PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bot Önerisi

sezarim
20 Nisan 2020, 22:18
Merhaba arkadaşlar, motora yeni başladım. Ekipmanları tamamlıyorum sırayla. Motorum Pulsar 200NS. Kask, mont, pantolon ve eldiven aldım. Tek eksiğim bot kaldı. Şimdilik motora binerken bir konçlu Asolo marka trekking botum var onu giyiyorum ama artık motosiklet botu almak istiyorum.

Bütçem 500 TL civarında. Bu fiyatlara genelde 4riders var, fuarda bir kaç modelini denemiştim ama rahat edemedim. Araştırırken Rockwell/DNA Flash Low Motosiklet Botu bunu buldum. Vibram taban, burun, topuk ve bilek impactec koruma diyor. Bu fiyatlara yakın ama biraz üstünde ise YDS diablo var.

Hangisini önerirsiniz?

tayfunley
20 Nisan 2020, 22:39
rockwell dna high modelini hasanpaşa motoplus'tan 550 liraya almıştım internet sitesinde 800 lirayken. gidebilirseniz oradan uygun fiyatlı bot düşürürsünüz bence

sezarim
20 Nisan 2020, 23:27
rockwell dna high modelini hasanpaşa motoplus'tan 550 liraya almıştım internet sitesinde 800 lirayken. gidebilirseniz oradan uygun fiyatlı bot düşürürsünüz bence
Memnun musunuz peki? İstanbulda yaşamıyorum o yüzden gitmem mümkün değil. Netten alacağım.

tayfunley
21 Nisan 2020, 00:31
Memnunum. soğuğa karşı dayanıklı değil ama

cıbılduck
21 Nisan 2020, 00:33
Andes Alaska var bende memnunum.

SUgur
21 Nisan 2020, 09:18
Merhaba,

Yaklaşık 4 senedir YDS Diablo GTX uzun modelini kullanıyorum. Çok memnunum. Konfor ve dayanıklılık açısından oldukça iyi. Yazın kışlık olan terletiyor. Ona göre mevsime uygun almak daha mantıklı olacaktır. Ben normalde giydiğim numaradan bir büyük numara aldım rahat ettim. Zaten satıcı da o şekilde tavsiye ediyordu. Bu fiyatlara bu kadar kaliteli malzeme kullanılan bot sayısı çok azdır.

Kesinlikle tavsiye ederim.

sezarim
21 Nisan 2020, 11:35
Merhaba,

Yaklaşık 4 senedir YDS Diablo GTX uzun modelini kullanıyorum. Çok memnunum. Konfor ve dayanıklılık açısından oldukça iyi. Yazın kışlık olan terletiyor. Ona göre mevsime uygun almak daha mantıklı olacaktır. Ben normalde giydiğim numaradan bir büyük numara aldım rahat ettim. Zaten satıcı da o şekilde tavsiye ediyordu. Bu fiyatlara bu kadar kaliteli malzeme kullanılan bot sayısı çok azdır.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim. Sizinki kışlık sanırım. Ben tam kış aylarında sürmeyi planlamıyorum. O yüzden yazlık daha uygun bana. Peki korumaları nasıl?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Andes Alaska var bende memnunum.

Nette pek bilgi yok. Tabanı vibram mı? Cordura kumaş vs var mı?

SUgur
21 Nisan 2020, 17:45
Merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim. Sizinki kışlık sanırım. Ben tam kış aylarında sürmeyi planlamıyorum. O yüzden yazlık daha uygun bana. Peki korumaları nasıl?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Nette pek bilgi yok. Tabanı vibram mı? Cordura kumaş vs var mı?

Evet, benimki kışlık. Malesef uzun olanda sadece kışlık mevcut. Ben çok şükür henüz kaza yapmadım. Ancak ayağımı aralardan geçerken kaldırıma vurmuşluğum var. En ufak bir şey hissetmedim. Hissiyat olarak da zaten gayet sağlam duruyor. Bot konusunda benim tavsiyem kaval koruması yüzünden uzun almanızdır. Bu yüzden başka markaların yazlıklarına da bakabilirsiniz.

sezarim
21 Nisan 2020, 17:53
Evet, benimki kışlık. Malesef uzun olanda sadece kışlık mevcut. Ben çok şükür henüz kaza yapmadım. Ancak ayağımı aralardan geçerken kaldırıma vurmuşluğum var. En ufak bir şey hissetmedim. Hissiyat olarak da zaten gayet sağlam duruyor. Bot konusunda benim tavsiyem kaval koruması yüzünden uzun almanızdır. Bu yüzden başka markaların yazlıklarına da bakabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim. Rockwell dna/flash modeli de kışlıkmış aslında. Bunun uzun olanı da var rockwell dna/flash high diye geçiyor ve onunda fiyatı 460 TL civarında. Diğer markalarda genel olarak Vibram taban impactec koruma falan yok. Ne koruma var o bile yazmıyor. Bu marka özellik olarak iyi görünüyor ve fiyatlarda uygun.

Önerebileceğiniz marka var mı peki?

sallami
21 Nisan 2020, 18:05
Kardeş gözün kapalı o fiyata Yds alabilirsin yazlık modeli var. Ben kışlık kullanıyorum. Aynı numara aldım. Memnun değilim diyene ratlamadım. Olmayan varsa yazsın.
https://www.ydsshop.com/diablo-7-4-yazlik-siyah-40?c=122

LynXMaSTeR
22 Nisan 2020, 21:24
Rockwell dna flash high, yani uzun modeli aldım. bot çok rahat, ayakkabıda giydiğim numara tam oldu.
ancak ön kısımdaki koruma çok sert değil, ufak bi plastik kaplama yapmışlar, kaval kemiğini pek korumaz.
yan kısımlarda yine dolgular mevcut, çok sert plastik korumaları yok. ama yürürken falan baya rahat bir bot.
bütçeye göre tavsiye edebilirim.

yigozya
22 Nisan 2020, 21:56
4riders breeze evo kullaniyorum. Yaz için çok iyi efil efil. Tabi daha fazla bütçeyle daha iyisi de alınabilir. Kaval korumalı bir bot tavsiye ederim kesinlikle

sezarim
23 Nisan 2020, 10:57
Rockwell dna flash high, yani uzun modeli aldım. bot çok rahat, ayakkabıda giydiğim numara tam oldu.
ancak ön kısımdaki koruma çok sert değil, ufak bi plastik kaplama yapmışlar, kaval kemiğini pek korumaz.
yan kısımlarda yine dolgular mevcut, çok sert plastik korumaları yok. ama yürürken falan baya rahat bir bot.
bütçeye göre tavsiye edebilirim.

Hocam korumalarının impactech olduğu yazıyor ama anlaşılan sizin yoruma göre pek iyi değil korumalar. Peki kışlık model sonuçta yazın nasıl çok terletiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

4riders breeze evo kullaniyorum. Yaz için çok iyi efil efil. Tabi daha fazla bütçeyle daha iyisi de alınabilir. Kaval korumalı bir bot tavsiye ederim kesinlikle

inceleyeceğim. sorularım olursa size sorabilirim sanırım.

Cem Hazir
23 Nisan 2020, 15:39
Motosiklet için üretilmemiş olsa da, YDS’nin su geçirmez asker botunu öneririm.
https://www.ydsshop.com/u/12282/yds-swift-gtx?c=107

4 mevsim kullanımda memnun kaldım. Ayrıca, günlük kullanım için de çok konforlu.

LynXMaSTeR
24 Nisan 2020, 21:39
Hocam korumalarının impactech olduğu yazıyor ama anlaşılan sizin yoruma göre pek iyi değil korumalar. Peki kışlık model sonuçta yazın nasıl çok terletiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

inceleyeceğim. sorularım olursa size sorabilirim sanırım.

Hocam impatech korumalar yumuşak oluyor zaten, darbe anında sertleşiyor ancak benim bahsettiğim bu kaval kemiği kısmında sert plastik korumaların olmaması. Olsaymış daha iyi olurmuş. Henüz yaz gelmediği işin bişi diyemem. Ama soğuk havada baya rahat.

sezarim
25 Nisan 2020, 10:21
Hocam impatech korumalar yumuşak oluyor zaten, darbe anında sertleşiyor ancak benim bahsettiğim bu kaval kemiği kısmında sert plastik korumaların olmaması. Olsaymış daha iyi olurmuş. Henüz yaz gelmediği işin bişi diyemem. Ama soğuk havada baya rahat.

Evet onların yumuşak olduğunu biliyorum kotumda var. Ben yorumunuzdan pek iyi olmadığı izlemine kapılmışım. Şimdi daha net oldu. Uzun modelde kaval kemiği koruması yoksa kısası da alınabilir o zaman.

Havalar ısınmaya başladı, bu aralar giyerseniz terletme konusunda biraz fikir verir sanki. Öyle olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

LynXMaSTeR
26 Nisan 2020, 05:17
Hocam büyükşehirde olduğum için haftasonları sokağa çıkmak yasak, fırsat bulur da çıkabilirsem dener yazarım.