
benim tahminim; motoron videoyu kaldırdığına göre büyük ihtimal gelen yorumlardandır. youtube'da birçok yorum bu arkadaşın altın elbiseli adamı taklit ettiğini söylüyordu. motoron galiba rahatsız olmuş olacak ki videoyu kaldırmış. özgün olup kendi tarzını yaratmak önemli diye boşuna demiyoruz. :)

f800gt videosu için forumda açtığı konuda "özgünlük" olayından bahsetmiştim ama benim tarzım zaten bu, beni tanımıyorsunuz falan deyip motoru incelerken gayet özgün olduğunu söylemişti. neyse ne diyelim. hayırlısı artık.

Mamba09
11 Haziran 2020, 17:56
https://www.youtube.com/watch?v=Nxw78FS5eAs

https://m.youtube.com/watch?v=Nxw78FS5eAs

Video artık kendi kanalımızda.

benim tahminim; motoron videoyu kaldırdığına göre büyük ihtimal gelen yorumlardandır. youtube'da birçok yorum bu arkadaşın altın elbiseli adamı taklit ettiğini söylüyordu. motoron galiba rahatsız olmuş olacak ki videoyu kaldırmış. özgün olup kendi tarzını yaratmak önemli diye boşuna demiyoruz. :)

f800gt videosu için forumda açtığı konuda "özgünlük" olayından bahsetmiştim ama benim tarzım zaten bu, beni tanımıyorsunuz falan deyip motoru incelerken gayet özgün olduğunu söylemişti. neyse ne diyelim. hayırlısı artık.

Sevgili kardeşim, böyle şeyleri konuşmayı sevmiyorum ama burda yanlış lanse etmendense, cevap vereyim.

Motoron kaynaklı bir sorun yoktu. Biz orayla çalışmaktan vazgeçtik.

Eğer bu söylediğimle ilgili bir şüphen olursa yaz, bir ekran görüntüsü atayım.

Ayrıca biz eleştiriye açığız. Bundan rahatsız değiliz. Eleştirile elestirile düzelecek bir şeyler. Fakat yorumlarla ilgili yaptiğıniz tespit yersiz olmuş. Çok çok mutlu eden yorumlar geldi, bu tarz yorumlar ağırlıklıyken, eleştirenler de oldu tabii ki. Sizin o yorumları görüp diğerlerini görmemeniz güldürdü biraz. Olsun. Canınız sağ olsun.

tommygun
11 Haziran 2020, 18:04
Dostum ben senin motor anlatırkenki tarzını seviyorum, videolarını izlerken ileriye alıp "ulan bitse de kurtulsak" moduna girmiyorum. Bence keyifliler. Sana daha önce de yazdığım gibi tek problemin bulunduğun coğrafyadan kaynaklı pek çok farklı, alternatif, yeni motora ulaşma imkanının kısıtlılığı. O problemi de Motoron ile aşacağın için sevinmiştim. Herşeyin hayırlısı olsun, kanalının daha da büyümesi dileğiyle. Buarada absürt kaçacak ama F800Gt videonda girişte ve sonda kullanılan müziği araştırıyorum, ismini bir türlü çıkaramıyorum. Şarkının ismini söylersen sevinirim.

Mamba09
11 Haziran 2020, 18:17
Dostum ben senin motor anlatırkenki tarzını seviyorum, videolarını izlerken ileriye alıp "ulan bitse de kurtulsak" moduna girmiyorum. Bence keyifliler. Sana daha önce de yazdığım gibi tek problemin bulunduğun coğrafyadan kaynaklı pek çok farklı, alternatif, yeni motora ulaşma imkanının kısıtlılığı. O problemi de Motoron ile aşacağın için sevinmiştim. Herşeyin hayırlısı olsun, kanalının daha da büyümesi dileğiyle. Buarada absürt kaçacak ama F800Gt videonda girişte ve sonda kullanılan müziği araştırıyorum, ismini bir türlü çıkaramıyorum. Şarkının ismini söylersen sevinirim.

Çok teşekkür ederim her videoya üşenmeden yorum yapıyorsunuz. kendi imkanlarımızla bulmaya devam edeceğiz.
Parça çok eski.
Caesars - Jerk it out.

Epey müzik soran oluyor videolarda, ayrı bir vakit ayırıp onları da yazsak fena olmayacak. :)

atillatopal9
11 Haziran 2020, 18:21
43bin tlye arkadaşım aldı, motora binmeden fiyatı arttı :) her ne kadar çok sevsem de ne yazık ki çok pahlalı. 2016 da f700 gs 46bin tlye almıştım ben :(

tommygun
11 Haziran 2020, 18:22
Caesars - Jerk it out.

Hay Allah razı olsun.

rollcycle
11 Haziran 2020, 18:22

Göz var nizam var :) türkiyede bu adamın üzerine var mı bilemiyorum. Ancak en özgün tarzı olan adamlardan biriydi. Kanal açıklaması ve samimiyetiyle bence en iyilerden biri, umarım böylede kalır. Motoronun yaptığı çektiği videoların kalitesi belli kanala girip son videolara bakabilirsiniz. Özgünlük buysa siz kanalı takip etmeye devam edin :)

Cyan
11 Haziran 2020, 18:43
Çok abartıyorsunuz... Motosiklet incelemesi işte, ne kadar özgün olabilir? Her şeyi de rahmetlinin işlerine benzetme huyundan vazgeçelim. Sizin istediğiniz raddede özgünlük ancak Fortnine videolarında olur, onların bütçesi konusunda bir fikriniz var mı acaba?

-ZERO-
11 Haziran 2020, 19:26
alt tarafı bi yorum yazdık ne kıyamet koptu be :mrgreen:

engin_deniz
11 Haziran 2020, 21:47

biri işi bilen yapar, bilmeyen de anca sizin gibi boş yorum yapar. nickiniz ne kadar uyumlu olmuş. karakterinize cuk oturmuş. kafama sıkar giderim buralardan der gibi bir görsel seçmişsiniz bir de :) gelde gülme arkadaş

-ZERO-
11 Haziran 2020, 22:13
biri işi bilen yapar, bilmeyen de anca sizin gibi boş yorum yapar. nickiniz ne kadar uyumlu olmuş. karakterinize cuk oturmuş. kafama sıkar giderim buralardan der gibi bir görsel seçmişsiniz bir de :) gelde gülme arkadaş

yaş kaç 12 falan mı?

kamera ve prodüksiyon konusunda elinize verebilirim bilgiyi eğer çok isterseniz.
nitekim işim bu :)

engin_deniz
11 Haziran 2020, 22:27
yaş kaç 12 falan mı?

kamera ve prodüksiyon konusunda elinize verebilirim bilgiyi eğer çok isterseniz.
nitekim işim bu :)

ben az önce gayet güzel eline verdiğimi düşünüyorum. hazmedemedin tabi anca bunları yazabildin sende :) öyle klavye başından konuşmak kolay geliyor sizin gibi gençlere.

-ZERO-
11 Haziran 2020, 22:30
bende her konuda elinize verebilirim.:) öyle klavye başından konuşmak kolay geliyor sizin gibi gençlere.

yaş konusunda pek yanılmamışım sanırım.

tommygun
11 Haziran 2020, 22:33
Beyler ayıptır, birbirinizin kuru g.tüne mi kaldınız da eline vereyim muhabbeti yapıyorsunuz? Yakışıyor mu hiç 2 tekerci adamlara?

-ZERO-
11 Haziran 2020, 22:36
Beyler ayıptır, birbirinizin kuru g.tüne mi kaldınız da eline vereyim muhabbeti yapıyorsunuz? Yakışıyor mu hiç 2 tekerci adamlara?

valla ben kamera prodüksiyon konusunda sahip olduğum bilgiden bahsettim. arkadaşın galiba bilinç altına parmak bastık yükseliyor bize. :mrgreen:

engin_deniz
11 Haziran 2020, 22:38
yaş konusunda pek yanılmamışım sanırım.

yanıldıgın çok şey var. ama boşver, yorma kendini. tanımadıgın insanlar hakkında ahkam kesmeye devam et. nede olsa klavye başındasın. delüğanlu

tommygun
11 Haziran 2020, 22:39
valla ben kamera prodüksiyon konusunda sahip olduğum bilgiden bahsettim. arkadaşın galiba bilinç altına parmak bastık yükseliyor bize. :mrgreen:

Yahu boşverin hepimizin iyi olduğu ya da yetersiz kaldığı konular var. Değer mi do majörden birbirinize çat çat girmeye? Belki bir etkinlikte yüzyüze tanışsanız çok iyi anlaşıp kanka olacaksınız.

-ZERO-
11 Haziran 2020, 22:41
yav şunu şurdan alın. içip içip foruma mı sarıyor nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Yahu boşverin hepimizin iyi olduğu ya da yetersiz kaldığı konular var. Değer mi do majörden birbirinize çat çat girmeye? Belki bir etkinlikte yüzyüze tanışsanız çok iyi anlaşıp kanka olacaksınız.

valla ben kimseye sarmadım tommygun bey. :mrgreen:
ben evde oturup çay içiyorum öyle. işsiz midir alkollü müdür nedir sarmış buraya

hasmet
12 Haziran 2020, 00:19
Çok abartıyorsunuz... Motosiklet incelemesi işte, ne kadar özgün olabilir? Her şeyi de rahmetlinin işlerine benzetme huyundan vazgeçelim. Sizin istediğiniz raddede özgünlük ancak Fortnine videolarında olur, onların bütçesi konusunda bir fikriniz var mı acaba?

Lafi acilmisken, yahu o Fortnine videolarinin kalitesi nedir oyle yahu...

Buyuk TV kanallari icin uretilmis profesyonel uluslararsi yapimlar halt etmis yaninda...

Konu, tema, senaryo, cekim, yapim, hepsi mukemmele yakin yahu. Ne kadar vakit harciyor acaba bir videoya cok merak ediyorum.

mavzer-i
12 Haziran 2020, 01:18

Buyuk TV kanallari icin uretilmis profesyonel uluslararsi yapimlar halt etmis yaninda...

Konu, tema, senaryo, cekim, yapim, hepsi mukemmele yakin yahu. Ne kadar vakit harciyor acaba bir videoya cok merak ediyorum.

yurt dışında fan ların çektiği videolar alt yapısı bile bizim burada kurumsal firmalarda yok

Cyan
12 Haziran 2020, 08:40

Efsane, ama arkada çok sağlam ekip var belli. Çok sık da video yapmıyorlar, iyi vakit harcıyorlar. Oldukça pahalıya çıktığı belli. Motosiklet kanallarının Top Gear'ı gibi bir şey herhalde Fortnine. (Top Gear'ın bazı bölümlerinin maliyetinin 2-3 mio USD gibi tutarlara çıktığını okumuştum, ne kadar doğrudur bilmiyorum ama mantıksız da gelmiyor...)

ero__
12 Haziran 2020, 08:54
ben az önce gayet güzel eline verdiğimi düşünüyorum. hazmedemedin tabi anca bunları yazabildin sende :) öyle klavye başından konuşmak kolay geliyor sizin gibi gençlere.

Şimdi yine güzel bir atasözü ile bir anlatım gerçekleştireyim.

El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış :)

Barkın'la çalışırken sinema/tv mezunu bir genç kardeş gelmişti. Premiere değilde Corel ile kurguları 3-4 günde değil 3-4 saatte yapacağını iddia ediyordu... :) Sonrasında çok kalamamıştı ne yazık ki. Corel gibi iğrenç çıktı veren bir ilkokul seviyesi programda daha 1080p video render etmeyi bilmeyen bu söylediğiniz minvalde bir arkadaş...

Benim işim ise bambaşka olmasına rağmen Gökhan Eren hocam video düzenleme işini bana verdi. Kanalına yaptıklarımın işim uzaktan yakından alakası yok, kendimi de övüyor falan değilim kesinlikle, kaldı ki benim işim değil bu ama nice işi olanları cebimden çıkarabileceğimi söylüyorlar... Onların yalancısıyım :)

Ben de Barkın'ı izler gibi izliyorum. Adamı benzetiyorum fikir üretkenliği olarak. Belki kimilerine göre Barkın'dan çok daha kaliteli sonuçlara sahip Ryan ama milletin bilmediği Barkın'ın elinde kalifiye personel olmamasıydı. Yoksa yatırım dersek 4 takın Sennheiser EW100 G3 vardı mikrofon tarafında. Buraya fiyatını yazmayayım merak eden araştırsın :)

Mamba09
12 Haziran 2020, 09:09
Efsane, ama arkada çok sağlam ekip var belli. Çok sık da video yapmıyorlar, iyi vakit harcıyorlar. Oldukça pahalıya çıktığı belli. Motosiklet kanallarının Top Gear'ı gibi bir şey herhalde Fortnine. (Top Gear'ın bazı bölümlerinin maliyetinin 2-3 mio USD gibi tutarlara çıktığını okumuştum, ne kadar doğrudur bilmiyorum ama mantıksız da gelmiyor...)

Biz de bu videoya 115 tl harcadık. çekim bitince güzel bi kıymalı pide ve tahinli yedik. hehe.

Fortnine, Motogeo falan bunlar ciddi mânada sponsorlu ve büyük bütçeli projeler. Hakkını veriyor herifler. :)

ero__
12 Haziran 2020, 10:08
Fortnine sponsorlu değilde sanki kendi sattığı sayfası sayesinde bu işleri yapıyordu gibi hatırlıyorum...

mustafaat
12 Haziran 2020, 15:30
Eleştirilecek şeyler var mı? İlla ki.
Beğenmediğim şeyler var mı? İlla ki.
Ama bunlar benim düşüncelerim ve kimseyi bağlamayacağını da biliyorum :)
*
Emek verdiğin belli; belirli bir akışın, yayın mantığın olduğu ortada. Uğraştığın, müzik, değişik çekimler yaptığın da görülüyor; işte bunlar yayıncılığını takdir etmem için yeterli. Aslına bakarsan takdir etmek zorundayım da çünkü: "Marifet, iltifata tabidir."
*
Üretiyorsun, o halde hedefsin.
Yapamayan herkesin dili seni konuşacak, zaten susmuyorlar da sağ olsunlar :)
*
Haddim olmayarak sana tavsiyem, kimseyi dinlememen, moralini de bozmaman. Neticede her şey senin verdiğin kadar değerli olacak, saldırarak var olmaya çalışanlara gereksiz kıymet göstermek gereksiz zaman kaybı çünkü.
Nereden biliyorsun dersen kırk beş yıllık ömrümde, motosiklet kulübü ve derneğinde, toplamda milyona yakın ziyaretçili motosiklet günlüğümde hep bu insanlarla muhatap oldum, çok çok azı eleştiri yapabildi, gerisi hep...
*
Unutmadan: ailecek keyifle seyrediyoruz :)

Mamba09
13 Haziran 2020, 23:23
Eleştirilecek şeyler var mı? İlla ki.
Beğenmediğim şeyler var mı? İlla ki.
Ama bunlar benim düşüncelerim ve kimseyi bağlamayacağını da biliyorum :)
*
Emek verdiğin belli; belirli bir akışın, yayın mantığın olduğu ortada. Uğraştığın, müzik, değişik çekimler yaptığın da görülüyor; işte bunlar yayıncılığını takdir etmem için yeterli. Aslına bakarsan takdir etmek zorundayım da çünkü: "Marifet, iltifata tabidir."
*
Üretiyorsun, o halde hedefsin.
Yapamayan herkesin dili seni konuşacak, zaten susmuyorlar da sağ olsunlar :)
*
Haddim olmayarak sana tavsiyem, kimseyi dinlememen, moralini de bozmaman. Neticede her şey senin verdiğin kadar değerli olacak, saldırarak var olmaya çalışanlara gereksiz kıymet göstermek gereksiz zaman kaybı çünkü.
Nereden biliyorsun dersen kırk beş yıllık ömrümde, motosiklet kulübü ve derneğinde, toplamda milyona yakın ziyaretçili motosiklet günlüğümde hep bu insanlarla muhatap oldum, çok çok azı eleştiri yapabildi, gerisi hep...
*
Unutmadan: ailecek keyifle seyrediyoruz :)

Ne güzel, motive eden bir yorum bu. Çok teşekkür ederiz, iki kez okudum. :)

freesea77
14 Eylül 2023, 00:26
Şu motora şuan 280.000 isteniyor.
Eski bir kullanıcısı olarak kesınlikle bu fiyatı hak etmiyor.
Parça sıkıntısı had safada. Ya Borusana parayı bayılıcan ya da Almanya'dan getirtcen.
Hava filtresi 2022 yazında 1000 TL idi şimdi nedir bilinmez. Tek silindir bir motora bu para çok çok fazla.