PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT25 GÜNCEL FİYAT PERFORMANS LASTİKLERİ VE DİŞLİ SEÇİMİ

liquem
15 Nisan 2020, 11:34
Herkese iyi forumlar. Kısa bir süre önce mt25 almıştım aldığımda lastikler 5 bindeydi 2018'de takılmışlardı ben şuan lastikleri 7 bine dayadım batlax s20 mevcut. Haliyle son 100km'dir fark ettiğim kadarıyla ufak tefek frenlemelerde bile tekerleri kaydırmaya yol tutuşunda güven vermemeye başladı. Konu ile alakalı olarak Fiyat performans odaklı mümkünse 10.000 götürecek bir lastik arayışındayım 4 mevsim motoru kullanıyorum burada
izmir'de kar derdim olmuyor Yağmur ve kuru olarak kullanacağım.

Rosso 2 = 1400 küsür lira oldugu için listeye almadım
mc50 seti 700-800tl arasında
pilot street 800-900
anlas anlam veremediğim şekilde 850tl

Bu lastikler arasından hangisi (rosso hariç) beni maximum km götürür şehirler arası yol da yapıyorum.

Buna ek olarak zincir dişlisini de değiştireceğim konu ile alakalı dişli seçiminde marka tercihi önemli midir bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Eski konularda göz gezdiriyorum ama detaylı bilgilere ulaşamadım. Genelde sorulup kaybolmuş konular oldu. Detaylandırılanlar ile şu anki fiyatların alakası yok.

arndiol
15 Nisan 2020, 12:02
bence anlas ın hakkını yiyorlar.

pilot street iyidir. f/p direk.

mc50 yi önermediler bana hiç bilemiyorum.

Angrypower
15 Nisan 2020, 12:38
Dişiliyi orjinal kullan, lastiklerinide rosso2 veya anlas tournee. Radyal lastik iyidir. Hele hele İzmir'in aynı yollarında en yumuşak hamurlusunu ara. Varsın erken bitsin, yere devirmekten daha ucuza gelir.

tommygun
15 Nisan 2020, 13:23
Anlas Mb34 Tournée Sport ve Mitas Mc50 M-Racer kullandım eski motorumda. Yerli marka diye çoğu kişi hor görüyor olabilir ama Tournée Sport gerçekten kaliteli bir radyal lastik. Sportif kullanmayı seviyorsanız çok memnun kalırdınız ama anladığım kadarıyla size daha sert hamurlu, daha dayanıklı lastikler gerekiyor. Ben Mc 50'leri 15000 km civarı değiştiriyordum, Tournée Sport'ların ömrünü tamamlamadan motoru sattım ama 15000 km ya da daha az km.de onları da değiştirtirdim. Rosso 2 hiç kullanmadım ama daha az sürede biteceğini düşünüyorum.

MTahaOzsahin
15 Nisan 2020, 13:33
Lastikten alacağın performans arttıkça kullanım ömrü de düşer kabaca böyle düşünebilirsin ( istisnai durumlar olabilir )

Hem f/p ürünü hemde uzun süre götürsün aynı anda zor örnek olarak en iyi rosso tutar ama ömrü kısa olur gibisinden bir de senin düşünmen gereken yağmur ıslak zemin olayı var.

Bir kaç konu geri de R25 lastik başlığı açıldı orayı oku fikir edinirsin aynı lastikleri kullanıyoruz zaten.

Bende pilot street var İstanbul da kışın çok yağmurda kullandım tabi ki hiç bir zaman Kuru zemin gibi olmaz ama oldukça memnundum ayrıca güzel havalarda virajları kâfi mutlu etti ediyor hala ve kullanım ömrü rosso dan daha uzun olacaktır.

Öz_Musti
15 Nisan 2020, 13:35
Radyal olduğu için bence Anlas uzun ömürlü olacaktır. Uzun süredir yazlık ve kışlık olarak Anlas kullanıyorum, viraj yatışları ve frenleme olarak MT 25 imde memnunum. 850 lira da lastik için uygun.

Ben 30 bin bakımı için Yetkili servise gideceğim. Zincir-dişli setine 700-800 TL dediler. Dışarıda çakma olma ihtimali olan DiD set alıp ustaya götürsen daha pahalıya gelebilir. Bana diğer bakımalarla beraber 1.000 TL civarı para verirsin dediler. Oraya gideceğim.

Sen de, yağı falan bilemem ama zincir-dişliyi orjinal kullanacak hacı. Başka yere bakma.

arndiol
15 Nisan 2020, 15:36
Bu arada anlas ın ıslak zemin performansı beni baya mutlu etti.

Bilirsin altınyolda ksk tarafına giderken en sağ şertte bi 100 200 metrelik asfalt dökümü nedeniyle yerlerde katman ve pütür var. Kötü lastiklerde motorun kıçı sanki altından kacacakmış gibi hissettiriyor eğer oradan geciyorsan. CBF de takılı PS lastik ile gecmiştim , sanırım 5 bin km fln kullanılmış lastik, acıkcası bana oradan geçerken anlastaki kadar güven vermedi.

benim ns200 de 1000 km de anlas tournee ile gecerken ise bana mısın demiyor.

Belki psikolojiktir, belki anlasın yapısında bir farklılık vardır bilemedim.

MuzafferÇ.
15 Nisan 2020, 23:25
Lastikten alacağın performans arttıkça kullanım ömrü de düşer kabaca böyle düşünebilirsin ( istisnai durumlar olabilir )

Hem f/p ürünü hemde uzun süre götürsün aynı anda zor örnek olarak en iyi rosso tutar ama ömrü kısa olur gibisinden bir de senin düşünmen gereken yağmur ıslak zemin olayı var.

Bir kaç konu geri de R25 lastik başlığı açıldı orayı oku fikir edinirsin aynı lastikleri kullanıyoruz zaten.

Bende pilot street var İstanbul da kışın çok yağmurda kullandım tabi ki hiç bir zaman Kuru zemin gibi olmaz ama oldukça memnundum ayrıca güzel havalarda virajları kâfi mutlu etti ediyor hala ve kullanım ömrü rosso dan daha uzun olacaktır.

O lastik konusunu açan benim belki yardımcı olurum. Yarın lastiklerimi değiştiriyorum bende R25 kullanıcısıyım. İlk başta Rosso 2 taktırtacaktım bulamadım yeni tarihlisini ondan sonra ki tercihim Pilot Streetti gidip taktıracaktım son anda Metzeler Sportec Streete döndüm bir motor ustası tavsiyesiyle , dediğine göre Rosso 2 ile Pilot Street arası bir lastik. Pilot çok sert hamurlu diye önermedi. Bir kaç video izledim ve yorumlara baktım beğenen var Metzeleri. Ömrüne gelecek olursak Rosso 2 ye 5 bin km Metzelere 8 bin km Pilota da 10 bin km dedi belki kafanda fikir oluşur. Metzeleri bende ilk defa kullanacağım Ircler takılı şu anda inşallah güzel lastiklerdir.

Bu arada fiyatı her gün kura göre değişiyor ben 1.265 ₺ ye sipariş etmiştim.

Öz_Musti
16 Nisan 2020, 17:36
O lastik konusunu açan benim belki yardımcı olurum. Yarın lastiklerimi değiştiriyorum bende R25 kullanıcısıyım. İlk başta Rosso 2 taktırtacaktım bulamadım yeni tarihlisini ondan sonra ki tercihim Pilot Streetti gidip taktıracaktım son anda Metzeler Sportec Streete döndüm bir motor ustası tavsiyesiyle , dediğine göre Rosso 2 ile Pilot Street arası bir lastik. Pilot çok sert hamurlu diye önermedi. Bir kaç video izledim ve yorumlara baktım beğenen var Metzeleri. Ömrüne gelecek olursak Rosso 2 ye 5 bin km Metzelere 8 bin km Pilota da 10 bin km dedi belki kafanda fikir oluşur. Metzeleri bende ilk defa kullanacağım Ircler takılı şu anda inşallah güzel lastiklerdir.

Bu arada fiyatı her gün kura göre değişiyor ben 1.265 ₺ ye sipariş etmiştim.

Anlas bakmadınız mı hiç?

ulkerhan
16 Nisan 2020, 18:47
Bu arada anlas ın ıslak zemin performansı beni baya mutlu etti.

Bilirsin altınyolda ksk tarafına giderken en sağ şertte bi 100 200 metrelik asfalt dökümü nedeniyle yerlerde katman ve pütür var. Kötü lastiklerde motorun kıçı sanki altından kacacakmış gibi hissettiriyor eğer oradan geciyorsan. CBF de takılı PS lastik ile gecmiştim , sanırım 5 bin km fln kullanılmış lastik, acıkcası bana oradan geçerken anlastaki kadar güven vermedi.

benim ns200 de 1000 km de anlas tournee ile gecerken ise bana mısın demiyor.

Belki psikolojiktir, belki anlasın yapısında bir farklılık vardır bilemedim.

bende wintergrip takılı. asfaltta kuru yolda ıslak yolda kesinlikle sorunsuz ve müthiş yol tutuşu var.

geçen düz yolda giderken sarnıç'da kırdım gidonu orman yoluna lastik dişli hiç sorun çıkarmadı.

MuzafferÇ.
17 Nisan 2020, 15:22
Anlas bakmadınız mı hiç?

Yok hiç bakmadım. Sadece Pirelli Micheline bakmıştım daha çok adları çıktı diye bugün taktırttım dediğim lastiği işte 25-30km sakin kullanacağım ki üstündeki mum tabakası kaybolsun.Ama ona rağmen sonuçta IRCden geçtim motor bi yumuşadı kontralarım daha stabil asfalta yumuşak temasını gidondan hissedebiliyorum.