PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : salgın sonrası ötv indirimi? yada kampanya?

coderbiker
21 Nisan 2020, 22:03
merhaba arkadaşlar. salgın döneminde aylak aylak otururken bugün biraz brainstorming yaptım.

hatırlarsınız geçen yıl bu zamanlar ötv indirimi geldi devlet tarafından. ki bu yıl ile kıyasladığımızda satışlar bu yıl kadar kötü değildir sanırım. salgın döneminde zaten kimse almıyordur da salgın sonrasında da kimsenin yakın gelecek önünü tam göremeyeceği için kredi borcuna girip keyfi olarak yada kenardaki nakit parasını bağlayarak motosiklet alacağını düşünmüyorum.

peki bu durumda satışları artırmak için devlet tarafından bir ötv indirimi tekrar yapılır mı?
veyahut bayiler elindeki motosikletleri satabilmek için ciddi indirimler yapar mı?

her gün vergilere zam geliyor ne ötv indirimi diyecek arkadaşlar, geçen yıl da vergilere zam geliyordu ve satışlar bu yıl kadar düşük olmadığı halde ötv indirimi geldi.

zuluman
21 Nisan 2020, 22:13
umut fakirin ekmeğidir sözünün konu açılmış hali.

ojo
21 Nisan 2020, 22:14
san mam

hokahey
21 Nisan 2020, 22:21
Dolar 6.99

Valla salgın sonrası bir şey salacaklar bize doğru ama ne olduğunu tam kestiremiyorum.

erensel
21 Nisan 2020, 22:40
Ben şahsen virüs yada döviz kuru felan dinlemedim yeni aldım CB500F :)

https://imageshack.com/i/pmWrcGpOj

coderbiker
21 Nisan 2020, 22:46

:queen::cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

yalnız çok güzelmiş hocam. nereden aldınız?

Vovin
21 Nisan 2020, 22:47
Kabaca benim dusuncem şu yönde.

Eger ki sifirdan motosiklet alinicaksa bir umut ötv beklenebilir ama kendi motesikletinizi satıp sifir arac alacaksaniz beklemenin bir anlami yok.

Sonuc olarak otv indirimiyle beraber sizin satmak istediginiz motosikletinde piyasası düşecektir.

coderbiker
21 Nisan 2020, 22:50
Kabaca benim dusuncem şu yönde.

Eger ki sifirdan motosiklet alinicaksa bir umut ötv beklenebilir ama kendi motesikletinizi satıp sifir arac alacaksaniz beklemenin bir anlami yok.

Sonuc olarak otv indirimiyle beraber sizin satmak istediginiz motosikletinde piyasası düşecektir.

evet evet hocam. ben elinde motosikleti olmayıp indirim bekleyen taraftayım :)

yaşlıveacemi
21 Nisan 2020, 22:52
Devletin her türlü gideri artmış geliri dibe vurmuşken birde indirim beklemek çok iyi niyet olur.

Salgından sonra devlet bunların açısını çıkaracaktır. Hemde öf ki ne öf.

coderbiker
21 Nisan 2020, 22:57
Devletin her türlü gideri artmış geliri dibe vurmuşken birde indirim beklemek çok iyi niyet olur.

Salgından sonra devlet bunların açısını çıkaracaktır. Hemde öf ki ne öf.

hocam öyle de kimse alamaz ki ama. düşünsene şu salgından sonra önümüzde ne olacağını bilemeyeceğiz ki işsiz mi kalırız birşey mi olur diye. bu yüzden kim krediye girip borçlanır. yada kim elindeki toplu parayı bağlar ki?

indirim olmayıp bir de zam olursa, yani 34 olan mt25 zamla 28 olursa zaten kimse almayacak ki. e o zaman ne yapacaklar?

erensel
21 Nisan 2020, 23:03
:queen::cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

yalnız çok güzelmiş hocam. nereden aldınız?

https://www.hepsiburada.com/karsan-1-10-honda-cb500f-model-motorsiklet-p-HBV000003U3O2?magaza=oyuncaklarim

Konu hakkında konuşacak olursak olası bir ÖTV indirimi hali hazırda parası olana yarar. Bir çok kişi kredisiz/borçsuz motosiklet alacak durumda değil.

ojo
21 Nisan 2020, 23:09
pazartesi sendromunun yerini kutlama aldı

salgın sonrası kutlamasında fiyatlara bakılmaz

watercolours
21 Nisan 2020, 23:41
Puhahaha
Muhahaha
Zuhahaha

tarzan rıfkı
21 Nisan 2020, 23:51
ötv indirimi ? :queen: şöle açıcaksın başlığı ya ötv mtv zammı olmazsa ? olmaması mucize olur o yüzden eğer olmazsa baya sevinirim bu sene.vergiler bu sene olmasa bile 1 ocak 2021 yılında aklı hayale akıl almaz şekilde artıcak inanamicaksınız buraya yazıyim tarih olarak not kalsın.o kadar uzağa bakmayada gerek yok aslıda yılın 2.kısmında temmuz ayında bazı malların fiyatlarının arttığını görücek ve şahit olucaksınız.devletin bankada para SIFIR.kısaca şu an aldığınız yanınıza kalıcak varsa imkan varsa elde para varsa niyetiniz gidin alın hiç düşünmeyin

gezginkral
22 Nisan 2020, 06:19
Geçen sene ÖTV zammı olduğuna emin misin? :queen: Adamlar 250cc için max, 2.000-2.500 tl gibi bir indirim çıktı ve zaten distribitör üzerine ekledi fiyatların. Millet zavallıda ÖTV indirimi olduğunu sanıyor.

Ros1n2
22 Nisan 2020, 07:38
Ülkemizde ve dünyada geçen hergün önceki günü aratıyor. Biraz gerçekçi olun ve imkanınız varken istediğiniz motosikleti alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Ayrıca 3-4 ay sonra ÖTV indirimi gelsede şuanki fiyattan daha ucuza almayacaksınız çünkü almak istediğiniz model 3-4 aya kadar en az bir zam daha yemiş olacak kesin ve net.

coderbiker
22 Nisan 2020, 10:31
Geçen sene ÖTV zammı olduğuna emin misin? :queen: Adamlar 250cc için max, 2.000-2.500 tl gibi bir indirim çıktı ve zaten distribitör üzerine ekledi fiyatların. Millet zavallıda ÖTV indirimi olduğunu sanıyor.

sanmıyorum bizzat gördüm hocam. liste fiyatı 26500 olan mt25'i ötv indirimi ile 23'e aldım. ve birkaç ay sonra ötv indirimi kalkınca aynı motosikleti arkadaşıma 26500'e aldık. yani indirim yoktu demek biraz piyasadan uzak olmak gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Ülkemizde ve dünyada geçen hergün önceki günü aratıyor. Biraz gerçekçi olun ve imkanınız varken istediğiniz motosikleti alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Ayrıca 3-4 ay sonra ÖTV indirimi gelsede şuanki fiyattan daha ucuza almayacaksınız çünkü almak istediğiniz model 3-4 aya kadar en az bir zam daha yemiş olacak kesin ve net.

doğru söylüyorsunuz hocam. genelde 3 zam 2 indirim gibi yapılıyor bu işler.

Tundzhay
22 Nisan 2020, 10:47
Herkes evde. Millet evde sıkıntıdan eve oyunlara sarınca satışlarda patlama oldu diye oyun konsollarına saçma gereksiz yüksek bi vergi bindiren hükümeten sen motosiklet için ötv indirimi beklemen...

coderbiker
22 Nisan 2020, 10:55
Herkes evde. Millet evde sıkıntıdan eve oyunlara sarınca satışlarda patlama oldu diye oyun konsollarına saçma gereksiz yüksek bi vergi bindiren hükümeten sen motosiklet için ötv indirimi beklemen...

bu da ayrı bir olay tabi...

arndiol
22 Nisan 2020, 11:00
Salgın sonrası cektiğimiz kredileri ödeyeceğiz

ötv indirimi değil de pantolonu indircez bu gidişle.

Güncel durumlar ele alındıgında bundan x ay sonra salgın gectiğinde ötv indirimi yapıldıgında sıfır motor alabilecek insanlar su an da alabilir bence.

magicbass
22 Nisan 2020, 11:37
Ne indirimi vergi %30 olmuş..

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomotiv/motosiklet-sektorune-kotu-haber-5765675/amp/?__twitter_impression=true

aoo
22 Nisan 2020, 11:40
ÖTV indirimi mi? %10 ek vergi geldi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomotiv/motosiklet-sektorune-kotu-haber-5765675/

tarzan rıfkı
22 Nisan 2020, 11:42
hah bak daha dün dedim ek vergi oranı yüzde 20 den yüzde 30a çıktı.evet yüzde 10 ufak bir rakam gibi kulağa gelsede 56 bın tl lik mt07 ye en basitinden 5600 tl zam eklenmiş oldu:cherry: bence az ama durmak yok yola tapa gaz devam

tommygun
22 Nisan 2020, 11:53
Arkadaşlar hiçbir şey bilmesem bile tek şunu bilirim; alınmış alınmıştır, imkanınız varsa beklemeyin.

Scrambler
22 Nisan 2020, 11:56
2021 yılı mayıs ayından sesleniyorum. R25 şu an 50 bin tl ve özel siparişle getiriliyor. Kimse almıyor. 36 iyi fiyat tükenmeden alın.

arndiol
22 Nisan 2020, 11:56
Ne indirimi vergi %30 olmuş..

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomotiv/motosiklet-sektorune-kotu-haber-5765675/amp/?__twitter_impression=true

şaka gibi.

magicbass
22 Nisan 2020, 12:01
1 yıl önce nmax aldım 14bine 20 ye dayanmış fiyatı seneye 30 olmaması için hiç bir neden yok. Onun için alabilen alsın

zuluman
22 Nisan 2020, 12:09
düşman ajanını ülke yönetimine getirse,ülkeyi batır karıştır yaşanmaz hale getir görevi verseler bu kadar iyi yapabilir miydi

erensel
22 Nisan 2020, 12:13

Demek ki bu gerçekten alabileceğim son motosikletmiş :pale:

sallami
22 Nisan 2020, 13:09
Size yerin kulağı vardır demediler mi? %10 ek gümrük vergisi gelmiş.

rollcycle
22 Nisan 2020, 13:15
Hep söylerim bugünün işini yarına bırakma bir motosiklet alacan ve bunun için fiyat bekliyorsan bekleme zarara girersin :) Nitekim öylede oldu bende duydum %10 ilave gümrük vergisi gelmiş. Motosiklet alma arifesinde olan tüm arkadaşlara allah sabır versin.

gezginkral
22 Nisan 2020, 13:48
sanmıyorum bizzat gördüm hocam. liste fiyatı 26500 olan mt25'i ötv indirimi ile 23'e aldım. ve birkaç ay sonra ötv indirimi kalkınca aynı motosikleti arkadaşıma 26500'e aldık. yani indirim yoktu demek biraz piyasadan uzak olmak gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

doğru söylüyorsunuz hocam. genelde 3 zam 2 indirim gibi yapılıyor bu işler.

Aynı konuyu geçen sefer konuşmuştuk grupta, sen lsite fiyatı üzerinden gidiyorsun biz, yamaha turkiyenin belirlediği fiyatlar üzerinden postları atmıştık. Bu ÖTV indirimi olmadan önce 2-2.5k kadar indirim vardı. Instagram postlarında hatırlıyorum. Sonra ÖTV indirimi gelince direk üzerine eklediler fiyatların. Anladın mı? Bir taraftan uydurmuyorum, neyi gördüysem söyledim. O postu bulursam atarım sana.

Hatta bu konuda ortalık yıkıldıydı, üçkağıtçı mı oldunuz siz bizim başımıza diye, fiyatlarda niye uyaklık yapıyorsunuz diye ortalık yıkıldıydı hesaplarında. Sonra yorumu kapattılardı.

Siz piyasalardan haberdar değilsiniz kalkmışsınız bana imalarda bulunuyorsun. Asıl sizin haberiniz yok.

maktama
22 Nisan 2020, 16:24
Birisi ÖTV indirimi mi dedi:queen: Kim kaybetmiş de biz bulmuşuz.
motosiklete-ilave-ek-gumruk-vergisi-getirildi (http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/202566-motosiklete-ilave-ek-gumruk-vergisi-getirildi.html)
Sizin bahsettiğiniz o ÖTV indirimi "ÖTV indirimi" değil "bayii bindirimi" idi. O sözde indirim bayiilere yaradı

Stormgeist
22 Nisan 2020, 16:30
Kaç defa söyledik şöyle konular açıp eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin diye ama.

Alper600RR
22 Nisan 2020, 17:30
Kampanya yerine bindirim geldi kardeşim :)

Öz_Musti
22 Nisan 2020, 17:42
merhaba arkadaşlar. salgın döneminde aylak aylak otururken bugün biraz brainstorming yaptım.

hatırlarsınız geçen yıl bu zamanlar ötv indirimi geldi devlet tarafından. ki bu yıl ile kıyasladığımızda satışlar bu yıl kadar kötü değildir sanırım. salgın döneminde zaten kimse almıyordur da salgın sonrasında da kimsenin yakın gelecek önünü tam göremeyeceği için kredi borcuna girip keyfi olarak yada kenardaki nakit parasını bağlayarak motosiklet alacağını düşünmüyorum.

peki bu durumda satışları artırmak için devlet tarafından bir ötv indirimi tekrar yapılır mı?
veyahut bayiler elindeki motosikletleri satabilmek için ciddi indirimler yapar mı?

her gün vergilere zam geliyor ne ötv indirimi diyecek arkadaşlar, geçen yıl da vergilere zam geliyordu ve satışlar bu yıl kadar düşük olmadığı halde ötv indirimi geldi.

Oyyy canııımmm beklentilere bak:P

Yurt dışında yaşıyordunuz sanırım. Devlet sizi yurtlarda geçici süre karantinaya alacaktır. Sonrasında kontrollü şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz. Yeni geldiğiniz ve hakkında pek fikir sahibi olmadığınız Türkiye'miz insanları olmasa da harika güzelliklere sahip bir yerdir. Karantina süreciniz bittiğinde ülkemizi gezip görmenizi dilerim. Tabi trcih sizin. Hastalık bitince, geldiğiniz ülkeye geri dönme kararı da alabilirsiniz.

Hevesiniz kursağınızda kalmasın ama dün alınan kararın linkini aşağı ekliyorum

http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/202566-motosiklete-ilave-ek-gumruk-vergisi-getirildi.html

Anladın mı hocam. Boş hayallere kapılmayalım.

erkanzdemir
22 Nisan 2020, 18:26
Normal şartlarda bayilerde araç sayılı oluyordu, şuan birçok firma üretimi durdurdu. Bayiler satış yapıyorsa yeni araç koyamayacaklar showroomlarına mayıs itibari ile üretimler başladığını düşünürsek ağustos ayına kadar tüm bayiler YOKU satacaklar.
Fiyatların tavan yapacağı kesin bence.
Para varsa ve almaya niyetiniz varsa alacağınız araçta bayide varsa, beklemek hatta indirim beklemek hayal.

coderbiker
22 Nisan 2020, 20:37
vay aminiyum ya indirim derken daha salgın bitmeden zam geldi.

E.Yzr
22 Nisan 2020, 20:38
Babayı aldık babayı

coderbiker
22 Nisan 2020, 20:39
Babayı aldık babayı

vallahi öyle oldu. neyse napalım o kadar parayı vereceğime almam. varsın motosiklete de binmeyelim napalım

E.Yzr
22 Nisan 2020, 20:41
vallahi öyle oldu. neyse napalım o kadar parayı vereceğime almam. varsın motosiklete de binmeyelim napalım

Hayallerimi yıktı. İnşallah kendileri de bin beter olup yıkılırlar

Vovin
22 Nisan 2020, 20:45
Benim gördüğüm simdilik zam yok. Motor almayi dusunenler elini çabuk tutsun.

coderbiker
22 Nisan 2020, 21:31
Benim gördüğüm simdilik zam yok. Motor almayi dusunenler elini çabuk tutsun.

1 mayıstan itibaren yansıyacak diye okumuştum.

mgora
23 Nisan 2020, 12:34
Yine Şaşırtmadılar ...

zuluman
23 Nisan 2020, 15:06
beyler zam gelmeden buradan (https://www.google.com/search?q=maket+motosiklet&source=lnms&tbm=shop)motorlarınızı alın ayırtın.

Albertorun
24 Nisan 2020, 06:39
Yazık bize

HerveauX
24 Nisan 2020, 11:42
hocam ötv indirimini geç motosiklet ithalatına ek vergi geldi daha da pahalandı anlayacağım :D