PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Ekipmanları Ucuzlar Mı?

GayriMotorcu
14 Nisan 2020, 18:20
Herkese merhabalar, nasip olursa virüs geçince yeni motor almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım ekipmanlar yeni alacağım motor için yetersiz ve daha iyi ve korumalı ekipmanlar almayı düşünüyorum. Fiyatlar gittikçe pahalılaşır mı yoksa belirli indirim günleri falan olur mu? Ben gittikçe zamlanacağını düşündüm şimdiden alıyım kenarda dursun dedim ama bilgim yetersiz tabii bu konularda sizlerin de önerisini almak istedim. Ayrıca alacağım motor inşallah Suzuki Gsx 250r veya KTM Rc250 olacak.

MuzafferÇ.
14 Nisan 2020, 18:31
Bu piyasa da ekonomik kriz eşiğinde hiçbir şekilde ucuzlayacağını sanmıyorum. En basiti geçen hafta baktığım almayı düşündüğüm lastik fiyatıyla bu hafta baktığım aynı lastik fiyatında bile 110 Tl fark var zamlanmış.Ben de öyle yapmıştım motoru alana kadar yavaş yavaş ekipmanlarımı topladım. En çok bütçeyi kaska ayır almışken iyisini al tavsiyem odur.

mattiadestro
türkiyede hiçbir şey ucuzlamaz.

ulkerhan
3 kuruş param ile 2 haftada altından 600 tl kar ettim. bence fiyatların düşeceğini düşünmek hayal olur.

joshua
14 Nisan 2020, 18:36
Herkese merhabalar, nasip olursa virüs geçince yeni motor almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım ekipmanlar yeni alacağım motor için yetersiz ve daha iyi ve korumalı ekipmanlar almayı düşünüyorum. Fiyatlar gittikçe pahalılaşır mı yoksa belirli indirim günleri falan olur mu? Ben gittikçe zamlanacağını düşündüm şimdiden alıyım kenarda dursun dedim ama bilgim yetersiz tabii bu konularda sizlerin de önerisini almak istedim. Ayrıca alacağım motor inşallah Suzuki Gsx 250r veya KTM Rc250 olacak.

Bedenini iyi biliyorsan yurt dışından sipariş et, çok fark ediyor

GayriMotorcu
14 Nisan 2020, 18:39
Cevaplardan anlaşılıyor ben en iyisi şimdiden başlayayım dizmeye. Haklısınız hocam en çoğunu kaska ayırmayı düşünüyorum. 3000 TL bütçem var yeterli olur mu yoksa biraz daha geciktiririm alma işini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Bedenimi biliyorum aynen önerebileceğiniz site var mı direkt Aliexpress'ten mi bakayım?

Öz_Musti
14 Nisan 2020, 18:50
Ben bu ülkede hiçbir şeyin ucuzladığını görmedim. Dolar 6,80 Euro 7,47

Hiçbir etkimiz olmadan, tamamen bizim dışımızda kapışma yapan ülkeler sayesinde benzin düştü, ki onda da anlaşmaya vardılar kademeli artışlar olacak. Korona bitince kurlar bizi öpecek. Hiçbir şey alamamaya hazır olun. Bir de bakım fiyatlarına baktın mı? KTM sinyal kırsan kaç para, Suzuki ön çamurluğu kırsan ne kadar alacaklar?

watercolours
14 Nisan 2020, 18:56
O ucuzlar mı, bu ucuzlar mı diye soran arkadaşlar. Siz Türkiye'de yaşamıyor musunuz?

GayriMotorcu
14 Nisan 2020, 19:14
Ben bu ülkede hiçbir şeyin ucuzladığını görmedim. Dolar 6,80 Euro 7,47

Hiçbir etkimiz olmadan, tamamen bizim dışımızda kapışma yapan ülkeler sayesinde benzin düştü, ki onda da anlaşmaya vardılar kademeli artışlar olacak. Korona bitince kurlar bizi öpecek. Hiçbir şey alamamaya hazır olun. Bir de bakım fiyatlarına baktın mı? KTM sinyal kırsan kaç para, Suzuki ön çamurluğu kırsan ne kadar alacaklar?

Bakım fiyatlarına bakmadım ancak çoğu parçanın zaten pahalı olduğunu biliyorum. Parçası ucuz önerebileceğiniz bir motosiklet varsa da açığım önerilere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

O ucuzlar mı, bu ucuzlar mı diye soran arkadaşlar. Siz Türkiye'de yaşamıyor musunuz?

Sorum biraz yanlış olmuş ucuzlar mı derken kastettiğim mağazaların indirim zamanı var mı anlamındaydı. Bazen bahar indirimi falan oluyor onun gibi. Yoksa biliyorum ki gittikçe pahalılaşıyor.

Ozan arıcı
14 Nisan 2020, 19:19
3 kuruş param ile 2 haftada altından 600 tl kar ettim. bence fiyatların düşeceğini düşünmek hayal olur.

Farklı bir bakış açısıyla bakmak gerekirse aslında tek kuruş bile kar etmedin. 2 hafta önce 3100tl olan laptoplar şuan 4000tl. Türk lirasının değeri 2 haftada dipleri gördü parayı dolarda tutmak en mantıklısı dolar daha da yükselecek ve hiçbir şey ucuzlamayacak

cıbılduck
14 Nisan 2020, 23:02
Cevaplardan anlaşılıyor ben en iyisi şimdiden başlayayım dizmeye. Haklısınız hocam en çoğunu kaska ayırmayı düşünüyorum. 3000 TL bütçem var yeterli olur mu yoksa biraz daha geciktiririm alma işini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Bedenimi biliyorum aynen önerebileceğiniz site var mı direkt Aliexpress'ten mi bakayım?

aliexpress değil avrupa veya amerika menşeili siteleri kastediyor. aliexpressten alacağın ekipmandan hayır gelmez

yokon
15 Nisan 2020, 00:03
Farklı bir bakış açısıyla bakmak gerekirse aslında tek kuruş bile kar etmedin. 2 hafta önce 3100tl olan laptoplar şuan 4000tl. Türk lirasının değeri 2 haftada dipleri gördü parayı dolarda tutmak en mantıklısı dolar daha da yükselecek ve hiçbir şey ucuzlamayacak

Dolar değil altın.

rollcycle
15 Nisan 2020, 10:17
Önümüzdeki ay zam geleceğini düşünüyorum. Gümrük vergileri kalkar vergilerde bir değişiklik olursa o ayrı fakat bu hastalık muhabbeti bitmeden herkes neşeyle restoranlarda yemek yemeye başlamadan bu iş zor. Malum bir çok işyeri kapatıldı ve motosiklet aksesuar firmaları çalışıyor. Şahsi fikrim bir vergi indirimi yapılacaksa çalışmayan cafeler ve restoranlar üzerine yapılacaktır. Aksesuar ve giyim sektörü için yasaklanmış bir durum yok herkes çalışıyor. Yurt dışındaki bir çok firma kapanmış ve zarar etmekte hal böyleyken dünyaya uzaydan para gelip tüm zarar edenlereyardım edilmedikçe hiçbirşeyin fiyatı düşmeyecektir.

Motosiklet aksesuar fiyatlarını takip edin yerli olanları özellikle.. Yurt dışından gelen ürünler belli hepsi dolar euro kuruna bağlı onlara diyecek söz yok. Kask 500 euro ise 2 3 yıl aynı fiyat devam ediyor fakat yerli ürünler kura bağlı olarak %5 %10 zamlanacaktır. İhtiyacı olan şimdiden alsın tavsiyem.