PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KAZA Yaptım

ulkerhan
17 Şubat 2020, 15:21
Kontrolsüz 4 yol ağzında bana göre solumdan gelen araca çarptım. Suç kimdedir? Ona göre motoru sigortaya yaptıracağım.

Kazaya gelince adam beni görmedi, bende duramayacağımı düşündüğüm için motoru yatırmak da istemedim. Aracın arka çamurluğuna çarptım. Aracın üstünden Jackie Chan gibi uçarak kafayı yere vurdum.

Ne varsa motorcularda var arkadaşlar. Kurye arkadaşlarımız hemen yanımda bitti. Kıpırdatmayın, ambulans çağıralım dediler.
Bir süre yerde yattıktan sonra kontrollü bir şekilde uzuvlarımı oynattım. Ağrı, sızı, yara vs olmadığına emin olduktan sonra ayağa kalktım.
Şu an sadece boynum ağrıyor. Kask, ceket, bot ve eldiven olmasaydı bu postu hastaneden atıyordum :)
Kask parçalandı. Araca çarpma hızım 60 km/h idi. (Arvento'dan baktım)
Ceketin omuzundaki metal korumasında ve eldivenin korumalarında çizikler var.

Çok merak edenlere: Kaskım çene açılır LS2 FF370 modeli. Kaza anında çenesi açılmadı sapasağlamdı.
Tavsiye: Siz siz olun benim motorum hızlı gitmiyor, çok trafiğe çıkmıyorum, kask/ceket sıkıyor beaa deme! O kaskı ceketi eldiveni giy. Hastanelik OLMA!

https://i.hizliresim.com/l4BYOJ.jpg

https://i.hizliresim.com/VB2prZ.jpg

Lucas
17 Şubat 2020, 15:24
Geçmiş olsun, yokmu polis tutanağı falan ?

ahmetmert58
17 Şubat 2020, 15:27
60 km/h ile kaskınız kırıldıysa daha yüksek hızlarda ne olurdu allah bilir. senin yaptığın kazanın bir benzerini ben 120 km/h ile yapıp kafa üstü düşmüştüm. shoei vardı bende sadece çizilmişti. hadi el kol bacak kırıldımı kaynıyor geri ama kafayı patlatırsan geri dönüşü çok sıkıntı. kesinlikle paraya kıyılıp en azından fiber bir kask almak lazım. onun haricinde sırt ve bel koruması çok çok çok önemli. bana göre kafadan sonraki korunması çok önemli olan 2. bölge. allah korusun omuriliği kırarsan keşke ölseydim diyeceğin bir hayat geçirebilirsin.

Angrypower
17 Şubat 2020, 15:37
Cadde ile sokak kesişimi değil ve 2sokak yada 2cadde kesişimi ise yol her zaman sağdakinin hakkıdır. Tutanak tuttun mu bilmiyorum ama keşke ambulans çağırttırıp, polise tutanak tuttursaydın. Kafa travması geçirip geçirmediğini anlamak için gitmen gerekirdi. Mucize eseri hayattasın dersek, şaka yapmış olmayız kanımca.

Tekrardan geçmiş olsun.

UzunYolAdami
17 Şubat 2020, 16:24
gecmis olsun!
yeni kaskin bence daha iyi birsey olmali, daha yuksek bir hizda kaza aninda bu kadar sansli olamayabilirsin

uzay gemisi
17 Şubat 2020, 16:31
Sharptan 5 yıldız alan her kask aynıdır, daha düşük yıldız alan shoei araiden bile iyidir diyen LS2 savunucuları neredesiniz? fitili ateşliyorum hadi yiyin birbirinizi

yürekçe
17 Şubat 2020, 16:44
Allah korumuş gözüm.
Tekrarını yaşamaman dileğiyle..

Salihliler
17 Şubat 2020, 17:04
Geçmiş olsun dostum. Dirsek ve dizlik takıyorum ama bu postu gördükten sonra 2. elde olsa ucuzda olsa omuz korumalı bir mont almam gerek belliki.

MimTolga
17 Şubat 2020, 17:06
Geçmiş olsun, bu gibi durumlarda, boyun, omurga hasarları, beyin sarsıntısı ve iç kanma riskinden dolayı yerinden kıpırdamayıp polis ve ambulans çağırmak gerekli.
Kaburga kırılıp akciğere batabilir vb. durumlar eve yürüyerek gidip evden mefta çıkma riski var aman dikkat. Bu arada kask kırılmış gerçi ama kırılmasa da çöptü, shoei de olsa arai de olsa sadece çizik bile olsa üzerinde o da çöp olur umarım kullanmaya devam etmiyoruzdur bu kaskları.

Ekipmanın önemi bir daha belli oldu. Tekrar geçmiş olsun.

yokon
17 Şubat 2020, 17:18
Geçmiş olsun.

Kontrolsüz kavşaklarda yol öncelikle kavşak içindeki araçta, sonra sağdaki araçtadır.
Sağda olduğun için yol senin hakkın gibi görünse de aracın arka çamurluğuna vurduğun için, aracın senden önce kavşağa girdiğini anlıyoruz.

Yani yol vurduğun aracın hakkı, sen haksız durumdasın.

levend84
17 Şubat 2020, 20:08
Çok geçmiş olsun hafız.

Sadaka ver.

Memcoş48
17 Şubat 2020, 20:23
Çok geçmiş olsun.

kurubuzz
17 Şubat 2020, 22:28
geçmis olsun , bak dogru diyosun motorcu bi kaza yapsın onu goren bütün motorcular gelir emin ol .
gecenler viraja girerken vites dusurdum yanlislikla bosa dusdu gaz yemeyincede motor yerde ben ayakda onumden 3 araba gecdide kaldirak yardim edek demedi 😔

mustafaat
17 Şubat 2020, 23:35
Şu an sadece boynum ağrıyor.

Kırklı yaşlara gelince (büyük ihtimalle) boyun fıtığı olacaksınız; o zaman doktora zamanında motosiklet kazası yaptığınızı söyleyin :)

Ve de büyük geçmiş olsun; ucuz atlatmışsınız.

AzÇok
18 Şubat 2020, 00:05
Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın. Kasktaki kırık tam boynunun üstüne düştüğün için oluşmuş olmalı. İyi ki kaskın varmış. Kaskın iyi yada kötü. Görevini yapmış.
Bir kaç aydır boyun ağrısı çekiyorum. Ve sebep olarak aklıma 11 yıl evvel kaskımın üzerine kafa üstü düştüğüm kaza geliyor. Umarım ileride bir sıkıntıya sebep olmaz.

arndiol
18 Şubat 2020, 08:26
cok gecmıs olsun dostum.

ulkerhan
18 Şubat 2020, 10:57
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. yaşım 35 umarım boyun fıtığı olmam :)

kaza tam olarak aşağıdaki şekilde oldu. aracı daha servise çekmedim. kim haklıdır? ona göre servise çekeceğim ya da garajımda kendim tamir edeceğim.

https://i.hizliresim.com/agP5Pz.png

stubborn
18 Şubat 2020, 11:14
Geçmiş olsun.

yokon
18 Şubat 2020, 11:42
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. yaşım 35 umarım boyun fıtığı olmam :)

kaza tam olarak aşağıdaki şekilde oldu. aracı daha servise çekmedim. kim haklıdır? ona göre servise çekeceğim ya da garajımda kendim tamir edeceğim.

https://i.hizliresim.com/agP5Pz.png

Geçmiş olsun.

Kontrolsüz kavşaklarda yol öncelikle kavşak içindeki araçta, sonra sağdaki araçtadır.
Sağda olduğun için yol senin hakkın gibi görünse de aracın arka çamurluğuna vurduğun için, aracın senden önce kavşağa girdiğini anlıyoruz.

Yani yol vurduğun aracın hakkı, sen haksız durumdasın.

Yukarıdaki mesajda da söylediğim gibi araç senden daha önce kavşağa girmiş. Yol kavşaktakinin hakkı olduğundan sen haksız durumdasın.

Tekrar geçmiş olsun.

Öz_Musti
18 Şubat 2020, 11:49
Adam arabasını yaptırmayacak mı?

Zaten amortisör değişecek ve karenaj tamiri olacak. Ver servise motoru, hiç olmazsa kusursuzluğun oranındaki kısmı karşı sigorta öder. Yok sen %100 suçlu isen adama vereceğin para sende kalır.

ulkerhan
02 Mart 2020, 12:15
Kusurlusun/hatalısın diyenlere gelsin :)

https://i.hizliresim.com/RGbQzn.jpg

Alper600RR
02 Mart 2020, 16:25
Kusurlusun/hatalısın diyenlere gelsin :)

https://i.hizliresim.com/RGbQzn.jpg

Abim merhabalar. aynı durum benimde başıma geldi bi katekulli falan mı döndü bilmiyorum bi süre sonra ben %100 kusurlu çıkmıştım. umarım öyle birşey gelmez başına. açtığım konuların arasında var orda özet geçtim olayı iyi günler dilerim.

Wuamell
02 Mart 2020, 16:41
Dört yol ağzından geçiş üstünlüğü herzaman sağdan gelen aracındır. Sonuç olması gerektiği gibi. Geçmiş olsun

yokon
02 Mart 2020, 17:19
Bu işte bir terslik olabilir.

Geçiş üstünlüğü sağdan gelen aracındır. Fakat kavşak içinde araç varsa üstünlük kavşak içindekindedir.

Eğer aracın arka çamurluğuna çarptıysan araç senden önce kavşak içindedir. Bu her yerde böyle yorumlanır. Sigorta şirketlerinin olaya bakış açısı değiştiyse bir şey diyemem.

Ama ne güzel işte bir dertten kurtuldun. Şahsen sevindim.

Motomania'da yayınlanan senin motorun muydu? Orada benzer bir olay gördüm. Bu başlık geldi aklıma.

ulkerhan
02 Mart 2020, 17:53
Bu işte bir terslik olabilir.

Geçiş üstünlüğü sağdan gelen aracındır. Fakat kavşak içinde araç varsa üstünlük kavşak içindekindedir.

Eğer aracın arka çamurluğuna çarptıysan araç senden önce kavşak içindedir. Bu her yerde böyle yorumlanır. Sigorta şirketlerinin olaya bakış açısı değiştiyse bir şey diyemem.

Ama ne güzel işte bir dertten kurtuldun. Şahsen sevindim.

Motomania'da yayınlanan senin motorun muydu? Orada benzer bir olay gördüm. Bu başlık geldi aklıma.

aa aynen hocam benim motor o :)

Öz_Musti
02 Mart 2020, 17:58
Hocam motomania'ya mı götürdün. Geçen senin videonu çekti sanırım.

Sigortacının yan sanayi parça kullan veya onarıma git dediğini söyledi.

ulkerhan
02 Mart 2020, 18:01
Hocam motomania'ya mı götürdün. Geçen senin videonu çekti sanırım.

Sigortacının yan sanayi parça kullan veya onarıma git dediğini söyledi.

aynen motomania'ya götürdüm.

vallahi full amortisör istemiyorum zaten. fabrika sadece tüpleri satıyor n11'de falan var. yeni tüp takılsa işimi görür.

Justforfun
02 Mart 2020, 19:55
Geçmiş olsun. Ayrıca kaskınız görevini gayet iyi yapmış. Kendisi bir parça deforme olmakla birlikte başınızı korumuş. Pek çoklarının sandığının aksine, ölçülü bir deformasyonun enerjiyi soğurmasınn yararı bakımından güzel bir örnek olmuş.

Voltaren
02 Mart 2020, 20:50
Geçmiş olsun hocam.

istanbuls34
03 Mart 2020, 10:20
şu videodaki motosiklet size mi ait ? :https://www.youtube.com/watch?v=M_W20z8jHKk ve yan sanayi parça takılacağı doğru mu ?

levend84
03 Mart 2020, 10:34
aynen motomania'ya götürdüm.

vallahi full amortisör istemiyorum zaten. fabrika sadece tüpleri satıyor n11'de falan var. yeni tüp takılsa işimi görür.

Videoda,direk yag sogutucudan anladim.

Turan usta bu işin erbabi,motoru tertemiz toparlar.

yusufcedid
03 Mart 2020, 10:41
Geçmiş olsun araçlar çok dikkatsiz davranıyor her kazada hemen kuryeler kosuyor şükür ki biyerinizde bişey yok

gibigibi1985
03 Mart 2020, 11:47
Hocam dört yol ağzı derken malle arasında sürekli bu şekilde yollar var örneğin uzun bir yol ve sürekli sağdan soldan girişler şimdi bu sağdan girişlerde hep o giriş mi üstün oluyor tabela yoksa

ulkerhan
03 Mart 2020, 13:31
Videoda,direk yag sogutucudan anladim.

Turan usta bu işin erbabi,motoru tertemiz toparlar.

Toplamasına ben de toplardım fakat malum devreye sigorta giriyor. Hatalı ben olsa idim mecbur kendim yapacaktım.

Tüm iyi dileklerini ileten arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.