PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava filtresi bölümünde benzin akıntısı

Erendiz
17 Mayıs 2020, 02:19
Hava filtresini temizlemek için açtığımda ağır bir benzin kokusu aldım. Filtreyi çıkardım benzin kokuyordu, bulunduğu bölümün tabanında ise ince şerit kadar benzin vardı çok az yayılmış, bu normal mi bilemedim daha önce böyle birşey yoktu önemli bir sorunsa yaptıracağım ama emin olamadım.

levend84
17 Mayıs 2020, 02:22
Başka ne kokmasini isterdin?

Karter havalandirma cikisi hava filtre kutusuna girer,benzin ucucudur o yayilmis dedigin havalandirmadan gelen yağ birikintisi olmasin?

Hava kutu elemaninin gorevi karburatorun ihtiyaci olan yakit hava karisimindaki hava unsurunu vakumlamak.

Haliyle,kutunun bogazi karburatere bagli oldugu icin benzin kokmasi normal

Bu sekilde bir sikayetle motor ustasina sakin gitme.

Vicdan seviyesine gore,

Karburator degisimi
Silindir kapak degisimi
Benzin musluk degisimi

Gibi masraflar cikarabilir.

Zira,bu tarz ustalara gunde 10 tane bu sekilde takintili muşteri gitse,akşama kadar yolunu bulur..

kurubuz
17 Mayıs 2020, 14:21
Benzin olduğuna emin misin? Genelde havalandırmadan yağ atar hava filtresine.

Erendiz
18 Mayıs 2020, 10:46
Gül kokmasını isterdim, ama benzin kokuyor baktım tekrar yağ ile karışık sanırım yağ, ben ağır benzin kokusunu alınca benzin sandım.
Takıntısız olmak için biraz anlamak gerek, ilk motorum hiç anlamıyorum, görmezden gelecek kadarda hakim değilim, siz gidince motor ustasının her dediğini yapıyor olabilirsiniz ama bana bu kadar masraf çıkarsa zaten yapma derim. Cins cins yazacaksan hiç yapma kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Sanırım yağ dediğiniz gibi. Benzin kokusu karışınca benzin sandım normal bir durum sanırım.

levend84
18 Mayıs 2020, 10:52
Gül kokmasını isterdim, ama benzin kokuyor baktım tekrar yağ ile karışık sanırım yağ, ben ağır benzin kokusunu alınca benzin sandım.
Takıntısız olmak için biraz anlamak gerek, ilk motorum hiç anlamıyorum, görmezden gelecek kadarda hakim değilim, siz gidince motor ustasının her dediğini yapıyor olabilirsiniz ama bana bu kadar masraf çıkarsa zaten yapma derim. Cins cins yazacaksan hiç yapma kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Sanırım yağ dediğiniz gibi. Benzin kokusu karışınca benzin sandım normal bir durum sanırım.

Dalgaya vuran sensin arkadaş,cins yazilan yorum görmemişsin heralde..

Konu acip yardim istedin detayli bir sekilde sistemin çalişmasini yazdim.

Benim motor ustasinin her dedigini yaptigimi nereden biliyorsun.

Neyse,senin cins dedigin bu yorum,baska arkadaşlarin işine yarar.