PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piyasa yorumu

Sayfa : [1] 2 3

frankestayn1
26 Mayıs 2020, 11:22
Arkadaşlar 3. Dakikadan itibaren lütfen izleyin https://youtu.be/ytl3SsE8oKk

Yani bu nedir ben anlamıyorum gerçekten. Ağustos ayında 3 bin km de cbr 125 r ekstraları 2017 model 13 bin tl ye almıştık. Bugün 13 e ölüleri var bu nedir? Eyvallah enflasyon dolar vs ama dolar 5 e de düşse fiyatları düşürmüyorlar araba piyasası geçti bu motor piyasası kardeşiz kardeşiz motorcu lar kardeştir diyorlar dün gördüm adam 10.500 e motosiklet almış üstüne km düşürmüş o halde bile motosiklet 50 bin km de falan 14 e koymuş bu nedir? İlk kasa cbr lara 7 8 yazılmaya başlamış, inşallah alan yoktur şöyle insanlardan.

y.selimbatu
26 Mayıs 2020, 11:33
şimdi sarı siteden geliyorum çok sinirliyim,sonra konuşalım.

ojo
26 Mayıs 2020, 11:34
rakamlara takılma

fb__ömer
26 Mayıs 2020, 11:38
Her motorun ederi 3 aşağı 5 yukarı belli hocam. Bir tane kazalı cbr250 vardı. Adam 10 bin 11 bin falan yazmıştı. Ama sağlam kazalı bu geçen uçan apaçinin kazası gibi. Tahmini hesapladım 5 6 bin tahmini masrafı vardı. Adamla konuştum 7 bine kadar inmişti. O yüzden yazılan rakamlara takılmayın. Motoru öldürmeden pazarlığı yapmayı deneyin elbet sonuç alacaksınız.

vandamme
26 Mayıs 2020, 11:40
Sarı sitede çok fazla balon var.

Ciddiye almamak lazım o fiyatları.

Notere gidene kadar çok şey değişir.

frankestayn1
26 Mayıs 2020, 11:45
Aynen bende sizi gibi düşünüyorum aslında çünkü 16 yazılan motoru 13 e aldığımızı da biliyorum gerçek satıcı ederi neyse ona veriyor ama al satçılar b. çıkarıyor, aslında piyasayı bilmeyen al satçılar b. Çıkarıyor.

sallami
26 Mayıs 2020, 11:51
Bu arkadaş Çankırı'dan motoru 38,500 ilanda istenen fiyattı, satmak istediği fiyat.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2018-model-2500-km-boyasz-kazasz-hasarsz-servis-bakimli-824537045/detay

pazienza
26 Mayıs 2020, 12:02
Boş yapmış bu herif, neymiş dolarla alakalı değilmiş ulan sıfırı artmasa millet artırır mı fiyatları. Dolar olmuş 7 TL ek gümrük vergileri ötv kdv bunun suçlusu ekonominin kötülüğü kim ne derse desin. Elin herifi bizi kıskanan avrupa saldıran amerika 7-8 bin euroya (ki o adam onu 4 5 ayda kazanıyor) en kral motora binerken biz 100-120 bin TL ödüyoruz. Gelip kimse bana batıdan ekonomik saldırı var demesin, paramız afrika paralarında bile değer kaybediyor.

gezginkral
26 Mayıs 2020, 12:02
Bu arkadaş Çankırı'dan motoru 38,500 ilanda istenen fiyattı, satmak istediği fiyat.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2018-model-2500-km-boyasz-kazasz-hasarsz-servis-bakimli-824537045/detay

Oha.......

Cyan
26 Mayıs 2020, 12:03

Dalga geçiyorlar vallahi...

Bafrali
26 Mayıs 2020, 12:06
Malum sitede rekabet gücü var. Sırf piyasanın yükselmesi için motorunun ederinin 1 2 bin lira yukarısına ilan yazıyor. Bu ilanları gören diğer satıcılar bu motor bu kadar ediyorsa, benim ki daha fazla eder. Böyle böyle bir bakmışsın genel piyasa uçmuş. Sarı siteye itibar etmemek gerekiyor. Bir motorun ederi bellidir.

ero__
26 Mayıs 2020, 12:11
Arkadaşlar 3. Dakikadan itibaren lütfen izleyin https://youtu.be/ytl3SsE8oKk

Yani bu nedir ben anlamıyorum gerçekten. Ağustos ayında 3 bin km de cbr 125 r ekstraları 2017 model 13 bin tl ye almıştık. Bugün 13 e ölüleri var bu nedir? Eyvallah enflasyon dolar vs ama dolar 5 e de düşse fiyatları düşürmüyorlar araba piyasası geçti bu motor piyasası kardeşiz kardeşiz motorcu lar kardeştir diyorlar dün gördüm adam 10.500 e motosiklet almış üstüne km düşürmüş o halde bile motosiklet 50 bin km de falan 14 e koymuş bu nedir? İlk kasa cbr lara 7 8 yazılmaya başlamış, inşallah alan yoktur şöyle insanlardan.

Dolar düşünce ekmek, sigara, benzin, toplu taşıma, doğalgaz, elektrik fiyatları düşüyor mu ki bu fiyatların düşmesini bekliyorsunuz?

Thermosifon
26 Mayıs 2020, 13:04
Sarı sitede çok fazla balon var.

Ciddiye almamak lazım o fiyatları.

Notere gidene kadar çok şey değişir.

Kesinlikle katılıyorum.İstanbul-Avcılar dan yola çıkıp taa Pendiğe motoru almaya diye 2 saat yol gittik ilan da kazasız yazan motorun tüm grenajlar ama hepsi silikon ile yapıştırılmış ve gerekçesi de çok titreşim sesi yapıyormuş bahanelerce :) 2016 model yazan motor noter de son dk 2015 model çıkmasın mı? Bu arada satıcı Pendik de oturuyor orta bir yere dahi gelemedi arkadaş.2015 xmax250 abs 44.000km için aksesuar vs yok bomboş 20.000tl istemesin mi? Veee final arkadaş galerici al satçı çıkmasın mı :)

TamGazDevam
26 Mayıs 2020, 13:13
Cc yükseltme amaçlı, gsx-r 600 k6-k7 bakıyorum. Fakat baktığım modelin piyasası gerçekten iki katına çıktı.
Bu durumda, ben ne yapayım? Halihazırda kullandığım motosikletin, aldığım fiyatının üstüne kendi çapımda ekleme yapmazsam, nasıl cc yükseltebilirim ki. Bu aradaki makası nasıl kapatacağım yani, devlet müdahalesi gerektiren durumlar böyle yt üzerinden kurtarılmıyor maalesef. Yok seneye nakiti olan kral olacakmış falan filan. Madem böyle her şeyden emin, çıksın ntvde ekonomi programı falan sunsun. Fiyatı arttıran, motosiklet sahipleri demiş birde. Komik gerçekten. Bu tarz, her şeyi ben bilirim insanlarından nefret ediyorum zaten. Böyle şeylere kulak asmayın.

ojo
27 Mayıs 2020, 12:55
https://www.youtube.com/watch?v=h0_x3R-jWBQ

hasmet
27 Mayıs 2020, 13:27
https://www.youtube.com/watch?v=h0_x3R-jWBQ

Çok ilginç: Japonya'daki marka algıları:

11:12

Yamaha en pahalı. Sonra Suzuki. Honda ve Kawasaki daha hesaplı. En ucuz Kawasaki.

Flaş Flaş: Japonun Tofaşı Kawasaki'ymiş ya la! Fanboy'lar isyanda... :queen:

Gietti17
27 Mayıs 2020, 14:16
Döviz düşse vs vs. Tüy bitti dilimde.
2017/2020
R25-----17.750/38.700
R6------64.000/128.100
Mt07----28.900/59.200

Şimdi 2.el motoru olan adam ne yapsın? 2017 model cbr125 alan adam ne yapsın? 11'e mi satsın 3 yıllık oldu diye. Fiyatlar 2'ye katlamış iken? Siz istiyorsunuz ki fiyatlar aynı kalsın, artarsa da az artsın. Yok öyle! Bu zamanda hangi malın fiyatı sabit kalmış?

Yamahanın fiyat listesine bakın R25 6276€. Euro şu an 7,47tl, fiyat 46.880 yapıyor. 7'ye düşse 43.900tl ve R25'in satış fiyatı 38.700tl. Adamlar euro kurunu 6,16dan hesaplamışlar! Düşük tutuyorlar zaten döviz düşse nasıl düşürecek, nereye düşürecek:)? Yeni kasa R25'in mayıs 2019 fiyatı 27.353tl. 365 günde aynı kasa, aynı motor 11.347tl artmış! Her gün 31tl artmış!

Fiyatlar düşmeyecek. Sabit de kalmayacak.

mephamd
27 Mayıs 2020, 18:03
Bu ülkede kalkan inmez.

Ne arabalar, ne telefonlar, ne otoyollar, ne araç muayene fiyatları, ne yedek parça ne de motosiklet fiyatları yarın daha ucuz olmayacak.

2015te 1 gram altın 105 TL, şimdi 375 TL. Gerisini siz hesaplayın

tommygun
27 Mayıs 2020, 18:10
Çok ilginç: Japonya'daki marka algıları:

11:12

Yamaha en pahalı. Sonra Suzuki. Honda ve Kawasaki daha hesaplı. En ucuz Kawasaki.

Flaş Flaş: Japonun Tofaşı Kawasaki'ymiş ya la! Fanboy'lar isyanda... :queen:

Kawasaki'nin tepe yönetimi burada 90'lar sonrası oluşan algı ve şehir efsanelerini duysalar adamlar da şaşırır. Bkz. "benim dayımın oğlunda eskiden Kawasaki vardı, 300 yaptı, kadranın daha gideri vardı ama yol bittiği için o yavaşlamak zorunda kalmış"

uthec
27 Mayıs 2020, 18:12
sıfırın fiyatı sabit mi ki 2. el sabit kalsın.

Blackeagletr
27 Mayıs 2020, 18:27
Bkz. Profilimdeki motosikletim kısmı.

Şahsen 10 yıldır motora biniyorum, ancak gerçekten keyif alacağım bir motor alayım desem, en asgari 2008-2010 model 600ccler için 30 bin TL civarına çıkmam gerekiyor, ki tam içime sinen şeyler alsam 40-50 den başlıyor. O yüzden bu piyasada kalsın. Gidip 40bine motor alıp keyif alsam, verdiğim paradan dolayı keyfim kaçacak psikolojim bozulacak. 125cc-250cc binmek istemiyorum gayrı, yükseğine de gömecek param yok şu şartlarda.

hasmet
27 Mayıs 2020, 18:31
Kawasaki'nin tepe yönetimi burada 90'lar sonrası oluşan algı ve şehir efsanelerini duysalar adamlar da şaşırır. Bkz. "benim dayımın oğlunda eskiden Kawasaki vardı, 300 yaptı, kadranın daha gideri vardı ama yol bittiği için o yavaşlamak zorunda kalmış"

Marka algısı acaip bir şey.

2008 krizinde bir sürü Amerikan araba markası bitti, Pontiac, Saturn, Mercury gibi. Buick de gidecekti, ama Çin'de marka algısı yüksekmiş. Çin pazarının önemine binaen bilakis bir sürü yatırım yaptılar, Buick marka doğru düzgün arabalar üretilmeye başlandı... Velhasıl Çin sayesinde kurtuldu Buick. Amerikan pazarına kalsa çoktan gömülmüştü...

Türkiye'de Sony'nin algısı da aynı şekilde, Trinitron devrinden kalma. Günümüz televizyon piyasasında Sony Korelilerle rekabeti çoktaaan kaybetti, hatta en iyi serisi olan OLED modellerinin panellerini LG'den almakta... Ama eminim LG'den iyi biliniyordur... Öyle olduğu müddetçe de Sony LG'den paneli alır, fiyatı yükseltip markasını yapıştırır, ve satmaya devam eder...

tommygun
27 Mayıs 2020, 18:49
Marka algısı acaip bir şey.

2008 krizinde bir sürü Amerikan araba markası bitti, Pontiac, Saturn, Mercury gibi. Buick de gidecekti, ama Çin'de marka algısı yüksekmiş. Çin pazarının önemine binaen bilakis bir sürü yatırım yaptılar, Buick marka doğru düzgün arabalar üretilmeye başlandı... Velhasıl Çin sayesinde kurtuldu Buick. Amerikan pazarına kalsa çoktan gömülmüştü...

Türkiye'de Sony'nin algısı da aynı şekilde, Trinitron devrinden kalma. Günümüz televizyon piyasasında Sony Korelilerle rekabeti çoktaaan kaybetti, hatta en iyi serisi olan OLED modellerinin panellerini LG'den almakta... Ama eminim LG'den iyi biliniyordur... Öyle olduğu müddetçe de Sony LG'den paneli alır, fiyatı yükseltip markasını yapıştırır, ve satmaya devam eder...

30 sene önce babamda sürat teknesi vardı kıçtan motorlu 115 bg Mercury. Benim de aklımda o kalmış, şu an imkanım olsa sürat teknesi alsam yine arkaya Mercury takarım. Ben büyürken Sony'nin Megabass serisi walkmanleri vardı, şu an ses sistemi ya da müzikle alakalı bir alım yapsam yine "acaba Sony'de ne var?" diye ilk ona bakarım.

Hırbonen
27 Mayıs 2020, 19:24
30 sene önce babamda sürat teknesi vardı kıçtan motorlu 115 bg Mercury. Benim de aklımda o kalmış, şu an imkanım olsa sürat teknesi alsam yine arkaya Mercury takarım. Ben büyürken Sony'nin Megabass serisi walkmanleri vardı, şu an ses sistemi ya da müzikle alakalı bir alım yapsam yine "acaba Sony'de ne var?" diye ilk ona bakarım.

Bizim de honda prelude vardi,ondan sonra hondaci olup ciktik demek isterdimm.civic bile yetti artti bana :)

tommygun
27 Mayıs 2020, 19:38
Bizim de honda prelude vardi,ondan sonra hondaci olup ciktik demek isterdimm.civic bile yetti artti bana :)

Babam 1986'ya kadar 1978 model Civic kullandı. 1999'da kankamda Civic 1.6 vtec vardı, parçalayana kadar o sınıfta böyle giden ama yakıt ibresinin aşağı düştüğünü sürerken gördüğün başka bir araba görmemiştim. Prelude zamanında hayal süsleyen bir arabaydı, hele ki 1992-1996 kasası enfestir, bir de Crx diyeyim, bilenler için bombayı atıp kaçayım (ama del sol modeli değil, bir önceki)

profesor06
27 Mayıs 2020, 20:41
Kawasaki kullanmadan anlayamazsınız ;)

tommygun
27 Mayıs 2020, 20:44
Kawasaki benim gözümde iyidir,hoştur,kalitelidir ama işletme giderine g.tü yiyenler için Türkiye piyasasında en ekonomik 2. el fiyatlarına sahip markalardan biridir. Piyasada tutulmayan marka ve modelleri aldığınızda bazen ciddi avantajlar yakalıyorsunuz.

profesor06
27 Mayıs 2020, 20:54
Eski motorumu her gün özlüyorum,

https://i.ibb.co/FYLXMp2/20170917-101025.jpg

tommygun
27 Mayıs 2020, 21:05
Eski motorumu her gün özlüyorum,

https://i.ibb.co/FYLXMp2/20170917-101025.jpg

Ben 2008'ini kullanıyorum ama en sevdiğim kasa sizin kullandığınız kasa.

hasmet
27 Mayıs 2020, 21:48

Demek ki herkes için durum az çok aynı... Ben de zamanında ikinci el alıp çok memnun kaldığım VLX ve CB900F Hornet ten sonra gözü kapalı gidip sıfır CB1000R aldım... Ve bir sene geçmeden pişman oldum. Yakışıklıydı, tek taraflı arka maşa ve hidrolik debriyaj gibi diğer Japon muadillerinde olmayan özellikler vardı, ama düzgün planlanmamış, bütüncül olarak kötü bir motosikletti. Gösterge örneğini vereyim: Mavi arka planlı, üç parça, muhteşem bir gösterge paneli vardı, ama vites göstergesi yoktu... Böyle bir gerizekalılık düşünün. Ağzına kadar bu tip saçmalıklarla doluydu...

Halbuki Honda'dan daha önce ağzı yanmış biriydim, ama yine de düştüm marka tuzağına. Artık çok daha dikkatli ve ön yargısız olmaya çalışıyorum.

Bu demek değil ki Honda almayacağım. Bilakis ikinci almayı düşündüğüm motosiklet yine Honda. Ama "Hondaysa iyidir" ya da "İtalyansa dayanıksızdır" türü algı ve genellemelere itibar etmemeye çalışıyorum...

Her ne kadar çoğunlukla doğru olsalar da CB1000R gibi kötü dizayn edilmiş Honda, ya da Motoguzzi gibi dayanıklı İtalyan'lar çıkabiliyor... Üşenmeyip model model araştırmak lazım.

Hırbonen
27 Mayıs 2020, 22:25
Mavi arka planlı, üç parça, muhteşem bir gösterge paneli vardı, ama vites göstergesi yoktu... Böyle bir gerizekalılık düşünün. Ağzına kadar bu tip saçmalıklarla doluydu...

Halbuki Honda'dan daha önce ağzı yanmış biriydim, ama yine de düştüm marka tuzağına. Artık çok daha dikkatli ve ön yargısız olmaya çalışıyorum.

Puh allah belani versin Honda.Hasmet gibi adama yapilir mi bu ? Vites gostergesi olmadigini bilseydi alir miydi hic ? Her ne kadar fen liseli bir bilim neferimiz olsanda insanin basireti baglanip hic arastirmadan motor alabiliyor...keske dava acsaydin be kardesim.namussuzluk bu resmen.

Baska ne tur sacmaliklari vardi ?

hasmet
28 Mayıs 2020, 00:27
Puh allah belani versin Honda.Hasmet gibi adama yapilir mi bu ? Vites gostergesi olmadigini bilseydi alir miydi hic ? Her ne kadar fen liseli bir bilim neferimiz olsanda insanin basireti baglanip hic arastirmadan motor alabiliyor...keske dava acsaydin be kardesim.namussuzluk bu resmen.

Baska ne tur sacmaliklari vardi ?

Vites olayını biliyordum. Healtech'in çok iyi çalışan, direk ECU'ya bağlı vites göstergesi olduğunu öğrenip edinmiştim. Diğer problemler zamanla, kullanmayla, bakım yaparken falan anlaşılıyor.

Uzun uzun yazarım ama vakit harcamama değmesi lazım be Hırbo. Bir Honda fanboy'unun, muhtemelen hayatında bir kere bile görmediği bir motosiklet hakkında, "sen öyle diyon ama internette böyle diyo" gibi saçmasalak argümanlarıyla uyuz etmesine niye fırsat oluşturayım? Fikri sabit insanla uğraşılır mı hiç? Kal sağlıcakla.

Hırbonen
28 Mayıs 2020, 01:17
Vites olayını biliyordum. Healtech'in çok iyi çalışan, direk ECU'ya bağlı vites göstergesi olduğunu öğrenip edinmiştim. Diğer problemler zamanla, kullanmayla, bakım yaparken falan anlaşılıyor.

Uzun uzun yazarım ama vakit harcamama değmesi lazım be Hırbo. Bir Honda fanboy'unun, muhtemelen hayatında bir kere bile görmediği bir motosiklet hakkında, "sen öyle diyon ama internette böyle diyo" gibi saçmasalak argümanlarıyla uyuz etmesine niye fırsat oluşturayım? Fikri sabit insanla uğraşılır mı hiç? Kal sağlıcakla.

Zaten senin bu nankorlugun yuzunden karma devreye girdi ve superduke un daha rodaji bitmeden dagildi.

Bu alete honda uzun sure guncelleme getirmedi diye kotuleyip duruyosun..son derece gereksiz işler.

Ama 2021 de yeni cbr 1000rrr motorunu kullanarak super naked yapacakmis honda..

Onda istemedin kadar elektronik olacak,hemde piston kolu kırılmaz.tavsiye ederim.

hasmet
28 Mayıs 2020, 06:01
Bu alete honda uzun sure guncelleme getirmedi diye kotuleyip duruyosun...
Nerede yazmisim oyle bir sey?

Ama 2021 de yeni cbr 1000rrr motorunu kullanarak super naked yapacakmis honda..

Onda istemedin kadar elektronik olacak,hemde piston kolu kırılmaz.tavsiye ederim.

Olmayan motosikleti mi tavsiye ettin harbiden? :queen:

Piyasaya cikmamis motosikletin harika olacagindan eminsin yani... Ama ya CB1000R gibi kelek cikarsa?

Gerci bir fanboy olarak motosikletle iliskin internette istahla fotograflarina bakmak oldugu icin tatmin eder belki ama, oyle bir motosikleti alip kullanacak insan icin malesef habersiz oldugun bir suru kriter var Hirbo...

arndiol
28 Mayıs 2020, 08:28
hasmet bırak bas engeli rahatla.

trol oldugu belli.

Hırbonen
28 Mayıs 2020, 12:43
Nerede yazmisim oyle bir sey?

Olmayan motosikleti mi tavsiye ettin harbiden? :queen:

Piyasaya cikmamis motosikletin harika olacagindan eminsin yani... Ama ya CB1000R gibi kelek cikarsa

Ya hasmet honda aliyosun honda..nasil kelek cikabilir amator.

Cbr1000rrr ne kadar kelekse o da o kelek olur..

Ustelik en kotu ne olabilir ki? duke de oldugu gibi motoru eline almazsin merak etme..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

hasmet bırak bas engeli rahatla.

trol oldugu belli.

Sen neden engellemiyosun da hasmete akil veriyosun ?

arndiol
28 Mayıs 2020, 13:00
zaten engellisin nasıl görüyon benim yazdıklarımı anlamadım.

yamtareroglu
28 Mayıs 2020, 14:36
Bu arkadaş Çankırı'dan motoru 38,500 ilanda istenen fiyattı, satmak istediği fiyat. Kafasına göre takılıyor

26 Mayıs'ta 38.500 TL istediği motora şu anda 46.500 TL istiyor. Yani iki günde 8 bin TL zam yapmış arkadaş, tipik ülke esnafı.

watercolours
28 Mayıs 2020, 14:51
Fiyat artışından memnun olmayan sandıkta konuşsun. Gözlemim, burada herkes eleştirir, sonra gider mevcut halin sorumlusunu seçer. Demek ki eleştirirken samimi değiller.

hasmet
28 Mayıs 2020, 16:24
Ya hasmet honda aliyosun honda..nasil kelek cikabilir amator.

Cbr1000rrr ne kadar kelekse o da o kelek olur..

Ustelik en kotu ne olabilir ki? duke de oldugu gibi motoru eline almazsin merak etme..

Aldıktan 1 sene sonra 4 ay boyunca serviste yatan Superduke'tan hâlâ memnunum, zevkle kullanıyorum, ama hiç bir sorun çıkarmayan CB1000R'a bir sene zor dayanıp zararına satmışım...

Velhasıl "Ustelik en kotu ne olabilir ki?" sorusu, asıl amatörün senin olduğunu gösteriyor Hırbocum.

Aklın almıyor bazı şeyleri. Deneyimin eksik ve sabit fikirlisin. Tipik itici bir fanboy'sun yani :)

gezginkral
28 Mayıs 2020, 16:33
Arkadaşlar bu ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat çok yüksek geldi bana, 50k ya bulabiliyorduk bu motorları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-ktm-1190-adventure-824593156/detay

Hırbonen
28 Mayıs 2020, 18:27
Aldıktan 1 sene sonra 4 ay boyunca serviste yatan Superduke'tan hâlâ memnunum, zevkle kullanıyorum, ama hiç bir sorun çıkarmayan CB1000R'a bir sene zor dayanıp zararına satmışım...

Velhasıl "Ustelik en kotu ne olabilir ki?" sorusu, asıl amatörün senin olduğunu gösteriyor Hırbocum.

Aklın almıyor bazı şeyleri. Deneyimin eksik ve sabit fikirlisin. Tipik itici bir fanboy'sun yani :)

Alllah akil fikir versin sana hasmet.

2008 yilinda uretime girmis bir motoru 1300 cc lik en pahali naked ile karsilastirmak iyimis..

Zararina sattim diye agliyosun bi de..
Ne o, kullandigin mali ustune kar yaparak mi satacaktin amator.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Arkadaşlar bu ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat çok yüksek geldi bana, 50k ya bulabiliyorduk bu motorları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-ktm-1190-adventure-824593156/detay

Ben almam,2019 at adv ye bir bin, bir daha inmek istemezsin..

Ayrica bu kadar guce gerek yok,cok yakar bu :)

Sj's
28 Mayıs 2020, 18:31
Hasmetle Hirbo bana beavis and butthead'i hatirlatiyor. MTV seven 80-90lar kusagi iyi bilir haha.

hasmet
28 Mayıs 2020, 18:34
2008 yilinda uretime girmis bir motoru 1300 cc lik en pahali naked ile karsilastirmak iyimis..
Fiyatla hiç bir alakası yok. CB900F Hornet fiyatına göre gayet güzel bir motosikletti. CB1000R daha özellikli ve pahalı olmasına rağmen fiyatına göre kötü bir motosikletti. Hiç bir firma altın yumurtlamıyor, Honda dahil.

arndiol
28 Mayıs 2020, 18:40
HASMET BEY ! lütfen.

Honda altın yumurtluyor :queen: :queen:

MotoWrestler
29 Mayıs 2020, 11:21
Aslında ülkemizde herşeyin fiyatı uçmaya başladı nedendir bilinmez paramız sürekli dolara karşı değer kaybediyor bu sebeple yüzüne bakılmayacak motorlar bile 4 bin tl'den başlıyor aslında diyecek , tepki gösterecek çok şey var ancak maalesef ülkemizde bazı yerler çok soğuk!

gerivites
29 Mayıs 2020, 12:21
geçen sene dominarla takaslayıp 12500tlye sayarak aldığım 2017 pulsarı 12500e satmıştım. Şu anda 17500tlye ilanda. 2 ay sonra 12bine az hasarlı 2018 model pulsar aldım. Geçen hafta 14300e sattım.
Benim hesabım motosiklet ikinci ele düştüğü anda sıfıra göre %20 değer kaybeder. Her geçen yıl için %10 daha değer kaybeder. 4-5 yaşındaki abssiz pulsara 14-15 bin lira, cbf150ye 12-13bin lira isteyenler o parayı verecek bir enayi bulurlarsa notere koşa koşa gitsinler.

hasmet
29 Mayıs 2020, 12:27
nedendir bilinmez paramız sürekli dolara karşı değer kaybediyor

Bu muamma bir cozulse seytanin bacagini kiracagiz ama iste... :wiinkk:

ojo
29 Mayıs 2020, 12:34
"TÜİK: Dış ticaret açığı Nisan ayında yüzde 67 arttı"

watercolours
29 Mayıs 2020, 13:15
Bu muamma bir cozulse seytanin bacagini kiracagiz ama iste... :wiinkk:

Anamuhalefet yüzünden. Bugün Cehape, yarın İyi Parti.