PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nmax 155 bakım aralığı hakkında 3bin - 6bin km

hakaniko
20 Mart 2020, 11:41
Selamlar. Yakın bir zaman önce nmax 155 aldım. 12bin bakımı geldi. Normalde bakım aralığı 6bin km'de bir. Eski sahibi 3bin km'de bir yaptırmış sürekli. En son 9bin km de girmiş bakıma. Ben yine de şimdilik 3bin km sonu olan 12bin km de yaptıracağım. Ancak sonra tekrar 18bin de mi gireyim. Serviste çalışan arkadaşım da 3 bin km de gelinmesini tavsiye ediyoruz dedi. Ama sonuçta fabrikanın uygun gördüğü süre 6bin de bir. Biraz da nmax tercih etme sebebim buydu. Sizin düşünceniz nedir?

gurcanozturk
20 Mart 2020, 13:32
Hocam selam,

Servisler genellikle garantisi devam eden araclar icin bu sekilde davranabiliyor. Ornegin Honda beni aradi, 6 ay olmus en son servise geldiginizden bu yana, servise gelin para verin bize dedi. Dedim daha bakim araligini doldurmadim, abla garantiden cikar dedi. 6ay ya da 4000km yaziyor muhtemelen abiler.
Haftaya gidecegim bakalim neler olacak.

Garanti devam ediyorsa bu sekilde davranmis olabilir sizin servisiniz de. Bu arada 6000km araligi fabrika demissiniz ama Turkiye servisleri farkli davranabiliyor. Iklim, yol, kullanim tipi vs gibi sebeplerden dolayi.

Angrypower
20 Mart 2020, 13:47
6k-12k-18k diyorsa, ne olursa olsun 12k bakımına girmek zorundasın. Yoksa garanti koşulu sağlanamadığından dolayı, garanti düşer. Ara bakımlar servisi bağlamaz. Kullanıcının kendisi için kullandığı bir insiyatiftir.

hakaniko
22 Mart 2020, 16:13
Yamah Türkiyedeki bakım tablosu bu şekilde.

Şimdi farkettim. Alt kısımda 3bin km de bir kontrol bakıma gelinmesi tavsiye edilir diyor. :( Arabamın bakım ücreti daha düşük :santa:

Bu genel bakım

https://i.hizliresim.com/d1T1pu.png

Bu da kontrol bakımı

https://i.hizliresim.com/bPv0Q3.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bir tablo paylaştım. Dediğiniz durum geçerli mi?

Angrypower
22 Mart 2020, 17:05
Halen dediğim geçerli. 12k bakımına gitmek zorundasın. 3k’da bir olan kontrol bakımı senin insiyatifinde. Ben götürmezdim. Seni bilemeyeceğim.

ogzcngdk
22 Mart 2020, 18:35
12000 bakımına girin, sonraki bakımınız 18000 olabilir teknik olarak hiçbir problem yaşamazsınız.