PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyahat serbest..

Ahmet Turan Peker
28 Mayıs 2020, 21:13
Seyahat serbestisi 1 Haziran.. 2 Haziran yoldayım.....

Yolda çok motorcu olacaktır.

Aman dikkatli olalım.

mavzer-i
28 Mayıs 2020, 21:15
ben cuma akşamdan çıkıcam valla

shooter1
28 Mayıs 2020, 21:18
2 Haziran trafik kaza bilançosu 1k ölü 5k yaralı

ogzcngdk
28 Mayıs 2020, 21:58
Bence yollar gece bile dolu olacak kontrol etmeden çıkmamak lazım.

mavzer-i
28 Mayıs 2020, 22:03
otoban ne kadar dolu olursa olsun benim kullandığım yok otobana kıyasla akıcı.

otoban akıcıysa benim kullandığım yok bomboş

otoban tıkalı ve gıdım gıdım ilerliyorsa benim kullandığım yok ağır ilerliyor.

her türlü avantajdayım :D

liquem
28 Mayıs 2020, 22:27
Haftasonu Sokağa çıkma yasağı devam edecekmiş pazar'ı pazartesiye bağlayan gece bende yollardayım. İzmir-Balıkesir yaıcam :)

oldcockroach
28 Mayıs 2020, 22:42
Ankaraya kaçacağım bu haziran inşallah bir aksilik çıkmaz :D

ozan1991
28 Mayıs 2020, 22:43
benimde 2 günüm var isntabuldan nereye gitsem diye düşünüyorum sizce iğneada veya o uzaklıkta güzel bir yer varmı 1 gün konakalrım sanırım

F54
29 Mayıs 2020, 01:19
perşembe sabahı kamp ta ym

Rathje
29 Mayıs 2020, 01:55
Arkadaşlar hafta içi İstanbul’a yakın kız arkadaşımla gidebileceğim yakın tavsiye rotalar var mı ? 1-2 gece kalmalı çadır ile. Mümkünse kamp alanı olursa güzel olur.

hokahey
29 Mayıs 2020, 02:00
Seyahat serbest diye yelkenleri suya indirmeyelim. Sosyal mesafe kuralına uyalım ve maskeyi muhakkak kullanalım.

retox70
29 Mayıs 2020, 02:18
1000 tane yeni vaka vardı, daha test yapılmayan kaç tane vardır?
Piyango size çıkmasın, önlemlerinizi alın. Mesafe, maske, hijyen.
İyi yolculuklar.

EMRE_R19
29 Mayıs 2020, 02:56
Arkadaşlar hafta içi İstanbul’a yakın kız arkadaşımla gidebileceğim yakın tavsiye rotalar var mı ? 1-2 gece kalmalı çadır ile. Mümkünse kamp alanı olursa güzel olur.
Kısırkaya plajını tavsiye ederim sizin gibi çadır kuran kamp yapanlar var yanlız kalıp korkmazsınız

Thermosifon
29 Mayıs 2020, 11:51
Seyahat engeli kalktı da kamp engeli de mi kalktı o hala devam ediyor sanırım sonra haşırt the olmasın dikkat edin :)

tomass
29 Mayıs 2020, 12:12
İstanbuldan diğer şehirlere olan seyahat ,
Diğer illerdeki vaka sayısını ciddi anlamda arttırıyor.
Çay sezonu olması nedeni ile istanbuldan Karadeniz’e ciddi anlamda insan akını var.
Bu da hemen vaka sayısının artışına neden oldu.
Ben seyahat engelinin kalkmasını mantıklı bulmuyorum.
Tedbiri elden bırakmayın.

yokon
29 Mayıs 2020, 12:14
Yalnız bilinen, popüler tüm kamp alanları muhtemelen ana baba günü olacak. Dağa çıkmaktan başka şansımız kalmadı. Dağa çıkmak için WR ya da CRF mi alsak ne yapsak?

Rathje
29 Mayıs 2020, 14:46
kısırkaya plajına bakıcam Teşekkür ederim 👍🏼

nicknamer
30 Mayıs 2020, 03:07
Yazilanlari okuyunca ve yola cikacak surucu sayisini dusununce gitmekten vazgectim. Demek ki herkesin ekonomisi guzel.

watercolours
30 Mayıs 2020, 08:26
Trafik kazasına bağlı can kaybı koronayı geçer ilk gün.

yaşlıveacemi
30 Mayıs 2020, 10:40
kısırkaya plajına bakıcam Teşekkür ederim ����

https://i.hizliresim.com/7qqfJo.jpg (https://hizliresim.com/7qqfJo)

Tam burası

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

https://i.hizliresim.com/eDFOLk.jpg (https://hizliresim.com/eDFOLk)

Kısırkaya plajını tavsiye ederim sizin gibi çadır kuran kamp yapanlar var yanlız kalıp korkmazsınız

...........

y.selimbatu
30 Mayıs 2020, 12:21
Konu dışı belki ama yurt dışı turlar düşünen varsa çoğu shchengen ülkesini sınırlarını Türkiye hariç açıyor. En azından Temmuza kadar böyle Bilginiz olsun.

Bartrobel34
30 Mayıs 2020, 13:43
Artçıyla yolculuk yasağı kalktı mı acaba?

pikatel34
30 Mayıs 2020, 13:52
pazar gecesi acelesi olmayan çıkmasın yola.gece 12de istanbuldan kavimler göçü başlar

liquem
30 Mayıs 2020, 14:05
Türkiye geneli yağış var pazartesi :(

Ahmet Turan Peker
31 Mayıs 2020, 19:39
Yağmur dolayısıyla 2 gün gecikmeli Bursa Balıkesir, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Fethiye, Antalya, bakalım nasıl olacak. Kamp yapacağız genelde. Şuraya da uğra diyeceğiniz tavsiyeler güzel olur

levend84
31 Mayıs 2020, 20:14
Yağmur dolayısıyla 2 gün gecikmeli Bursa Balıkesir, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Fethiye, Antalya, bakalım nasıl olacak. Kamp yapacağız genelde. Şuraya da uğra diyeceğiniz tavsiyeler güzel olur

Doğrudan kaş tarafina sürün,antalyada oyalanmayin

Akçagerme tarafinda çok guzel çadir atilacak yerler var.

Geceleri soğuk olur,efil efil ruzgar eser:cherry:

Ben,Xmax la içerideki o kötü yolda gittiysem siz enduro motorla rahat sakin yerler bulursunuz.

Motosiklet alma planini ertelemeseydim,izmirden çikip,iki motor mersin taşucuna dogru surecektik.

Nasip bakalim ne olur ne olmaz.

Şimdiden,Kazasiz belasiz cezasiz surusler..

YasinC
31 Mayıs 2020, 20:20
Bursa da meşhur bir iskenderci vardı ulu cami taraflarında. Küçük bir yerdi oradan iskender. İzmir'de söğüş ve balık. Antalya'da Curcuna kokoreç ve keçi etini tepside yaptıkları bir yemek var mor soğanlı bunlar çok güzel gömülür. :cherry:

levend84
31 Mayıs 2020, 20:23
Bursa da meşhur bir iskenderci vardı ulu cami taraflarında. Küçük bir yerdi oradan iskender. İzmir'de söğüş ve balık. Antalya'da Curcuna kokoreç ve keçi etini tepside yaptıkları bir yemek var mor soğanlı bunlar çok güzel gömülür. :cherry:

Yasinim etme eyleme,dolaptaki son çeyrek sucuğu dün sabah gömdüm..evde etsiz mahsur kaldim:pr:

Dur hele,kenarda ton baligi konservesi vardi..

kabir
31 Mayıs 2020, 20:25
Haftaya Ankara da sokağa çıkma yasağı olmadan cuma günü Bartın Kastamonu arası pazartesi ye kadar kaçmak gerekli böyle bir etkinlik düşünen var mı? Bende katılmak isterim. Sıkıldım

fireblade e
31 Mayıs 2020, 20:33
Depom full P.Tesinden Cumaya kadar iş var. C.Tesi sabah marş basar benzin bitene kadar gazlarım.Sonra gene doldurur gene bitene kadar gazlarım.Nereye kadar giderim bilemem.

YasinC
31 Mayıs 2020, 21:56
Yasinim etme eyleme,dolaptaki son çeyrek sucuğu dün sabah gömdüm..evde etsiz mahsur kaldim:pr:

Dur hele,kenarda ton baligi konservesi vardi..

Balık ve konserve kesinlikle olmaz. Çipurayı limon dilimleri ile atacaksın fırına yada deniz levreğini döküm tavaya atacaksın.

Aslında önümüzdeki aylarda Akçakoca ya gidip tekneyle açılıp Lüfer yakalanabilir hemen taze taze pişirip yersen çok acayip lezzetli geliyor. Hapis kaldık arkadaş motorsuz ya.

levend84
31 Mayıs 2020, 22:52
Balık ve konserve kesinlikle olmaz. Çipurayı limon dilimleri ile atacaksın fırına yada deniz levreğini döküm tavaya atacaksın.

Aslında önümüzdeki aylarda Akçakoca ya gidip tekneyle açılıp Lüfer yakalanabilir hemen taze taze pişirip yersen çok acayip lezzetli geliyor. Hapis kaldık arkadaş motorsuz ya.

Sarimsaklida papalina
Akçakocada lüfer
İzmirde karagöz,sarikanat
Sarozda istavrit
Beyşehir golunde kayabaligi(diger baliklar icin yem yapacaksin)

Sabah 4 te acilacaksin,mis gibi deniz kokusu,Başta yemleyeceksin,Spin atacaksin baba,spin...duruma göre dip oltasi

Semaverde olacak yaninda,demli çay,yakacaksin sigarayi..

Kafayi komple boşaltacaksin,ayakta terlik,sabah guneşine karşi muhabbet..derdi tasayi birakacaksin geldigin yerde..dalganin kayiğa vurdugu sesi dinleyeceksin..

Ahh ulan yazmasi kolayda..nereye derdi tasayi unutuyorsun..vay babam vayyy

ufoz
31 Mayıs 2020, 22:55

Şu eski oluk şeklinde kremitten bulacan. İiçine nevalesi, limonu, soğanı koyup, verecen toprak fırına.

Eskiden evimizin bahçesinde böyle yapardık.

YasinC
31 Mayıs 2020, 23:13
Şu eski oluk şeklinde kremitten bulacan. İiçine nevalesi, limonu, soğanı koyup, verecen toprak fırına.

Eskiden evimizin bahçesinde böyle yapardık.

Müstakil evde büyüdüm sayılır. Dandik el yapımı bir fırın vardı bahçede. Yığma tuğlalardan yapılma. Her hafta bir kez bile olsa ateş yanardı. Arpacık soğanı ile çok güzel olurdu. Tadı daha yoğunlaştırırdı sanki. Ev hapsi geçen günlerde bu konu güzel oldu :)

levend84
31 Mayıs 2020, 23:21
Müstakil evde büyüdüm sayılır. Dandik el yapımı bir fırın vardı bahçede. Yığma tuğlalardan yapılma. Her hafta bir kez bile olsa ateş yanardı. Arpacık soğanı ile çok güzel olurdu. Tadı daha yoğunlaştırırdı sanki. Ev hapsi geçen günlerde bu konu güzel oldu :)

Soğan deyince,

Nenem kuzineli sobada,aluminyum siyah sapli tavada(kalayli)

Kirmizi soğani tereyaginda kavurur,uzerine yumurta kirardi,

Yaninada,ev yapimi taş gibi kaymakli yoğurt.

Her mahallede kara firinlar olurdu,konu komşu cuvalla unu goturur kadinlar pişirirdi..

Pişen ekmekleri,sofra bezi serdigimiz elarabasinda eve götururduk,mis gibi kokardi...sene 90 ilkokul 1. Siniftaydim.

ufoz
31 Mayıs 2020, 23:28

Yanlız püf noktası balık kiremite yapışmayacak.
70 lerde alüminyum folyo yok.
Dedem balığın altına, üstüne kaşık marul koyardı yapışmasın diye. Mutlaka ege zeytinyağı, soğan ve limon dilimleri olacak içinde. Kiremitin üstü başka bir kremitle kapatılır. Sağına soluna marul tıkardı.
O zaman limon ve soğan tam siniyor balığa...

levend84
31 Mayıs 2020, 23:29
Yanlız püf noktası balık kiremite yapışmayacak.
70 lerde alüminyum folyo yok.
Dedem balığın altına, üstüne kaşık marul koyardı yapışmasın diye. Mutlaka ege zeytinyağı, soğan ve limon dilimleri olacak içinde. Kiremitin üstü başka bir kremitle kapatılır. Sağına soluna marul tıkardı.
O zaman limon ve soğan tam siniyor balığa...

Abi baliği birde mermerde dene..

Baligin Suyunu içinde birakir..lokum gibi yapar..

liquem
31 Mayıs 2020, 23:30
Hoşçağgalın gidiyom ben hazırladım nevaleyi 00:00'da Akçaya yolcuyum.

ufoz
31 Mayıs 2020, 23:33
Abi baliği birde mermerde dene..

Baligin Suyunu içinde birakir..lokum gibi yapar..

o nasıl oluyor. Mermeri mangalın üstünemi koyuyoruz? Anlamadım nasıl yapıldığını.

levend84
31 Mayıs 2020, 23:38
o nasıl oluyor. Mermeri mangalın üstünemi koyuyoruz? Anlamadım nasıl yapıldığını.

Mermeri harlı közün icine gömeceksin.

30dk beklese yeter,mermeri maşayla kenara al.

Mermer sicakligini uzun sure korur.

Uzerini bezle temizle,cok az zeytinyagi veya sivi yag gezdir.baliklari diz.

Rahat bir sekilde 1 kg baligi pisirir o mermer.

ufoz
31 Mayıs 2020, 23:40
Hoşçağgalın gidiyom ben hazırladım nevaleyi 00:00'da Akçaya yolcuyum.

Şakamısın sen!
Sabah gündüz vakti çık yola.
Sabah 3-6 arası yapmur var üstelik.

kurubuz
31 Mayıs 2020, 23:43
Aşırı bir yoğunluk olacağını sanmıyorum. Millette iş güç para yok. Ne tatili ?

bursalıali
01 Haziran 2020, 03:58
Ahmet Bursa'ya yaklaşırken beni ara . İskender'i birlikte yiyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

Yasin bu ihtiyar ağabeyine niye bu kadar FENA önerilerde bulunuyosun ki ? Maazallah bi tarafımıza felç neyim gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:39 ----------

Ahmet kapıyı açtı , ardından Yasin bodoslamadan daldı içeriye . Sanki onlar yetmezmiş gibi 2 tane mühendis ,(( hooop hemşerim
buralarda neler yiyorsunuz , bizi de unutmayın ))diyorsunuz. Hani nasıl derler -- biri yer biri bakar , kıyamet ondan kopar--
gibi bi şey di galiba. Tövbe tövbe , Ulan günde 8 tane hapı bana gazladıktan sonra 58 çeşit gıdayı yasaklayan doktorun...!!!???

Ahmet Turan Peker
01 Haziran 2020, 23:24

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

Yasin bu ihtiyar ağabeyine niye bu kadar FENA önerilerde bulunuyosun ki ? Maazallah bi tarafımıza felç neyim gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:39 ----------

Ahmet kapıyı açtı , ardından Yasin bodoslamadan daldı içeriye . Sanki onlar yetmezmiş gibi 2 tane mühendis ,(( hooop hemşerim
buralarda neler yiyorsunuz , bizi de unutmayın ))diyorsunuz. Hani nasıl derler -- biri yer biri bakar , kıyamet ondan kopar--
gibi bi şey di galiba. Tövbe tövbe , Ulan günde 8 tane hapı bana gazladıktan sonra 58 çeşit gıdayı yasaklayan doktorun...!!!???

Abi Normalde bursa dan direk geçeriz ora her zaman yakın yer. Ama girmeye karar verirsek ararım inşallah

YasinC
01 Haziran 2020, 23:35

58 çeşit gıda brokoli, karnı bahar falandır umarım. :)

Et, balık yasaklanacak şeyler değil Ali ağabey protein, omega3, demir vs çok besleyiciler. Sağlıklı yaşamak için bunların tüketilmesi lazım :pl:

Benim babamda da şeker ve hiper tansiyon var bunların hiç biri yasaklanmadı.

bursalıali
02 Haziran 2020, 05:41
Yasin hani o üç beyaz diyolar ya un,tuz , şeker mi ve de bunların her çeşidinden türevleri mi yoksam beyaz rakı , beyaz kadın,
beyaz zehir ve benzerleri mi bilemedim ki? Zati doktorların insafına kalsak , Marmara çırası gibin yanmışız.