PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 151 rs kayış???

fuatarslan
22 Ağustos 2006, 18:08
slm.. benim 151 rs şuan 6000 kmde.. ilk gittiğim servis 5000de şuan gittiğim servis ise 8000 de kayışı değiştirmen lasım dedi.. bugün açtırdım adam sorun yok kayışta ama istersen değiştireyim diyo..
şimdi şunları anlamadım..
kayış kaç kmde değişecek??
kayışa bakarak değişmesi gerektği anlaşılır mı?
kayış koparsa en kötü ne olur??
usta "ben sana yeni kayış taksamda 10 km sora kopabilir" dedi bu doğrumu, doğruysa neden kopar??
püfff yaa.. bi sürü soru işareti oldu.. kusura bakmayın.. yardımcı olursanız sevinirim..
fiyatda işçilik dahil 40 ytl diyo..

Xmaxman
22 Ağustos 2006, 18:12
ben 2 kez hussarımla kayışı kopardım :mrgreen:

en kötü ne olur ? olmadık bir yerde yolda kalırsın o olur.

fiyatı makul. bence adam değiştir diyorsa değiştir. yoksa kalırsın..zaten km gelmiş artık..

vipseyahat
22 Ağustos 2006, 18:21
Dostum değiştirmende fayda var, değişmesi gerekiyo mu diye düşünme ona bakarsan daha bir çok parça değişmesi gerekmediği halde değişiyor. Malum her parçanın bir ömrü var.

intercom
22 Ağustos 2006, 18:42
deyistiir.. cilere bende katiliyorum.. zamani gelmis, cekisin ve benzin sarfiatin fark eder. pisman olmazsin. 40 YTL de makul bir fiat.

fuatarslan
22 Ağustos 2006, 21:05
ya değiştireyimde servisteki adam çok ilginç konuşuyo.. özellikle o kafama takıldı.. "tamam değiştirelim ama kayışta sorun yok ve değiştireceğim kayışta kopabilir" diyo bunun garantisi yok her an kopabilecek bişi bu diyo.. parası sorun değil değiştiririm de saçma bi durum yaa..

ali1yilmaz
23 Ağustos 2006, 12:20
Ben arn ile 15000 km de değiştirmek zorunda kaldım.kopmadı ama çekişten düşmüştü.Demekki iyi bile dayanmış.Nerdeyse seninkinin iki katı.

sana tavsiyem eski kayış numarasına göre BANDO marka kayış almandır.Eğer bulamazsa DAYCO marka almandır.Bando orjinal japon kayışı dayco ise taiwan kayıştır.İnan senin motorunun orjinalinden bile kaliteli bir kayıştır.O işi ustaya bırakma.Ben öyle yaptım çokda memnunum.

Mengu16
24 Ağustos 2006, 01:41
Kayışta ötme yoksa , ki bu çok kolay anlaşılır !
Dik yokuşlarda veya seri kalkışlarda kayış
aynen bir lastiğin patinaj çektiğinde çıkan sese benzer bir ses çıkartır .
Kayışta ötme yoksa en az 300-400 km dayanır o kayış normal koşullarda !

Bradley
27 Ekim 2006, 16:29
bu kayıslar garantiye girmiyormu arkadaslar

dj_umit151rs
28 Ekim 2006, 19:26
Kayışta ötme yoksa , ki bu çok kolay anlaşılır !
Dik yokuşlarda veya seri kalkışlarda kayış
aynen bir lastiğin patinaj çektiğinde çıkan sese benzer bir ses çıkartır .
Kayışta ötme yoksa en az 300-400 km dayanır o kayış normal koşullarda !

Ya benim motorda seri kalkarken mutlaka aynı patinaj sesi gibi bir ses geliyor motordan napıcam şimdi hemen deiştiriyimmi daha ne kadar dayanır kayış bide benim motor daha 1200km de 151rs

ümmet perkitan
28 Ekim 2006, 19:52
slm.. benim 151 rs şuan 6000 kmde.. ilk gittiğim servis 5000de şuan gittiğim servis ise 8000 de kayışı değiştirmen lasım dedi.. bugün açtırdım adam sorun yok kayışta ama istersen değiştireyim diyo..
şimdi şunları anlamadım..
kayış kaç kmde değişecek??
kayışa bakarak değişmesi gerektği anlaşılır mı?
kayış koparsa en kötü ne olur??
usta "ben sana yeni kayış taksamda 10 km sora kopabilir" dedi bu doğrumu, doğruysa neden kopar??
püfff yaa.. bi sürü soru işareti oldu.. kusura bakmayın.. yardımcı olursanız sevinirim..
fiyatda işçilik dahil 40 ytl dio..arkadaşım benim ilk kayış 13120 de,2.si 5000 de,3.1000 de sonra debriaj ve önündeki burç değişti.sonuç olarak sana şunu söylemek istiyorum,eğer kayışın iç kısmında küçücük bir çatlak varsa doşındada.ufak bir çizik varsa hemen değiştir,eğer değilse 5000 km daha
binersin.

Mel-a-ku
30 Ekim 2006, 00:57
kayışının eskı gergınlıgı kalmadıysa, yanı kayış 2 cm den fazla esnıyorsa , kayışın dışlerinde aşınma varsa, kayışın da cizik catlak vs varsa kayısın değişmelidir.