PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13 bin lira kasko teklifi

baranos
02 Haziran 2020, 13:46
Merhabalar,

İki yıldır A2 motosiklet sürücüsüyüm, Activa S'den CB250R'a geçmeye karar verdim ve bugün motosikletimi bayiden teslim aldım. Kasko yaptırmayı düşünüyordum ancak kasko firmasının bana teklifini aşağıda ekliyorum, ne dersiniz uygun mu yaptırmalı mıyım?

https://i.hizliresim.com/C55hmk.png

Reşit
02 Haziran 2020, 13:49
Aşağıya bir şey eklememişsin. Başlıkta yazan miktar güzel bence iki tane yaptır, garanti olsun :pl:

tommygun
02 Haziran 2020, 13:53
Sigorta olaylarına biraz yabancı olduğum için soruyorum. Cb250R'ı kaskolatmak için senelik 13.000 TL mi istediler? Eğer öyleyse, yerinde olsam sigortacıya "al o teklifini g..üne sok" derdim.

-ZERO-
02 Haziran 2020, 13:56
ekleseydin fena olmazdı.

newmoto76
02 Haziran 2020, 14:00
Motosiklet kasko sigortası memleketteki en değişken konulardan biridir.. Bir gün X sigorta şirketi motosikletleri hatırlar ve derki uygun fiyat verelim ve uygun fiyat verir.. Ancak sigort aşirketlerinin %80 i motosiklet kaskolamak istemez.. 13 bin TL kaskoya verilmez..

tommygun
02 Haziran 2020, 14:02
107,60 TL.lik küsürat işi bozuyor, düz 13.000 TL olsa bir nebze düşünülür :)

Levent
02 Haziran 2020, 14:02
CBR 250'nin kasko değeri ne kadarmış çok merak ettim :)

baranos
02 Haziran 2020, 14:06
30.000 vermişler :)

okanbagiscan
02 Haziran 2020, 14:07
Bütün firmalardan buna yakın fiyatmı çıkıyor.Firma motosiklete kasko yapmak istemiyorsa böyle uçuk rakamlar çıkıyor.Resmi olarak yapamam diyemiyorlar böyle fiyat veriyorlar.

nvrmnd
02 Haziran 2020, 14:09
CBR 250'nin kasko değeri ne kadarmış çok merak ettim :)

MOTORSIKLET HONDA CBR 250 R 0 0 23310 21924 19183 18274 16965 14673 13183

2018 kasko degeri 23310 lira imiş :))
türkiye sigorta birliği sayfasından kaska değerlerini incleyebilirsiniz..

exel dosyasında motosikletler de var.. onun dısında arama kısmında cıkmıyor..

impetum
02 Haziran 2020, 14:09
2buçuk 3 civarı olması lazımdı normalde

baranos
02 Haziran 2020, 14:19
Düzgün fiyat çıkaracak bir kasko firması arıyorum, öneriniz var mı?

cıbılduck
02 Haziran 2020, 14:27
Adamlar haksız mı sokağa bıraksan hırsızlık garantili. Onlar da kendini sağlama alıyor. Gerekli merciler görevini yerine getirmezse herkes kendi önlemini almaya başlar.

nvrmnd
02 Haziran 2020, 14:28
Düzgün fiyat çıkaracak bir kasko firması arıyorum, öneriniz var mı?

online sigorta portallarından teklif al.. butun sigrtalarımı öyle yaptırdım ben.. hepsini kıyasladıkları icin en ucuz teklifi veriyorlar..

baranos
02 Haziran 2020, 14:51
Merhaba, zaten online teklif aldım.

erensel
02 Haziran 2020, 15:04
Merhabalar,

İki yıldır A2 motosiklet sürücüsüyüm, Activa S'den CB250R'a geçmeye karar verdim ve bugün motosikletimi bayiden teslim aldım. Kasko yaptırmayı düşünüyordum ancak kasko firmasının bana teklifini aşağıda ekliyorum, ne dersiniz uygun mu yaptırmalı mıyım?

https://i.hizliresim.com/C55hmk.png

Yeni motorun hayırlı olsun kardeşim. Kazasız belasız güle güle kullan inşallah. Sigorta şirketleri genelde motosiklet kaskolamak istemez risk fazla olduğu için. Birde sen ilk kez kasko yaptırıyorsan fiyatı daha uçuk çekerler. Bir acenteden teklif almanı tavsiye ederim.

mavzer-i
02 Haziran 2020, 15:08
6 ay önce bende teklif almıştım. 5bin küsür fiyat verdiler. aynı motora başka birine 1300 küsür çıkmıştı. bende öyle çıkar sanmıştım.
motoru nereye koyduğundan kaç yıllık ehliyetin olduğuna kaç yaşında olduğuna ve setifikan olduğuna göre değişiyor.

galiba serttifika baştan 1500 lira düşürüyor sanırım.

espresso
02 Haziran 2020, 15:18
6 ay önce bende teklif almıştım. 5bin küsür fiyat verdiler. aynı motora başka birine 1300 küsür çıkmıştı. bende öyle çıkar sanmıştım.
motoru nereye koyduğundan kaç yıllık ehliyetin olduğuna kaç yaşında olduğuna ve setifikan olduğuna göre değişiyor.

galiba serttifika baştan 1500 lira düşürüyor sanırım.

Bu bahsettiğiniz sertifika ne sertifikası?

arndiol
02 Haziran 2020, 15:45
13 bin liraya gps , 3 adet disk kilidi ve 5 adet zincir alırsın.

o motoru öyle bir sabitlersin ki bırak hırsızı sen bile 30 dakikada cıkartırsın :queen:

emenyasin
02 Haziran 2020, 15:46
2 bin daha ekle zontes s250 al yanına. 2 motorun olur, birini çaldırır diğerini kullanırsın:P

mavzer-i
02 Haziran 2020, 15:48
Bu bahsettiğiniz sertifika ne sertifikası?

motor sürme sertifikaları varya. hondanın yamahanın verdiği. onlardan

espresso
02 Haziran 2020, 15:54
motor sürme sertifikaları varya. hondanın yamahanın verdiği. onlardan

Bunlardan alınca kasoo yaptırırken bende şu sertifia var alın kopyasını gönderiyorm indirim yapın mı deniyor?
Kaskonun yılar içide yapacağı indirimler eğitimden daha fazlaya gelecek, aynı bile olsa eğitim yanımıza kar kaacak. iyiymiş. Zaten eğitim almayı düşünüyordum.

mavzer-i
02 Haziran 2020, 15:57
Bunlardan alınca kasoo yaptırırken bende şu sertifia var alın kopyasını gönderiyorm indirim yapın mı deniyor?
Kaskonun yılar içide yapacağı indirimler eğitimden daha fazlaya gelecek, aynı bile olsa eğitim yanımıza kar kaacak. iyiymiş. Zaten eğitim almayı düşünüyordum.

tam detayları bilmiyorum ama kasko yaptırırken soruyor. varsa koypasını mı istiyor sistemden kendi mi bakıyor bilmiyorum. bende olmadığı için ben yok demiştim.

gurcanozturk
02 Haziran 2020, 16:42
Forza 250 icin benim her zaman trafik/ev sigortasi yaptirdigim sigortacim 5000 TL fiyat cekti de ona cok diyordum, 13.000TL nedir yaw. Su sertifika isine bakayim ben, var Honda Guvenli Surus egitimi sertifikam, nerelerde bilemiyorum ama almistim yani :D

rollcycle
02 Haziran 2020, 16:44
Maalesef kasko firmalarına geçirmek isteyen ve kullanıcılara geçirmek kasko firmalarının sonuç olarak düzgün kullanıcılara yansıması. Demekki bu motosikleti kasko yaptıranların alternatifsiz patlamış. Şahsen ben afrikayı 80 bin + 10 bin tl ekipman teminatıyla 3 bine ilk yılımda anadolu sigortadan kaskoladım.

captürk
02 Haziran 2020, 16:51
hangi firma çok merak ettim aralık ayı gibi ben de cb250r için kasko teklifi aldım 3600 demişlerdi her şeyi kapsayan o bile fazla gelmişti bana

baranos
02 Haziran 2020, 17:06
Unico sigorta.

fb__ömer
02 Haziran 2020, 17:11
Zincir+kilit, abus disk kilidi. Kalan parayla motosiklet klübesi bile yaptırılabilir :D

baranos
02 Haziran 2020, 17:23
Çok haklısınız.

captürk
02 Haziran 2020, 17:24
şair ve nur sigorta var galiba onlara da sorun isterseniz böyle bir fiyat çekeceklerini sanmıyorum açıkçası

ozan1991
02 Haziran 2020, 17:27
aylık 100 liradan kapalı otopark a ver hem uğraşmazsın yağmur çamur görmez kafa rahat

mavzer-i
02 Haziran 2020, 17:31
aylık 100 liradan kapalı otopark a ver hem uğraşmazsın yağmur çamur görmez kafa rahat

bu gözler kapalı otoparktan çalınan motorları da gördü.
öyle durumda otopark zararı karşılıyorsa aslında kasko yapmış gibi olunur hem.

hasmet
02 Haziran 2020, 17:55
Kasko = RISK
Genç sürücü + SS = deli gibi RISK

gurcanozturk
02 Haziran 2020, 18:13
Kasko = RISK
Genç sürücü + SS = deli gibi RISK

Elbette risk cok ama sigortacilik bunu gerektiriyor zaten.

Dunyanin her yerinde sigortacilik risk uzerine. Havada ucan A350'nin dusme riski var, sigorta sirketi bunun riski cok yuksek yapmam mi diyor ? Ama bizim cakallar yalandan yuksek fiyat verip riskten kaciyorlar, riski dusuk ama surumden kazanabilecegi seyleri sigortaliyorlar.

hasmet
02 Haziran 2020, 19:01
Amerika'da genç bir insanın 600cc SS trafik sigortası, benzinden de, lastikten de, bakımdan da fazladır. Bakın kasko değil, trafik sigortası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Elbette risk cok ama sigortacilik bunu gerektiriyor zaten.

Dunyanin her yerinde sigortacilik risk uzerine. Havada ucan A350'nin dusme riski var, sigorta sirketi bunun riski cok yuksek yapmam mi diyor ? Ama bizim cakallar yalandan yuksek fiyat verip riskten kaciyorlar, riski dusuk ama surumden kazanabilecegi seyleri sigortaliyorlar.

Riskin fiyatlandırılmasıdır sigortacılık. Riskin yüksek olacağını düşünüyorsa primi yüksek olacaktır. Serbest piyasa. En iyi primi veren paranızı alır. Eğer her şirket yüksek prim veriyorsa demek ki risk yüksektir... Bu kadar basit.

"Sigorta yapmak istemiyor", "riskten kaçıyor" türü düşünceler makul değil. Neden yapmasın? Adamın işi o. Adamın ucuza yüksek riske mi girmesini istiyorsunuz? Mümkün mü böyle bir şey?

Müşterinin satıcıya "bana bu malı bu fiyattan sat" deme hakkı olabilir mi? Ne satıcı alıcıyı almaya zorlayabilir, merhaba de alıcı satıcıyı satmaya. Serbest piyasa bu demek zaten...

Eğer bir yerden kâr elde etmek mümkünse biri orada o işi yapar. Eğer ucuza motosiklet sigortası yapmak kârlı olacaksa buyrun siz yapın... Müşterileriniz hazır.

CaptainMfk
02 Haziran 2020, 19:54
Nur sigortayi tavsiye ederim. Bana da ucukbir fiyat cikmisti online sitelerden
Nur sigortadan çözdüm. Özelden yazarsan tel de verebilirim

Cyan
02 Haziran 2020, 20:20
Amerika'da genç bir insanın 600cc SS trafik sigortası, benzinden de, lastikten de, bakımdan da fazladır. Bakın kasko değil, trafik sigortası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Riskin fiyatlandırılmasıdır sigortacılık. Riskin yüksek olacağını düşünüyorsa primi yüksek olacaktır. Serbest piyasa. En iyi primi veren paranızı alır. Eğer her şirket yüksek prim veriyorsa demek ki risk yüksektir... Bu kadar basit.

"Sigorta yapmak istemiyor", "riskten kaçıyor" türü düşünceler makul değil. Neden yapmasın? Adamın işi o. Adamın ucuza yüksek riske mi girmesini istiyorsunuz? Mümkün mü böyle bir şey?

Müşterinin satıcıya "bana bu malı bu fiyattan sat" deme hakkı olabilir mi? Ne satıcı alıcıyı almaya zorlayabilir, merhaba de alıcı satıcıyı satmaya. Serbest piyasa bu demek zaten...

Eğer bir yerden kâr elde etmek mümkünse biri orada o işi yapar. Eğer ucuza motosiklet sigortası yapmak kârlı olacaksa buyrun siz yapın... Müşterileriniz hazır.

Abartmaya gerek yok, şirket o sırada sigorta yapmak istemiyordur, yok demesi uygun değildir, yüksek fiyat çeker. 13.000TL sigorta priminin yukarıdakiler ile açıklanacak bir tarafı yoktur. Ben 3. senemdeyim, bu seneki hariç hep rayiç bedelin %10'u kadar fiyat aldım (Mapfre, 2018 2400TL, 2019 2900TL), bu seneki Allianz ve 2700TL prim geldi. (2016 model CB500F)

kulspruta
02 Haziran 2020, 21:18
Kasko yaptırmak istemeyen firmalar maalesef uçuk fiyat veriyor gelme diye :)

MRT sigortayı bir ara hocam 2 senedir oradan kasko yaptırıyorum. Xmax'e 2xxx lira ekipman dahil kasko yaptırmıştım. 1xxx li rakamlar da çıkıyordu kısıtlı kaskolarda. Gerçi bu sene uçmuştur fiyatlar :)

espresso
02 Haziran 2020, 21:56
Kasko yaptırmak istemeyen firmalar maalesef uçuk fiyat veriyor gelme diye :)

MRT sigortayı bir ara hocam 2 senedir oradan kasko yaptırıyorum. Xmax'e 2xxx lira ekipman dahil kasko yaptırmıştım. 1xxx li rakamlar da çıkıyordu kısıtlı kaskolarda. Gerçi bu sene uçmuştur fiyatlar :)

Benim motoru da MRT sigortadan kaskolatmıştım, hatta en son unico sigortadandı.
Bu yıl araık ayında 2bin küsür lira çıkmıştı ama nası olsa kapalı güvenlili garajda ve binmiyorum diye kaskolatmamıştım.
Acaba kaso yaptrmak istediğimde ne fiyat çıkacak. uçmuştur.

serkan1987
02 Haziran 2020, 23:24
aynı dert bende de var, bazı sigorta firmaları 25 bin tl ye kadar uçuk fiyat veriyorlar. Sebebi de riske girmek istemeyip kasko yaptırmak istememeleriymiş. Bir de motorun racingse prim daha çok yükseliyormuş. mesela benim CBR 650 R ın sonundaki R harfi bile yüksek prim çıkma sebebiymiş.

Seko
03 Haziran 2020, 07:52
Bunlar hep başıboşluktan kanunsuzluktan oluyor. Hep bu "serbest ekonomi var, istediğini yapar kardeşim" kafası yüzünden bu saçmalıklarla uğraşıyoruz. Bunun bir kanunu olacak ve o kanunda hesaplama yöntemini de yazacaklar. Diyecekler ki, motosikletin kasko bedeli motosiklet bedelinin yüzde bilmem kaçını geçemez (%5 diyelim). Bunlar işinize gelmiyorsa bu işi yapmayacaksınız sayın uyanık sigorta şirketleri. Devletin görevi vatandaşını korumak, rahat ettirmektir. Bizim gibi şark kurnazlarının, uyanıkların, kapitalist sistem canbazlarının bol olduğu bir ülkede bunun tek yolu fiyatlandırmaları standart hale getirip hizmet olarak firmaları birbirine kırdırmaktan geçer. Misal olarak internet hizmetini tüm ülkede 50 TL'ye sabitleyeceksin, 50 TL'ye isteyen gitsin 5 Mbit versin, isteyen gitsin 100 Mbit versin.

Tabi bunları yapabilecek yüzünün olması için önce firmalar üzerindeki vergi yükünü azaltacak vizyonunun da olması gerekiyor.

Biz toplum olarak tepki göstermeyi, para ile, mal ile, zenginlik ile övünmemeyi, param çok diye salak yerine konmamayı bilen bir toplum olsak tepkimizi ortaya koyar çakallarla alışveriş yapmayız, o zaman her şey kendiliğinden dengeye gelir, yukarıda yazdıklarıma da gerek kalmaz. O da bizim genlerimizde yok maalesef.

Cyan
03 Haziran 2020, 08:29
...
Bunlar işinize gelmiyorsa bu işi yapmayacaksınız sayın uyanık sigorta şirketleri.
...

E yapmıyorlar zaten; 13.000TL fiyat vermek ben sana motosiklet kaskosu yapmıyorum demek, siz başka türlü mü anlıyorsunuz? :)

Diğer kısımları sildim, yorum yapılamayacak kadar abes fikirler var.

oktayakgoz
03 Haziran 2020, 09:16
Motosiklet kasko sigortası memleketteki en değişken konulardan biridir.. Bir gün X sigorta şirketi motosikletleri hatırlar ve derki uygun fiyat verelim ve uygun fiyat verir.. Ancak sigort aşirketlerinin %80 i motosiklet kaskolamak istemez.. 13 bin TL kaskoya verilmez..

o pazarlık payı ya... :)

gerivites
03 Haziran 2020, 10:36
motosiklete kasko yapan 2 acente var istanbulda. Groupama acentesi Nur sigorta. Bir de şiir sigorta var ama hangi firmanın acentesiydi hatırlamıyorum. Diğer firmalar ya hiç fiyat vermez ya da çok yüksek fiyat verir. 2015te acentede çalıştım. Porche panameraya doğa sigorta 200bin tl kasko çıkarmıştı. O sıralar araç değeri 700bin tl idi.

Ben dominara 2018de 1700tlye nur sigortadan yaptırdım. 2019da yenilemesi için 1800tl ödedim. Pulsarla takasladığım için araç zeyili yaptırdığımda 400tl iade almıştım. O sıralar yeni kaskolara minimum 2500 çıkıyor diyorlardı. Bir de onlardan fiyat alın isterseniz.

serkan_emp
03 Haziran 2020, 10:52
Açıkcası sigorta şirketlerine suç bulamıyorum. Şuan kapalı yerde tutuyorum motoru. Park ettikten sonra 20 dakika yürümem gerekiyor. Eğer kasko olsaydı evin önüne bir kilitle koyardım yalan yok. Kasko yokken çok düşük olan risk kaskoluyken çok yükseliyor. Şirketler de bunun farkında. Araba olsa kolay koaly çalınmaz ama motoru 2 tane piç bikaç dakikada alıp götürüyor.

Ne olmalı? Bence kapsamlar daraltılarak düşük primler sağlanabilmeli. Mesela aracımda sigorta şirketinin onay verdiği bir firmadan GPS takip cihazı takılı ise prim düşürülmeli. Konuda bahsi geçen yetkin bir kurumdan sürüş eğitimim varsa prim düşmeli. Kapalı yerde saklayacağımın garantisini vermişsem prim düşmeli. Bunun gibi birçok maddeden istediğimizi seçip kendimize uygun şekilde teklif alabilmeliyiz. İnternetten girip teklif alınca tüm risklere açık teklif geliyor doğal olarak.

13bini ver koy kapıya. Şerefsizin biri alsın gitsin sen paranı al. Bu mümkün. Şirketler de bunun farkında.

Metela
03 Haziran 2020, 13:06
Şair sigorta, 125 lik motoruma bile kasko yaptı, herhalde 7-8 senedir kasko yaptırıyorum hiçbir sıkıntı çekmedim. Kapsamı da çok geniş fiyatları da çok uygun.

numan
03 Haziran 2020, 14:18
her sene ödediğim kasko ücretleri, düşününce yine daraldım:)

Alper
03 Haziran 2020, 16:11
hocam merhaba ben sigortacıyım, sana tavsiyem sigorta yaptırcaksan tek bır şirketten fıyat alma, büyük şirketlerden fiyat al. her şirket yapmaz zaten motosiklete, istersen bilgileri özelden yaz bir de ben sana kasko fiyatı çalışayım.

F54
06 Haziran 2020, 11:00
4 YILDAN beri yaptırıyorum & 65 indirim nc 750 için 900 tl verdim 2015 model
ben çalınmasından korkmuyorum ama kaza vs olursa böbreği satsan toparlanmaz motor 2015 te bi kaza yapmıştım ön amortisör mesnet değişti 5000 tl daha servisten çıkmadan yapıştırdım kasko yu 1200 tl idi
burda kaza geçmişi ve yaş çok önemli
bi defa anadou ya yaptırdım sonra hep allianz