PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BikesandBeards kanalının LIFAN motora yaptığı işkence testi

Gaahl
13 Mart 2020, 22:53
koltuğumun ucunda izledim

https://www.youtube.com/watch?v=2oKrcVlPY3s

levend84
13 Mart 2020, 23:55
Kp 150,Kpr200 saglam motorlar diye yillar evvel yazmiştim

arndiol
14 Mart 2020, 08:06
LIFAN = Fıstık

https://www.youtube.com/watch?v=2hx9J95Cm0c

emenyasin
14 Mart 2020, 20:57
Çok yüklenmişler alete:salut:
Yükleyen arkadaşa teşekkürler,bizim whatsapp kp150 grubunda paylaştım:cat:

khaledome
14 Mart 2020, 23:48
vay arkadas, satin alasim geldi :)
cok guzel icerik

emenyasin
15 Mart 2020, 00:04
vay arkadas, satin alasim geldi :)
cok guzel icerik

Rengi çok iyi, o renk Türkiye'ye de gelse müthiş olur.

uzay gemisi
15 Mart 2020, 00:41
testi çok beğendim ama bence bu yapılanlar motorun sağlam olduğunu göstermez. bu yapılanlara ne kadar süre dayanabileceği sağlam olduğunu gösterir:) mesela bu testi her gün tekrarladıkları zaman 1 ayda kırılıyorsa işte o zaman sağlam olup olmadığı konusunda bir fikre sahip olabiliriz. tek seferlik zorlamayla 40 yaşında ki mobilet bile bu testlerden geçer diye düşünüyorum

Gaahl
15 Mart 2020, 15:18
testi çok beğendim ama bence bu yapılanlar motorun sağlam olduğunu göstermez. bu yapılanlara ne kadar süre dayanabileceği sağlam olduğunu gösterir:) mesela bu testi her gün tekrarladıkları zaman 1 ayda kırılıyorsa işte o zaman sağlam olup olmadığı konusunda bir fikre sahip olabiliriz. tek seferlik zorlamayla 40 yaşında ki mobilet bile bu testlerden geçer diye düşünüyorum

72 saat boyunca yapılmış bi stres testi. Shaun'un söylediğine göre 4 5 senelik kullanımı simule eder diyor. Bu 72 saat boyunca kontak kapanmıyor, motosiklet kullanılıyor farklı kişiler tarafından. 1 saati sadece redline'da kullanlılıyor. çalışırken yağ değiştiriliyor bu sürede 5 dk yağsız çalışıyor. sonra ısıtıcı yardımıyla 230 derecelere kadar ısıtılıyor motor. offroad testi de extra. bence 72 saat, kalite kontrol için yeterli süre.

emremm
15 Mart 2020, 15:28
230 derece derken o °F Fahrenheit.
110°C Celsius.

EUOGLU
15 Mart 2020, 15:47
72 saat boyunca yapılmış bi stres testi. Shaun'un söylediğine göre 4 5 senelik kullanımı simule eder diyor. Bu 72 saat boyunca kontak kapanmıyor, motosiklet kullanılıyor farklı kişiler tarafından. 1 saati sadece redline'da kullanlılıyor. çalışırken yağ değiştiriliyor bu sürede 5 dk yağsız çalışıyor. sonra ısıtıcı yardımıyla 230 derecelere kadar ısıtılıyor motor. offroad testi de extra. bence 72 saat, kalite kontrol için yeterli süre.

çogu firma 50 veya 100k boyunca onroad testi yapar otomobillerde.

buteo
15 Mart 2020, 16:16
Yuh bu ciddi işkence olmuş, Lifan gerçekten en kaliteli çin malı motosiklet firması, Türkiye deki distribütörlerinde iş yok, bu kadar güzel motorları satamıyorlar, japonların bu kadar pahalı olduğu piyasada biraz pazarlama,reklam ve ilgiyle çok çok iyi satış rakamlarına ulaşabilirler halbuki, millet lifan adını duyunca alelade çinli işte diyip geçiyor oysa çok kaliteli motorlar üretiyorlar hem de hemen hemen her segmentte enduro, naked vs dahil

AzÇok
15 Mart 2020, 16:48
Olmamış. Motora eziyet işini bu işin erbabına vereceklerdi. Mesela bizim malum sitede krank kırılmış haliyle bu motoru satmaya çalışan çocuğa. Bu firmalar biraz akıllı olsalar kendileri uğraşmak yerine Türkiye'ye 3-5 adet bedava gönderseler eleman çalıştırma derdinden kurtulurlar. Mis gibi AR-GE olur. Motorları stresin kralını görür. :queen:

ero__
15 Mart 2020, 17:35

ve sizde inanıyorsunuz...

bursalıali
15 Mart 2020, 18:01
Bu iddianın yüzde doksanına olabilir diyorum. Sıra çalıştırılırken yağ değişimine gelince, ağzımı yüzümü bırakıp
vücudumun diğer azalarıyla kahkahalar atasım (öyle ufacık bir kaç tebessüm de değil) geldi. Sıcak olan motorun yağı 8 dakikada gayet rahat boşalır. 2 dakika içinde de gayet rahat yeni yağı doldurup tapayı kapatırsın . Geriye
kalan 20 dakika da olayın yalan olduğunun ispatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Millet hepinizden özür diliyorum . 5 dakikayı nasıl yarım saat diye okudum bilmiyorum. Yine de çalışırken motor
yağı değişimi konusu hiç de aklıma yatmadı.

uzay gemisi
15 Mart 2020, 18:05
yağı değişimi konusu hiç de aklıma yatmadı.

abi mesajını 10 dakika içinde düzeltebiliyorsun düzeltte linç etmesinler

ferhatkars
15 Mart 2020, 20:20
racer 200 ün kopyası gibi olmuş... farı daha şekil duruyor, bir de eksozlar...

yürekçe
15 Mart 2020, 20:53
Yakndan incelediğğm modelleri var.
Distribütmr ve ikinci el faktörleri yüzünden cesaret edemedim.
Yoksa ne bajaj, ne hero ne de rks, kuba, mondial de dahil rakip olamaz bu markaya..

Gaahl
15 Mart 2020, 22:55
ve sizde inanıyorsunuz...

bir süredir takip ettiğim kanal. uzun uzun video çekmişler, yalan söylediklerini düşünmemi gerektiren bişey yok. bu adamlar motosiklet alıp satıyolar ve 2. elde 2500 3000 dolara ellerinde japon motosiklet varken amazon dan aldıkları sıfır çin mali motosikleti gereksiz yere pohpohlamayacaklarını biliyorum. adamlar zevk için yapmış neyse söylemişler bu motora zaten market yok pek amerikalarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

çogu firma 50 veya 100k boyunca onroad testi yapar otomobillerde.

tabi öyle fakat bu resmi bir test değil. motosikleti bırakılmaması gerekilen durumlara sokuyolar gösteri amaçlı.

ero__
15 Mart 2020, 23:19
bir süredir takip ettiğim kanal. uzun uzun video çekmişler, yalan söylediklerini düşünmemi gerektiren bişey yok. bu adamlar motosiklet alıp satıyolar ve 2. elde 2500 3000 dolara ellerinde japon motosiklet varken amazon dan aldıkları sıfır çin mali motosikleti gereksiz yere pohpohlamayacaklarını biliyorum. adamlar zevk için yapmış neyse söylemişler bu motora zaten market yok pek amerikalarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

tabi öyle fakat bu resmi bir test değil. motosikleti bırakılmaması gerekilen durumlara sokuyolar gösteri amaçlı.

Çinlilerin nasıl bir reklam ön görüsü olduğu hakkında en ufak bir fikriniz var mı acaba?

LIFAN and Brilliance Automotive, work together to jointly develop the South American market
Release time:2019-11-18 13:15:55

Zaten pazara yeni girmişler. Elemanlara 13-15 tane motor vermişler reklam yapsınlar diye. Amazonda tuzu biberi olmuş zira satış kanalı adamların.

Boşta duran bir minübüsü motosikletle çekmeyi bırakalım elimle çekerim.

Aynı şekilde motosiklet kıyafeti satan mağazanın reklamı maksatlı kask alınıyor falan.

Özetle reklam olan birşey için "bu bir reklamdır" deme zorunluluğu yok Youtube üzerinde. Yani evet boş yere pohpohlamıyorlar... para için...

Gaahl
16 Mart 2020, 10:42
brilliance otomotive örneğini anlamadım hocam güney amerikalı bi şirket olduğunu da yazmışsın.

boşta duran minibüsü çekebilmesi olay değil tabiki, debriyaj kavramasının stres testi.

benim gördüğüm kadarıyla bizdeki yutubırların "a101de satılan aksiyon kamerası testi" kıvanımda bir test. bu testi yaparken a101den para aldıklarını sanmıyorum. çok önyargı oluşmuş bence izlediğimizden keyif alamıyoruz.

ero__
16 Mart 2020, 13:18
brilliance otomotive örneğini anlamadım hocam güney amerikalı bi şirket olduğunu da yazmışsın.

boşta duran minibüsü çekebilmesi olay değil tabiki, debriyaj kavramasının stres testi.

benim gördüğüm kadarıyla bizdeki yutubırların "a101de satılan aksiyon kamerası testi" kıvanımda bir test. bu testi yaparken a101den para aldıklarını sanmıyorum. çok önyargı oluşmuş bence izlediğimizden keyif alamıyoruz.

Güney amerika pazsarına girdikleri tarih hakkında bilgi idi o.

Aksiyon kamerası testi yaparsınız da 1 tane alıp yaparsınız. Koca römork dolusu gibi 10-15 tane alıp yapmazsınız herhalde? Para aldılar dedim mi? Adam para vermez ama motosiklet pek ala verir. Paradan daha ucuz zira...

Gaahl
16 Mart 2020, 16:52
Güney amerika pazsarına girdikleri tarih hakkında bilgi idi o.

Aksiyon kamerası testi yaparsınız da 1 tane alıp yaparsınız. Koca römork dolusu gibi 10-15 tane alıp yapmazsınız herhalde? Para aldılar dedim mi? Adam para vermez ama motosiklet pek ala verir. Paradan daha ucuz zira...

güney amerikanın a.b.d ile olan ilişkisini anlamadım. tarihin ne önemi olabilir. 10-15 tane almak için yerlerinin kaldığını sanmıyorum şu videodan.

https://www.youtube.com/watch?v=fj0DVF4mdxw

emenyasin
16 Mart 2020, 18:28
Belki para yada maddi bir çıkarları var yada yok(ne lifan'ın global yada american lifan facebook sayfalarındanbu videoyu paylaşmamış olmaları olmadığı kanaatini uyandırıyor) sonuç olarak test bariz bir şekilde işkence. Buna edilecek itiraz yok. Uzun süreli bir test değil evet lakin 72 saat kısa bir süre de değil.

ero__
16 Mart 2020, 19:36
güney amerikanın a.b.d ile olan ilişkisini anlamadım. tarihin ne önemi olabilir. 10-15 tane almak için yerlerinin kaldığını sanmıyorum şu videodan.

https://www.youtube.com/watch?v=fj0DVF4mdxw

LİFAN süper motosiklet. Yağsız 10 ay çalışır. Hatta benzin koymadan bile çalışıyormuş. Hiç kontak kapatmadan 72 yıl testi yapıldı onaylandı. Herkes almalı bence.

Gaahl
31 Temmuz 2020, 17:48
wd40 üzerine bizim lifan ile bir video daha yapmış ama sonu hüzünlü.

https://www.youtube.com/watch?v=SmmegHo5lIA

emenyasin
31 Temmuz 2020, 19:50
wd40 üzerine bizim lifan ile bir video daha yapmış ama sonu hüzünlü.

https://www.youtube.com/watch?v=SmmegHo5lIA

Hafif kırık gibiler:mrgreen: Yağ yerine balda koymuşlar sanırım bir videoda:sunny: