PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 Lastik Seçimi

MuzafferÇ.
12 Nisan 2020, 01:19
Arkadaşlar motorumun lastiğini değiştirmek istiyorum. Irc kullanıyorum ve lastikler bitik durumda yol tutmuyor. Kafamda iki seçenek vardı.
1- Michelle Pilot Street
2- Pirelli Diablo Rosso 2

Aralarında 500₺ fark var. Ama ben yol tutmasından tarafta olduğum için arada ki farkı görmezden geliyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var piyasada rosso kalmamış aramadığım yer kalmadı bayiye sordum onlarda da kalmamış başka alternatif önereceğiniz lastik var mıdır ? En büyük etken virajda yola yapışması yatarken korkutmaması benim için şimdiden teşekkür ederim.

Bir de en son güncel fiyatları nedir ? Baktım her yer de farklı üretim tarihine göre

X-Slim
12 Nisan 2020, 01:43
Bunu bende CBR 250 için merak ediyorum.

Angrypower
12 Nisan 2020, 11:38
Irc’ye Göre hepsi yol tutar. Radyal lastik bir pirelli’de Bir de anlas’ta var. Mecburen anlas’a yöneleceksiniz gibi duruyor.

cıbılduck
12 Nisan 2020, 11:53
Anlas sport touring daha once kullandım ama virajda tam yatacak kadar güvenmedim. Onun dışında bi ıslak zeminde kaydık o kadar.

MaryJane
12 Nisan 2020, 11:58
Anlas Tournee Radial Öneririm

X-Slim
12 Nisan 2020, 12:30
Anlas Tournee Radial Öneririm

Genelde kimse önermiyor hocam , hangi motoru kullanıyorsunuz ?

MuzafferÇ.
12 Nisan 2020, 12:43
Anlas sport touring daha once kullandım ama virajda tam yatacak kadar güvenmedim. Onun dışında bi ıslak zeminde kaydık o kadar.
Hocam pilot street ıslak zeminde iyi yol tutan bir lastik bir arkadaşım kullanıyor memnunda , ama sonuçta Rosso diye bir kaliteli lastik var onun haricinde önermiş olduğunuz Anlas lastikleri araştırdım genelde beğenen yok gibime geldi

tarzan rıfkı
12 Nisan 2020, 12:49
r25 de ırc den sonra pilot almıştım cidden fark etti.tabi ırc gerçekten nylon olduğu için ondan sonra takınca frenlerde ve yere basmada ciddi fark etti.örneğin viraja hızlı giriyordum kontra vs veriyorum ama izinden sapıyordu yana yana açılıyordu.pilotları takınca baya fark etti ittiğim gibi çıkmaya başlamıştı.antalya da olduğum için o kadarda yumuşak lastik kullanmak istemedim o yüzden rosso almamıştım.bu ebatta markasız lastikler alma mitas anlas vs çünkü rosso pilot vs de bile büyük lastiklerdeki kalite yok.

MuzafferÇ.
12 Nisan 2020, 13:02
Konya da ikamet ediyorum tam mevsimine girmeden havaların ne olduğu belli olmuyor ilkbahardayız şu an sabah soğuk olur öğlen bunalırsın sıcaktan akşam serin olur üşürsün yağmur bahar ayları hariç yazın çok zor yağar sence hangi lastiği alayım? Rossoyu beklemem gerekiyor bayiden isteyeceğim ne zaman getirirlerse o zaman olacak pilot street bir yerde buldum kafam karıştı. Pilotta güzel lastik

Angrypower
12 Nisan 2020, 13:52
Yahu dağ yollarında virajdan viraja koşmuyorsan radyal lastik die kasma. Düzlükte gaz açacağım diyorsan pilot’lar senin için daha iyi bir seçenek.

MuzafferÇ.
12 Nisan 2020, 14:11
Genelde şehir dışına gitmek için aldığım için motoru viraj yapmak istiyorum o yüzden soruyorum kararsız kaldım yinede teşekkür ederim cevaplarınız için

Öz_Musti
12 Nisan 2020, 16:05
Genelde kimse önermiyor hocam , hangi motoru kullanıyorsunuz ?

MT 25 de -ki aynı şasi ve motor var, Anlas kullanıyorum, memnunum. Nasıl memnunum, virajda güzel yatabiliyorum, frenlemede güven veriyor. Tavsiye ederim.

Swindler
13 Nisan 2020, 06:55
Rosso 3 takıp arkaları 150 yapsak sıkıntı olur mu acaba

E.Yzr
13 Nisan 2020, 09:55
Mitas mc50 de bakabilirsin. Rosso çabuk bitiyor, pilotu tavsiye ederim

MaryJane
13 Nisan 2020, 11:27
Ben Bügün Anlas tournee radial aldım yarın takılıyor inşallah

mattiadestro
13 Nisan 2020, 12:52
hayırlı olsun yorum yaparsınız.

MaryJane
13 Nisan 2020, 13:33
hayırlı olsun yorum yaparsınız.
Tabikide Yaparım

muhammetcon
13 Nisan 2020, 21:07
Direk rosso 2 hiç düşünme..Arkayı 150 yapan var bazı negatif etkileri var ama ben orjinal boyutlardan yanayım..

MuzafferÇ.
13 Nisan 2020, 22:51
Cevaplarınız için teşekkür ederim yarın Allahtan mani gelmez ise Pilot Streetleri taktırtacağım

X-Slim
14 Nisan 2020, 17:37
Cevaplarınız için teşekkür ederim yarın Allahtan mani gelmez ise Pilot Streetleri taktırtacağım

Bende Pilot tercih edeceğim hocam Rossonun erken lastik bitirme olayını bilmiyordum

MuzafferÇ.
14 Nisan 2020, 18:07
Bende Pilot tercih edeceğim hocam Rossonun erken lastik bitirme olayını bilmiyordum

Hocam o bir anlık değişti. Güvendiğim bir motosiklet servisi var bayii dışında o abiye sordum Pilot Streetten ziyade Metzeler Sportec Street takalım dedi. Rosso ile Pilot Streetin arasında bir lastik daha iyi kavrıyor yolu dedi. 250 TL daha fazla ama kafam yattı incelemelerini izledim beğenen çok öyle olunca Metzeler sipariş ettim. Yarın takılacak. Şöyle ekleyeyim Rosso 6 bin km Sportec Street 8 bin km Pilot Street 10 bin km ömrü oluyor denildi aklınızda bulunsun.

X-Slim
14 Nisan 2020, 18:13
Hocam o bir anlık değişti. Güvendiğim bir motosiklet servisi var bayii dışında o abiye sordum Pilot Streetten ziyade Metzeler Sportec Street takalım dedi. Rosso ile Pilot Streetin arasında bir lastik daha iyi kavrıyor yolu dedi. 250 TL daha fazla ama kafam yattı incelemelerini izledim beğenen çok öyle olunca Metzeler sipariş ettim. Yarın takılacak. Şöyle ekleyeyim Rosso 6 bin km Sportec Street 8 bin km Pilot Street 10 bin km ömrü oluyor denildi aklınızda bulunsun.

Metzeler duydum ama açıkçası diğer markalar kadar değil hocam o yüzden fiyatın fazla olması beni düşündürüyor . Yorumlarını okumam gerekli yani Anlas gibi çıkarsa ve o kadar para verilirse insan üzülür

MuzafferÇ.
14 Nisan 2020, 18:17
Şöyle söyleyim ben mesaj attığımda Pilot taktıracağımı söylediğimde Metzeler tavsiye etti. Kendisi 1000RR SP kullanıcısı ve bilgilide motor bakımı tamiri de yapıyor ki ben sürekli oraya gidiyorum. Kötü bir lastik olsa direk bana onu önermezdi diye düşünüyorum anlası genelde beğenen yok Metzeleri de bir kaç defa duymuştum hayırlısı inşallah bir problem çıkartmaz. Rodajı filan bittikten sonra belli süre kullanırım daha sonradan buraya tekrar yazarım yaşadıklarımı senin de kafanda bir şekil oluşur ona göre hareket edersin.

X-Slim
14 Nisan 2020, 22:21
Şöyle söyleyim ben mesaj attığımda Pilot taktıracağımı söylediğimde Metzeler tavsiye etti. Kendisi 1000RR SP kullanıcısı ve bilgilide motor bakımı tamiri de yapıyor ki ben sürekli oraya gidiyorum. Kötü bir lastik olsa direk bana onu önermezdi diye düşünüyorum anlası genelde beğenen yok Metzeleri de bir kaç defa duymuştum hayırlısı inşallah bir problem çıkartmaz. Rodajı filan bittikten sonra belli süre kullanırım daha sonradan buraya tekrar yazarım yaşadıklarımı senin de kafanda bir şekil oluşur ona göre hareket edersin.

Çok iyi olur hocam gerçekten sağolun