PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şehirlerarası motosiklet nakliyatı

InchFurkan
06 Mayıs 2020, 17:35
Merhaba, Rks titanic 150 s motorum var. istanbul Esenler'den Ayvalık'a götürmem gerekiyor karantinadan sonra. kendi tecrübem 2000 km buradan oraya gidebileceğimi düşünmüyorum ki su soğutmalı değil motorum onun için de problem olabilir. Taşımayı nasıl yapabilirim? Otobüsler alıyormuş bildiğim kaç para isterler, çizilme vs olur mu ne yapmam lazım? teşekkürler.

snappy x
06 Mayıs 2020, 18:28
milletimiz çok üşengeç..
2 tık yapsa daha önce açılmış binlerce konuyu bulacak
ama niye zahmet etsin ki
nasıl olsa cevap yazacaklar..

yamtareroglu
06 Mayıs 2020, 18:54
Şu motosiklet taşıma işine bir el atan olsa ve filo kursa çok iyi para kazanacak gibi görünüyor.

Vista86
06 Mayıs 2020, 20:16
Merhaba, Rks titanic 150 s motorum var. istanbul Esenler'den Ayvalık'a götürmem gerekiyor karantinadan sonra. kendi tecrübem 2000 km buradan oraya gidebileceğimi düşünmüyorum ki su soğutmalı değil motorum onun için de problem olabilir. Taşımayı nasıl yapabilirim? Otobüsler alıyormuş bildiğim kaç para isterler, çizilme vs olur mu ne yapmam lazım? teşekkürler.

Böyle bir yolculuğu yapabilmen için tecrüben az. Fakat eğer olabilseydi;

Feribotla Yenikapı'dan Bandırma'ya giderdin. Bandırma'dan Ayvalık yakın sayılır. Dört
veya beş saatlik çok güzel bir yol. Yaz aylarında güzel bir yolculuk yapmış olurdun.

Not; Su soğutmalı motosiklet böyle bir yolculuk için sorun olmaz.

AzÇok
06 Mayıs 2020, 20:27
Feribotla Yenikapı'dan Bandırma'ya gidersen Susurluk-Balıkesir-Edremit-Ayvalık güzergahı bölünmüş yol. Kolay bir güzergah. Önünde yol alacak tecrübeli bir yol arkadaşı bulabilirsen kendin gidebilirsin.
Daha garantilisi aynaları söküp, benzini boşaltıp bir battaniyeye sarıp otobüs bağajında götürmek.

yurekli_emin
06 Mayıs 2020, 20:50
Bence binip git yani bu kadar korkma. Sabah erkenden çık avadanlığını da koy motora bakımlarını tamamla bin git. Hava soğutmalı diye korkma mola vererek gidersin. Ben geçen sene yazın ortasında hiç uzun yol tecrübem yokken sabah Mobilet' e bindim Isparta'dan Denizli' ye gittim. 50 km'de bir molalar verdim.

watercolours
06 Mayıs 2020, 20:51
milletimiz çok üşengeç..
2 tık yapsa daha önce açılmış binlerce konuyu bulacak
ama niye zahmet etsin ki
nasıl olsa cevap yazacaklar..

Aramıyorlar, doğru. Ama sitenin mevcut arama fonksiyonuyla da arasalar da çok fazla birşey bulamazlar.

InchFurkan
06 Mayıs 2020, 20:55
öncelikle ilgine teşekkür ederim. forumda yeniyim, ayrıca araştırdım. bayağı eskiydi, 2012,2014'teki mesajları okudum. yenileri varsa bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

aradım. 8-9 yıllık dönütlere ulaştım. yenileri varsa linkini paylaşırsanız memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

cevabı sanırım diğer arkadaşa verdim forumu kullanmayı bilmiyorum henüz yanlışlık varsa özür dilerim.

yurekli_emin
06 Mayıs 2020, 20:56
öncelikle ilgine teşekkür ederim. forumda yeniyim, ayrıca araştırdım. bayağı eskiydi, 2012,2014'teki mesajları okudum. yenileri varsa bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

aradım. 8-9 yıllık dönütlere ulaştım. yenileri varsa linkini paylaşırsanız memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

cevabı sanırım diğer arkadaşa verdim forumu kullanmayı bilmiyorum henüz yanlışlık varsa özür dilerim.

Geçen aylarda biri böyle bir konu açmıştı. Sen bence benim dediğimi dinle tecrübem yok diye korkma 80-90 km/s hızla molalarla gidersin.

InchFurkan
06 Mayıs 2020, 20:57
Bence binip git yani bu kadar korkma. Sabah erkenden çık avadanlığını da koy motora bakımlarını tamamla bin git. Hava soğutmalı diye korkma mola vererek gidersin. Ben geçen sene yazın ortasında hiç uzun yol tecrübem yokken sabah Mobilet' e bindim Isparta'dan Denizli' ye gittim. 50 km'de bir molalar verdim.

hocam 16 yaşındayım. 10 aydır sadece esenler-Şehremini'ye kadar gideyorum. otobana bile 2-3 kere çıktım.

yurekli_emin
06 Mayıs 2020, 21:07
hocam 16 yaşındayım. 10 aydır sadece esenler-Şehremini'ye kadar gideyorum. otobana bile 2-3 kere çıktım.

Bende hiç tecrübe yoktu ve Mobilet' le çıktım yola. Sen bir de 150' lik vitesli motor diyorsun. Sabah yollar boşken sen de aynı şekilde gidebilirsin. Hem de tecrübe edinmiş olacaksın. Ben de 16 yaşında çıkmıştım o yola :D Sağdan sağdan 90 la gidersin evelallah. Ama sen bilirsin yine de. Geçende de Antalya' ya gittim Drift ile hava soğutmalı diye korkmana gerek yok yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Hee bir de yola çıkacaksan çıkmadan zincirini yağla, motora avadanlık koy kask içinde takabileceğin kulaklık ayarla. Arkana çanta al içine su ve bisküvi tarzı şeyler, zincir yağını, yağmurluk benzeri ceket falan koy. Yanına bir miktar da para al ne olur ne olmaz.

cıbılduck
06 Mayıs 2020, 21:10
Yanında ailen abin birisi varsa ve aklı varsa 16 yasında adamı istanbuldan ayvalığa yola gitmesini önermez. Kendi başına iş yapma bence. Nakliye için de en az 500 lira isterler haberin olsun.

yavuuuuzz
06 Mayıs 2020, 21:19
Diğer yorumları okuyamadım kusura bakma siteye yanlışlıkla girdim derken sağ tarafta gözüme çarptı :)

Yine bu sitede bende bir konu içerisinde böyle bir soru yöneltmiştim. Moto Assist firması ile getirtmiştim. Armağan bey çok yardımcı olmuştu. Berbat halde bir motosikletti benim getirtiğim motor. Ama 450bin liralık motora da 5000 liralık motora da aynı muameleyi yapıyorlar. Kapının önünden vinçli araçla alıp istediğin yere indiriyorlar. Fiyat bilgisi veremiycem. Bir ara sor. Fiyat sormandan yana çekineceğin bir şey olmasın. Ben ilk aradığımda hatta abi yarın haber versem olur mu demiştim. Hem motorun anahtarını halletmem hemde kartımı kontrol etmem gerekti. Bence sende bir ara sor. Reklam olsun diye söylemiyorum. Kendime motorcu bile diyemem deneyimim de yok hevesimde az. Sadece gördüğüm hizmetten fazlaca memnun kalmıştım, bir müşteri olarak öneriyorum :)

https://www.motoassist.com.tr/

yurekli_emin
06 Mayıs 2020, 21:30
Diğer yorumları okuyamadım kusura bakma siteye yanlışlıkla girdim derken sağ tarafta gözüme çarptı :)

Yine bu sitede bende bir konu içerisinde böyle bir soru yöneltmiştim. Moto Assist firması ile getirtmiştim. Armağan bey çok yardımcı olmuştu. Berbat halde bir motosikletti benim getirtiğim motor. Ama 450bin liralık motora da 5000 liralık motora da aynı muameleyi yapıyorlar. Kapının önünden vinçli araçla alıp istediğin yere indiriyorlar. Fiyat bilgisi veremiycem. Bir ara sor. Fiyat sormandan yana çekineceğin bir şey olmasın. Ben ilk aradığımda hatta abi yarın haber versem olur mu demiştim. Hem motorun anahtarını halletmem hemde kartımı kontrol etmem gerekti. Bence sende bir ara sor. Reklam olsun diye söylemiyorum. Kendime motorcu bile diyemem deneyimim de yok hevesimde az. Sadece gördüğüm hizmetten fazlaca memnun kalmıştım, bir müşteri olarak öneriyorum :)

Haa sen miydin o geçen aylarda bu konuyu açan? İyi sağ salim naklettirmişsin motoru.

InchFurkan
06 Mayıs 2020, 21:36
Yanında ailen abin birisi varsa ve aklı varsa 16 yasında adamı istanbuldan ayvalığa yola gitmesini önermez. Kendi başına iş yapma bence. Nakliye için de en az 500 lira isterler haberin olsun.

Hocam gideceğim bir çok yere kendi başıma gidiyorum. Öyle apaçi falan değilim okulumu yukarıda belirttim. yazlıkta kendimi kapatıp sınava çalışıcam. ailem de beni tanıyor ve bunun bilincindeler. beni düşündüğün için teşekkür ederim. en az 500 dediğin nakliye için mi otobüs için mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

teşekkür ederim senin konunun linkini de atar mısın?

yavuuuuzz
06 Mayıs 2020, 21:45
Bana foruma cevap yazıp, özelden mesaj atmışlardı telefon numaralarını. Unutmuşum ama yine bir tane daha profesyonel taşıma firması atmıştı arkadaş. Ben sana mesaj atıyorum şimdi. Şahsi numara olduğu için buraya yazmam doğru olmaz. Özel mesaj kutuna bakabilirsin kardeşim :)İyi akşamlar.

cıbılduck
06 Mayıs 2020, 21:53
Hocam gideceğim bir çok yere kendi başıma gidiyorum. Öyle apaçi falan değilim okulumu yukarıda belirttim. yazlıkta kendimi kapatıp sınava çalışıcam. ailem de beni tanıyor ve bunun bilincindeler. beni düşündüğün için teşekkür ederim. en az 500 dediğin nakliye için mi otobüs için mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

teşekkür ederim senin konunun linkini de atar mısın?

kardeşim kastettiğim apaçilik değil. ben aynı yolu giderken başıma bir şey gelse cebimden 1000 lira çıkartıp çekicidir, acil nakliye aracıdır bişeydir halledebilirim ama aynı şeyi sen yapamayabilirsin kusura bakma ben senin iyiliğin için diyorum. Üstteki arkadaşın gazına gelme, kendisi de 16-17 yaşında bir çocuk.

Scrambler
06 Mayıs 2020, 21:59
Henüz 1000 km tecrübem varken Tekirdağ’dan Bursa’ya gitmiştim. Hava soğutmalı ve 125’likti motor. Hem de kilit İstanbul trafiğinden geçerek gitmiştim.
Uzun yol daha sıkıntısız bana göre, şehir içi daha büyük risk motor ile. Yol yapmayı seviyorsan bırak havayı suyu 50liği 100lüğü bisiklet ile bile tura çıkarsın. Yeter ki kuralına göre sür ve ayık ol, tehlikenin gelebileceği noktaları sezmeye çalış.

Adam çıkar çin 125lik hava soğutmalı kazık gibi seleli motorla tapagaz tek marş 500 km yol yapmaya kalkar. Ondan sonra yok motor şişti kıçım ağrıdı halsiz düştüm. Varınca 2 gün uyudum vs.

Yanına su ve her zaman tüketebildiğin yiyeceklerden al.
100 km.de bir mola ver.
Sele rahatsızsa minder vs ile destekle.
Rüzgar yemeyi sevmiyorsan uzun siperlik kullan.
Motorunun limitlerini bil ona göre sür.
Ekipmanın tam olsun.
Kulaklık ile müzik dinle.
Yolda bir hamle yapacakken tereddütte kalıyorsan o hamleyi yapma.

InchFurkan
06 Mayıs 2020, 22:01
kardeşim kastettiğim apaçilik değil. ben aynı yolu giderken başıma bir şey gelse cebimden 1000 lira çıkartıp çekicidir, acil nakliye aracıdır bişeydir halledebilirim ama aynı şeyi sen yapamayabilirsin kusura bakma ben senin iyiliğin için diyorum. Üstteki arkadaşın gazına gelme, kendisi de 16-17 yaşında bir çocuk.

Hocam niyetinin farkındayım beni düşündüğün için teşekkür ettim zaten tekrar ederim.

mustafa_325
07 Mayıs 2020, 00:28
Motorun hava soğutmalı olması uzun yolda bir problem çıkarmaz. Aşırı yüksek devirde bağırta bağırta gitmediğin sürece sabahtan akşama kadar sürebilirsin motoru.

Benim tavsiyem şu; sabah erkenden yola çık direk tem otoyolundan tekirdağa git. Tekirdağda kahvaltı yap sonra anayoldan ayrılıp sahilden kumbağ-uçmakdere-şarköy yolundan kıyı boyunca manzarayı seyrede seyrede keyifle git.(Tekirdağda mutlaka benzini fulle) Şarköyden sonra kavakköyden anayola çıkıp kilitbahire kadar yolu takip et. Kilitbahir boğazın en dar yeri. Buradan feribotla karşıya geç. Kilitbahir feribotu çanakkale merkeze gidiyor. Çanakkale merkezde de yemek yiyip biraz dinlendikten sonra ayvalığa devam et. Molalarını aşırı uzun tutmazsan en fazla 8 saatte gideceğin yere varmış olursun.

yurekli_emin
07 Mayıs 2020, 00:46
Ben orda yanına alması gerekenleri yazdım zaten bir miktar diye para belirttim o yoksa çıkmaz zaten yola. Ki 500 tl civarı nakliyeye vermektense 140 tl civarına o yolu yapabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Ben orda yanına alması gerekenleri yazdım zaten bir miktar diye para belirttim o yoksa çıkmaz zaten yola. Ki 500 tl civarı nakliyeye vermektense 140 tl civarına o yolu yapabilir.

Nakliyeye para verebilecek durumu varsa çekici vb. için de durumu vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Henüz 1000 km tecrübem varken Tekirdağ’dan Bursa’ya gitmiştim. Hava soğutmalı ve 125’likti motor. Hem de kilit İstanbul trafiğinden geçerek gitmiştim.
Uzun yol daha sıkıntısız bana göre, şehir içi daha büyük risk motor ile. Yol yapmayı seviyorsan bırak havayı suyu 50liği 100lüğü bisiklet ile bile tura çıkarsın. Yeter ki kuralına göre sür ve ayık ol, tehlikenin gelebileceği noktaları sezmeye çalış.

Adam çıkar çin 125lik hava soğutmalı kazık gibi seleli motorla tapagaz tek marş 500 km yol yapmaya kalkar. Ondan sonra yok motor şişti kıçım ağrıdı halsiz düştüm. Varınca 2 gün uyudum vs.

Yanına su ve her zaman tüketebildiğin yiyeceklerden al.
100 km.de bir mola ver.
Sele rahatsızsa minder vs ile destekle.
Rüzgar yemeyi sevmiyorsan uzun siperlik kullan.
Motorunun limitlerini bil ona göre sür.
Ekipmanın tam olsun.
Kulaklık ile müzik dinle.
Yolda bir hamle yapacakken tereddütte kalıyorsan o hamleyi yapma.

Aynen size katılıyorum.

InchFurkan
07 Mayıs 2020, 15:24
Motorun hava soğutmalı olması uzun yolda bir problem çıkarmaz. Aşırı yüksek devirde bağırta bağırta gitmediğin sürece sabahtan akşama kadar sürebilirsin motoru.

Benim tavsiyem şu; sabah erkenden yola çık direk tem otoyolundan tekirdağa git. Tekirdağda kahvaltı yap sonra anayoldan ayrılıp sahilden kumbağ-uçmakdere-şarköy yolundan kıyı boyunca manzarayı seyrede seyrede keyifle git.(Tekirdağda mutlaka benzini fulle) Şarköyden sonra kavakköyden anayola çıkıp kilitbahire kadar yolu takip et. Kilitbahir boğazın en dar yeri. Buradan feribotla karşıya geç. Kilitbahir feribotu çanakkale merkeze gidiyor. Çanakkale merkezde de yemek yiyip biraz dinlendikten sonra ayvalığa devam et. Molalarını aşırı uzun tutmazsan en fazla 8 saatte gideceğin yere varmış olursun.

hocam yolu hiç kullanmadım. Çanakkale'den geçişi nasıl yapacağım?

mustafa_325
07 Mayıs 2020, 22:36
hocam yolu hiç kullanmadım. Çanakkale'den geçişi nasıl yapacağım?

Telefon navigasyonuyla çok rahat yolunu bulursun. Yanında mutlaka powerbank bulundur. Telefon tutucun yoksa da sorun değil arada bir cebinden telefonu çıkarıp bakar yoluna devam edersin. Zaten fazla alternatif yol yok kaybolman çok zor.

Söylediğim rotayı takip etmek için tekirdağda anayoldan çıkıp sahil yolundan uçmakdereye gitmen gerekiyor. Onun için de navigasyona sırayla kumbağ-uçmakdere-şarköyü işaretle. Şarköyden sonra kavakköyden anayola çık.

Av.Rider
07 Mayıs 2020, 23:14
Motorun yol için problem çıkarmaz. Tecrübene güvenmiyorsan kesinlikle kullanma. Nakliyatla uğraşacağına motoruna sürücü bulabilirsin... Burada bile sürecek bir babayiğit çıkacaktır. Sen ve sürücü arkadaş motorla gidersiniz. Sende ona ücretini verirsin. İş biter. Nakliyattan daha uyguna gelir

trophy
10 Mayıs 2020, 23:38
Kesinlikle katılıyorum site sahiplerinin bu konuya acilen el atması lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Aramıyorlar, doğru. Ama sitenin mevcut arama fonksiyonuyla da arasalar da çok fazla birşey bulamazlar.

Kesinlikle katiliyorum

Ekarademir
12 Mayıs 2020, 10:15
Tecrübe tecrübe deniliyor da bu adam nerde yapacak tecrübeyi ? 16 yaşında aklı başında birine benziyor. Apaçi tabir edilenlerden olsaydı zaten aşırı özgüveniyle çoktan yola çıkmış tapagaz gidiyordu. Düzgün kullanan biri buraya geldiğine göre.

100 km de mola vs diye kendine limit koyma. Yoruldukça dur. Güzelmanzara görünce dur. Yolda olmanın tadını çıkar. Yanına ufak bi termos al çay kahve içe içe git. Şu dönemde lokanta vs bulman zor olur. Yiyeceğini alıp çık yola. Tost filan alırsın bi günde bozulmaz. Yavaş yavaş gidersin bişey olmaz. Ekipmanın tam olsun ama. Anayoldan çıkışlardada özellikle dikkat et. Motorunada güvenmiyorsan forumda 100cc ile tur yapan adamın konularına bak. Adam ülkeler arasu gitti o motoruyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

16 yaşında 150 cc kullanıyor mu onu bilemedim. Ehliyet 125e kadar değilmiydi

InchFurkan
22 Mayıs 2020, 07:26
Tecrübe tecrübe deniliyor da bu adam nerde yapacak tecrübeyi ? 16 yaşında aklı başında birine benziyor. Apaçi tabir edilenlerden olsaydı zaten aşırı özgüveniyle çoktan yola çıkmış tapagaz gidiyordu. Düzgün kullanan biri buraya geldiğine göre.

100 km de mola vs diye kendine limit koyma. Yoruldukça dur. Güzelmanzara görünce dur. Yolda olmanın tadını çıkar. Yanına ufak bi termos al çay kahve içe içe git. Şu dönemde lokanta vs bulman zor olur. Yiyeceğini alıp çık yola. Tost filan alırsın bi günde bozulmaz. Yavaş yavaş gidersin bişey olmaz. Ekipmanın tam olsun ama. Anayoldan çıkışlardada özellikle dikkat et. Motorunada güvenmiyorsan forumda 100cc ile tur yapan adamın konularına bak. Adam ülkeler arasu gitti o motoruyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

16 yaşında 150 cc kullanıyor mu onu bilemedim. Ehliyet 125e kadar değilmiydi

17 yaşındayım. Beni bir sen analiz edebilmişsin. Fen Lisesi öğrencisiyim, amacım rahat bir soluk almak. Önerilerin için teşekkür ederim, 125 cc kullanmıyorum a1 ehliyetim var. Motosilet 11 kw’ın altındaysa problem yok dendi bana. Trafik polisleri öyle söylemişti. ama yönetmelikte 125 cc yazıyor. Ben de anlamadım ama 5-6 kere çevirmeye girdim kimse bir şey demedi. 150 cc ama cbr’ın 125’liğinden çok daha dandik motor rks.

yurekli_emin
22 Mayıs 2020, 22:26
17 yaşındayım. Beni bir sen analiz edebilmişsin. Fen Lisesi öğrencisiyim, amacım rahat bir soluk almak. Önerilerin için teşekkür ederim, 125 cc kullanmıyorum a1 ehliyetim var. Motosilet 11 kw’ın altındaysa problem yok dendi bana. Trafik polisleri öyle söylemişti. ama yönetmelikte 125 cc yazıyor. Ben de anlamadım ama 5-6 kere çevirmeye girdim kimse bir şey demedi. 150 cc ama cbr’ın 125’liğinden çok daha dandik motor rks.

Naptın kardeşim nasıl götürdün motoru hallettin mi sağ salim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Hee bir de o 125cc olayı tam bir muamma. Polislerin bazıları bir şey demiyor ama yönetmelikte öyle yazıyor falan gerçekten tuhaf bir şey. 125cc diye yazacağına 11 kw sınırı koy geç değil mi?!!

AzÇok
22 Mayıs 2020, 22:54

Yanlış bilgi almışsın. 150cc A1 ehliyet ile kullanılamaz. Aşağıdaki tabloya dikkat edersen yerine göre 125 cc. de kullanamazsın. Örneğin Aprilia RS125(2T). Çünkü 18 kw gücü var.
https://i.imgyukle.com/2020/05/22/yymusQ.png