PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda yağ bitmiş uyarı lambası yanıyor

ozan1991
13 Mayıs 2020, 12:50
Arkadaşlar ilk defa başıma geldi ne yapmam gerekiyor motoru salladım cidden yağ yok ve çalışmıyor şuan motor kaldım böyle, bıraktığım yerde yere damlama konusuda yok

Tundzhay
13 Mayıs 2020, 13:03
kaç km oldu değiştireli?
çok mu yüksek devirde kullanıyorsun?

aynı vizkoziteden yağ ekleyebilirsin veya komple değiştirebilirsin. ama bu şekilde kullanma!

ozan1991
13 Mayıs 2020, 13:05
Şimdi alıp eklesem sorun olmaz dimi,500km filan oldu değişeli ilk defa başıma geliyor

izzmarit
13 Mayıs 2020, 13:09
yağ yok dediğinize göre inşallah piston kitlememiştir. yağ seviyesine sallayarak değil biraz bekleyip yağ çubuğundan tekrar bakın. eğer yağ yok ise kalan tortuyu tamamen boşaltıp yeni yağı öyle koyun. ama bilinki yağ eksilip bitiyorsa o motor bloğu açılacak ve en iyi ihtimal piston gömlek değişecek.

ozan1991
13 Mayıs 2020, 13:13
Doldurup servise gidicem başka dikkat etmem gereken bişey varmı

Blackeagletr
13 Mayıs 2020, 13:16
Yağı doğru ölçtüyseniz, yani gerçekten yoksa (Dominar'da böyle özellik var mı bilmiyorum) motor kendini korumaya almış olabilir.
Kötü ihtimalle ise, piston kilitlemiş olabilir. Önce yağ ekleyip çalıştırmayı deneyin.

Sonra tabi, servise. Damlama kaçak olmadığından eminseniz, belli ki yağ yakıyor motor.

Ya da, siz mi yaptınız, bakımını izlediniz mi bilmiyorum, son bakımda yeterli yağ eklenmedi.

ozan1991
13 Mayıs 2020, 13:18
Doldurup servise gidicem başka dikkat etmem gereken bişey varmı

Kırmızı ışık yeni yandı ama ona eminim 2 gün önce çıktım ışık filan yanmıyordu

izzmarit
13 Mayıs 2020, 13:22
dikkatli bir şekilde gidin. servis gerekli şeyleri söyleyecektir zaten. geçmiş olsun

Kural [ Z ]
13 Mayıs 2020, 13:52
Motora yağı ekleyip çalıştırmayı deneyin. Eğer ikaz yandığı gibi gördüyseniz ve hemen stop ettiyseniz, o arada yüksek devir çevirmediyse sorunsuz kullanabilirsiniz.

Eğer ki motor çalışırken anormal ses varsa daha fazla çalıştırmayın, çekici talep edin ve servise çektirin.

Her şekilde çalıştıktan sonra anormallik olmasa da yağ eksiltme sorununun incelenmesi gerekiyor.

ozan1991
13 Mayıs 2020, 16:33
Arkdaşlar teşekkürler motor da sorun yok motoru çalıştırmayı beceremedim 3 senedir kullandığım motoru o an yağı göremeyince şüphelenip korktum bunu söylersem beni taşlıycaksınız ama motor viteste ayaklık açıktı konuyu kaldırırlar umarım daha ben rezil olmadan ramazanda mazur görün:cherry:

superboycu
13 Mayıs 2020, 17:36
Arkdaşlar teşekkürler motor da sorun yok motoru çalıştırmayı beceremedim 3 senedir kullandığım motoru o an yağı göremeyince şüphelenip korktum bunu söylersem beni taşlıycaksınız ama motor viteste ayaklık açıktı konuyu kaldırırlar umarım daha ben rezil olmadan ramazanda mazur görün:cherry:

ortalama 90km hızla giderken benimde ayaklık açmıştı bozuldu sanmistim :) olur öyle

tarikcapar
13 Mayıs 2020, 18:07

Olur öyle bazen, Sıkıntı yapma :)

vlad1462
13 Mayıs 2020, 19:23

ne 3 senesi ya. sen hangi motorla yolda kaldın, apache ile mi:silent:

başlığı gündüz gördüğümden beri ne çıkacak diye merak ediyodum, dedim dominar yapmaz öyle ayıp şeyler, bu km de yağ falan yakmaz. benimde içime su serpildi, geçmiş olsun diyim:cat: