PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NASIL YAPIYORSUNUZ ( DÜŞÜNÜYORUM )

ilhan5757
01 Haziran 2020, 09:43
selam herkese. bu yaz ilk kez motorla takılacam geçen yaz 50'lik vardı pek bi yere gitmedim. Şimdi size saçma gelecek ama yaz sıcağında ekipmanla takılma olayı nasıl olacak onu düşünüyorum tişörtle terleyen biri olarak. Motoru bıraktıktan sonrası sıkıntı. Montla dursan durulmaz çıkarsan elde taşınmaz çanta takmak da istemiyorum motora eldiveni dizliği montu nasıl olacak anlamadım. motordan soğuma sebebi benim için :(

mavzer-i
01 Haziran 2020, 09:45
sende istiyosun ki ayranım dökülmesin.

vandamme
01 Haziran 2020, 09:55
İstanbul gibi nem oranı yüksek yerlerde ekipman ile yaz sıcağında motor kullanmak gerçekten sıkıntı.

Kırmızı ışıkta beklerken terliyosun, yeşil yanınca hareket eder etmez terli bölgelere rüzgarı yiyosun .

Arka çantaya yedek atlet, tişört filan koyuyorum yoksa sıkıntı.

Ama rahat, keyifli süreceğiz diye sağlığımızı tehlikeye atacak değiliz, EKİPMAN ŞART.

yürekçe
01 Haziran 2020, 09:57
Fileli mont ya da protect ceket kullanıyorum.

ilhan5757
01 Haziran 2020, 11:10
sanırım tek çözümü motorla bi yere gittiğin zaman motoru görüş açına bırakıp ekipmanları üzerine koymak görüş alanında oturup takılmak :D

YasinC
01 Haziran 2020, 11:16
Mavzerin ima ettiği gibi o ayran dökülecek :P

UzunYolAdami
01 Haziran 2020, 11:22
ne yaparsan yap, ekipman giydigin surece bu derdi az yada cok cekeceksin
baska caresi yok bunun
ilk motor kullanmaya basladigimda, hocam cikar balaklava denen sacma seyi dedi, normal tak rahat ol
yaz sicagi, hic unutmam, 30 dakikalik otoparkta ki manevra hareketlerinden sonra dinlenmek icin kaski cikardigimda biriken terler bardaktan bosanircasina basimdan asagi dökulmustu.

ozan1991
01 Haziran 2020, 11:52
ben elde taşıyorum canımdan daha önemli değil taşımaya üşenmiyorum

okaplan
01 Haziran 2020, 12:40
Leke olmasin diye açık renkler yerine gidip siyah kask ve siyah ceketler almış birisi olarak konuşuyorum yanıyrüm. Ama bu ekipmansız çıkmamı sağlamaz. Yazın file mont hareket hakindeyken terletmiyor ama durunca fena. 4riders ın yazlık bi ayakkabısını aldım az birley hava alıyor yine. Ne demişler, kan akacağına ter aksın :)

TimFx
01 Haziran 2020, 12:55
selam herkese. bu yaz ilk kez motorla takılacam geçen yaz 50'lik vardı pek bi yere gitmedim. Şimdi size saçma gelecek ama yaz sıcağında ekipmanla takılma olayı nasıl olacak onu düşünüyorum tişörtle terleyen biri olarak. Motoru bıraktıktan sonrası sıkıntı. Montla dursan durulmaz çıkarsan elde taşınmaz çanta takmak da istemiyorum motora eldiveni dizliği montu nasıl olacak anlamadım. motordan soğuma sebebi benim için :(

Body armor ve termal içlik ikilisi iş görür. Termal içlik terlesenizde üstünüzün yapış yapış olmasını önler su üzerinizden daha kolay uçar.
https://i.imgur.com/icWHMC7.jpg
http://i.imgur.com/RL1HJWW.jpg
Dainese city guard

oktayakgoz
01 Haziran 2020, 13:23
enduro motor alıp bol bol çanta ekleyeceksin. durduğun yerde istediğin kadar soyun.

MotoWrestler
01 Haziran 2020, 15:47

Başlığı okuyunca aklıma çok farklı şeyler geldi ama Allahtan o soru bu soru değilmiş en mantıklısı body armor ve yazlık ceket ikilisi armoru ve ceketi çıkartıp yanınızda olan bir sırt çantasına yada top case koyabilirsiniz sakın body armoru tek giymeyin sürtünmeye dayanıksızdır normal bir düşüşte bile yırtılır , ne olursa olsun ekipmansız çıkmayın sağlıcakla

yürekçe
01 Haziran 2020, 16:18
Başlığı okuyunca aklıma çok farklı şeyler geldi ama Allahtan o soru bu soru değilmiş en mantıklısı body armor ve yazlık ceket ikilisi armoru ve ceketi çıkartıp yanınızda olan bir sırt çantasına yada top case koyabilirsiniz sakın body armoru tek giymeyin sürtünmeye dayanıksızdır normal bir düşüşte bile yırtılır , ne olursa olsun ekipmansız çıkmayın sağlıcakla

Tişört ya da fanila üstüne giyerim.
Siz kaç kazada test ettiniz bunu?

AleniDesais
01 Haziran 2020, 16:50
fileli yazdık montlar var bakabilirsiniz, ben 4 mevsim olanlardan kullanıyorum yazın (1 haziran İstanbul hava sıcaklığı gibi sıcaklarda) terliyorum ama olabildiğince yazın içime rüzgarın girmesine izin vermeye çalışıyorum yolları var montun üzerinde onları açıyorum kaskta da vizör açık yada hızlıysam vizör kapalı şekilde kaskın havalandırmaları yetiyor. fakat kırmızı ışıkta biraz durmaya gelsin hemen hafif hafif damlaları hissetmeye başlıyorum hava nemli bide üstüne rüzgar yemesi var terli yerlere o daha da kötü yapıyor :d

arndiol
01 Haziran 2020, 16:53
yakın tarihte 20 kilo almış birisi olarak aynı durumda hatta daha kötü durumdayım.

Tavsiye veremeyeceğim cünkü uygulamıyorum.

Ekipman önemli, ama kilolu ve oturdugunuz yerde terleyen bir insansanız motora binemiyorsunuz o sıcakta o ekipmanla.

sallami
01 Haziran 2020, 17:04
Cebimde taşıyorum. Kafam aşırı terliyor. Balaklavasız kask giymiyorum.
https://www.penelopebedroom.com/key-west-havlu-tas-50x90-fibrosoft-2994-75-B.jpg

Remzidemir41
01 Haziran 2020, 18:35
Vallahi ben file ceket ve eldiven kullanıyorum. Bir yere gittiğimde de kaskımı montumu eldivenimi topacase e atıyorum. Kevlar pantolon çok sıktığında da markete girip serinliyorum oh mis...

MotoWrestler
01 Haziran 2020, 18:54
Tişört ya da fanila üstüne giyerim.
Siz kaç kazada test ettiniz bunu?

Genelde dayım kullanıyor arada bende aşırıyorum ama daha hic kaza yapmadım çünkü kendi motorum yok kumaş yapısı sürtünmeye dayanamayacak kadar ince

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada yazlık ceket yazmışım ama o yazlık mont olacak yanlış yazmışım

yigozya
01 Haziran 2020, 23:08
Eskiden çantada spor ayakkabı gezdirirdim ama bota alıştım artık botu hiç çıkarmadan takılıyorum. Kafede okulda filan öyle takılıyorum. Bi de çok havali hissettiriyor:mrgreen:

yürekçe
02 Haziran 2020, 08:57
Genelde dayım kullanıyor arada bende aşırıyorum ama daha hic kaza yapmadım çünkü kendi motorum yok kumaş yapısı sürtünmeye dayanamayacak kadar ince

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada yazlık ceket yazmışım ama o yazlık mont olacak yanlış yazmışım

Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
Protect ceketlerin bazı bölgeleri file olsa da korumalıklı olan kısmı gayet de yeterli.
Oldukça ciddi kazalar yapmış ve atlatmış biri olarak söylüyorum. Hatta hayatımı kurtardı diyebilirim..
Kullanmadan yorum yapmayınız.

YAHYaONUR
02 Haziran 2020, 09:38
Atıyorum arka cantaya devam edıyorum, cantasız motora bınmek cuzdan telefonsuz evden cıkmak gıbı gelıyor, ayrıca spor motor kullanmıyorsanız cantayı estetık buluyorum, motora heybet katıyor.

Illa canta takmayacaksanız ufak bır sırt cantasıyla cıkıp mont ve eldıvenı ıcına atabılırsınız, kaskınızıda motora kask kılıdıyle kılıtler bırakırsınız ya da kaskıda alabılecek daha buyuk bır sırt cantası kullanırsınız.

ERTOBİ
02 Haziran 2020, 10:03
Katlanır hafif sırt çantaları var arkadaşım , korumasız binme motosiklete inince atarsın içine....

ufoz
02 Haziran 2020, 10:12
İşyerinden komşu bir motosiklet kullanan arkadaşım var.
Benim yedek kaskımla onun yedek kaskı, aynı marka model, aynı seri üretim. Bedenleri aynı. Renkleri aynı.
Kafa ölçülerimiz neredeyse aynı.
Kasklarıda birer hafta arayla aldık.

Ben kafama birşey geçirmeden kaskı taksamda terlemiyorum.
Arkadaşımsa ne yaparsa yapsın deliler gibi terliyor ve kaskı leş gibi kokuyor.
Üstelik kasklar yarım kask, yüz açık.

Sanırım bu terleme olayı tamamen genetik bir hadise...

YBRMANİA
02 Haziran 2020, 10:18
Şahsen şehiriçinde ekipmanım sadece kaskım ve tişört-şort takılıyorum ybr ile.

şehirlerarası seyahatlerde full ekipman geziyorum.

erensel
02 Haziran 2020, 10:20
Terinin akması kanının akmasından iyidir.
Bence böyle düşünmek lazım

espresso
02 Haziran 2020, 12:35
Beni xmax'ın kendi bagajı oldukça geniş, kask, mont ve eldivenler rahatlıkla sığıyor. Kevlarlı kot pantalonla da korumaları olsa da işyerinde fazla rahatsız hissetmiyorum. Ayağımdaki korumalı uzun botlara da alıştım, ayrıca spor ayakkabı taşırdım ilk başlarda ama artık gerek duymuyorum.

mavzer-i
02 Haziran 2020, 13:05
İşyerinden komşu bir motosiklet kullanan arkadaşım var.
Benim yedek kaskımla onun yedek kaskı, aynı marka model, aynı seri üretim. Bedenleri aynı. Renkleri aynı.
Kafa ölçülerimiz neredeyse aynı.
Kasklarıda birer hafta arayla aldık.

Ben kafama birşey geçirmeden kaskı taksamda terlemiyorum.
Arkadaşımsa ne yaparsa yapsın deliler gibi terliyor ve kaskı leş gibi kokuyor.
Üstelik kasklar yarım kask, yüz açık.

Sanırım bu terleme olayı tamamen genetik bir hadise...

aynen öyle. ben yazın evde bişey yapmasam bile yattığım yerden terliyorum

tommygun
02 Haziran 2020, 14:19
Body armor ve termal içlik ikilisi iş görür. Termal içlik terlesenizde üstünüzün yapış yapış olmasını önler su üzerinizden daha kolay uçar.
Dainese city guard

Güzel mont..Sırt ve göğüs korumaları acaba ayrı mı satılıyor?

MotoWrestler
02 Haziran 2020, 15:12
Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
Protect ceketlerin bazı bölgeleri file olsa da korumalıklı olan kısmı gayet de yeterli.
Oldukça ciddi kazalar yapmış ve atlatmış biri olarak söylüyorum. Hatta hayatımı kurtardı diyebilirim..
Kullanmadan yorum yapmayınız.

İnsanları yanlış bilgilendirmiyorum sadece fikrimi söylüyorum ayrıca protect ceketler hakkında kötü bir yorum yapmadım kullanım biçimimi anlattım evet az kullandım ama yinede kullandım belli çıkarımlar yaptım ve paylaştım bunun bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum

TimFx
02 Haziran 2020, 15:36
---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Dainese city guard

Güzel mont..Sırt ve göğüs korumaları acaba ayrı mı satılıyor?
Ayrı satılmıyor cekete dahil. Ben 6 yıldır bahar ve yaz aylarında kullanıyorum. Çok konforlu, hemde üzerinizde şık duruyor.

arndiol
02 Haziran 2020, 15:43
Şahsen şehiriçinde ekipmanım sadece kaskım ve tişört-şort takılıyorum ybr ile.

şehirlerarası seyahatlerde full ekipman geziyorum.

valla ne yalan söyleyim aynen bende.

bu yapılan yanlış ama şahsım olarak 100 kilo üstü bir insana full ekipman giydirdiğinde ne yazık ki 40 derece hava bırak motor kullanmayı yürüyemez bile.

zaten ekipmanlar sıkıyo artık göbekten :D