PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dainese marka montun orijinal yada replika olduğunu nasıl anlarım

3Hilal
12 Nisan 2020, 17:28
https://i.hizliresim.com/mnGdea.jpg (https://hizliresim.com/mnGdea)

Arkadaşlar codice controllo ile başlayan bir kod var. Bu kodu doğrulayabileceğimiz bir internet sitesi var mı? Dainesenin internet sitesine girdim. Fakat doğrulamak için bir sekme bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Malum sitede 2. El uygun fiyata kaliteli mont arıyorum. Fakat ne hikmetse fatura sorduğumda faturalarının olmadığını ve hediye geldiği cevabını alıyorum. Bu montlar herkese hediye ediliyorsa bende bir tane hediye istiyorum :) Teşekkürler.

watercolours
12 Nisan 2020, 17:31
Dainese'e mail atabilirsiniz. Mutlaka cevap verirler.

tarzan rıfkı
12 Nisan 2020, 17:33
valla zor anlaşılıyor.şöyle yapıcaksın bunu satan güvenilir bir moto aksesuara gidip elindekiyle kıyaslıcaksın başka çaresi yok.adamlar işi baya ilerletti kumaş aynı boya aynı kesim zaten aynı olamasa bile 1 2 cm farkı gözle göremiyorsun.tek çare bana göre kıyaslama yapmak.

E.Yzr
12 Nisan 2020, 17:38
Montun iç kısmında bandrol var parlak. Ordan anlayabilirsin

arndiol
12 Nisan 2020, 17:40
Seri no'yu da kopyalamıslardur muhtemelen.

Zor iş.

tomass
12 Nisan 2020, 17:44
Tekstil ürünlerde replica daha fazla.
Deri ürünlerde nispeten daha az.
O koddan doğrulanabileceğini pek zannetmiyorum.
Replica ise;
Muhtemelen o etiket de bire bir kopyadır.
Sorgulayınca kopyalandığı ürünü gösterecektir :)
En mantıklısı orjinali ile kıyaslamak ve
Replicasının piyasada dolaştığı ürünlerden uzak durmak.

İkinci el ürünlerde fatura bulmak biraz zor.
Çünkü 2. El ürünü alıp kullanıp satan insan da çok.
O yüzden hediye diye yalan söylüyorlar :)

Sıfır aldığım Alpinestars gp pro montumu 2 parça tulum alınca kullanmadığından sattım.
Satarken de faturayı da Alan arkadaşa vermek istedim ama kağıt olarak bulamadım.
Daha sonra mail olarak buldum ve mail olarak yolladım.
Şuan kullandığım tulumu 3 yıl önce almıştım faturası nerede bilmiyorum.

3Hilal
12 Nisan 2020, 17:48
Anladım ben uzak durayım en iyisi.
Peki toplamda 2bin TL olacak şekilde yazlık mont ve kapalı kask önerisi yapabilecek link atabilecek var mıdır?

Samet Ağır
12 Nisan 2020, 19:52
Aklıma takıldı sormak istedim. Yazılmış ya yukarda kumaş aynı kesim aynı dikiş aynı diye..
Misal 3 mm dana derisi bir mont. Deri ikisinde de harbi dana derisi..
Ee ne olur o zaman daniese olsa ne ahmet mehmet olsa ne?
Haa 3 mm dana derisi yerine vinlex kullanıyorlar derseniz anlarım. Deri yerine vinlex istemem ama ikisi de gerçek dana derisiyken neden daha fazla ödemek isteyeyim ki?
Benim deri montum ENDO diye bir marka.. 2010 yılında adamın elinde kalan son montu 200 lira gibi bir fiyata aldım. Sırtımda bir çocuk taşıyorum sanki. O kadar kalın ve ağır bir deriye sahip. Ve görseniz bu mont henüz bir yıllık bile değil dersiniz..iğne ucu kadar bir deforme bulamazsınız. Ne deride ne boyada...
Ne demek istediğimi anlatabildiğimi umuyorum...

gezginkral
12 Nisan 2020, 19:54
Tekstil ürünlerde replica daha fazla.
Deri ürünlerde nispeten daha az.
O koddan doğrulanabileceğini pek zannetmiyorum.
Replica ise;
Muhtemelen o etiket de bire bir kopyadır.
Sorgulayınca kopyalandığı ürünü gösterecektir :)
En mantıklısı orjinali ile kıyaslamak ve
Replicasının piyasada dolaştığı ürünlerden uzak durmak.

İkinci el ürünlerde fatura bulmak biraz zor.
Çünkü 2. El ürünü alıp kullanıp satan insan da çok.
O yüzden hediye diye yalan söylüyorlar :)

Sıfır aldığım Alpinestars gp pro montumu 2 parça tulum alınca kullanmadığından sattım.
Satarken de faturayı da Alan arkadaşa vermek istedim ama kağıt olarak bulamadım.
Daha sonra mail olarak buldum ve mail olarak yolladım.
Şuan kullandığım tulumu 3 yıl önce almıştım faturası nerede bilmiyorum.

Benim başıma geldi bu anlattığınız, revit sand 3 eldiven almıştım birisinden, dikişleri patladı 2 gün sonra, yurtdışından hediye geldi bana demişti, faturasını istedim arkadaştan hediye geldi kuzenim aldı dedi, kuzenine söyle nereen aldıysa, hatırlamıyormuş, falan filan...

Buyük ihtimalle tufaya geldik. Sahtesini bulamadım ama. Neyse, amerikayşla iletişime geçtim yok sonuçlanmadı, türkiyedeki yerle iletişime geçtim sonuçlanmadı. Kendim diktim parmak bölümlerini, zor oldu ama öyle.

atakan06
12 Nisan 2020, 20:27
Dainese spr modelinden bahsediyorsanız sahtesi aliexpressde mevcut. ( https://www.aliexpress.com/item/4000777561610.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.68e74 987r3b7DJ&algo_pvid=1d12cb67-b645-4f30-ac3a-6433fe70d5ae&algo_expid=1d12cb67-b645-4f30-ac3a-6433fe70d5ae-2&btsid=0ab6fb8315867125019782515e2b7d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb 201603_ )

Revit sand 3 onunda sahte olmasından şüpheleniyorsanız oda mevcut. (https://www.aliexpress.com/item/4000907981616.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.204f3 f242Izo7y&algo_pvid=fede6e69-3228-4372-a765-6f445d9aad07&algo_expid=fede6e69-3228-4372-a765-6f445d9aad07-0&btsid=0be3743615867123295552867ea624&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb 201603)

watercolours
12 Nisan 2020, 20:32
Orijinal Rev'it'lerde de dikiş patlayabiliyor. Hatta patlamışsa kesin Rev'it'tir.

Öte yandan çakma montu üreten kişi Dainese'le aynı kaliteyi tuttursa aynı işi görür tabii. Ama onu yaparsa da yarı fiyatına satamaz.

Samet Ağır
12 Nisan 2020, 20:54
Hayır katılmıyorum...
Bir kutu kolayı bakkaldan 2, lahmacuncuda 5,caddede 8, nişantaşı lokantada 10 liraya içersin. Ama kola aynıdır..
İsim,marka satmak dedikleri bu işte...
Neler var anlatsam roman olur.
Hatta aynı ürünü bir fabrikada yaptırıp,üstüne kendi adını yazdırıp,o fabrikanın 10 katı fiyatına satan firmalar var. Tamire yine o fabrikaya gidiyor ürün. :-D

cıbılduck
12 Nisan 2020, 21:01
eskiden lacoste ayakkabıların çakmalarında timsah ters duruyordu onun gibi bişey yok mu :D

arndiol
12 Nisan 2020, 21:04
eskiden lacoste ayakkabıların çakmalarında timsah ters duruyordu onun gibi bişey yok mu :D

Adidas ın da Sadidas verdiyonu vardı.

güzel ayakkabıydı :D

Carlsberg
12 Nisan 2020, 22:29
Derilerde çakma çok zor ya, orijinali kendini belli eder zaten. Kolay kolay mağdur olacağınız bir konu değil.

3Hilal
12 Nisan 2020, 22:31
Mont ve kask önerisi bekliyorum. Fiyat/performans 🤗 Ayrıca kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız kask ve mont modellerini de paylaşabilirsiniz. Mont ve kask olayı derya deniz.
Çok fazla marka, model ve fiyatlandırma var. Yardımlarınızı bekliyorum. Yaz gelmeden hazırlığımı yapmak istiyorum 😌

Quantrell
12 Nisan 2020, 22:33
Alpinestars tekstil mont bakıyorum öneriniz var mıdır ? bu motoenvanter sitesi hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ?

Samet Ağır
12 Nisan 2020, 23:05
Mont ve kask önerisi bekliyorum. Fiyat/performans �� Ayrıca kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız kask ve mont modellerini de paylaşabilirsiniz. Mont ve kask olayı derya deniz.
Çok fazla marka, model ve fiyatlandırma var. Yardımlarınızı bekliyorum. Yaz gelmeden hazırlığımı yapmak istiyorum ��

Ben markaya takılmamanı,gidip görüp üzerine deneyip kalitesini görerek kararvermeni öneririm.
Ben başaramam şimdi ama bir kadın bir erkek diye bir dizi vardı. Onda adam iki fırının fiyat etiketini değiştirip kadına seçmesini söylüyordu.
Birisi buraya o videoyu koysa süper olur..
Honda transalpi alın mesela.. Orjinal transalp..
Tüm çıkartma ve yazılarını yok edin ve üstüne misal mondial yazın..
Kimseye satamazsınız o paraya değil mi
Yarı fiyatına alan da keriz mi oldu peki?

YasinC
13 Nisan 2020, 01:02
4-5 ay kadar tekstil, deri sektörü ile muhattap olmak zorunda kaldım. Öyle suni deriler var ki fabrikanım ustabaşısı anlamaya biliyor.

Metresi 14€ dan başlayıp 400€ ya kadar çıkıyor fiyatlar. Bir tabaka deri 5.5 m2 ile 7 arasında değişiyor. Tek tabaka da bile deride doku, sertlik farklılıkları oluyor.

Derinizin de kalınlığına güvenmeyin belli kimyasal işlemlerden geçirilirken kalınlık arttırılabiliyor şaka gibi evet :sunny:

Ben deri mont giymiyorum ancak arkadaşım ziyarete geldiğinde ustaya gösterdiğimiz de çok tutulan bir markanın deri montuna çöp dedi. İlk başta sallamadık ama biraz detaylı konuşunca hak verdik. Bahsettiği şekilde üretimde pek seri üretime uygun değil maliyetler ütopik olabilir

okaplan
13 Nisan 2020, 02:37
Alpinestars tekstil mont bakıyorum öneriniz var mıdır ? bu motoenvanter sitesi hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ?

Replika urun gonderiyorlarmis sikayetvar sitesinde bolca serzenis gorebilirsiniz

capt.ooz
13 Nisan 2020, 04:08
Şehir efsanesini dene çakmakla yak bakalım yanacak mı yanarsa çakmadır 😂

rollcycle
13 Nisan 2020, 10:24
Montu mototaşa götürürseniz 3 5 saniyede sahte olup olmadığını size söylerler. Türkiyede satıcılar hariç letgo ve sahibindende satılan daineselerin % 70 i sahte. 500 600 liraya deri dainese aldım diye sevinen bir arkadaşım vardı. Monta bi baktım dışı hudson içi dainese :) Bu işi en iyi distribütör dstore veya mototaş mağazalarına uğrayın bu işin içinde değilseniz yani bir aksesuar satıcısı değilseniz anlama şansınız yok. Montu çakan adam için barkodu etiketini ambalajını çakması çok zor değil.

watercolours
13 Nisan 2020, 10:32
Mototaş da kendi satışını azaltacağı için hakiki monta sahte diyebilir. Türkiye'de ucuz esnaf kafası her yerde, iki kuruş için kurumsal güvenirliğini tehlikeye atmaktan çekinmeyen insanlar var.

rollcycle
13 Nisan 2020, 13:03
Mototaş kendi ürününe neden sahte desin ? Adamın elinde zaten bir mont var sahteyse sahte gerçekse gerçektir. Mototaş herşeyden önce bir distribütör. Gerçek arai kaska sahte diyemiyeceği gibi gerçek bir dainese monta sahte diyemez türkiye pazarına dağıtım yapan kendisi zaten. En kötü yurt dışından alınan türkiyeye getirmedikleri bir modelse bilemiyoruz derler dainese globala yazılabilir. Herkesi böyle art niyetli görmek doğru olmayacaktır.