PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar 200 ns sorunu

Uykusuzuyuz
18 Şubat 2020, 14:27
https://youtu.be/9ZHfyD1HsUk
Arkadaşlar herkese merhaba
Bajaj pulsar 200 ns'em var 2 ay once hicbisey yokken marş almamaya başladı.
Bende havalar soguk diye yaptıramadım, ama subap ve eksantirik zincir sesi geliyodu. Dun motoru bi şekilde çalıştırdım ama çok farklı sesler gelmeye başladı yukarıda linki yazdım.
Malum sorunu bilmeden tamirciyr gittiginizde baska biton sorun çıkartabiliyorlar.
Bu yuzden subap ve eksantirik zinciri zaten kesin yapılması lazim.
Sorum şu bunlar yapıldıgında bu sesler de gider mi?
Şimdiden teşekkürler.

Angrypower
18 Şubat 2020, 14:38
O motoru çalıştırmadan direk çekici ile servisine götür... Aynısını bana yaptı ve yolda servise gidemeden blok kendini içeriden parçaladı. Sana tavsiyem bir daha çalıştırmadan direk servise götürmen!!!

mustafa_325
18 Şubat 2020, 14:43
O motor dağılmak üzere sakın o şekilde kullanma direk tamirciye git. Motordan krank sesi gelmeye başladıysa fazla oyalanmadan yaptırmak lazım çünkü motor içinde yerinden gevşeyen bir parça kendisine bağlı olan diğer parçaları da bozuyor. Belki sadece krank rulmanlarını değiştirerek kurtulacak iken krankı pistonu komple değiştirmek zorunda kalınabiliyor.

Hiçbir usta motoru açmadan hangi parçanın değişeceğini tam olarak söyleyemez. Sen de servise gittiğinde ancak motor açıldıktan sonra tam masrafın ne kadar olacağı belli olur. Eksantrik zinciri, gergisi, krank rulmanları, contalar, yağ ve yağ filtresi kesin değişecek. Masrafın en az 2000 lira. Piston, segman ve subaplar da işin içine girerse 3000 lirayı geçer.

Bu motor bu hale gelmeden çok önce yavaş yavaş sana ses vererek bozulmak üzere olduğunu belli etmiştir fakat dinlememişsin belli ki. Arada bir motora eğilip değişik bir ses var mı diye dinlemek gerek. Erken teşhis hayat kurtarır.

levend84
18 Şubat 2020, 14:43
Tamda @arnidol pulsar alacakti.

@Angry nin dedigi gibi çekiciye at götür.

arndiol
18 Şubat 2020, 14:57
ZALIMLARRRRR :queen:

alacam yapacak bişi yok, benim gariban vulture 'ye de neler dediler ybr cbr cbf hepsini tokatladı sağlamlıkta :bounce:

24 beygir alet alıyorsun ucuza, elbet sıkıntı cıkacak.

levend84
18 Şubat 2020, 15:07
ZALIMLARRRRR :queen:

alacam yapacak bişi yok, benim gariban vulture 'ye de neler dediler ybr cbr cbf hepsini tokatladı sağlamlıkta :bounce:

24 beygir alet alıyorsun ucuza, elbet sıkıntı cıkacak.

9.500 tl ye alsan,

24 hp

Beygirin tanesi 395 tl,aslinda yine uygun yani.

AzÇok
18 Şubat 2020, 15:22
Gelen ses sübap sesi değil mi? Aşağıdaki motorda eksantrik mili, biyel kolu ve yataklar değiştirilerek sorun çözülmüş. Fakat sesi farklı geldi bana.
https://youtu.be/p7YKNkAw9G0