PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Rks rt250 enduro

buteo
01 Mart 2020, 21:52
Arkadaşlar youtube da fuar videolarının birinde böyle bir model getirdiklerini gördüm fuarda inceleyen gören oldu mu ? nasıl bir şeydir, uygun fiyatlı olduğundan eski karbüratörlü cg motorlu ilkel bir model mi ? 250 cc diyor sitesinde ama enjeksiyon veya abs namına bir şey yok zaten çok da uygun fiyatı

https://www.rksmotor.com.tr/upload/urunler/rt250-20200123-132208-1.png

RideForLife.
01 Mart 2020, 22:25
Şuraya amme hizmetini bırakayım;

SILINDIR HACMI
250 cc

MOTOR TIPI
4 Zamanlı, Tek Silindir

MAKSIMUM HIZ
95 km/h

MAKSIMUM GÜÇ
16.49 HP @ 8000 rpm

MAKSIMUM TORK
18.20 Nm @ 6500 rpm

YAKIT TIPI
Benzin

SOĞUTMA SISTEMI
Hava Soğutmalı

ÖN / ARKA FREN
Disk / Disk

ÖN LASTIK
90/100-21"

ARKA LASTIK
120/90-19"

UZUNLUK
2150 mm.

GENIŞLIK
840 mm.

YÜKSEKLIK
1230 mm.

DINGIL MESAFESI
1425 mm.

NET AĞIRLIK
116 kg.

AZAMI YÜK
191 kg.

YAKIT TANKI
10 lt.

https://www.rksmotor.com.tr/upload/urunler/rt250-20200108-161637-1.jpg
Cross modeline yakışır bir tasarıma sahip olan RT 250 zorlu doğa şartlarına uygun olarak üstün teknolojiler kullanılarak üretilmiştir. Gövde krenajına uygun ön farları ile uzun mesafelerden bile fark edileceksiniz.

https://www.rksmotor.com.tr/upload/urunler/rt250-20200108-161646-1.jpg
Klasik tasarım ile teknolojiyi harmanlayan RT 250 digital gösterge paneli üzerinde; motor devir göstergesi, hız göstergesi, yakıt göstergesi, vites göstergesi ve sağ-sol sinyal ikaz lambaları mevcuttur.

https://www.rksmotor.com.tr/upload/urunler/rt250-20200108-161657-1.jpg
RT 250 şık görünümlü ön ve arka disk freniyle tüm zorlu koşullarda daha kısa durma fren mesafesi ve daha güvenilir sürüşler sağlar.

https://www.rksmotor.com.tr/upload/urunler/rt250-20200108-161716-1.jpg
Dinamik yapısı ve tasarımıyla RT 250 tüm zorlu doğa koşullarında yüksek performans sunarken konforunuzu da en üst seviyede tutar.

Boldpilot
01 Mart 2020, 22:47
Hafifliği ıslak 116ysa iyi, fotoğrafı yakınlaştıramadım ama karbüratörlü gibi duruyor.
10lt deposu güzel, beygir iç güveysinden hallice ama tork fena değil.
Xtreme max , black cat vs bakanlar için fiyatı da uygunsa bulunmaz nimet olur.
Şehir içi ve hafif arazide 2. motosiklet arıyorum diyene de gider.

EUOGLU
01 Mart 2020, 23:32
fuarda inceledim. klasik çinli kalitesi.

Sadistic
01 Mart 2020, 23:38
kuba str250, kadırga 250, motoran xf 250 ısıtıp ısıtıp yeni model diye önümüze getiriyorlar

rks winner 200 tutmadı hatta çoğu kullanıcının şasesi kırıldı sorunlar ortaya çıktı

bu da tutmayacak

ülke ülke değil ki aq gelmiyor bir lifan kpt200 kpm200 kpt450

buteo
02 Mart 2020, 00:35
kuba str250, kadırga 250, motoran xf 250 ısıtıp ısıtıp yeni model diye önümüze getiriyorlar

rks winner 200 tutmadı hatta çoğu kullanıcının şasesi kırıldı sorunlar ortaya çıktı

bu da tutmayacak

ülke ülke değil ki aq gelmiyor bir lifan kpt200 kpm200 kpt450

Lifanın modelleri cidden çok güzel ya, diğer çinlilerden çok daha kaliteli ama getirmiyorlar

arndiol
02 Mart 2020, 08:58
Beygir konusunda bir başarısız örnek daha.

RKS bence cross / enduro ve cogu motor konusunda başarısız.

RKS Cruiser ı hariç tutuyorum, sempatik o :queen:

emenyasin
02 Mart 2020, 10:54
Lifanın modelleri cidden çok güzel ya, diğer çinlilerden çok daha kaliteli ama getirmiyorlar

Benden başka KP450 bekleyen görmekte güzel.

Dil bilgisine sahip arkadaşlar,bu yukarıdaki cümlede yazdığım "görmekte'nin te si ayrı mı bitişik mi yazılacak? Önce ayrı yazdım ama saçma geldi. "Te" değilde "de" şeklinde yazıp mı ayrı yazmam lazımdı acaba?

Osm@n
02 Mart 2020, 11:13

rks winner 200 tutmadı hatta çoğu kullanıcının şasesi kırıldı sorunlar ortaya çıktı, bu da tutmayacak

Bu RakKaSe bu motor işini bıraksa nasıl olur? Nasıl olsa beceremiyor.

buteo
02 Mart 2020, 14:33
Benden başka KP450 bekleyen görmekte güzel.

Dil bilgisine sahip arkadaşlar,bu yukarıdaki cümlede yazdığım "görmekte'nin te si ayrı mı bitişik mi yazılacak? Önce ayrı yazdım ama saçma geldi. "Te" değilde "de" şeklinde yazıp mı ayrı yazmam lazımdı acaba?

Naked ve cruiser da çok güzel modeller var hocam dileyen global sitesine bakabilir http://www.lifanmotos.net/

Bu arada doğrusu görmek de güzel olacak :D

ulkerhan
02 Mart 2020, 15:11
specleri okuyunca mabadımla gülmeye başladım.

elin 180 cc hintlisi karbüratörü motordan 17ps alıyor iken 250cc den nasıl 16,5 hp aldınız aklım hayalim almıyor.

uzay gemisi
02 Mart 2020, 16:14
Bizim memlekette bana ölü doğmuş bir model gibi geldi. Gücü düşük üstelik hava soğutmalı birde bunun üstüne distribütör 250cc klasmanında fiyat belirlemeye kalkışır fiyatı 20 bin olur bir tane bile satmaz

buteo
02 Mart 2020, 16:32
Bizim memlekette bana ölü doğmuş bir model gibi geldi. Gücü düşük üstelik hava soğutmalı birde bunun üstüne distribütör 250cc klasmanında fiyat belirlemeye kalkışır fiyatı 20 bin olur bir tane bile satmaz

fiyat 12 bin lira yazıyor sitesinde, bence fiyat uygun ama muhtemelen dandik bir motor

emenyasin
02 Mart 2020, 18:20
Torkunu beygirden yüksek elde etmişler ve ağırlığına göre iyi bir torku var bence. 116 kilo çok hafif.

Naked ve cruiser da çok güzel modeller var hocam dileyen global sitesine bakabilir http://www.lifanmotos.net/

Bu arada doğrusu görmek de güzel olacak :D

Bir kp150 kullanıcısı olarak takip ediyorum:) Maalesef kp350'nin o güzel kasasına o beygirde bir blok koyarak yazık ettiler bence. Ayrıca kp450 fotoğraflarda çok heybetli gözükmese de bir videoda diğer modellerin yanında bayağı heybetli duruyordu yav.

Not: Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

TanImsIz
24 Mart 2020, 10:49
Satan bi bayi yokmu bunu gidip görsek ? Sahibinden ilanlarındada yok.

EUOGLU
24 Mart 2020, 11:37
Torkunu beygirden yüksek elde etmişler ve ağırlığına göre iyi bir torku var bence. 116 kilo çok hafif.

Bir kp150 kullanıcısı olarak takip ediyorum:) Maalesef kp350'nin o güzel kasasına o beygirde bir blok koyarak yazık ettiler bence. Ayrıca kp450 fotoğraflarda çok heybetli gözükmese de bir videoda diğer modellerin yanında bayağı heybetli duruyordu yav.

Not: Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

gelse kpt 450ye talibim

burakrak
24 Mart 2020, 12:49
Falcon Desert 277'nin amcasinin oglu

Seko
24 Mart 2020, 15:04
Zamanında getirilen Kadırga'nın 250 cc motorunun aynısıysa güzel motor. Ben test etmiştim, çok rahattı. Bunun selesi de çok rahat duruyor. Kalite olarak da çok bir şey beklemeyeceksin ama dökülmez de. Bu zamanda dökülen Çinli pek kalmadı. Bunda da her zamanki kriterimi sorguluyorum: Titreşim var mı yok mu ? Fiyatı da bence yüksek ama bu zamanda ucuz motor da kalmadı.

VaV
31 Ağustos 2020, 14:32
Virüstür, kur artışıdır derken hiç alıp kullanan olmadı sanırım =) Aslında RKS 200 cross, Ramzey'in gelişmiş hali diye tutuluyordu. Bunda bakalım nasıl sonuç olacak...

tabutcu
07 Eylül 2020, 10:48
Evet merakla alan binen veya yerinde inceleyen birinin çıkmasını bekliyorum

mürşit
06 Ekim 2020, 10:58
Yok mu RKS alan? aslında zorlasam 22-25 aralığına çıkabiliyorum ama enduro o fiyatlara bakınca hep eski model... acaba sıfır motor mu alsam diyince gördüm bunu ama bilgi yok...

balamir01
06 Ekim 2020, 15:11
Dünkü gezimizde 600 km de bu model motosiklet vardı. rodajda olduğu için fazla yormadı arkadaş ama ilerleyen zamanda bilgi veririm. Yalnız aklımda kalan bir şey oldu, yakıt göstergesi motoru hafif de olsa sağ-sola yatırınca bile oynuyor.
Şekli şemali güzel, plastik aksam kötü. (hemen bir kaç plastik diş kırılmış)Boyum 174 ayaklarım güvenli şekilde yere değiyor. 2013 crf de zorlanıyorum mesela.

arndiol
06 Ekim 2020, 16:15
Yok mu RKS alan? aslında zorlasam 22-25 aralığına çıkabiliyorum ama enduro o fiyatlara bakınca hep eski model... acaba sıfır motor mu alsam diyince gördüm bunu ama bilgi yok...

bu bütçeye ikinci el crf 250L alabilirsin bence

batuhanaslan
07 Ekim 2020, 09:32
16.000 liraya anlastik kapora biraktim cuma veya persembe alicam insallah 1.75 im ayagim yere zor yetiyor. Alcaltma mümkün mü acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Dünkü gezimizde 600 km de bu model motosiklet vardı. rodajda olduğu için fazla yormadı arkadaş ama ilerleyen zamanda bilgi veririm. Yalnız aklımda kalan bir şey oldu, yakıt göstergesi motoru hafif de olsa sağ-sola yatırınca bile oynuyor.
Şekli şemali güzel, plastik aksam kötü. (hemen bir kaç plastik diş kırılmış)Boyum 174 ayaklarım güvenli şekilde yere değiyor. 2013 crf de zorlanıyorum mesela.

Hocam detaylari bekliyoruz

Emre07
09 Ekim 2020, 17:10
Bu motordan aldım bende boyum 1.97 o yüzden ilgimi çekti fiyatta fena değildi 2 gün kullandım depoyu fulleyeyim dedim benzin aldım yolda bi benzin kokusu burnumda eve gittim bakayım dedim şarşar benzin akıyor depo delik çıktı şimdi serviste ama ilk deneyimle güzel gaz tepkimeleri felan iyi yüksek plastik aksam çok kaliteli değil ama düşme yatma olmazsa sıkıntı çıkarmaz gibime geliyor. Bakalım bişeyler olursa sizlerle paylaşırım bende.

mtoygar
10 Ekim 2020, 17:07
2012 yılında xtreme max 150'im vardı bugün bayiye gittim rt250 ye bakmak için ilk bakışta gördüğüm xtreme'e kıyasla yüksek olduğu. Görüntü olarak güzel duruyor plastiği sert kalitesiz. Kullanım olarak tork olarak ses olarak kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok makbule geçer.

tanermavi
10 Ekim 2020, 17:24
Son hızını deniyen oldumu?
Teknik verilerinde 95 km/h yazıyor. 250 cc için çok yavaş, ziraa 125 likler bile 110-115 yapıyor...

karayel90
10 Ekim 2020, 19:41

Vallahi tam vaki şu an gelse satış yapsa iyi şeyler yaparlar aslında.Türkiye'de düzce'de fabrikaları da var ama neden satış yapmıyorlar neden ürün getirmiyorlar orası muamma belkide başka firmalara fason üretim yapıyorlardır.

Neyse yakında ülkemiz diğer mesajlarda yazdığım gibi Filipinler,Malezya,Tayvan,Hindistan,Endonezya gibi 150-180 cc cenneti olacak millet 250cc alamayacak duruma gelecek ve geldide zaten.

ufoz
10 Ekim 2020, 20:35
Dün motoru Oktay Motorda gördüm.
Ellerinde bolca vardı.

Oldukça heybetli görünüyordu motor.
Hero yanında comutter gibi kalır, ki Hero Xpulse motoruda gördüm.

CRF250 benzeri bir motor olmuş.

oluroyle
10 Ekim 2020, 21:59
bu bütçeye ikinci el crf 250L alabilirsin bence
Bana da mantıklı geliyor. Açıkcası enduro grubunda sürekli bir yerleri kırılan ve değişmesi gerekir bie durum olursa, masraf olarak crf 250 daha sağlıklı gibi. Baksanıza üst yorumda arkadaş, hemen olasik dişlilerin kırıldığından bahsetmiş. Plastik aksamı kötü ise bu da değerlendirilmeli.

AvukatBey
30 Ekim 2020, 13:11
Merhabalar, rks rt250 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Kargo dahil 16.000₺ ödedim. Vaktim oldukça bineceğim ve edindiğim tecrübeleri de sizinle paylaşacağım. Henüz ekipmanı tamamlamadığım için sadece benzin almaya gittim, boyum 172 ve ayaklarım yere değiyor ama binerken pege basamıyorum çünkü dik durmuyor :)) beyaz renk aldım oldukça dikkat çekici ve güzel, zaten düşük bütçede en çok beğendiğim motor buydu. Yakıt almaya gittiğimde pompacılar hemen geldi bu ne, kaça aldın, endurocu musun vs :)) ha bu arada yakıt almaya gittiğimde egzoz borusundan duman geldiğini fark ettim, pompacılar sıfır olduğu için dedi. Tabi aldığım yeri aradım hemen bu ne diye, egzoz üzerindeki yağlar vs yanıyor yakında normale döner dedi. Onu hep birlikte göreceğiz bakalım

ulkerhan
30 Ekim 2020, 13:14
250cc'den 16hp nedir? kaç yılında yaşıyoruz. elin japonu 250cc'den 35 hp almaya başladı. hintliler 25 hp veriyor. rezillik vallahi.

RoofRoof
30 Ekim 2020, 13:26
Merhabalar, rks rt250 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Kargo dahil 16.000₺ ödedim. Vaktim oldukça bineceğim ve edindiğim tecrübeleri de sizinle paylaşacağım. Henüz ekipmanı tamamlamadığım için sadece benzin almaya gittim, boyum 172 ve ayaklarım yere değiyor ama binerken pege basamıyorum çünkü dik durmuyor :)) beyaz renk aldım oldukça dikkat çekici ve güzel, zaten düşük bütçede en çok beğendiğim motor buydu. Yakıt almaya gittiğimde pompacılar hemen geldi bu ne, kaça aldın, endurocu musun vs :)) ha bu arada yakıt almaya gittiğimde egzoz borusundan duman geldiğini fark ettim, pompacılar sıfır olduğu için dedi. Tabi aldığım yeri aradım hemen bu ne diye, egzoz üzerindeki yağlar vs yanıyor yakında normale döner dedi. Onu hep birlikte göreceğiz bakalım

Egzoz üzerinde ne yağı oluyor acaba merak ettim.

AvukatBey
02 Kasım 2020, 18:36
Bugün ekipmanları tamamladım çok şükür. Scoyco bot 1200₺,
scoyco jersey 580₺
ls2 kask 550₺ İdi galiba emin değilim.
Zırh 600₺
Gözlük 150₺
Bacak çantası 100₺
Bandana vs aldım toplamda 3380₺ tuttu. Bakalım neler yaşayacağız :)

joshua
03 Kasım 2020, 09:21

Hero X pulse 200 çıkıyor o fiyat aralığında.

AvukatBey
07 Kasım 2020, 18:06
Tekrardan merhaba arkadaşlar motosikletimle dün akşamüstü ve bugün sabah patika sürüşleri gerçekleştirdim ancak motosiklet daha yeni olduğu için çok zorlamak istemedim genelde birinci ve ikinci vites bandında kullandım elimden geldiğince 5000 deviri geçmemeye çalıştım. Ekipmanla sürüş oldukça zor oluyor özellikle bot insanı çok zorluyor sanki ilk defa motosiklet sürüyormuş gibi sürdüm hep. Ancak maalesef motorun gücü beni hiç tatmin etmedi özellikle gittiğim patikalarda Yolun aşağısında kalan boş tarlalara girdim. Tarlanın yola çıkışı dikti ve oradan çıkmaya çalıştım ve ilk defa orada düştüm ekipmanlarım tam olduğu için bir sorun olmadı sadece baş parmağım da ufak bir Çizik oldu ama motosikletin sol Elciği hemen kırıldı. Aynaları da sökmemiştim sol ayna da değişik bir şey oldu takmak da istemedim zaten eve geldikten sonra tamamen söktüm. Almadan önce yorumları okumuştum sert plastik kalitesiz plastik kullanıldığı ile ilgili işin o kısmı kesinlikle doğru arkadaşlar haberiniz olsun :) Ama normal patika sürüşünde gayet zevk alarak sürdüm yani taşlı topraklı yoldan giderken sorun yok ancak yolun dışına çıkıp biraz adrenalin ararsanız maalesef karşılığını istediğiniz gibi vermiyor motor. Belki yeni olduğu için böyledir emin olamıyorum dediğim gibi şu an fazla da zorlamamaya çalışıyorum rodaj bittikten sonra göreceğiz bakalım. Şu an en büyük problemim bota alışabilmek. ayağımda bot yokken çok rahat oluyor istediğim gibi hareket edebiliyorum ama şu anda botla vites değiştirmek bile çok büyük problem benim için. olduğum yerde endurocu arkadaşlar var yavaş yavaş alışırsın hepimiz alıştık diyorlar biz de mecburen alışacağız, hayırlısı olsun. Ama kesinlikle tek gitmemenizi öneririm ben acemi olmama rağmen biraz elim alışsın diye sadece patika sürüşü yaptım ufak heyecanlar katmak istediğimde ise iki defa düştüm, düşmekte sorun yok ama düz yolda olmadığın için motoru kaldırabilmek sıkıntı oluyor. Yarın ekip olarak bir tura çıkacağız nasipse orada daha tecrübeli arkadaşlar da inceleyecek motoru onların yorumlarını da aktarırım. Burayı biraz günlük gibi kullanmışım affola :)

AvukatBey
17 Kasım 2020, 03:10
bu haftasonu tecrübeli arkadaşlarla ekip olarak daha zorlu arazilere girdik ve kaç defa düştüğümü sayamadım. arkadaşların hepsi aynı şeyi söyledi ''patika ve toprak yollar için iyi motor ama sert sürüşe gelmez bu motor''. koltuğunun büyük olması ve parçalarının sert plastik olması çok sorun yaşattı. ön çamurluğu ilk düştüğüm yerde kırdım zaten. günlük kullanım için, patika sürüşleri için alan arkadaşlara tavsiye edebilirim ama ben enduro yapacağım uçacağım kaçacağım düz duvara tırmanacağım diyecek adamı pek tatmin etmez. bu arada duman ve yağ kokusu geçti.
motor konusunda başarılı buldum, kaç defa düştüm motor bloğu tık demedi, marşa bastığım gibi çalıştı her seferinde.
lakin parçalar cidden kalitesiz, ayaklığın teli kırıldı arazide iple bağladık, vites yamuldu arazide onunla uğraştık, en son debriyaj kolunun kırılmasıyla benim arazi maceram son buldu zaten :) en kısa zamanda yine çıkacağım ama artık toprak sürüşleri ve gezi yapacağım :)

ninya
17 Kasım 2020, 07:06
japon alın japon bırakın şu abuk subuk markaları 2.el japon al bunun sıfırını alana kadar. Yok zorlu doğa şartlarına uygunmuş. Yok üstün teknoloji ile üretilmiş. Süslü kelimeler bunlar

joshua
17 Kasım 2020, 10:19
japon alın japon bırakın şu abuk subuk markaları 2.el japon al bunun sıfırını alana kadar. Yok zorlu doğa şartlarına uygunmuş. Yok üstün teknoloji ile üretilmiş. Süslü kelimeler bunlar

zaten herkes daha iyisini almak istemez mi? bu ayarda en ucuz Japon model crf250 fiyatı 40 bin tl civarına geldi, kawasaki klx230 getiriyor siparişle en son 56 bin tl idi fiyatı, bahsettiğimiz konu başlığı motor 20 bin tl civarı olacak, rks veya hintli hero japonlar ile neredeyse fiyat yarı yarıya, kazancımızla alım gücümüz arasındaki makasın ciddi açıldığı bu dönemde çinli ve hintli modellere yönelecek insanlar mecburen.

nogayali
17 Kasım 2020, 10:32
Dün motoru Oktay Motorda gördüm.
Ellerinde bolca vardı.

Oldukça heybetli görünüyordu motor.
Hero yanında comutter gibi kalır, ki Hero Xpulse motoruda gördüm.

CRF250 benzeri bir motor olmuş.

Ölçüler;
Xpulse / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2222 X 850 X 1258 mm
rt250 / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2150 X 840 X 1230 mm

Biraz önyargılıyız sanırım :wiinkk:

ufoz
17 Kasım 2020, 11:11
Ölçüler;
Xpulse / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2222 X 850 X 1258 mm
rt250 / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2150 X 840 X 1230 mm

Biraz önyargılıyız sanırım :wiinkk:

Motorların her ikisinide görmeden yazsaydım önyargılı olurdum.
İkisinide gördüm. Demekki önyargı yok...

O bahsettiğiniz milimetrik farklar bir şey ifade etmiyor.
Görsel olarak RKS daha kaslı daha büyük bir görünüme sahip.

Benim kullandığım BN125 te öyle.
Ölçülere bakarsanız küçük bir motor.
Ancak görsel olarak olduğundan daha iri görünüyor.

Çoğu kimse 250 lik sanıyor BN125 i.

Bir depo görünümü bile çok farklı gösterebiliyor motoru.
Ama depo kağıt üzerindeki ebatlarda bir etki yaratmıyor.

Sonuç : Herşey kağıt üzerindeki değerlerden ibaret değil...

nogayali
17 Kasım 2020, 11:19
Motorların her ikisinide görmeden yazsaydım önyargılı olurdum.
İkisinide gördüm. Demekki önyargı yok...

O bahsettiğiniz milimetrik farklar bir şey ifade etmiyor.
Görsel olarak RKS daha kaslı daha büyük bir görünüme sahip.

Benim kullandığım BN125 te öyle.
Ölçülere bakarsanız küçük bir motor.
Ancak görsel olarak olduğundan daha iri görünüyor.

Çoğu kimse 250 lik sanıyor BN125 i.

Bir depo görünümü bile çok farklı gösterebiliyor motoru.
Ama depo kağıt üzerindeki ebatlarda bir etki yaratmıyor.

Sonuç : Herşey kağıt üzerindeki değerlerden ibaret değil...

Haklısınız :cherry:

nicknamer
23 Temmuz 2021, 21:04
tecrübesini paylaşıp, katkıda bulunmak isteyenler için şurada bilgi paylaşım başlığı var.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/207612-rks-rt250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html