PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıyafet içine giyilen korumalar iş yapar mı?

Selami27
17 Mayıs 2020, 19:27
Motorcu ceketleri pantolonları hoşuma gitmiyor fazla tek tip geliyor bunun yerine kıyafet altına giyilen korumalar bizi korur mu?
Mesela tex992 Body Armor diye bir ürün gördüm 350 lira cıvarında bunu alsak iş yapar mi? Siz ne önerirsiniz?

arndiol
17 Mayıs 2020, 19:43
tex992 Body Armor sadece gögüs koruyucu değil mi?

Omuz, dirsek, kollar , böbrek, sırt vs. mevcut ki omuz ve kollar en cok darbe alan yerler.

tam bir body armor alsanız bile işlevsel olarak sürtünmeye karşı değil darbeye karşı üretilmiş bir zımbırtı zaten, yani asfaltta sizi bir korumalı ceket kadar korumayacaktır.

Ekipmanları görsellikten önce koruyucu olarak düşünmeniz gerekiyor. Tek tip geliyor ise günlük kıyafetleriniz baya sıradışı olması lazım?

Sonucta giyilecek kombin sayısı belli bir erkek için

tommygun
17 Mayıs 2020, 19:50
Önden gelen darbelere karşı göğüs kafenizi korur ama kol/omuz üzerine düşme ve asfaltta sürtünme gibi durumlarda adama "keşke moda takıntım olmasaydı da gidip motosiklet için üretilmiş bir mont alsaydım" dedirtir.

Selami27
17 Mayıs 2020, 20:25
tex992 Body Armor sadece gögüs koruyucu değil mi?

Omuz, dirsek, kollar , böbrek, sırt vs. mevcut ki omuz ve kollar en cok darbe alan yerler.

tam bir body armor alsanız bile işlevsel olarak sürtünmeye karşı değil darbeye karşı üretilmiş bir zımbırtı zaten, yani asfaltta sizi bir korumalı ceket kadar korumayacaktır.

Ekipmanları görsellikten önce koruyucu olarak düşünmeniz gerekiyor. Tek tip geliyor ise günlük kıyafetleriniz baya sıradışı olması lazım?

Sonucta giyilecek kombin sayısı belli bir erkek için

Tam tersi çok sıradan giyiniyorum. Tek tip diye kimseyi incitmemek adına yazdım ama açıkça söylemem gerekirse motorcu kıyafetleri bana it kopuk serseri kıyafeti gibi geliyor benim için fazla iddialı ve ciddiyetsiz. Ama kıyafet altı ürünler yeterli korumayı sağlamıyorsa en sade modellerden bulup giyeceğiz artık.

bajajpulsar2
17 Mayıs 2020, 20:55
Motorcu ceketleri pantolonları hoşuma gitmiyor fazla tek tip geliyor bunun yerine kıyafet altına giyilen korumalar bizi korur mu?
Mesela tex992 Body Armor diye bir ürün gördüm 350 lira cıvarında bunu alsak iş yapar mi? Siz ne önerirsiniz?

cross için hocam bunlar. eğer yolda kullanıyorsanız uzun süreli sürüklenmelerde işe yaramaz. zaten yolda sürüklenme için tasarlanmadığından fileli kısımlarından parçalanır bunlar. benim fikrim tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Tam tersi çok sıradan giyiniyorum. Tek tip diye kimseyi incitmemek adına yazdım ama açıkça söylemem gerekirse motorcu kıyafetleri bana it kopuk serseri kıyafeti gibi geliyor benim için fazla iddialı ve ciddiyetsiz. Ama kıyafet altı ürünler yeterli korumayı sağlamıyorsa en sade modellerden bulup giyeceğiz artık.

Onlar serseri kıyafeti gibi geliyorsa başka seçeneklerin var hocam. aşağıda alpinestars'ın deri ceketini paylaştım böyle retro tasarımlı sade bir şey alabilirsin.

https://urun.n11.com/mont/alpinestars-brass-leather-jacket-deri-motosiklet-montu-P373456112?Beden=M&gclid=CjwKCAjwwYP2BRBGEiwAkoBpAgf6yu0gBz_ngnQjQyoX IAJG2FbqNzr2DNnIlZYclWGeNlI9g83ozRoCLnAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds