PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup vites sorunu yardim beyler !

Tahacn
27 Mayıs 2020, 22:37
Beyler yag pompasi degiscek diye tamirciye verdim aldigimda gaz vermeden yani yumusatmadan vites atmamaya basladi motor zor vites atiyo yani 4 de durayim motor calisirken durdugu yerde vites gecmiyo tamirden once boyle degildi neden olabilir ben baktimda debriyaja ayar yerinin orda yay filan bisey yok direk ayar vidasindaki demirle kavramadaki demir temas ediyo oyleki vitesi ayiran demir bile yamulmus

Kural [ Z ]
27 Mayıs 2020, 22:51
Tamirciye geri götürün.

Tahacn
28 Mayıs 2020, 02:01
Zaten sadece yag pompasini degistirdi calistiramadi motoru ben sekman attim calisti simdi gotursem bu sefer baska yerini bozacak yag basmadigi icin yemisti pistonu ben hallettim ama vites olayi ona verdikden sonra

yürekçe
28 Mayıs 2020, 02:11
;4561660']Tamirciye geri götürün.
Aman ha!
Yine bozar..

Tahacn
28 Mayıs 2020, 02:32
Yag pompasi baski balatanin orda onu sokmek icin balatayi sokmesi lazim ama orda ne yaptiysa neyi eksik taktiysa bulamiyorum vites ayirma demirini yamultacak sakat bi durum hergun ise gidip geldigim bi arac malesef adam gibi ustada yokki gotureyim bu motor vermeden once calisir vaziyette durdugu yerde gayet vites atiyodu bazi arkadaslar hakli olarak teker bi iki donunce vites gecer dedi arkadaslar bu durum soyle vitese basili tutuyorum hafifce gaz vermeden yokus assa denedim teker donerkende gecmiyo hafif gaz verip yokladinmi geciyo e trafikde durunca 2 de 1 e de atamiyorum sakat bi durum

Kural [ Z ]
28 Mayıs 2020, 08:27
Debriyajınız ayırmıyor. Sökülüp bakılmadan birşey söylemek zor. Ya bir parça yanlış takıldı, ya ayarı iyice bozuldu, belki de birşeyler kırıldı veya hatta usta(!) parça arttırdı. Herşey olabilir. Motosikletinizin model kodu ve service manual yazarak arattığınızda çıkacak pdf dosyasını bulup indirip oradan söküp kontrol etmekten başka seçeneğiniz yok gibi.