PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda söktüm taktım çalıştı

superboycu
08 Nisan 2020, 16:32
Motoru söküp takmak gibi tuhaf bir fantezim var , bundan 2 sene önce motoru söktüm taktım ve piyano diye tarif edilen parçayı kırdım birdaha ve birdaha sökme işlerine girmedim.

Bugün baskı balatalarını değiştirmek için yan kapağı söktüm, ve kendi kendime dedimki ( sen gene kaşınıyorsun ama şu silindiri pistonu gene sök) dedim :) ve o gazla bie güzel söktüm pistonu iyiki sökmüşüm, yağ segmanı bildiğin erimiş yarısı yok , herneyse söktüm yeni sekmanları attım geri topladım bir subap ayarı yaptım tık diye çalıştı:)

Öyle övülecek birşey yok ama küçüklüğümden beri motorlar ilgimi çekiyordu ustalar söküp takarken hoşuma gidiyordu :)

Artık bidakine nereyi sökerim bilmiyorum ama büyük ihtimal kendime bi masraf çıkartırım gibi duruyor :)

Hayırlı günler

ferhatkars
08 Nisan 2020, 16:34
debriyaj tarafını sök... hele o yağ haznesi var... tornavı yada keskiyle vurarak vidasını sökmeye çalış...
çok heycanlı oluyor :mrgreen:

superboycu
08 Nisan 2020, 16:48
debriyaj tarafını sök... hele o yağ haznesi var... tornavı yada keskiyle vurarak vidasını sökmeye çalış...
çok heycanlı oluyor :mrgreen:

Zaten o sökülmeden debriyaj sökülmüyor Allahtan aparatı varda rahat rahat söktüm:) :) :)

ferhatkars
08 Nisan 2020, 17:16
Zaten o sökülmeden debriyaj sökülmüyor Allahtan aparatı varda rahat rahat söktüm:) :) :)

bundan 10 sene önce kolay bulunmuyordu aparat... 2-3 defa delmiştim :cherry:

superboycu
08 Nisan 2020, 17:38
bundan 10 sene önce kolay bulunmuyordu aparat... 2-3 defa delmiştim :cherry:

:) :) bende en son baktığımda 90tl filandı şimdi 20 lere düşmüş

cıbılduck
08 Nisan 2020, 17:56
hocam olmazsa olmaz alet edevat olarak neyiniz var? ben de kendim girişmek istiyorum artık motorun bazı işlerine. tork anahtarı alsam fren balatası, yağ haznesi boşaltma, filtreleri sökme vs bunları yapabilir miyim?

superboycu
08 Nisan 2020, 18:03
hocam olmazsa olmaz alet edevat olarak neyiniz var? ben de kendim girişmek istiyorum artık motorun bazı işlerine. tork anahtarı alsam fren balatası, yağ haznesi boşaltma, filtreleri sökme vs bunları yapabilir miyim?

Ilk önce böyle ise girişmek bana göre oldukça güzel, yarın öbürgün bir problem çıkarsa en azında kendiniz tamir edebilirsiniz,

Takım olarak Circirli lokma setim var hertür anahtarı mevcut
Sonra seperatör anahtarı mevcut
Volan çektirme ve krank dişli çektirme aparatım var

Motorunuz cg tarzı bir motorsa çoğunlukla bunlar yetiyor.