PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup baskı balata sorunu

Cupcu çocuk
28 Mayıs 2020, 02:45
Selamün aleyküm arkadaşlar benim 100 cup motorum var motor giderken bağırıyordu ve gitmiyordu bende baskı balata dan olduğunu düşünüp balatasini değiştirdim bu sefer motorumun ayak marşina basınca pistonu çevirmiyordu 2 viteste vurdutmayi denedim motoru calistiramadim takarken biyerlerde yanlışlık yaptığımı düşündüm tekrar sokup kontrol ettim motoru topladım çalışmadı 5 6 defa sokup taktım olmadı bende eski balatalari aynı şekilde taktım motor eski haline döndü balatalar aynı bir fark yok sizce balatalari takmadan önce bir işlem uygulamam gerekiyormuydu takmadan önce yarım saat yağın icindede beklettim

Kural [ Z ]
28 Mayıs 2020, 08:30
Taktıktan sonra yeni balatalar için debriyaj ayarınızı yaptınız mı?

Tahacn
28 Mayıs 2020, 08:44
Hocam debriyaj ayarini 1. Vitese basili haldeyken teker donucek sekilde ayarliyoruz bildigim kadariyla ?

Kural [ Z ]
28 Mayıs 2020, 12:26
Hocam debriyaj ayarini 1. Vitese basili haldeyken teker donucek sekilde ayarliyoruz bildigim kadariyla ?

Motosiklete göre değişebilir. Emin olmak için tamir kataloğuna bakılmasını önermiştim. Bazı modellerde standart dışı balata/pleyt takım sırası veya balata baskı ayarları mevcut. Konu sahibi marka/model/model yılı belirtmemiş malesef. Bu nedenle yazılanlar çok genel kalıyor.

Cupcu çocuk
28 Mayıs 2020, 21:08
Evet yaptim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Aynen dediğiniz gibi yaptım benim anlamadığım eski balatalarla aynı şekilde taktım çalışmadı cupun 3 tane balatası var 1 tanesi dıştan tırnaklı ortaya takılıyor iki tanesi içten tırnaklı dıştan tirnakliyi ortaya alacak şekilde 1'i alta 1'i üste takılıyor youtubeden birkaç video izledim doğru yaptığıma eminim olmadı dıştan tirnakli ortada olmasına rağmen en alta takip içten tirnaklilari ardı ardına takınca oluyor bende ilerde bı sıkıntı verir diye öyle yapmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

;4561751']Taktıktan sonra yeni balatalar için debriyaj ayarınızı yaptınız mı?

Evet yaptim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Aynen dediğiniz gibi yaptım benim anlamadığım eski balatalarla aynı şekilde taktım çalışmadı cupun 3 tane balatası var 1 tanesi dıştan tırnaklı ortaya takılıyor iki tanesi içten tırnaklı dıştan tirnakliyi ortaya alacak şekilde 1'i alta 1'i üste takılıyor youtubeden birkaç video izledim doğru yaptığıma eminim olmadı dıştan tirnakli ortada olmasına rağmen en alta takip içten tirnaklilari ardı ardına takınca oluyor bende ilerde bı sıkıntı verir diye öyle yapmiyorum

Tahacn
29 Mayıs 2020, 22:43
Bence ayni sekilde takmadin bende 2 ay once degistirdim balatami simdi ara saclarina bak kontrol et incelmisse yenisini al bence her turlu yenisini al ucuz zaten ara saclarin ikisi kavramanin en alt ve en ust kismina geliyodu benimkinde ve tirnakli olan bende kavrmada en yakinda tarafta duruyodu bence sen takarken bi yanlis yapmissin usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Bende vites kolu bekliyorum bu hafta debriyaji sokup kol takicam o zaman resimleri tek tek atabilirim

Cupcu çocuk
29 Mayıs 2020, 23:35
Bence ayni sekilde takmadin bende 2 ay once degistirdim balatami simdi ara saclarina bak kontrol et incelmisse yenisini al bence her turlu yenisini al ucuz zaten ara saclarin ikisi kavramanin en alt ve en ust kismina geliyodu benimkinde ve tirnakli olan bende kavrmada en yakinda tarafta duruyodu bence sen takarken bi yanlis yapmissin usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Bende vites kolu bekliyorum bu hafta debriyaji sokup kol takicam o zaman resimleri tek tek atabilirim

Yanlış taksam eskileri taktigimdada çalışmaz ama aynı şekilde yenileri takıyorum motor çalışmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Yanlış taksam eskileri taktigimdada çalışmaz ama aynı şekilde yenileri takıyorum motor çalışmıyor

Arasaclardan olduğunu dusunmuyorum arasaclari sağlam duruyor

Tahacn
31 Mayıs 2020, 00:30
Kumpasin varsa balatalarin kalinligina bak