PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elcik oynama sorunu

Gorkem.IX
08 Nisan 2020, 23:09
Motosiklete geçen sene değişiklik olsun diye orjinal elciklerini çıkarttırıp rizoma elcik taktırmıştım fakat gaz kolundaki elcik oynuyordu gaz açış kapatışlarda, takan usta geçen sene içine japon sürdü öyle taktı sonra o günden beri içimde kurt var bi daha değiştirmek istesem orjinaliyle elciği diye :)) İçine hava vurunca çıkar vs demişti bu yönden sıkıtı yaşayan oldu mu daha önce merak ettim 😄

ulkerhan
08 Nisan 2020, 23:22
siyanoakrilat yapıştırıcıyı yani japon yapıştırıcısını aseton çözer.
bir enjektör vasıtası ile asetonu uyguladığın anda yapıştırıcıdan eser kalmaz.

Gorkem.IX
08 Nisan 2020, 23:38
Hocam bak mantıklıymış harbi oluyorsa. Şırıngayla uygulanabilinir.

MrLucky13
08 Nisan 2020, 23:52
Benim elcik de oynuyor.. Çok kötü bir durum. Şu olaylar bitsin; ufak çaplı değişiklere gideceğim. Bu konunun açıldığı iyi olmuş. Ancak, neden oynar? Yani bunun orijinali ile arasındaki fark nedir? Yapıştırıcı sürmekten başka çare yok mudur? Ben temiz iş severim ve derme çatma işlerden kaçınırım. Bu yüzden bilen biri varsa cevap verirse sevinirim.

vandamme
08 Nisan 2020, 23:57
Motosiklete geçen sene değişiklik olsun diye orjinal elciklerini çıkarttırıp rizoma elcik taktırmıştım fakat gaz kolundaki elcik oynuyordu gaz açış kapatışlarda, takan usta geçen sene içine japon sürdü öyle taktı sonra o günden beri içimde kurt var bi daha değiştirmek istesem orjinaliyle elciği diye :)) İçine hava vurunca çıkar vs demişti bu yönden sıkıtı yaşayan oldu mu daha önce merak ettim 😄

benim motorun da benden önceki sahibi alakasız bir elcik takmış orijinali taktırdım adam takarken aynı şekilde yapıştırıcıyla taktı orijinal olduğu için sökme gereği duymayacağımdan sorun olmayacak :)

cıbılduck
09 Nisan 2020, 01:31
ben rizoma elcikli almıştım eski motoru, orjinal elciği taktırınca inanılmaz rahat ettim. simdikinde de yine yan sanayi elcik var, gidip orjinalini alıcam. inanılmaz fark ediyor.

arndiol
09 Nisan 2020, 01:41
sacma bir işlem yapmış

benim eski motor için elektrikçi bandı sarmıştı kalınlaştırmak için, öyle takmıştı.

değiştirirken de zerre ugrastırmamıştı beni

yürekçe
09 Nisan 2020, 04:21
Rizoma ve benzeri elcikler çok rahatsız, konforsuz, kaygan.. Hiç sevmedim. Ne diye onca para verilir ki bu şeye?
Çıkmazsa, üstüne en azından slikon elcik taktırın.
Şirket aracında da benzeri çakma metal elcik takılı. 10TL'lik sünger elcik alıp taktım.
Ohhh miss