PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet büyük sticker yapıştıramıyorum

HRider
01 Haziran 2020, 21:19
Arkadaşlar, motosikletimin sağ ve sol grenajlarının yarısı kaplayan iki adet sticker var. Ozalitçide bastırdım bunları fakat, kaplama folyosuyla basılıyor bildiğiniz üzere. Ben stickeri yapıştırırken ince olan kısımdan başlıyorum sıkıntı yok kartla çeke çeke yapıştırıyorum. Ama geniş olan kısma geldik.e katlanmaya gerilmeye buruşmaya başlıyor? Vereceğiniz bir teknik veya nerede yapıştırtabileceğim hakkında fikri olan var mı? Bildiğin 55 cmlik sticker kocaman. Kaplama yaptığım yüzey de düz değil, yassı bir yüzey. Örnek olarak foto bırakayım.

https://yakittuketimi.net/wp-content/uploads/2016/05/Hyosung_GD250R-EXIVR.jpg

cıbılduck
01 Haziran 2020, 21:44
Fön makinesiyle katlanan kısımları dışa doğru hava boşluğunu ittirerek düzleştir. Ben motoruma öyle yapıştırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Bombeli kısımları da aynı şekilde grenaja yapıştırdığında tutmayan kısımlarını ısıtarak yapıştırabilirsin.

tomass
01 Haziran 2020, 21:52
Stickerın arkasındaki beyaz kağıdı birkaç noktadan 2cm civarı koparıp
Yapıştıracağın alandan sapmamak için kabaca yapıştır sonra kalın taraftan başlayarak yapıştır.
Dümdüz sticker problem olmaması kalım.

HRider
02 Haziran 2020, 13:36
Stickerın arkasındaki beyaz kağıdı birkaç noktadan 2cm civarı koparıp
Yapıştıracağın alandan sapmamak için kabaca yapıştır sonra kalın taraftan başlayarak yapıştır.
Dümdüz sticker problem olmaması kalım.

Büyük adamsın vesselam çok güzel fikir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Fön makinesiyle katlanan kısımları dışa doğru hava boşluğunu ittirerek düzleştir. Ben motoruma öyle yapıştırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Bombeli kısımları da aynı şekilde grenaja yapıştırdığında tutmayan kısımlarını ısıtarak yapıştırabilirsin.

Çok teşekkür ederim

tomass
02 Haziran 2020, 15:48
Büyük adamsın vesselam çok güzel fikir.[COLOR="Silver"]

Estağfirullah :)
Kolay gelsin

leoram
02 Haziran 2020, 16:34
https://youtu.be/cYEfh94mcS4

Camsil kullanarak rahat bir şekilde yapıştırabilirsin, hava kabarcığı kalmamasına dikkat et.

MTahaOzsahin
03 Haziran 2020, 00:00
Aslında yeni konu açmaya gelmiştim ama hazır buraya yazayım konu sahibi Arkadaş kusuruma bakma.

Bende motora kaplama yaptırdım bugün küçük bir kısmına denemelik karbon kaplama başta aklımdan geçen parçaları ustaya gösterdim oralar tutmaz dedi mecburen başka bir parçasında denedim.

Tutmaz dediği yerler plastik ve hiç bir plastiğe tutmaz dedi usta neden tutmuyor tutturmak için illa altına astar boya vb. Mı gerekiyor bilgisi olan var mı ??

( Nasıl bir plastik derseniz R25 de ki plastik kısımlar dizin dek geldiği yer zincir muhafaza gibi plastik aksamları)

tomass
03 Haziran 2020, 00:05
Aslında yeni konu açmaya gelmiştim ama hazır buraya yazayım konu sahibi Arkadaş kusuruma bakma.

Bende motora kaplama yaptırdım bugün küçük bir kısmına denemelik karbon kaplama başta aklımdan geçen parçaları ustaya gösterdim oralar tutmaz dedi mecburen başka bir parçasında denedim.

Tutmaz dediği yerler plastik ve hiç bir plastiğe tutmaz dedi usta neden tutmuyor tutturmak için illa altına astar boya vb. Mı gerekiyor bilgisi olan var mı ??

( Nasıl bir plastik derseniz R25 de ki plastik kısımlar dizin dek geldiği yer zincir muhafaza gibi plastik aksamları)

Boyasız plastik parça ise tutmaz.
Tutsa da uzun ömürlü olmaz, çabuk çıkar.

MTahaOzsahin
03 Haziran 2020, 07:24
Boyasız plastik parça ise tutmaz.
Tutsa da uzun ömürlü olmaz, çabuk çıkar.

Peki tutması için yapılabilecek en basit uygulama ne ? Mesela kolayca sökülüp atılabilen sprey plasti dip boyalar ile boyasam üzerine tutar mı ?

tomass
03 Haziran 2020, 11:41
Plastidip ile de düzgün bir yüzey oluşmaz muhtemelen yine sağlam yapışmaz diye düşünüyorum.
Boyarsan yapışır ama çok gereksiz bir iş olur.
Eğer küçük plastik parçaları karbon desenli yapmak istiyorsan
Sulu karbon kaplama diye bir yöntem var
Onu araştır beğenirsen yaptır

MTahaOzsahin
03 Haziran 2020, 12:03
Plastidip ile de düzgün bir yüzey oluşmaz muhtemelen yine sağlam yapışmaz diye düşünüyorum.
Boyarsan yapışır ama çok gereksiz bir iş olur.
Eğer küçük plastik parçaları karbon desenli yapmak istiyorsan
Sulu karbon kaplama diye bir yöntem var
Onu araştır beğenirsen yaptır

Teşekkür ederim bakacağım dediğine