PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim r25 1800 km oldu ist da açıcak biri lazim?

kivanc34
14 Nisan 2020, 15:47
Selamlar sifir aldigim motorunun rodaji bitti. Motoru top speed zorlayacak tecrubeli bi abimize ihtiyacim var. :) istanbul icin yardim bekliyorum.

Angrypower
14 Nisan 2020, 15:49
Selamlar sifir aldigim motorunun rodaji bitti. Motoru top speed zorlayacak tecrubeli bi abimize ihtiyacim var. :) istanbul icin yardim bekliyorum.

Sen zorlayamıyor musun?

kivanc34
14 Nisan 2020, 15:52
Tecrubesizim 100 zor gidiyom

snappy x
14 Nisan 2020, 16:00
Ciddi mi bu yaa

Felis Leo
14 Nisan 2020, 16:01
Motorda açma diye bir şey olmaz, güzel güzel zorlamadan kullan, biri gelir motorunun içine yapar sonra

Angrypower
14 Nisan 2020, 16:04
Tecrubesizim 100 zor gidiyom

Tecrübelenince 110-120-130vs ne istersen öyle gidersin. Motorunla beraber sen git, başkası ile motorunun gitmesini izleme :)

tarzan rıfkı
14 Nisan 2020, 16:48
motoru açman için son hızda sürmen gerekmiyorki.üst devirlerde gezmen yeterli yani r25 için 10.000 devir ve üzeri.

MTahaOzsahin
14 Nisan 2020, 16:54

Hacı emin misin bak ??

yürekçe
14 Nisan 2020, 16:58
Biri, senden anahtarı alıp toz olursa görürsün..
Ya da kaza yaparsa; yaralama ve ölümlü olursa vay ki vay!!!
Tecrübelenmenin tadını çıkar.
Hem açılsa ne olacak, sen hep aynı ve düşük hızda gidiyorsun..

ozan1991
14 Nisan 2020, 17:03
kimse verme motorunu otoyollar boş zaten yavaş yavaş çık yarın 120 yap sonra 130 yap fazla yaklaşmadan arabalara yükselt yavaş yavaş işte

tommygun
14 Nisan 2020, 17:34
Rodajı sadece motosikletteki parçaların birbirine adapte olma süreci olarak değerlendirme, sürücünün de motosikletine adapte olması için belirli bir süreye ihtiyaç var. 1800 km yapmış olabilirsin ama senin rodaj bence hala devam ediyor. Son olarak; dünyanın bin bir türlü hali var, kimseye motosikletini emanet etme.

MuzafferÇ.
14 Nisan 2020, 18:12
Hacı emin misin bak ??

Sakın bu arkadaşa verme çok sakin kullanıyor kendisi açacam diye sağır bırakmasın :D

yürekçe
14 Nisan 2020, 18:15
Hacı emin misin bak ??

Nedense içime bir ürperme geldi..

Öz_Musti
14 Nisan 2020, 19:01
1)Ben talibim. Üstelik 2 kişi binersek daha iyi açarız.
2)Beni istemezsen paddock al. Boşta motoru 190 a kadar çıkart.
2)Açamayacağın motoru niye aldın. Yarın bir gün ölüceksin. Sat o motoru.
3)"Motor açma" lafını 80 lerde 90 larda uyduran ustanın, çok sayıda kardeşi ve yeğeni var. (Ana ve bacıdan dolayı)
4)Çok eksiğimiz var. Sokağa çıkma yasağı geldiğinde, binmesi yasak olan arabasına benzin alan insanlar var

Bu imzayı boşa yazmadım. 15 yıldır forumlarda sakal ağarttım

MTahaOzsahin
14 Nisan 2020, 20:02
Sakın bu arkadaşa verme çok sakin kullanıyor kendisi açacam diye sağır bırakmasın :D

Dur bi zaten ortalık karışık

Nedense içime bir ürperme geldi..

Hacı korkma ya bak biz iki kişiyiz sırayla döneriz aleti üstünden inmeyiz istersen kibarca istersen sert davranırız tüm anadoluya geliriz

fireblade e
14 Nisan 2020, 20:06
Ne açması kardeş salça kavanozunun kapağı mı bu.Bin motoruna nasıl kullanıyorsan öyle kullanmaya devam et kimseye verme motorunu keyfini çıkar.

AzÇok
14 Nisan 2020, 20:54

Bence sen yarın git motorun başına motoru aç. Aküyü çıkar evde şarja al. Evde kal. Pandemi sona erince "Tüh be. Akü bitmiş." demezsin.

mavzer-i
14 Nisan 2020, 21:01
3. köprü yoluna çık

oktayakgoz
15 Nisan 2020, 08:43
motor açılan yada kapanan bir şey değildir. Makinalara insan muamelesi yapmayın.

Fatih
15 Nisan 2020, 08:52
Açtırmak istiyorsan facebook da CG gurubundan çocuklar var, yüzüstü yatıp açıyorlar daha etkili oluyor.
Ben onlara açtırdım rampa yukarı 210 basıyor.

hasangazili
15 Nisan 2020, 09:01
Gece popon açıkta kalmış.

E.Yzr
15 Nisan 2020, 09:14
Motorunu kimseye verme, hele padoğa alıp sakın açayım diye düşünme elinde kalır. Motora alıştıkça, kontrolü eline aldıkça hızlanırsın merak etme. Boş düz yollarda denersin,acele etme

rollcycle
15 Nisan 2020, 13:48
Bu adam ara ara isyan ediyorya forumda ben olmasam boş kalacak buralara. Açtığım konulara başka hesaplardan kendim cevap veriyorum diye doğru söylüyor vallahi. Olmasa neşesiz kalacağız. Sen korkma bas gaza abs seni koruyacaktır

caglar48
15 Nisan 2020, 13:57
senin ben aklına sıcayım

Seko
15 Nisan 2020, 14:11
Sebebi neydi ki ?

-ZERO-
15 Nisan 2020, 15:21
"motor açma" gelişen teknolojiyle hala kaldı mı bilmiyorum ama önemli olan hız değil devirdir. yüksek hıza çıkmanıza gerek yok. düşük vites yüksek devir gitseniz de aynı hesap. benim tavsiyem kimseye motorunuzu vermemeniz olur. iki teker bu. düşerse verdiğiniz kişiyle kötü olursunuz. r25'in de parça fiyatları kol böreği malumunuz.

Green_Beret
15 Nisan 2020, 23:11
Motorumu en son verdiğim kişi düştü. Her ne kadar masrafını karşılasa da sattım o motoru. Dahası birde düşen kişiye birşey olsa... Düşüncesi bile kötü. Bizimle kafa yapmıyorsunuz umarım. Motorunuzu başkasına emanet etmeyin.

siyanoz
17 Nisan 2020, 11:25
At,pusat,avrat diyorum başka bişey demiyorum

Metela
17 Nisan 2020, 11:55
Çok acemi olduğun için belirtiyorum.

Açma tabiri öyle bir turda olacak bir şey değil, motorun açılması zaman alan kilometre yaptıkça olacak bir şey. Yani biri senin adına yola çıkıp hız yapıp sana geri getirip buyur açıldı demeyecek, o kadar saçma ki bu isteğin acemi olmasan cidden dalga mı geçiyorsun derdim. Motorunu sık kullanırsan hız yapmana gerek kalmadan açılacaktır. Zaten ne kadar sık kullanırsan motoruna alışıp yavaş yavaş hızının arttığını da motorun üst devirlere çıktığını da göreceksin. Sakın motoru açayım diye de hız yapma, önemli olan ara ara motoru üst devirlere çıkartmak.

Sana tavsiyem hiç kimseye motorunu verme, kendin bu işi yapamazsan hiç motor kullanma daha iyi.

Osm@n
17 Nisan 2020, 12:26
Salih sen misin?

BurakSNCK
17 Nisan 2020, 14:36
Biraz bu konuyla paralel bir şey söyleyeceğim. Bi arkadaşı geçenlerde mt07 aldı ve bakımları için bir motor ustasına gittik. Orda kenarda yatan bi 1000RR vardı. Tam üstüne binecektim arkadaşım dur binme dedi ayağım havada kaldı gerçi çektim. Noldu niye dedim cevap şu;

Motosikleti benimsemiş insanlar motosikletine binilmesine kullanılmasını kurcalanmasını sevmezler. Araba gibi değildir bunlarda olaylar farklı oluyor dedi :)

Sizde de öyle mi?

E.Yzr
17 Nisan 2020, 16:36
Biraz bu konuyla paralel bir şey söyleyeceğim. Bi arkadaşı geçenlerde mt07 aldı ve bakımları için bir motor ustasına gittik. Orda kenarda yatan bi 1000RR vardı. Tam üstüne binecektim arkadaşım dur binme dedi ayağım havada kaldı gerçi çektim. Noldu niye dedim cevap şu;

Motosikleti benimsemiş insanlar motosikletine binilmesine kullanılmasını kurcalanmasını sevmezler. Araba gibi değildir bunlarda olaylar farklı oluyor dedi :)

Sizde de öyle mi?

Valla ben de öyle. Benim iznim dışında dokunulmasına bile karşıyım.

tommygun
17 Nisan 2020, 16:43

Sizde de öyle mi?

Küçük bir çocuk gelip binmek istediğinde belki ona motorculuğu dolaylı da olsa aşılarım diye bindiriyorum, güzel bir kadın gelip binmek istese "ulan acaba?" diyerek çıkar amaçlı onun da binmesine izin veririm ama adamın teki gelip binmek istese "Kardeş hayırdır? Beraber mi aldık amk?" derim.

cıbılduck
17 Nisan 2020, 16:50
bu ara forumun bomba uyesi kıvanc :P

emenyasin
17 Nisan 2020, 17:43

Sizde de öyle mi?

Yani incelersin bakarsın ama üzerine oturmak fazla değil mi? Ben rahatsız olurum kendi motosikletime yapılsa.

hasmet
17 Nisan 2020, 19:11

Sizde de öyle mi?

Sizce makul mu baskasinin malini izinsiz kurcalamak?

Bence arabadan farkli falan da degil. Ustu acik bir araba gorseniz ziplayip oturacak misiniz icine?

Angrypower
17 Nisan 2020, 19:19
Senin ironmax’ine herkes atlasa hoşuna gider mi?

Metela
17 Nisan 2020, 21:15

Sizde de öyle mi?

Bir kere tanımadığım biri olursa çok zor, iyice sorarım, sorgularım ama motor kullanan doğru düzgün bir arkadaşımsa, beni rahatsız etmez, sonuçta onun motora bakışını biliyorumdur, hatta ekipmanı da varsa kullanmasında bir sakınca yoktur, tabi cidden benim bildiğim biri olması gerekir ancak tandığım biri dahi olsa "abi çok meraklıyım bu aletlere" diyen motor kullanmamış biriyse, onu baştan uyarırım, hatta gösteririm nasıl oturacağını, sonuçta adam akıllı biriyse sorun olmaz, adam oturup bir bakacaktır, onun için çok keyifli bir an olacağı ve motorun da oyuncak olmadığını bilmesini isterim. Yani tanımadıklarıma çok zor.

cıbılduck
17 Nisan 2020, 21:51
Bir kere tanımadığım biri olursa çok zor, iyice sorarım, sorgularım ama motor kullanan doğru düzgün bir arkadaşımsa, beni rahatsız etmez, sonuçta onun motora bakışını biliyorumdur, hatta ekipmanı da varsa kullanmasında bir sakınca yoktur, tabi cidden benim bildiğim biri olması gerekir ancak tandığım biri dahi olsa "abi çok meraklıyım bu aletlere" diyen motor kullanmamış biriyse, onu baştan uyarırım, hatta gösteririm nasıl oturacağını, sonuçta adam akıllı biriyse sorun olmaz, adam oturup bir bakacaktır, onun için çok keyifli bir an olacağı ve motorun da oyuncak olmadığını bilmesini isterim. Yani tanımadıklarıma çok zor.

o tiplerin çoğu zaten "ooo ne ağırmış bu ya ben bunu süremem" diyip kalkmıyor mu :)

coderbiker
17 Nisan 2020, 21:55

:cherry::queen:

Metela
17 Nisan 2020, 22:19
o tiplerin çoğu zaten "ooo ne ağırmış bu ya ben bunu süremem" diyip kalkmıyor mu :)

hahah aynen ağırmış lafını duyunca tamam diyorum bu adam artık heveslenmez.

BurakSNCK
19 Nisan 2020, 02:15

Ben bana ait olan malımı tanıdıklarımdan sakınmam. Belki o arkadaşın arkadaşı hoşuna gitmeyecekti beni ilk kez gördüğü, muhabbetimiz olmadığı için ama ben çevremdeki insanlara oturmasına binmesine bir şey demem. Bilmeyene tabi ki bisiklette tur verir gibi de anahtarları vermem. Kullanmasını bilene de veririm yani kullansın diye. En azından ben de şimdilik böyle ileride ne olur bilemem, daha 4 aylık motosiklet sevdalısıyım :)