PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eğitim Motosikleti

enes_ayx
09 Nisan 2020, 21:24
Arkadaşlar merhaba, kendime 2. Bi motor olarak eğitim motoru düşünüyorum boş bir alanda tek teker yapmasını deneyebilcem, virajda yatmasını, akrobasi hareketler, ani fren, falan zorlu eğitimler uygulamak istiyorum. Bunun için ucuz yollu bi motor koruma demiri yaparak zarar görmesini sağlayabileceğim bir motor var mıdır? Bunu yapan vardır muhakkak diye düşünüyorum kimse büyük emeklerle aldığı motoruna kıyamayacağını düşünüyorum. Benim gibi düşünenlerinde olabileceğini düşünüyorum bunun için ne yapmak gerek.

lawyer_16
09 Nisan 2020, 21:39
Merhaba. Aynı amaçla dizayn edilmiş mondial driftler var ve bu tarz kullanımlara uygun bir motor. Onun dışında lifan emisol de olabilir. Sıfırları uygun fiyatlı ve nispeten kaliteli güçlü motorlar bunlar.

EUOGLU
09 Nisan 2020, 22:20
drift 150. 4.vitese kadar orj disliyle teker yapan tanıyordum. 2. sene sonunda motor sasiden ikiye ayrildi ama

cr1, arora yebere bunlarda guzel

enes_ayx
10 Nisan 2020, 08:55
çekme belgeli bir motor alsam nasıl olur zaten trafiğe çıkmıcam

yürekçe
10 Nisan 2020, 09:04
çekme belgeli bir motor alsam nasıl olur zaten trafiğe çıkmıcam

Evin içinde mi sürecen?
Site otoparkı bile trafiğe dahildir

enes_ayx
10 Nisan 2020, 10:10
Evin içinde mi sürecen?
Site otoparkı bile trafiğe dahildir

Sakin olun bilmediğimden dolayı nasıl olur diye sordum sadece boş pazar alanlarında diye düşünmüştüm. Oraların trafikten sayıldığını bilmiyordum bunu söylemeniz yeterli olurdu :) Soru sormaya da korkar olur olduk :)

Angrypower
10 Nisan 2020, 10:16
Kapalı pazar yerinde zıplar durursun. Fakat çok kaliteli ve yumuşak lastik bulmalısın. Çünkü beton çok güzel kayar.

enes_ayx
10 Nisan 2020, 10:20
Kapalı pazar yerinde zıplar durursun. Fakat çok kaliteli ve yumuşak lastik bulmalısın. Çünkü beton çok güzel kayar.

evet öyle olanları gördüm onlar baya bi zıplatır ama benim mahallemdeki pazar yeri normal yol asfaltından

yürekçe
10 Nisan 2020, 10:29
Sakin olun bilmediğimden dolayı nasıl olur diye sordum sadece boş pazar alanlarında diye düşünmüştüm. Oraların trafikten sayıldığını bilmiyordum bunu söylemeniz yeterli olurdu :) Soru sormaya da korkar olur olduk :)

Yok yahu...
Sakinim ben :)
Kırdıysam özür dilerim..
Yaya olan her yer yaya trafiği, araç olan her yer araç trafiği diye geçer genel anlamda.
Pazar yerine de elbette biraz yol yaparak gideceksiniz değil mi? Riske etmeyin .

Ayrıca, pazar yeri zeminleribden ziyade stadyum civarları, okul bahçeleri, ehliyet direksiyon eğitim alanları ( boşken, ki bu aralar cidden boş ) uygundur.
Drift parçaları ve kendisi pahalı.
Mc 150, mcx 150 de aynı motor bloğunu kullanıyor ve yarı yarıya ucuz..

Tekeriniz düz bassın.. ;)

Kural [ Z ]
10 Nisan 2020, 10:56
Konu bütçeniz ile ilgili. Önemli olan ikinci elde ucuzluk, uzun vadede yedek parça tedariği ve yedek parça fiyat uygunluğu, arzulanan çalışmaya uygun güç ve nitelikte motosiklet seçimi.

Önerilerim bu nedenlerle Honda üzerinden gidecek. Yapacağınız çalışmaya ve bütçeye göre birini seçebilirsiniz.

CB125E
CB125ACE
CBR125R
CBR250R
CRF250L

TVS RTR 180

YBR125

Bunlar üzerinde istediğiniz gibi oynayabileceğiniz ve istediklerinizi karşılayabilecek motosikletler.

enes_ayx
10 Nisan 2020, 10:58
Yok yahu...
Sakinim ben :)
Kırdıysam özür dilerim..
Yaya olan her yer yaya trafiği, araç olan her yer araç trafiği diye geçer genel anlamda.
Pazar yerine de elbette biraz yol yaparak gideceksiniz değil mi? Riske etmeyin .

Ayrıca, pazar yeri zeminleribden ziyade stadyum civarları, okul bahçeleri, ehliyet direksiyon eğitim alanları ( boşken, ki bu aralar cidden boş ) uygundur.
Drift parçaları ve kendisi pahalı.
Mc 150, mcx 150 de aynı motor bloğunu kullanıyor ve yarı yarıya ucuz..

Tekeriniz düz bassın.. ;)

Estağfirullah :) Anladım o zaman trafiğe de çıkabileceğim birşey olmasına dikkat edicem. Okul bahçelerine girişler kapalı ben bikaç kere denedim girememiştim. Tavsiye edeceğiniz motorlarıda araştırıcam teşekkür ederim yardımınız için tekeriniz düz bassın :)

;4548546']Konu bütçeniz ile ilgili. Önemli olan ikinci elde ucuzluk, uzun vadede yedek parça tedariği ve yedek parça fiyat uygunluğu, arzulanan çalışmaya uygun güç ve nitelikte motosiklet seçimi.

Önerilerim bu nedenlerle Honda üzerinden gidecek. Yapacağınız çalışmaya ve bütçeye göre birini seçebilirsiniz.

CB125E
CB125ACE
CBR125R
CBR250R
CRF250L

TVS RTR 180

YBR125

Bunlar üzerinde istediğiniz gibi oynayabileceğiniz ve istediklerinizi karşılayabilecek motosikletler.

Bütçe ne kadar düşük olursa benim için o kadar iyi birazda mekaniğe girmek istiyorum pek mekanik bilgim yok ama sizin videolarınızdan sonra baya bi sardım açıkcası :)

lawyer_16
10 Nisan 2020, 12:18
Bu arada ramzey 200 cc cross, lifan 200-250 cc cross da olabilir. Virajda çok yatmazlar ama cross teknikleriyle viraj almayi ogrenirsin, teker yapmayi ogrenirsin, hatta azcik patika yollara cikip surersen kendini cok daha iyi gelistirirsin.

Honda ace benim surucu kursumda vardi. Katır gibi motor. Aralarinda en dayaniklisi. Ama teker yapilmiyor ve on fren kampana stopi icin cok kuvvet uyguluyorsun. Stuntvari hareketler yapmicam desen honda ace veya e onerirdim ama tek teker icin gucsuz ve agir kalir bunlar. Çin mallari daha guclu ve hafif oluyor özellikle drift gercekten bu is icin yapilmis gibi. Parca maliyetlerini bilmiyorum ama.

enes_ayx
10 Nisan 2020, 13:15
cross modeller daha mantıklı geldi hemde ormanlara kaçamak yapmak için değişiklik olabilir benim içinde; Mondial X-Treme Max 150, Kuba Black Cat bunların fiyatlarıda uygun

Bartu52
11 Nisan 2020, 12:23
Dostum bende 2. motor arıyorum kendime. Şuan r25 var , ancak tek teker vs için onu yormak istemiyorum.Bende mondial x-treme max 200 modelini uygun gördüm şuana dek.Arka dişliyi falan büyütürüm çeşitli modifikasyonlar yapıp iyi bir tek teker deneme makinesi olur bence.Hem arazi motoru denemiş oluruz.Sıfır fiyatı şuan 10.890 TL.Böyle bir şey düşünebilirsin.