PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir insanın sülalesi korona olurmu!

superboycu
18 Nisan 2020, 20:27
daha önce etrafınızda korona olan varmı diye konu açmıştım !
açmama gerek yokmuş aslında, ben bursada ikamet ediyorum, bütün kan bağım olan insanlar yani akrabalarim rizedeler, bugün haber aldım babaannemi arayım dedim , konuştum ve amcalarım (2) dayılarim (2) halam anlayacağınız çoğu hastanede korona virüsünden dolayı yatış yapmışlar bugün , hepsinin testi pozitif , arkadaşlar dikkat edelim evden çıkmamaya gayret edelim

yürekçe
18 Nisan 2020, 20:57
Geçmiş olsun.
Bizi haberdar et, yapabileceğimiz bir şey varsa da bilgimiz olsun..

tommygun
18 Nisan 2020, 21:00
Allah şifa versin.

X-Slim
18 Nisan 2020, 21:09
Allah şifa versin hocam

hasmet
18 Nisan 2020, 22:25
Allah şifa versin.

Başlıktaki soruya gelince, zaten normal olanı sülalecek Covid-19 olmak... Aşırı bulaşıcı bir hastalık malum. Etkileşimde olduğumuz insanlara ciddi tedbirli olmadığımız takdirde direk bulaşıyor zaten...

arndiol
18 Nisan 2020, 22:38
Cok geçmiş olsun hocam.Umarım tez zamanda iyileşirler.

Yanlıs anlamazsan merak ettıgım bırsey var, hastanede tam olarak nasıl bir bakım uygulanıyor? Malum net bir tedavisi yok.

superboycu
18 Nisan 2020, 22:50
Cok geçmiş olsun hocam.Umarım tez zamanda iyileşirler.

Yanlıs anlamazsan merak ettıgım bırsey var, hastanede tam olarak nasıl bir bakım uygulanıyor? Malum net bir tedavisi yok.

hepimize teşekkürler, bundan 1 saat önce testi pozitif çıkan amcamla konuştum şuan için sadece kas ağrısı varmış, tedavi olarak bir mudahele bulunmamışlar , hastanenin bir odasında 6 hasta hepside akrabam diğer odada da 6 hasta onlarda akrabam öyle yatıyoruz diyorlar , aralarında bi halam var yaşca yüksek 63 yaşında bi ona oksijen maskesi takmışlar normaldede nefes darlığı vardı zaten , doktorlar sürece göre mudahele edeceğiz demişler.
Zaten bugün yatış vermişler ve bizim sülale yapısı iç içe herkes bir birine gider gelir herkes aynı sofrada yemek yer o yüzden hepsine bulaşmış zaten

yigozya
18 Nisan 2020, 23:11
Geçmiş olsun inşallah kayıpsız atlatirsiniz bu süreci

hokahey
19 Nisan 2020, 00:31
Geçmiş olsun.

ozan1991
19 Nisan 2020, 00:54
şu günlerde akraba görmek istemiyorum görüntülü konuşabiliriz çok özlem varsa gelmesinler de gitmem de

benhasan
19 Nisan 2020, 03:42
Geçmiş olsun kardeşim

shruikan
19 Nisan 2020, 06:44
geçmiş olsun..

Şimdi konu sahibini tenzih ederim de, ya bizim insanımız neden bu kadar salak? "Sosyal mesafe" kavramı neden bunların kalın kafasına işlemiyor? Küçük bir ilçedeyim. Bu süreçte market alışverişi dışında dışarı çıkmıyorum, o da haftada bir; ama her çıkışımda millet kol kola, dip dibe, yüz yüze... Laylaylom geziyorlar hala! Akşam markete giderken gördüm, 4-5 salak iç içe dönercide... Millet dükkan önlerinde muhabbette...

Ben mi abartıyorum?

Kural [ Z ]
19 Nisan 2020, 07:12
geçmiş olsun..

Şimdi konu sahibini tenzih ederim de, ya bizim insanımız neden bu kadar salak? "Sosyal mesafe" kavramı neden bunların kalın kafasına işlemiyor? Küçük bir ilçedeyim. Bu süreçte market alışverişi dışında dışarı çıkmıyorum, o da haftada bir; ama her çıkışımda millet kol kola, dip dibe, yüz yüze... Laylaylom geziyorlar hala! Akşam markete giderken gördüm, 4-5 salak iç içe dönercide... Millet dükkan önlerinde muhabbette...

Ben mi abartıyorum?

"-Nefes alamıyorum!" diye hıslayarak ses konuşmaya çabalayana kadar anlamayacak olanımız malesef çok fazla.