PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2020 Yılı Trafik Cezaları Belli Oldu..

hachiko
05 Nisan 2020, 00:59
Trafik cezalarının miktarını arttıran yasa geçtiğimiz günlerde yürürlüğe girdi. Trafikte can güvenliği için denetimler de tam gaz artarak devam ediyor. Yapılan düzenleme sonrası denetimlerin sıkılaşmasıyla kesilen ceza miktarları rekor seviyelere ulaşmıştı.

https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/11910723/11910723-728xauto.jpg

TRAFİK CEZALARI 2020
Emniyet kemeri kullanmamak 132 TL
Seyir halinde cep veya araç telefonu kullanmak 288 TL
Muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkmak 288 TL
Kırmızı ışık kuralına uymamak 288 TL
Hız sınırlarını % 10'dan % 30'a kadar aşmak 288 TL
Hız sınırlarını % 30'dan % 50'ye kadar aşmak 598 TL
Hız sınırlarını % 50'den fazla aşmak 1,228 TL
Geçmenin yasak olduğu yerlerde önündeki aracı geçmek 288 TL
Öndeki aracı geçerken geçme kurallarına aykırı davranmak 288 TL
Sağa, sola, dönel kavşaklarda ve dönel kavşaklarda geriye dönüş kurallarına uymamak 132 TL
Şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak 132 TL
Işıklı ve/veya sesli uyarı işareti veren cihazları (çakar veya siren) mevzuatta izin verilmeyen araçlara takmak ve kullanmak 1,228 TL Araçta teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması 1,228 TL
Otomobili 0,50 promilin üzerinde alkollü olarak kullanmak/1.defada 1,228 TL
Otomobili 0,50 promilin üzerinde alkollü olarak kullanmak/2.defada 1,540 TL
Otomobili 0,50 promilin üzerinde alkollü olarak kullanmak/3.defada 2,474 TL
Uyuşturucu veya alkolün kandaki miktarını tespit amacıyla, kollukça teknik cihazlar kullanılmasını kabul etmemek 3,517 TL
Uyuşturucu veya uyarıcı madde alarak araç kullanmak 6,334 TL
Ehliyetsiz araç kullanmak 2,474 TL
Dönüş kuralları dışında aracın el freninin çekilmesi suretiyle ani olarak yönünün değiştirilmesi (drift atmak) 6,141 TL
Aracı tescil belgesi ve tescil plakası almadan karayoluna çıkarmak 1,228 TL
Yönetmeliğe aykırı niteliklerde plaka takmak 505 TL Aracı plakasız kullanmak 2,081 TL
Araca sahte plaka takmak veya kullanmak 6,129 TL

2019 ile kıyaslama yapılacak olursa..

http://www.kamuajans.com/images/upload/image/trafik_cezalari_2020_liste.jpg

Kaynak : Kamuajans

gezginkral
05 Nisan 2020, 01:06
az gelmiş...

yaşlıveacemi
05 Nisan 2020, 01:13
İşsizlik hat safhada diye abartılı şekilde memur ( polis, trafik polisi ) almışlar. Bağdat caddesinde Bostancı'dan Kadıköy iskeleye kadar yaklaşık 6 kilometre el ele tutuşsalar her halde kesintisiz tek sıra yaparlar. Onlara da en iyi memur en çok ceza yazan memurdur hadi göreyim aslanlarım diye gaz vermişler. Özellikle taksilerin göz yaşına bakmayın demişler. Onlarda merak etmeyin amirin sizi utandırmayız merak etmeyin diye basıyorlar cezayı. Artık akıllarına ne gelirse uysa da, uymasa da.
Özellikle 47 den yazıyorlar

arndiol
05 Nisan 2020, 01:16
devlete para lazım.

şu cakar olayını hiç anlamıyorum yav, birisi beni aydınlatsın.

bende 2 tane koruma demirine montajlı çakar var. uzunları actıgım zaman calısıyor sadece bende pek uzunları kullanmam.

uzunları kullandıgımda da çakar olarak değil sis farı olarak kullanıyorum. Bu da mı yasak :(

Albertorun
05 Nisan 2020, 07:44
muallakta olduğu için şansına kalmış hocam, iyi niyetlisine denk gelirsin umarım

Fr.Sante
05 Nisan 2020, 09:32
Kadıköy Rıhtım'da 47/1-c'den ezbere insanların arkasından cezaları yolluyorlar. Kamera görüntüsü falan da yok. Forumlarda millet küfür kıyamet.

Özellikle bir memur kafasına göre yolluyor galiba. :)

Angrypower
05 Nisan 2020, 12:34
devlete para lazım.

şu cakar olayını hiç anlamıyorum yav, birisi beni aydınlatsın.

bende 2 tane koruma demirine montajlı çakar var. uzunları actıgım zaman calısıyor sadece bende pek uzunları kullanmam.

uzunları kullandıgımda da çakar olarak değil sis farı olarak kullanıyorum. Bu da mı yasak :(

Çakmadığı sürece ceza yazmazlar. Çakarsa işin rengi değişir.