PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kawasaki en 500.

ilker_41
25 Mayıs 2020, 20:27
selamınaleyküm iki tekere gönül veren herkeze hayırlı akşamlar benim sorum en 500 hakkında.Aranızda bu motoru tanıyan bilen süren arkadaşlar varmı varsa bu motoru tavsiye edermisiniz.Yakında emekli olunca bu motordan almak istiyorum hemen hemen bir seneye yakın var emekliliğe.Çok hoşuma giden ve beni mıknatıs gibi kendine çeken bir motor.yıllardır hep çinli motorlara bindim şu an Ramzey qm 250 chopper var 2006 model şimdilik bununla idare ediyorum.eski sahibi motora çok iyi ve temiz bakmış sağolsun varolsun çinlide olsa çok temiz olunca azda olsa japon edasını andırıyor ama çinli.en 500 lerin kronik sorunları varmı hangi model tavsiye edersiniz ben sitesine girdim pek kronik sorun görmedim ama burada yinede sizlere sorayım dedim kullanan ve anlayan varsa cevap bulurum diye.şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür eder Hayırlı bayramlar dilerim.iki teker sevdalısı dostlara kazasız belasız koronasız günler diliyorum.ALLAHA Emanet olun.kocaeliden ilker.

ermanay
25 Mayıs 2020, 22:39
Bildiğim kadarıyla Er5,Kle500 aynı motor bloğu. Kronik sorunları yok diye biliyorum ancak yedek parçada sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Şahsi fikrim chopper,cruiser motosikletlere sıralı çift silindir yakışmıyor. Yamaha Virago 535 en yakın rakibi,bunun yanında Dragstar 650 ve Honda VT 750C Shadow u araştırmanızı tavsiye ederim.

fireblade e
25 Mayıs 2020, 22:46
Zamanında çok severek aldım kullandım.Sanirım 50bg.civarı.Choper olmasına rağmen kendinden beklenmeyecek kadar atik ve seridir.Altı vites çift eksoz u vardır.Motoru ve şanzımanımda sorun yok diye biliyorum.Orjinal eksozları çabuk yıpranıp deliniyor benim başıma gelmişti.

Samet Ağır
25 Mayıs 2020, 22:49
Motor yapısı ve devir sayısı bir chopper gibi değil se bir süpersport gibidir.
Choppere yakışmayan aşırı yüksek devirli bir makinası vardır.
Chopper dediğin ağır abi ağır devirli olmalıdır.

ilker_41
27 Mayıs 2020, 16:43
güzel cevaplarınız için çok teşekkürler.

hasmet
27 Mayıs 2020, 17:45
Tipik V motorlu olmasa da yol hissi beğenilen bir cruiser. Zamanında denk geldiği için Honda VLX tercih etmiştim ama düşündüğüm güzel bir alternatifti...