PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah sabah kim atti bu mesaji)

Deadly Sto(R)m
21 Nisan 2020, 10:29
Itiraf edin, hanginiz atti bu mesaji. Soz, kizmayacagim 😁

9 zorlarsa, 7 ver anlasalim derim 🤣

https://i.hizliresim.com/5xnf0S.jpg (https://hizliresim.com/5xnf0S)

superboycu
21 Nisan 2020, 11:01
:) aynı durum benim başıma geldi , arabamı 120 bin tl den ilana koydum arkadaşın biride abi 77 olmazmı diye mesaj atmış :)

ozomoto
21 Nisan 2020, 11:03
Itiraf edin, hanginiz atti bu mesaji. Soz, kizmayacagim ��

9 zorlarsa, 7 ver anlasalim derim ��

https://i.hizliresim.com/5xnf0S.jpg (https://hizliresim.com/5xnf0S)

Farklı bir para birimi olabilir :mrgreen:

UzunYolAdami
21 Nisan 2020, 11:08
letgo ölucu mekani derlerdi inanmazdim!
öldurmekle kalmamis, yakip kullerini savurmus...

Deadly Sto(R)m
21 Nisan 2020, 11:25
Farklı bir para birimi olabilir :mrgreen:

Euro filan mi dedi acaba 🤤 bak iyiymis o zaman 😁

caglar48
21 Nisan 2020, 11:38
Bugun 66bin liralık ilanıma helal para olmak koşuluyla 54bin lira teklif edildi

YasinC
21 Nisan 2020, 11:42
Letgo ya ilan koymanızdan dolayı suçun %70'i sizde diyorum :)

yürekçe
21 Nisan 2020, 11:50
Benim ilanda da,

Son 750 tl düşerim dedim.
Son fiyat söylersen sevinirim dedi
Dedim ya işte dedim
Son ne kadara biter dedi
Motor tecrüben var mı dedim
Hiç yok dedi
Tecrüben yoksa saba satman dedim

Satmadım..

Green_Beret
21 Nisan 2020, 12:02
"Hiçbir şey bilmiyorsan yarısını teklif et" kuralı gereği teklifini yapmış. Hedefi 12-13 bin aralığına bitirmek.
Tanıdık Kayseri pazarlığı bu :)

cıbılduck
21 Nisan 2020, 12:11
Sizin müşteriniz LetGo'da gezmiyor haberiniz olsun. İlanı kaldırmanız akıl sağlığınızın sürekliliği açısından önem arz ediyor.

sezarim
21 Nisan 2020, 12:24
letgo ölucu mekani derlerdi inanmazdim!
öldurmekle kalmamis, yakip kullerini savurmus...

Let go için söyle bir yazı vardır.

"Her sabah letgo'da bir satıcı uyanır. en hızlı ölücüden daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa öldürülecektir.

her sabah letgo'da bir ölücü uyanır. en hızlı satıcıdan daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa aç kalacaktır.

ölücü veya satıcı olmanız fark etmez. güneş doğduğunda koşmaya başlasanız iyi olur.”

arndiol
21 Nisan 2020, 12:33
kesin donanımhaber ölücüsü bu. net

Öz_Musti
21 Nisan 2020, 12:36
İlan vermek gerçekten bazen sinir bozucu olabiliyor.

3 tane araba sattım, ayrı olarak jantlarını, multimedia sistemini veya mini stepnesini isteyen oldu. Kardeşim stepneyi sana verirsem ne kullanacam ben?

Motorda da 46 litrelik topcase i isteyen oldu. Ben de sıkılıp ilan açıklamasına "sis farları, topcase veya jel sele ayrı ayrı satılık değil. Motoru sen komple al istemiyorsan sadece seleyi kullanın" yazdım. Birisi mesaj atıp "abi bu ne biçim laf tabi ki motorun hepsini alacam" dedi.

Seat Altea XL aracım vardı. Aynı model başka bir Altea'nın ilan sahibinin 530 bin km de olan aracına "aynı araba bende de var. Dayanıklı araba demek ki bunlar epey kilometre görebiliyor. Helal olsun" yazdım. Adam arayıp sana ne benim kilometremden. Sana hesap mı verecem. Seni affediyorum, başkası olsa ağız burun kırar dedi ve orta seviye küfürler etti. Önce şaşırıp sonra güldüm. Sonra sinirlendim.

Çok değişik tipler ilginç kafalar var bu ilan sayfalarında. Zaman zaman telefon, lastik, bazı kullanılmayan eşyaları satıyorum. Yemin ederim her ilanı vermeden önce "bakalım neler yaşayacağız" diyorum.Artık alıştım, adam "selam" desin, ben anlıyorum nası tip olduğunu ona göre gidiyorum devamında. Çoğuyla da hiç muhatap olmuyorum.

khaledome
21 Nisan 2020, 12:38

hocam donanımhaber ölücüsünün olayı pazarlık değildir, donanımhaber ölücüsü öncelikle en ucuz ilanı bulur, sonra onun satıldığı sitede kullanabileceği kuponları veya yanında başka neler alırsa indirime sokabileceğine bakar, yanında alabileceği diğer şeyleri piyasada kaça satabileceğini araştırır, daha sonra elinde 45 adet kredi kartının kampanya kombinasyonlarını kullanarak ,para puan cart curt hesaplarına girer. bu işleri planlaması yaklaşık 3 gününü alır, 3 gün içnde ürüne zam gelir, bu yeniden başlar
:mrgreen:

cıbılduck
21 Nisan 2020, 12:38

DH'ci aldığı malın ne olduğunu neye yaradığını bilir. Letgocu ne aldığını bilmez tipine bakar seçer.

oldcockroach
21 Nisan 2020, 12:40
hocam donanımhaber ölücüsünün olayı pazarlık değildir, donanımhaber ölücüsü öncelikle en ucuz ilanı bulur, sonra onun satıldığı sitede kullanabileceği kuponları veya yanında başka neler alırsa indirime sokabileceğine bakar, yanında alabileceği diğer şeyleri piyasada kaça satabileceğini araştırır, daha sonra elinde 45 adet kredi kartının kampanya kombinasyonlarını kullanarak ,para puan cart curt hesaplarına girer. bu işleri planlaması yaklaşık 3 gününü alır, 3 gün içnde ürüne zam gelir, bu yeniden başlar
:mrgreen:

O kadar emeği eğitimi için harcasaydı şu anda zaten kalan bakiyesi sınırsız karta sahipti :D

tommygun
21 Nisan 2020, 12:42
Bence 9.000 TL.ye onay verin, gelsin görsün, almak isterse de 1 gün sonra dağ başındaki bir noterde buluşmak üzere randevu verin ve asla gitmeyin.

tarzan rıfkı
21 Nisan 2020, 12:57
letgo koyarsan hocam normal :) aslında adının değişmesi lazım mezarcılargo ölücülergo gibi isimler daha makbul

yürekçe
21 Nisan 2020, 12:58
Bence 9.000 TL.ye onay verin, gelsin görsün, almak isterse de 1 gün sonra dağ başındaki bir noterde buluşmak üzere randevu verin ve asla gitmeyin.

Obbovv sniper taktiği..

yigozya
21 Nisan 2020, 14:22

Ahoyyy bu güzelmiş deneyecegim

rollcycle
21 Nisan 2020, 14:44
letgo efsane gerçekten geçen evde hiç kullanmadığım motosiklet eldiveni vardı dedim koyayım ihtiyacı olan biri çıkar belki normalde 150 200 liralık eldiveni 40 liraya koydum biri yazmış 20 lira olmaz mı :) uzun bi süre satılmadı sonra fiyatı 30 yaptım 10 lira olmaz mı diye yazanlar oldu :) Sonra fiyatı 90 lira yaptım eldiven 1 hafta sonra 80 liraya satıldı. İlginç bir platform orası.

ryangt
21 Nisan 2020, 14:50
istanbulun bir ucuna davet edip numarasını engelleyin akıllanır belki, ben 2-3 tane terbiye ettim öyle :mrgreen:

sallami
21 Nisan 2020, 15:25
Peki 7,000 e olur mu?

Mamba09
21 Nisan 2020, 16:16
sevgili arkadaşlar,
uzun süredir bir sır gibi sakladığım, ölücü ve mezarcıları defedecek sistemi size anlatacağım.

örneğin 20 bin tlye koyduğunuz motosiklet ilanınıza adam 12 bin tl teklif etti. bu gerçek bir ölücü ve mezarcıdır. hiç sinirlenmeyin. cevap olarak google'dan "mezar fiyat" yazıp bir mezarcının numarasını alıp adama atın. adam 2-3 dakika sonra "kardeşim yanlış numara verdin heralde" falan der. sinir olma zamanı ondadır.

Deadly Sto(R)m
21 Nisan 2020, 17:34
Peki 7,000 e olur mu?

Para birimine gore degisir ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

sevgili arkadaşlar,
uzun süredir bir sır gibi sakladığım, ölücü ve mezarcıları defedecek sistemi size anlatacağım.

örneğin 20 bin tlye koyduğunuz motosiklet ilanınıza adam 12 bin tl teklif etti. bu gerçek bir ölücü ve mezarcıdır. hiç sinirlenmeyin. cevap olarak google'dan "mezar fiyat" yazıp bir mezarcının numarasını alıp adama atın. adam 2-3 dakika sonra "kardeşim yanlış numara verdin heralde" falan der. sinir olma zamanı ondadır.

Haha guzel taktikmis 🤣

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

letgo efsane gerçekten geçen evde hiç kullanmadığım motosiklet eldiveni vardı dedim koyayım ihtiyacı olan biri çıkar belki normalde 150 200 liralık eldiveni 40 liraya koydum biri yazmış 20 lira olmaz mı :) uzun bi süre satılmadı sonra fiyatı 30 yaptım 10 lira olmaz mı diye yazanlar oldu :) Sonra fiyatı 90 lira yaptım eldiven 1 hafta sonra 80 liraya satıldı. İlginç bir platform orası.

Ben de kucuk kucuk bir suru sey sattim, 450 lira yazdigim cocuk oto koltugunu 300e de verdim cunku ben de baska bir kolrugu 450 yazmasina ragmen pazarlikla 300 e almistim. Tamam yuzde olarak fazla ama 150 lira kimse icin kayip degil.

Bu arada 9000 verebilirim yazan arkadasa "valla iyi olir, benim de paraya ihtiyacim vardi" yazsam, motoru almadan sadece 9000i verir mi? Sonucta 9000e satar misin dememis. Bir alim satim yok yani ortada ��

bursalıali
21 Nisan 2020, 17:38
Yaklaşık 6 ay önce Bursa Kayhan Çarşı'dan motosikletimle geçiyorum . Evime 300 metre neredeyse her gün geçtiğim, ayrıca söz
konusu arkadaşla da 15 sene bilfiil dükkan komşuluğu yaptığım yer . Kebapçı dükkanı çalıştırıyor ve onun çalıştırdığı dükkanın
mal sahibi benim 41 senelik arkadaşım. (( Ali abi bi dakka baksana )) deyince durdum ,stop ettim , yan sehpayı açtım . Buyur
Uğur söyle dedim . (( Ali abi bu motoru bana kaç liradan satarsın ? )) dedi . O ana kadar düşünmemiştim. 6 - 7 saniye tereddüt sonrası --- Uğur sana en son, en son 9500 e bırakırım ---dedim. Aynı gün evonun en düşük netteki fiyatı 8500 liraydı. Sağ elini uzattı . (( Ali abi 7000 lira veririm motoruna )) dedi . Bak Uğur , başkası sorsaydı 10000 den aşağı
kapıyı açmazdım , Ben sana bu fiyatı 15 yıllık komşuluk hatırına söyledim. Allah gönlüne göre motor nasip etsin diyerek
uzaklaştım.

hasmet
21 Nisan 2020, 17:39
Mezarciya yazik degil mi yahu?

sallami
21 Nisan 2020, 17:45

Adamında muhabbet edebilen müşteriye ihtiyacı vardır belki.

Deadly Sto(R)m
21 Nisan 2020, 17:53

Belki de ilerisi icin is gorusmesi olur :wiinkk:

Mertcan39
21 Nisan 2020, 17:54
sen de satmak istiyorsun biliyorum beş bine anlaşalım olsun bitsin ?

Mamba09
21 Nisan 2020, 18:18

Hasmet abi, hiç bu yönden düşünmemiştim. Haklısın cidden. :)

hasmet
21 Nisan 2020, 19:30
Zaten adamlar mesguller bu ara...

Resmi verilere gore yeni korona vakasi sayisinda dunyada ucuncuyuz bugun, Amerika ve Rusya'nin hemen arkasinda...

ChuckBerry
21 Nisan 2020, 19:51
Letgo gerçekten çok enteresan bir platform, motosikletimi buradan almam tamamiyle şansıma oldu sanıyorum. Ne zaman bir ilan koysam acıklı bir hikaye yazıp” Abi işte bu yüzden satılmazsa bedavaya verir misin?” Diye piyasa değeri 700-800 olan fakat 300-400 liraya koyduğum ürünlere böyle komik teklifler geliyor. İnsan gerçekten hayret ediyor.

french press
22 Nisan 2020, 18:13
Küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan bir cümle olmuş "9000 verebilirim".