PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ŞEYTAN İCADI , Türkiye'nin İlk Motosiklet Temalı Filmi Yayınlandı! (İZLE)

admin
17 Mart 2020, 09:46
Türkiye’nin motosiklet yaşamı temalı ilk filmini Şeytan İcadı yayınlandı.
Filmin senaryosu da motosiklet tutkunları tarafından yazıldı. Motosikleti “şeytan icadı” olarak gören ve sürekli dışlayan hatta trafikte yok sayanlara mesaj veren filmde, motosikletçilerin hayatın içinde yer alan ve iyi insanlar olduğu anlatılıyor.

https://imagizer.imageshack.com/img921/3571/h2dwhm.jpg

Şeytan icadı filmi Türkiye'nin ilk motosiklet temalı filmidir.
Bu filmdeki oyuncular gerçek motosiklet kullanıcılarıdır ve filmde gönüllü olarak rol almışlardır.
Film ticari kazanç amacıyla çekilmemiştir.

SPONSORLAR
Aytemiz
Motoplus
Honda
Power Horse
Scotty

Yönetmen / Yapımcı : Reha Salgın
Yardımcı Yönetmen: Özel Caninsan
Görüntü Yönetmeni / Montaj : Onur Tanatar
Senaryo: Zafer Fatih Özsoy
Ses: R.Batuhan Sezgin
Dublaj: The roadfather
Reji: Alpaslan Falakalı
Makyaj:Melek Benli Özsoy

OYUNCULAR:
Nazlı Yağmur Demirçal
Emir Öbge
Barış Şengün
Serkan Erdoğan
Yalçın Bartsits
Zafer Fatih Özsoy
Ali Arslan
Alpaslan Falakalı
Alper Ufakpınar
Bahtiyar Memili
Batuhan Sezgin
Batur Çiftçioğlu
Benan Esengül
Boğaç Bastoncu
Bolkar Esgün
Can Can
Celal Çakmakçı
Elif Gül
Esat Baydar
Hakan Şener
Hayri Ataman
Kamil İsmail Demiröz
Nesli Avcı
Onur Orhan Dal
Onur Tanatar
Özdemir Altuntaş
Özel Caninsan
Özkan Kandemir
Reha Salgın
Salih Kara
Samir Saylan
Saltuk Gül
Selim Pehlivan
Tuğba Dinç
Yasemin Çakır
Yiğit Top

KONUK OYUNCULAR
Ali Tınaz
Necip Memili
Taylan Erler
Yosi Mirzahi

MÜZİK
Bravo Zulu
Kasamam
Onurege
Retron

TEŞEKKÜRLER
Pivasis Mühendislik
Multidenta Diş Kliniği
Foto Rıdvan
Messe Frankfurt İstanbul
Tattoo Brothers
Honda Safety Türkiye
Fatboy Ataşehir
Eroğlu İnşaat
Barbazoo Veteriner Kliği
Timothy's Cafe Beşiktaş
Moto Galeri
10Riders
Silivri Motosiklet Kulübü
Honda Esengül
Soydan Emlak
Moto Aras
Özen Yapı
TRS Topcase
Türkiye Motosiklet Platformu

ŞEYTAN İCADI MOTOSİKLET FİLMİ İZLE

https://www.youtube.com/watch?v=9e8ZualAsMg

tommygun
17 Mart 2020, 09:53
Emeği geçenlerin eline sağlık. İnşallah yeni projeler de gelir.

arndiol
17 Mart 2020, 10:09
Ne amacla yapılmıs olursa olsun "şeytan icadı" diyerek filmi izlemeyen belli bir kesim üzerinde negatif fikir olusmasına neden olacak bence.

Daha düzgün bir isim secilmeliydi.

Lucas
17 Mart 2020, 10:14
Hiçbir şeyi beğenmeme timi üyesi değilim ama çekim tekniği olarak Flash TV dizilerinden hallice gibi. İzlemedim hızlı hızlı geçip baktım sadece.
Tabiki bütçe meselesi, cast oyunculuk, teknik ekip ve ekipman vs. profesyonel yapılmış bir iş değildir kuvvetle muhtemelen. Teşekkürler yinede amacına hizmet ediyor ise eğer.

RideForLife.
17 Mart 2020, 11:37
Ne amacla yapılmıs olursa olsun "şeytan icadı" diyerek filmi izlemeyen belli bir kesim üzerinde negatif fikir olusmasına neden olacak bence.

Daha düzgün bir isim secilmeliydi.

Kesinlikle katılıyorum. Şeytan İcadı halk arasında motosikleti kötülemek ve ondan hoşlanılmadığını belirtmek için kullanılan bir söz genelde.

blacktulip
17 Mart 2020, 12:33
Motosikleti şeytan icadı görenlere mesaj vermek için filmin ismini şeytan icadı yapmak bence olmamış. Bende mi problem var anlamadım ama sesler video ile tutmuyor. Yine de üzerinde uğraşılmış bir proje emeğe saygı tebrikler.

sallami
17 Mart 2020, 13:03
Bir gün ressamın çırağı ustasına usta ben usta oldum mu diye sorar. Ustası çırağına bana bir resim yap getir der. Resmi yapıp getirdiğinde git bunu çarşının ortasına as altınada kırmızı bir kalem bırak ve şunu yaz der resimde beğenmediğiniz yerleri işaretleyin. Bir hafta sonra resimde işaretlenmemiş yer kalmaz. Çırak ustasına gelir ben kendimi usta olmuş zannettim der. Ustası şimdi git bir resim daha yap, altına resmi yaptığın boyalarıda bırak ve beğenmediğiniz yerleri düzeltin diye yazı yaz der. Bir hafta sonra çırak gider resmi almaya bakar ki resim tertemiz. Bu kadar yazım hatasından sonra dersi siz kendiniz çıkarın artık. Not: aynısı motorlar içinde geçerli.

Omerius
17 Mart 2020, 13:11
Filmin ismindeki ironiyi anlamayan zaten izlemesin demiş olabilirler.

yaşlıveacemi
17 Mart 2020, 13:26
Kusur bulmayı sevmem. Bulanları da sevmem önemli olan iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışmak.

Tabi bu bizim eleştiri yapmamıza engel değil.

Zaten toplumun genelinde motosiklet ve motosikletliler için oluşmuş ortak bir düşünce var. Eminim bir çok kişi motosiklet konusuna ilgi duymuyor böyle bir filimi izlememe konusunda genel bir düşünce oluşacağına eminim. Böyle zaten izlemeyecek bir kesime Şeytanlı bir isimle gelmek ne kadar doğru tartışılır. Bir de asi gençlik afişiyle yaklaşmak olaya tuz biber ekmiş zaten bunlar marjinal imajı vermiş.

Her ne kadar eleştir sekte ( kusur bulmuyorum aman dikkat ) Böyle bir konuda çalışma yapılmasını doğru buluyorum. İlerde bunlardan feyiz alınarak daha güzellerinin yapılacağına eminim. Emeği geçenleri kutluyorum.

Alman_
17 Mart 2020, 13:55
İlk başta fragman sandım. Oturdum 2 saat izledim. İsmine takılanları boşverin. Bildiğiniz yolda gitmeniz iyi olmuş. Kendileri de yapsında izleyelim o zaman. :)

alp_tunay
17 Mart 2020, 14:10
Yıl olmuş 2020... Senaryo, oyunculuk, sıfır...
Şimdi deyecekler çıkacaktır..Biliyorsan sen yap diye...
Belli bir zaman ve emek harcanmış... Daha profesyonel yardım alınmalıydı...Kaldı ki dizi ve film sektörü bu kadar gelişmişken...
Seyredilir mi ?... Seyrettim... Zamanı çok ve boş olanlar için ideal...

yokon
17 Mart 2020, 14:19
Dublaj, yerli erotik filmlerden hallice. İzleyemiyorum.

Ekleme:
Atlayarak bakıyorum sahnelere, oyuncunun ağzı oynamıyor ama dublaj var. Çok kötü olmuş.

Ekleme2:
Adam üstüne basa basa "motoRRsiklet" dedi.

sallami
17 Mart 2020, 14:23
Yıl olmuş 2020... Senaryo, oyunculuk, sıfır...
Şimdi deyecekler çıkacaktır..Biliyorsan sen yap diye...
Belli bir zaman ve emek harcanmış... Daha profesyonel yardım alınmalıydı...Kaldı ki dizi ve film sektörü bu kadar gelişmişken...
Seyredilir mi ?... Seyrettim... Zamanı çok ve boş olanlar için ideal...

Yukarda dedim zaten. :queen:

tommygun
17 Mart 2020, 14:24
TMP (Türkiye Motosiklet Platformu) etkinliklerine katılanlar filmdeki oyuncu kadrosunun hemen hemen tamamını görmüştür, tanışmıştır. Filmdeki konuk oyuncular hariç bildiğim kadarıyla hiçbirinin mesleği aktörlük değil. Yine de bir imkan yaratıp amatör bir ruhla birşeyler üretmişler. Bakın biz şu an bu sitede Pulsar mı Benelli Bn 251 mi? Cbr 250 mi alayım R25 mi? 25000 TL bütçem var ne alayımı tartışırken bu adamlar tüm motosiklet kulüpleriyle beraber etkinlikler,kortejler vs birşeyler düzenliyorlar. Şimdi de sosyal mesaj veren bir film çekmişler kendi imkanlarıyla. İnanın bundan daha boktan Hollywood filmleri bile izlemiştim. Bence üretkenlikleri için bir "helal olsun" cümlesini hakediyorlar. Tabi ki bu film bir başlangıç olmalı, bundan sonra daha farklı arkadaşlar daha farklı imkanlarla daha iyi filmler çekmelidir.

ozan1991
17 Mart 2020, 14:42
ulen zaten millet ön yargılı motorsiklete hangi motorcu şeytan icadı diyerek biniyor ki burada varmı mesela ben şeytan icadı diyenlere karşı savunmaya geçiyorum

nvrmnd
17 Mart 2020, 15:05
keşke haberimiz olsaydı da profesyonel destek saglasaydık..
amatör ruhla cekilmiş işleri her zaman desteklemek lazım.. içerik iyidir kotudur seversiniz sevmezsiniz baska... ama bir emek var.. ondan da tebrigi hak ediyorlar...

ero__
17 Mart 2020, 19:53
ulen zaten millet ön yargılı motorsiklete hangi motorcu şeytan icadı diyerek biniyor ki burada varmı mesela ben şeytan icadı diyenlere karşı savunmaya geçiyorum

motoRsiklete binmenizde ilginç olmuş gerçekten. Zira diğer yazım hatalarınızı es geçiyorum, ben "şeytan icadı" olduğuna inanıyorum...

Felis Leo
17 Mart 2020, 21:47
Film bütçesi düşük olabilir,
Teknik imkansızlık olabilir,
Oyuncular amatör olabilir de
İnsan senaryoyu biraz mantıklı yapar,
motorcu hayırseverler daha kask takmayı çıkarmayı bilmeyen adama, kurye işi buluyorlar sonrada ehliyeti yok diye şaşırıyorlar, Adam 15 gün icinde motor sürmeyi öğrenip eline ehliyet ulasiyor.

Keoma
17 Mart 2020, 21:59
1 dakika hızlıca atlayarak baktım. Bunun yerine açın Altın elbiseli adamın bir videosunu açın izleyin daha iyi.

Quantrell
17 Mart 2020, 23:28
Lütfen birisi 1:58:39 den sonra çalan şarkıyı söylesin ya...

Arkadaş bulamadım.. diğer hepsini biliyorum

istanbulian
18 Mart 2020, 00:59
Emeği geçen herkese teşekkürler, bu tür filmler çoğaldıkça hem farkındalık artacak hem de kalite.Filmin sonunda hayatını kaybeden motorcu dostları da anmaları hoş olmuş.

E.Yzr
18 Mart 2020, 01:23
Gömmeyin be. Kısıtlı bütçeyle ve bizden kişilerle çekilmiş şeker bir yapım.Motosiklet kardeşliği vurgusu güzeldi bence

fatih.met
18 Mart 2020, 11:59
tabi evet, emek verilmiş saygı göstericez, aslında filmdeki oyuncuk ve rol yapmalar zayıf kalmış, ben olsam daha iyi oynar mıydım? belki daha kötü rol yapardım ama sonuç itibari ile film biraz rol yapma konusunda gariban kalmış.

filmi izledim ama sardırarak hızlı bir şekilde, çünkü hiç film izleyesim yoktu, isterse 4 dalda oskar almış bir film olsun benim canım film izlemek istemiyor bu sıralar, bu yüzden bu filmi hızlı bir şekilde geçiştirerek izledim.

skeçleri yapmacık olduğunu hissettiriyor, duygu ve düşünceleri aktarmak için karakterleri rol yapmaya zorlamak yerine gerçek hayatta nasıl ise o rolü o şekilde oynamaları istenseydi daha gerçekçi olurdu.

rol rol eleştirip oyuncuların moralini bozmak istemiyorum şimdi. oceans eleven filminde bile kimi zaman brad pitt hareketlerini iyice süzüp kimi sahnelerde heyecanlı olup tuhaf hareket ettiğini fark ettim.

oyunculuk böyledir, bu yüzden rol yapar iken en önemli şey yapmak istemediğiniz eylemlerden kaçınmaktır. mesela 2 karakter düşünün, ikisi de polis rolünü oynuyor olsun, hatta bunu arka sokaklar dizisinden örnek göstereyim; mesut komisere bakın birde engin komisere bakın, ikisi de polis ama karakterler farklı, herkes kendi karakterine uygun olan şekilde rol yapıyor...

mesela yardım sever bir motorcu oluruz ama karakterlerimiz farklı...

sadece bir skeci eleştireyim gerisini eleştirmeyeyim; bakın bu sahneyi şöyle eleştiriyorum: (https://youtu.be/9e8ZualAsMg?t=1346) dört karakterin hepsi işi bırakmaya hazır ve hepsi aynı şeyi düşünüyor, bu yanlış, en azından bir kişi işini yarım bırakıyor görünse daha gerçekçi olur, ayrıca skeç başlangıcında hastaların çıkış hali ne öyle? "hocam elinize sağlık, korktuğum kadar olmadı, özen gösterdiğiniz için teşekkür ederim, iyi çalışmalar" gibi veda cümlesi kullanarak ayrılabilirdi.

yani skeçleri yaparken acele edilmiş belli ama doğal hayatta ne yapıyorsanız bu filmde rol yaparkende aynı şekilde davranmanız yeter di.

başarılı sahnelerde var ama bazen basit hatalara düşülmüş...

evet, dediğim gibi, belki ben rol yapsam daha kötüsünü yapardım fakat eleştirecek olur isek durum böyle.

edit: fragman filmden daha güzel :mrgreen:

alp_tunay
18 Mart 2020, 17:35
Yukarda dedim zaten. :queen:

Zamanı çok ve boş olanlar için ideal...
Ben de dedim zaten...

TamGazDevam
18 Mart 2020, 23:51
Baya bi utanarak onuncu dakikasına kadar sabrederek izledim, geri kalanını devam edemedim izlemeye. Umarım ikincisini çekmezler.

Cloud
19 Mart 2020, 00:52
Çok amatörce Kamu Spotu ya da Flash Tv Gerçek kesit tadında olmuş. Atlaya atlaya izledim, sinema filmi değil daha ziyade tv filmi denilebilir ama kimse kızmasın, motosiklet işine katkı sağlayabilecek, çarpıcı, insanların motorcu ile empati kurmasını sağlayabilecek bir iş değil. Bu kadar uğraşıya belgesel olarak motosikletçilerle ve motosikleti bilmeyenlerle röportaj yapsalar, belgesel olarak motorcu gruplarını çekseler, Türkiye'de motosikletin durumu konusunu işleseler çok daha etkili olurdu zannımca. Başka sefere vaktim olursa bu tip bi belgesel için mesleki bilgim dahilinde destek de verebilirim, en azından fikir olarak. Motopixel tv filan çekim aşamasında paylaşınca ben sanki sinema filmi tadında bir şey geliyor sanmıştım. Mesela youtubeda Ordu Texas belgeselini bi izleyin çok daha az masrafla nasıl güzel bir motosiklet belgeseli yapılmış görün.

Buyrun link.
https://youtu.be/qOXcH5Riglw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Nasıl motorcu olunur diye bir belgesel çekilseymiş burada rol yaparak anlatılmak istenenden çok daha etkili olurdu eminim. TMP üyeleri rol yapmak yerine konuyu detayla anlatsalar çok daha faydalı bi belgesel olurdu. Çünkü gördüğüm kadarıyla bunu yapmayı film senaryosu ile denemişler ama olmamış, öğrenci filmi tadında olmuş, oysa belgeselle bu iş çok daha iyi olurdu ve amacına ulaşırdı.

İmkanlar filan denilebilir, mesele de bu ya zaten, kısıtlı imkanları doğru kullanırsanız ve iyi bildiğiniz şeyi rol yapmadan anlatırsanız çok daha etkili olur.

Yukarıda linkini verdiğim Ordu Texas belgeselini ısrarla tavsiye ederim örnek olarak. İnsanı motora teşvik ediyor, maceraya çağırıyor Osman amca adeta.

ero__
19 Mart 2020, 01:19
O belgesel konusunda da bazı duyumlarım var da işte neyse... Sony'den ekipman çarpmalar, sponsor tokatlamalar vs... En son başkasına mı yaptırıldı neydi onun gibi bir durumu vardı...

yokon
19 Mart 2020, 10:30
Güzel bir hikaye ortaya koymanın bütçe ile alakası yok. Handycam'le bile çekilse izlenir. Dünyada örnekleri bolca mevcut.

"Sen yap o zaman" diyeceklere: Güzel bir hikayem yok, yapmıyorum.

Nikkfurie
19 Mart 2020, 11:18
Saçma sapan bir senaryo , tamam amatörce bir yapım ama şu senaryoyu çekmek için harcadığınız vakti vede nakdi güzel bir rotada harcasanız bizde izlesek daha keyifli olurdu , enterasan bir senaryo işlenirse kişiler ve teknik amatörde olsa zevkle izlenir..

skucukyazici
19 Mart 2020, 12:15
Bana motosiklet ruhu yerine uzun metrajlı scotty reklamı gibi geldi :)

Cloud
19 Mart 2020, 15:04
O belgesel konusunda da bazı duyumlarım var da işte neyse... Sony'den ekipman çarpmalar, sponsor tokatlamalar vs... En son başkasına mı yaptırıldı neydi onun gibi bir durumu vardı...

Orasını ben bilmem, ben yapılan iş anlamında içerik olarak izlediğim beğendiğim şeyi yazdım, orası yapanı ilgilendirir. Örnek olarak verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Güzel bir hikaye ortaya koymanın bütçe ile alakası yok. Handycam'le bile çekilse izlenir. Dünyada örnekleri bolca mevcut.

"Sen yap o zaman" diyeceklere: Güzel bir hikayem yok, yapmıyorum.

Bir şeyi eleştirirken "sen daha iyisini yap o zaman" demek o kadar saçma bir şey ki, eleştirmek için daha iyisini yapacak olsaydı herkes, dünyada ne sinema ne de edebiyat eleştirmeni kalırdı. Bu sebeple ben daha iyisini sen yap o zaman diyeni dikkate almıyorum bu tip işlerde. Şu MT içinde eleştiriden bol bir şey yok, ama adam gibi tam hakkıyla kaç kişi motosiklet sürüp, konuya her yönüyle hakim, o zaman kapatalım MT'yi olması gerekirdi.
Bu sebeple bir eser, bir ürün ortaya koyan her türden eleştiriyi daha yapmadan kabullenecek, çünkü kamuya açık bir şey ortaya koyuyorsun. Ben yapan arkadaşların da bunu bilerek yaptığını düşünüyorum, yani kendileri de eleştiri gelecek gelse de yapacağız diye düşünmese zaten yapmazdı, önemli olan iyi de olsa kötü de olsa o eleştirileri kabullenebilmek ve gelecekte daha iyi işler için cepte tutup ona göre faydalanmaktır. Aklı başında hiç bir ülkede eleştirildim diye küsen ya da eleştirilenin o dakka avukatlığına soyunan sıradan insan pek yok. Biz eleştirilmeye de eleştirmeye de alışkın olmadığımız için hemen "sen daha iyisini yap o zaman" gibi saçma sapan bir yaklaşım sergileyebiliyoruz ne yazık ki. Eleştiri hakaretamiz ve onur kırıcı olmadıkça sağlıklı bir şeydir, insanın daha iyisini yapmasına olanak sağlar, göremediği bazı farklı bakış açılarını görebilir v.s v.s.

ve evet iyi bir hikaye anlatabilmek için cep telefonu ile bile çektiğiniz bir film bazen çok ama çok etkili olabilir, mühim olan hikayenin sağlamlığıdır bu konuda çok haklısınız, bütçe sadece ekstradan olanaklar ve görsel kalite katabilir, ama içi boş bir senaryoya Holivut'tan yönetmen yapımcı getirsen de boştur. (Holivut'u bilerek öyle yazdım biline. :))
Youtube görsel ya da teknik olarak bol imkanlı ama içi bomboş video ve filmlerle dolu mesela. Ama bazen cep telefonuyla adamın biri öyle önemli bir bilgiyi çekip anlatıyor ki, "işte budur" dedirtiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Saçma sapan bir senaryo , tamam amatörce bir yapım ama şu senaryoyu çekmek için harcadığınız vakti vede nakdi güzel bir rotada harcasanız bizde izlesek daha keyifli olurdu , enterasan bir senaryo işlenirse kişiler ve teknik amatörde olsa zevkle izlenir..

Kısmen benim de anlatmak istediğim buydu, motosiklet mevzusunun durumunu gerçek motorcularla, grup, kulüp ve kuryelerle konuşarak hayatlarına dokunarak anlatacağınız bir belgesel çok ama çok etkili olabilir mesela. Konuyu film yapalım diye kötü bir senaryo ile anlatmak o etkiyi ne yazık ki hiç verememiş, sıkıcı olmuş. Scoty'de çalışan bir kuryenin günlük hayatını çekip kendisi ve çevresiyle kısa röp.ler de ekleyerek 1 saat çekip iyi bir kurgu ile ödül alacak belgesel bile yapılabilir misal.

TanImsIz
19 Mart 2020, 15:14
Ruh halimi bozdu ne saçma sapan bi film bu. Samanyolu kanalının figuranları bile daha başarılıydı. Ne konu var, ne oyunculuk var. Tamam amatörsünüz hepiniz ama, bi senarya bile olmazmı arkadaş, herkes saçma sapan doğaçlama yapıyor :) O kadar reklamı yapıldı, ben sinema filmi falan yapılcak sandım. İnatla sonuna kadar izledim , hayatımdan 2 saat boşa gitti. Tüm emeği gecenlere tşkler.

fatih.met
19 Mart 2020, 18:18
Çok amatörce Kamu Spotu ya da Flash Tv Gerçek kesit tadında olmuş. Atlaya atlaya izledim, sinema filmi değil daha ziyade tv filmi denilebilir ama kimse kızmasın, motosiklet işine katkı sağlayabilecek, çarpıcı, insanların motorcu ile empati kurmasını sağlayabilecek bir iş değil. Bu kadar uğraşıya belgesel olarak motosikletçilerle ve motosikleti bilmeyenlerle röportaj yapsalar, belgesel olarak motorcu gruplarını çekseler, Türkiye'de motosikletin durumu konusunu işleseler çok daha etkili olurdu zannımca. Başka sefere vaktim olursa bu tip bi belgesel için mesleki bilgim dahilinde destek de verebilirim, en azından fikir olarak. Motopixel tv filan çekim aşamasında paylaşınca ben sanki sinema filmi tadında bir şey geliyor sanmıştım. Mesela youtubeda Ordu Texas belgeselini bi izleyin çok daha az masrafla nasıl güzel bir motosiklet belgeseli yapılmış görün.

Buyrun link.
https://youtu.be/qOXcH5Riglw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Nasıl motorcu olunur diye bir belgesel çekilseymiş burada rol yaparak anlatılmak istenenden çok daha etkili olurdu eminim. TMP üyeleri rol yapmak yerine konuyu detayla anlatsalar çok daha faydalı bi belgesel olurdu. Çünkü gördüğüm kadarıyla bunu yapmayı film senaryosu ile denemişler ama olmamış, öğrenci filmi tadında olmuş, oysa belgeselle bu iş çok daha iyi olurdu ve amacına ulaşırdı.

İmkanlar filan denilebilir, mesele de bu ya zaten, kısıtlı imkanları doğru kullanırsanız ve iyi bildiğiniz şeyi rol yapmadan anlatırsanız çok daha etkili olur.

Yukarıda linkini verdiğim Ordu Texas belgeselini ısrarla tavsiye ederim örnek olarak. İnsanı motora teşvik ediyor, maceraya çağırıyor Osman amca adeta.

meksikalının araba bozulmuş, çöl gibi yerin ortasında surat asık öyle arabanın içinde bekliyor, tabi bende takım taklavak her şey var, kaputu açtım bir baktım demir platinler sıcaktan bir birine yapışmış, söktüm dağıttım tamir ettim, 8 silindir mi gaç silindir arabayı çalıştırdım, sonra yüzünden düşen bin parça meksikalı adam bir apaçi dansına başladı ben dertlerimi unuttum :mrgreen:

belgeseli izledim, iyi bir hayat hikayesi, avrupanın her ülkesini gezmiş o fındık kadar motor ile... ve gavur dediğimiz insanların da ne kadar yardım sever iyi bir insan olabileceklerini kanıtlamış...

güzel bir belgesel-biyografi karışımı öyle bir şey.

mgokhan57
19 Mart 2020, 22:35
Bugün izledim. Kim ne derse desin, uyan zamandır beni bu kadar eğlendiren bir film olmamıştı. Her şeyiyle beğendim. Umarım yenileri gelir. Barkın Bayoğlu, Tek Teker Arif, Kemal Merkit ve 2 teker hayatını adamış ve bu uğurda vefat etmiş tüm üstadlara yer vermişler. Çok ince bir ayrıntıydı. Tekrar teşekkürler.

Metela
19 Mart 2020, 23:54
Ellerinde geldiğince uğraşmışlar, bütçe ve oyuncu çok kısıtlı bir yapımdan fazlası beklenemez, acemi oyunculuklarla yapılmış kesinlikle iyi niyetli bir motorcu filmi olmuş, senaryo çekim, oyunculuklar vs. çok şey eleştirilir ama bana göre ağır olmamalı çünkü gayet temiz duygularla yapılmış, eleştirilecek tek konu 2 saat süresi, yani ne gerek vardı bu kadar abartılı bir zamana, ellerine sağlık herkesin, bundan sonrası içinse artık daha ciddi yapımlar bekliyoruz.

rollcycle
20 Mart 2020, 08:35
Bence birşey olmuyorsa zorlamaya gerek yok. Film sektörü ve bir film yapmak sadece oyuncular kamera set ve harcanılan zaman değildir. Başından sonuna hedef kitlesi bütçesi tüm mesajlar oyuncular bazen bir filmin çekilebilmesi için bile yıllarca bunun için çalışılır. Bütçe yoksa filmde yoktur. Benim görüşüm bu yayınlanan bir film değil bir videodur. Bukadar ısrarla film film diye yazılmasının sebebi belki geçrekten böyle bir iş için yola çıkılıp gerekli destek ve bütçe bulunamadığından senaryoyu düşünenlerin diretmesi üzerine çekilmiş gibi duruyor. Şunu net birşekilde söyleyebilirim ki şuna harcanılan zamanı youtube üzerinde kanal açılıp her sahnesi parçalanarak platforma sahne sahne yüklenseydi çok daha etkili mesajlar ve çok daha fazla kişinin izleyebileceği amacına ulaşmış bir iş olabilirdi. Bukadar film bu bu bir motosiklet temalı film ve ilk film diye diretilmesine gerçekten gerek yok. Artık youtube üzerinde kendi imkanlarıyla yapılan kişisel vlogların bile ses ve montaj kurguları daha iyi. 25 40 yaş arası zamane gençliğinin görsel video ve film algısı çok kaliteli. Bence bu işe gönül vermiş kişilerin sırf yapmak için 3 kişi 5 kişi bir araya gelerek film değil daha etkili kısa videolar çekmesi çok daha sağlıklı ve eğitici olacaktır. Film dediğimiz şeyi bukadar basite indirgersek eline handycam alan herkes yönetmen, oyuncu olur.

tarikcapar
20 Mart 2020, 11:18
Sabırla izledim, ilk 20 dk dan sonra mantıksızlıklara ve kötü oyunculuğa alıştım ve batmamaya başladı. Ateş ve Rüzgarın aşı üzerinden Motorculuk çok kral bişeydir temalı. Motorcular Şirinler gibi, komün yaşayan kötülükten bir haber insanlar gibi gösterilmiş. :)
Tek sahnede çok güldüm, Yaşlı moTOR TAMİRCİSİNİ YANLIŞLIKLA HAPLIYOR BİZİM ESAS OĞLAN. Sonra ihtiyar kop kop yaparken tekliyor.
Sağlık ekibi geliyor bunu elektro şok ile tekrar kalbini çalışıtırıyorlar. Dayı tuhaf bir yüz ifadesiyle dikilip " Mars basti, Açık Mert Korkusuz" diyor :)

kenan_gül
21 Mart 2020, 09:05
Bence birşey olmuyorsa zorlamaya gerek yok. Film sektörü ve bir film yapmak sadece oyuncular kamera set ve harcanılan zaman değildir. Başından sonuna hedef kitlesi bütçesi tüm mesajlar oyuncular bazen bir filmin çekilebilmesi için bile yıllarca bunun için çalışılır. Bütçe yoksa filmde yoktur. Benim görüşüm bu yayınlanan bir film değil bir videodur. Bukadar ısrarla film film diye yazılmasının sebebi belki geçrekten böyle bir iş için yola çıkılıp gerekli destek ve bütçe bulunamadığından senaryoyu düşünenlerin diretmesi üzerine çekilmiş gibi duruyor. Şunu net birşekilde söyleyebilirim ki şuna harcanılan zamanı youtube üzerinde kanal açılıp her sahnesi parçalanarak platforma sahne sahne yüklenseydi çok daha etkili mesajlar ve çok daha fazla kişinin izleyebileceği amacına ulaşmış bir iş olabilirdi. Bukadar film bu bu bir motosiklet temalı film ve ilk film diye diretilmesine gerçekten gerek yok. Artık youtube üzerinde kendi imkanlarıyla yapılan kişisel vlogların bile ses ve montaj kurguları daha iyi. 25 40 yaş arası zamane gençliğinin görsel video ve film algısı çok kaliteli. Bence bu işe gönül vermiş kişilerin sırf yapmak için 3 kişi 5 kişi bir araya gelerek film değil daha etkili kısa videolar çekmesi çok daha sağlıklı ve eğitici olacaktır. Film dediğimiz şeyi bukadar basite indirgersek eline handycam alan herkes yönetmen, oyuncu olur.

:cat::cat::thumleft:

arndiol
21 Mart 2020, 10:16
abi ugrasıyorm ugrasıyorum da gitmiyor yav.

tictocdaki adamlar daha iyi rol kesiyo :D

uthec
26 Mart 2020, 13:49
çekim teknikleri ve oyunculuğa takılmıyorum ama senaryo çok kötü..10 dakika izleyemedim.

MrLucky13
26 Mart 2020, 14:10
Amma gömmüşsünüz filmi ya. Arkadaşlar lütfen ilk önce eleştiri ve gömmenin arasındaki farkı anlayalım. Sonra oturup iki kelam da biz yazalım. Şu kötü bu kötü yerine; şu, böyle olabilirdi. Ben olsam böyle yapardım diyerek çözüm odaklı yazı yazarsanız, karşıdaki vatandaş oturup düşünür ve bu sorunu düzeltir. Siz karalarsanız gördüğünüz herşeyi; heves kırmaktan öteye gitmezsiniz. Bir süre sonra da sizi kimse kale almaz. Lütfen önce iletişim kurmayı öğrenelim.

alp_tunay
26 Mart 2020, 17:53
Amma gömmüşsünüz filmi ya. Arkadaşlar lütfen ilk önce eleştiri ve gömmenin arasındaki farkı anlayalım. Sonra oturup iki kelam da biz yazalım. Şu kötü bu kötü yerine; şu, böyle olabilirdi. Ben olsam böyle yapardım diyerek çözüm odaklı yazı yazarsanız, karşıdaki vatandaş oturup düşünür ve bu sorunu düzeltir. Siz karalarsanız gördüğünüz herşeyi; heves kırmaktan öteye gitmezsiniz. Bir süre sonra da sizi kimse kale almaz. Lütfen önce iletişim kurmayı öğrenelim.

Naapalım ?... Senaryoyu baştan mı yazalım... Diyoruz işte... Belli bir senaryo yok...
Doğaçlamaya yakın gitmişler... Oyunculuk da olmayınca CUMAALİ naapsın ?..Tek başına yetmemiş.

isoozdmr
21 Nisan 2020, 12:11
Filmi ilzedim. Gayette keyif alarak izledim. Çünkü önce filmin çekilme amacını,oynayan kişilerin bu işle meşgul olmayışlarını,bütçeyi sponsorlar ve kendileriyle karşıladıklarını okuyup hatta bazı youtube kanallarında yapılan sohbetlerini izleyip öyle izledim. E haliyle beklentimde ona göreydi. Evet daha iyi olması ve belgesel tadında olması beni daha mutlu ederdi fakat ortada bir emek var ve bu tarzda elini taşın altına koyan insanlar bunlar. Umarım devam filmi gelir ve ilk filmde olan eksiklikler giderilir.