PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vites atınca ileri atılarak istop etme (tek seferlik)

mavzer-i
13 Nisan 2020, 21:09
geçen dışarı çıkma yasağında motor 2 gün yattı. genelde boşta bırakıyorum motoru
bu gün market alışverişi için motoru çalıştırdım ısınmasını bekledim
motor ısınınca normal rolantiye düşünce debriyajı çekip vetesi attırdım.
o esnada motor ileri atılım göstererek istop etti.
debriyaj çekili marşa basınca da gene ileri atılmaya çalıştı.
bu sefer çalıştırmadan debriyaj çekili ileri geri oynatmaya çalıştım.
dişlileri hareket ettirmede biraz zorlandım ama dişliler açılınca normal çalıştırabildim.

bu neden oldu debriyaj mı ayıramadı bekleyince motor bi süre.
debriyaj balataları da yeni sayılır bu arada. 5bin km de sayılırlar.

bu yaşananlar normal mı sayılır.

superboycu
13 Nisan 2020, 21:37
Aynı durum sürekli benim başıma geliyor özellikle 2 gün bekledikten sonra oluyor , hatta hiç çalıştırmadan 1.vitese atıyorum debriyaj sıkılı vaziyette ileri gitmeye çalışıyorum teker dönmüyor ama ileri geri yapınca tam olmasada açılıyor teker . Isınınca ilk seferden sonra birdaha yapmıyor , debriyaj ayarına kadar kurcaladım duzelmedi bende çalıştırmadan 1 e atıyorum debriyaj cekili ileri geri yapıp tekeri aciyorim sonra çalıştırıp devam ediyorum konuyu takipteyim

mustafa_325
14 Nisan 2020, 00:57
Debriyaj yapışması sorunu. Eski motosikletim bajaj boxerda vardı. Genellikle küçük hacimli karbüratörlü tip motosikletlerde olduğunu duyuyorum. Büyük hacimli motosiklette olması garip. Sabah vitesi bire takarken debriyaja ve frene basıp basıp gaz verirken vites atmak çözüm olabilir.

yurekli_emin
14 Nisan 2020, 01:07
Kışın sabahları benim de başıma geliyordu Isparta ayazında motor gece donunca ben de kafama takmıyordum. Ki şu bahar aylarında yapmıyor.

Kural [ Z ]
14 Nisan 2020, 10:38
Sentetik ve uygun viskozitede MA sınıfı (motosiklet için üretilmiş) motor yağı kullandığınızdan emin olun.