PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasar Kayıt Tutarı Yazmaması

arndiol
15 Şubat 2020, 11:44
Merhaba arkadaşlar,

Sorgulamada aracın kazaya karıştığı yazıyor ancak hasar tutarı yazmıyor ise bu konuda satıcıya mı güvenmemiz gerekir yoksa detayı başka sekilde ögrenebilir miyiz?

Neden tutar yazmaz?

Forumu araştırdım ancak net bir final konmamış bu soruya.

nyk
15 Şubat 2020, 11:50
başka bir araca çarpmış ve tutanak tutmuş olabilirler. Karşı taraf sigortadan yaptırmışsa tutarı çıkmıyor. Ben de öyle olmuştu. Sigortacıya sor belki onlar görebiliyordur ayrıntısını.

f0cus
15 Şubat 2020, 11:56
Suçlu olduğumuz kazalarda, kazaya karıştığımızın belli olması için tutarsız kayıt giriliyor.
Yani olay şöyle gerçekleşiyor. Kaza durumunda karşı taraf haklı aracını bizim sigortamız tarafından yaptırıyor(kayıt onun şase numarasına tutar yazarak geçer)
Yine aynı kazada bizim aracımız da hasar almış. Ancak suç bizde olduğundan dolayı sigorta ödeme yapmıyor ve aracımızı cepten yaptırıyoruz(tutarsız kayıt giriliyor)

Edit: biz aracımızı yaptırmasak da kayıt giriliyormuş. Yani kazaya karıştığı belli olması için yapılıyor.

Bu arada dikkat edilecek bir husus var kesinlikle ama kesinlikle şase numarasından sorgulama yapın, plaka değiştirildi ise ve o plakada hiç kaza yapılmadı ise tramer kaydı çıkmaz.

cıbılduck
15 Şubat 2020, 11:59
ne almaya karar verdin arni :)

uzay gemisi
15 Şubat 2020, 12:26
Kesinlikle güvenilmez ve şüpheyle yaklaşılır.
Bedelsiz hasar kaydı yada tutarsız hasar kaydı diye Google da aratırsan sonuç çıkar

arndiol
15 Şubat 2020, 12:52
Aleti servise sokacağım kontrol için, kaza fotolarını da aldım sıkıntı yok gibi düşünüyorum su an.

Belki ilerde satarken ugrastırır.

erensel
15 Şubat 2020, 17:56
Kendimden bir örnekle anlatmaya çalışayım. Bir kaç yıl önce arabayla park yerinden çıkarken arkadaki doblunun bagaj kapağına çarptım ama benim arabamda hiç bir hasar yoktu. Doblonun sahibi ile tutanak tuttuk onun aracında hasar olduğu için adam kendi arabasını benim trafik sigortamdan yaptırdı. Benim arabamda tamir edilecek bir hasar olmadığı için haliyle onarım yapılmadı ama tramer girişi yapıldığı için sorgulamada aracımda tutar olmayan çarpışma bilgisi çıktı. Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış.

Kural [ Z ]
15 Şubat 2020, 20:27
Çalıntı Buluntu durumunda yaşanan olaydır.

oldcockroach
15 Şubat 2020, 20:55
Aleti servise sokacağım kontrol için, kaza fotolarını da aldım sıkıntı yok gibi düşünüyorum su an.

Belki ilerde satarken ugrastırır.

Aldın mı makineyi :D Konu aç hemen Bajaj linç ekibi ile linçe gelelim hayırlı olsuna :D

zuluman
15 Şubat 2020, 22:12
arac perte cikip ihale ile satilmis bir motorla bakmistim. hasar kaydinda tutar gorunmuyordu. dikkat edin

fkambay
15 Şubat 2020, 22:54
Bedelsiz hasar kaydı yada tutarsız hasar kaydı diye Google da aratırsan sonuç çıkar

Yanlış bir yorum bilgi sahibi olmadan lütfen yorum yapmayalım

Kendimden bir örnekle anlatmaya çalışayım. Bir kaç yıl önce arabayla park yerinden çıkarken arkadaki doblunun bagaj kapağına çarptım ama benim arabamda hiç bir hasar yoktu. Doblonun sahibi ile tutanak tuttuk onun aracında hasar olduğu için adam kendi arabasını benim trafik sigortamdan yaptırdı. Benim arabamda tamir edilecek bir hasar olmadığı için haliyle onarım yapılmadı ama tramer girişi yapıldığı için sorgulamada aracımda tutar olmayan çarpışma bilgisi çıktı. Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış.

Örneğiyle birlikte arkadaş çok Güzel anlatmış. Genelde bu şekildedir tutarsız çarpmalar tabi önemli olan aracın o anki halidir her zaman ekspertiz e sokmakta fayda var.

uzay gemisi
15 Şubat 2020, 23:07
Yanlış bir yorum bilgi sahibi olmadan lütfen yorum yapmayalım

Örneğiyle birlikte arkadaş çok Güzel anlatmış. Genelde bu şekildedir tutarsız çarpmalar tabi önemli olan aracın o anki halidir her zaman ekspertiz e sokmakta fayda var.

Yaptığım yorumun neresi yanlış bana söyler misin? Alıntıladığın örnek üzerinden gidelim.
"Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış."
%100 kusurlu olunan bir kazaya karışmışsınız ve kazanın şiddeti, nasıl olduğu belli değil. Bu kazada motosikletin şasisi bükülmüş, ön takımı dağılmış olup üç kuruşa idarelik toplanmış olabilir. Yada sadece bir araca sürtmüş, araç sahibinin ısrarı üzerine tutanak tutulmuşta olabilir. Hasarın nasıl olduğunu ne olduğunu hiçbir şekilde bilmiyoruz bu durumda şüpheyle yaklaşılması gerekmez mi?
Araç alırken hasar kaydı olmayıpta boyası değişeni olan ve bedelsiz hasar kaydı olan araçlardan genellikle uzak durulur yada alınacaksa normalden iki kat dikkat edilerel kontrolü yapılır. Bedelsiz hasar kaydında araçta olan hasar ufakta olabilir büyükte. Bunu bilemediğimiz için şüpheyle yaklaşırız.

impetum
16 Şubat 2020, 00:21

Adama bağlı, önyargılı olmamak lazım. Şuanki motorumu aldığımın 2. Günü ufak bi kaza yaptım. Trafik sıkışıklığında öndeki araç ani fren yapıp durdu, farkedip manevra yapmama rağmen sol arkadan sürttüm araca, düşmedim bile. Benim motorda çamurlukta ve fren manetinde çizikler oluştu, arabanın ise dizimin çarpması sonucu arka stopu kırıldı. Tutanak tuttuk, ben önemsemedim ve gerekirse parçaları değiştirtirim parasıyla dedim. 3 gün sonra adam 1 stop camı için tutanağı işleme sokmuş. Bilseydim böyle olacağını maliyati neyse verirdim veya anlaşıp yaptırırdım cebimden. Şimdi benim motorumda hiçbişey yok, her halükarda da kefilim motorumun temizliğine fakat tramerde 1 adet bedelsiz çarpma görünüyo.

Bence burda sistemin biraz daha geliştirilmesi lazım. Zira bu tramer görünmesinden dolayı benim motorumun değeri düşecek ve almak isteyen herkes fiyat kırmak için bahane uyduracak. Burda şimdi ben mi mağdur olacağım yoksa giyatı normalinde neyse onu verip alan adam mı mağdur olacak?

atillatopal9
16 Şubat 2020, 11:32

k*çınızdan element uydurmayın.

10.11.2019 tarihinde mercedes brabus kasa araba, onumde aniden fren yaparak durdu. bende ani manevra yaparak solundan kaçmayı denedim fakat soldan da araba geldiği için kaçış yolu yoktu. freni iyice sıkarak aracın sol tarafına motorumun sağ sis farları çarptı. iki adet sis farı vardı ve ikisi de kalın çelikti. üstte ki sis farı aracın sol arka stop farını derinden kırdı ve altta ki sis farı ise tambonu epey bir içeri göçertti ve boyası söküldü.

benim motorda ise en ufak çizik yok. sadece sis farının oldugu koruma demiri, sisi söktükten sonra iz bıraktı.
zaten ben motordan düşmedim bile, ayakta tutabildim.

ben, arkadan vurdugum için %100 kusurlu çıktım.
araç bosh car servise yönlendirildi.
araçta tam 35 bin lirakık hasar çıktı. zaten aracın fiyatı 1milyon civariymiş.
sigortam karşıladı ve benim aracımda kaza kaydı olarak sadece " çarpma " yazıyor.

bu durumda tüm alıcılar benden uzak durmalı ve şüpheli mi yaklaşmalı?
motorumun tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. en ufak elektrık işliği olsa bile onu bile faturaya yazdırıyorum ve %18 kdv ekstra ödüyorum.
bu yüzden dolayı lütfen on yargınızı kırın ve konuşmalarınıza dikkat edin.
bugün bindiğiniz mt09'un aynası yolda kırılıp bir aracın camına gelse ve hasar verse,
tutanak tutuldugu sürece aracınızda " çarpma " olarak kayıt çıkacaktır.

bu sebeple tekrar söylüyorum, konuşma tarzınızı ve bilinçsizliğinizi bırakın ve insanları yanlış yönlendirmeyin.

uzay gemisi
16 Şubat 2020, 11:51
Sen aptal mısın ya? Sürekli iyi senaryolar yazıp duruyorsunuz senin yalan söyleyip söylemediğini kim bilecek? Ya motor kazada ön takımı koparıp ikiye bölünmüş olsaydı? Bedelsiz hasar kaydında kazanın büyüklüğü küçüklüğü bilinmediği için şüpheli yaklaşılır. Alınmaz demiyorum şüpheli yaklaşılır. Kazık yemek istiyor olabilirsin sen git bedelsiz hasar kayıtlı araç al arkadaşı da yanlış yönlendirme
https://youtu.be/3WuOqSDqeLg

erensel
16 Şubat 2020, 12:08
@uzay gemisi arkadaşın haklı olduğu bir konu var. Bazı kazalarda kusurlu tarafın kaskosu yoksa yada var ama araç sahibi aracının tramer'de ağır hasar kayıtlı görünmesini istemiyorsa onarımını kendi yaptırıyor. Böyle bir durumda ağır hasarlı aracı tramerde sadece tutar olmayan çarpma/çarpışma olarak görünüyor. Ama böyle bir durum bedelsiz yirmi kazanın belki birinde olur. @arndiol arkadaş alacağı motoru iyi bir serviste ekspertize sokacaksa zaten bir sorun teşkil etmez. Ağır hasar varsa burada ortaya çıkar.

Angrypower
16 Şubat 2020, 12:42

10.11.2019 tarihinde mercedes brabus kasa araba, onumde aniden fren yaparak durdu. bende ani manevra yaparak solundan kaçmayı denedim fakat soldan da araba geldiği için kaçış yolu yoktu. freni iyice sıkarak aracın sol tarafına motorumun sağ sis farları çarptı. iki adet sis farı vardı ve ikisi de kalın çelikti. üstte ki sis farı aracın sol arka stop farını derinden kırdı ve altta ki sis farı ise tambonu epey bir içeri göçertti ve boyası söküldü.

benim motorda ise en ufak çizik yok. sadece sis farının oldugu koruma demiri, sisi söktükten sonra iz bıraktı.

sigortam karşıladı ve benim aracımda kaza kaydı olarak sadece " çarpma " yazıyor.

motorumun tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. en ufak elektrık işliği olsa bile onu bile faturaya yazdırıyorum ve %18 kdv ekstra ödüyorum.
bugün bindiğiniz mt09'un aynası yolda kırılıp bir aracın camına gelse ve hasar verse,

bu sebeple tekrar söylüyorum, konuşma tarzınızı ve bilinçsizliğinizi bırakın ve insanları yanlış yönlendirmeyin.

Hacı abi ben öyle yüksek meblağlı arabalarla arama 1 tır mesafesi bırakıyorum. Geçmiş olsun. Yanaşmayın öyle ultra lüks araçlara. “Defne Samyeli”bin dandik bir Mercedes c180’i var eşli kasa. Kadın ile yolda şans eseri iki defa arka arkaya kaldım ve ikisinde de ani fren yaparak araçtan indi. Birinde kuaföre diğerinde kebapçıya girdi. Bende ona giriyordum haliyle. Şimdi plakasını biliyorum da kadın önüme gelince ya hemen geçiyorum yada sağa çekip telefonla falan oynuyorum.

Brabus’a, maybach’a çarpacağıma gider ağaca çarparım daha iyi o derece normal insanın hayatını karartacak araçlar :pr:

atillatopal9
16 Şubat 2020, 13:32
Sen aptal mısın ya? Sürekli iyi senaryolar yazıp duruyorsunuz senin yalan söyleyip söylemediğini kim bilecek? Ya motor kazada ön takımı koparıp ikiye bölünmüş olsaydı? Bedelsiz hasar kaydında kazanın büyüklüğü küçüklüğü bilinmediği için şüpheli yaklaşılır. Alınmaz demiyorum şüpheli yaklaşılır. Kazık yemek istiyor olabilirsin sen git bedelsiz hasar kayıtlı araç al arkadaşı da yanlış yönlendirme
https://youtu.be/3WuOqSDqeLg

sen aldığın aracın hasarı olup olmasın, kayıdı olup olmasın yetkili servise götürüp baktırmayacak kadar aciz isen, aptal olan sensin ben değil. gidin öfkenizi ve ön yargılarınızı otomobil sürücülerinden toplayın. iyi bir motorsiklet ustası motorda sökülen vidayi bile anlar. daha geçen gün motorun sesinden hava filtresinin tıkandığını söylediler, temizlediler ve motorun sesi değişti. yani seni özetleyeyim ben,
malun siteye girdin, km sıralaması yaptın, yeni kasalara baktın, çarpma gördün ve dedin ki " çöp"
senin ön yargıların böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Hacı abi ben öyle yüksek meblağlı arabalarla arama 1 tır mesafesi bırakıyorum. Geçmiş olsun. Yanaşmayın öyle ultra lüks araçlara. “Defne Samyeli”bin dandik bir Mercedes c180’i var eşli kasa. Kadın ile yolda şans eseri iki defa arka arkaya kaldım ve ikisinde de ani fren yaparak araçtan indi. Birinde kuaföre diğerinde kebapçıya girdi. Bende ona giriyordum haliyle. Şimdi plakasını biliyorum da kadın önüme gelince ya hemen geçiyorum yada sağa çekip telefonla falan oynuyorum.

Brabus’a, maybach’a çarpacağıma gider ağaca çarparım daha iyi o derece normal insanın hayatını karartacak araçlar :pr:

hocam inanir mısın ben hayatımda ilk defa brabusu çarptıgımda gördüm :D
hatta önceden fark etmedim, yani brabus diye bir şey olduğunu ilk defa çarpınca gördüm. hatta ilk düşündüğüm bentyleymi lan bu her yerinde B yazıyor dedim :D Allah düşmanımızın başına vermesin. ilk defa kazaya karıştım onda da az kalsın cepler yanıyordu :)

Angrypower
16 Şubat 2020, 14:12
Geçen sene kendi kalkışından bir kaza yaptım ki sonra sürüşümü değiştirip, daha defanstır kullanmaya başladım. Kazada yeni kasa passat’ın tampon cilasına zarar vermişim. Tabi o anlık psikoloji ile; motor yerde, sağım solum paramparça halde ve ben koşarak passat’a bakmaya gittim. Polis manyak mısın sen diyor. Ben ise passat kaç para haberin yok galiba diyordum :queen:

Artık şehir dışına sürüyorum süreceğim zamanlarda :)

okanbagiscan
16 Şubat 2020, 15:07
Fakirlik demek böyle bir şey. Bende ilk defa duyuyorum Brabus diye bir şey. :)

F54
16 Şubat 2020, 16:32
kesinlikle uzak dururum
karşının masraf ı ödenmiş evet kendine ne olduğunu bilemessin
resimler seni ikna ettiyse senin bileceğin iş

arndiol
17 Şubat 2020, 08:37
Vay arkadaş.

Satıcıların bu kadar delirmesine şaşmamalı, konusu bile tartışmalara sebep oldu.

Oncelikle motoru almadım, başka sıkıntıları cıktı.

kaza kısmına gelecek olur isek, hasar kaydı dediğiniz bircok sekilde olumus olabilir.

Ciddi anlamda bir dolandırıcılık da olabilir, kendi hasar almayıp karşı tarafın aracını yaptırdıgından da olabilir.

Örnek veriyorum,

Hasar kaydı var tutar yok, servise götürüyorsun herşeyi orjinal değişen yok OK veriyor. Bu benim için yeterli bir durum.

Kesinlikle uzak durulması lazım tarzı direk yaklasımlar nedeniyle 20 yıllık motorlar 40 bin tl 'ye satılıyor bu ülkede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Aldın mı makineyi :D Konu aç hemen Bajaj linç ekibi ile linçe gelelim hayırlı olsuna :D

ahahha :D napak japon a paramız yetmiyor.

2dir baktıgım ns200lerde sıkıntı cıkıyor hanım da tutturdu sl200 al bak bu bi işaret diye.

neyse bugun bi ns200 daha bakacağım bakalım bu nasıl olacak :queen:

Angrypower
17 Şubat 2020, 09:04
Sl200 dediğin motor 12hp. Senin dediğin gibi iki kişi için yeterli olmayacaktır. Hea arka selede oturan keyfinden memnun olur, orası ayrı konu. Ben senin yerinde olsam Abs'siz pulsar almazdım.

Pulsarın sorunu gitmemesi değil aksine durmamasıdır. O yüzden çoğu Pulsar sahibi mermi gibi bir yere yapışır. Apaçiliğe uygun redline'dan aşağı inmeyen bir alettir. Bu kıstasta param yok diye abs'sizini almak yakın gelecekte pişmanlıklara sebebiyet verebilir. 9500rpm'de redline ışığı açılır ki 10500rpm'de halen gitmeye devam.

Ben basmam etmem minvalinde laflar etmemeni öneririm. Çünkü illa birşey oluyor ve bir kerelik bile olsa o gaz açılıyor. Karar senin kararın ama İzmir'in o erimiş, parlak ve kaygan asfaltında ben Pulsar ile gezmemen taraftarıyım.

arndiol
17 Şubat 2020, 09:08
Sl200 dediğin motor 12hp. Senin dediğin gibi iki kişi için yeterli olmayacaktır. Hea arka selede oturan keyfinden memnun olur, orası ayrı konu. Ben senin yerinde olsam Abs'siz pulsar almazdım.

Pulsarın sorunu gitmemesi değil aksine durmamasıdır. O yüzden çoğu Pulsar sahibi mermi gibi bir yere yapışır. Apaçiliğe uygun redline'dan aşağı inmeyen bir alettir. Bu kıstasta param yok diye abs'sizini almak yakın gelecekte pişmanlıklara sebebiyet verebilir. 9500rpm'de redline ışığı açılır ki 10500rpm'de halen gitmeye devam.

Ben basmam etmem minvalinde laflar etmemeni öneririm. Çünkü illa birşey oluyor ve bir kerelik bile olsa o gaz açılıyor. Karar senin kararın ama İzmir'in o erimiş, parlak ve kaygan asfaltında ben Pulsar ile gezmemen taraftarıyım.

Teşekkürler hocam öncelikle. Zaten pulsar özelinden gidiyorum, sl200 alacagımdan değil cıbırcı arkadaşın sözüne ithafen yazdım. :bounce:

ABS gerekli ancak ABS ns200 fiyatları ucmuş durumda, bu nedenle denk getirirsem abs li getirmez isem abssiz alacagım mecbur.

Metehan07-70
17 Şubat 2020, 10:59
Bu konuda uzak, uzak dur demek te yanlıştır, bişey olmaz demek te.
Araç gerçekten hasar almamış olabilir, mesela gidonla bir aracın aynasını kırmıştır. Tam tersi, pert olmuştur, adam sigortadan değil kendi cebinden yaptırmıştır.
Satma konusuna gelince, emin ol satarken pert olup hasar kaydı çıkmayan aracı, yüksek kaydı olup ama hasarı çok önemli olmayan bir araçtan çok daha kolay satarsınız bu ülkede. Maalesef durum bu. Bir arkadaşım yakın zamanda Bmw aldı, 45 bin kadar hasar kaydı var, fiyatı da gayet uygun. Herkes, alma, araç pert, çok fazla hasar kaydı var diye feryad ederken, gitti çok uyguna aldı. Yetkili servise götürdü, araç gerçekten fiyatına göre çok temiz çıktı. Geri geri gelirken, duba benzeri ama düzgün yapıda olmayan bir demire vurmuş, fotoğrafları var, işte tampon, far ıvır-zıvır derken, orjinal parçalar kullanıldığı için tutar yüksek. Bunun tam tersi örnekler de mevcut.
Sonuç olarak; aracı sadece hasar kaydı üzerinden değerlendirmeyiniz, bunun en iyi çözümü iyi bir servis veya ustadır.

tarikcapar
17 Şubat 2020, 11:07
Arkadaşımın başına gelen olaydır. Satıcı basit bi kaza biz suçluyduk bize hasar kaydı yazılmadı, on tampon panjur ve farlar değişti diye aldı. Arac normalde 93 model corolla . ama arac ilk ağır kazasında ön sağ podyesi 94 model coralla dan birleştirilmiş orjinalinden buna şase no vs leri tekrar çakmışlar. ve bomba tavan değişmiş ve bagaj havuzunun yarısı ile sol arka podye dahil yine başka bir corollanındı. yani tavanı da farklı bir corolla sayarsak, Araç tam olarak 4 farklı Corolla bir araya getirilerek oluşturulmuştu.

Ali Mert
17 Şubat 2020, 17:21

tam sigorta limitinde hasar çıkmış. servis acımış biraz, yoksa hayatınız kayabilirdi :D

arndiol
17 Şubat 2020, 17:44
En ufak pürüzlü aleti almıyoruz, bu nedenle en ufak pürüzlü aleti satamıyoruz.

Taş gibi motorlar sadece kozmetik parçaları değişti diye ucuza satılıyor, ancak alacak adam satamayacagını bildiği için istese de almıyor.

Malum site aylarca bu nedenlerle bekleyen ilanlar ile dolu.

Boldpilot
17 Şubat 2020, 18:04
Sahıbından hatasız, boyasız sadece 7-8 taklası var birde olduğu yerde 25-30 kez düşmesi 😀

https://resmim.net/f/YU4A4p.jpeg

fkambay
19 Şubat 2020, 14:13
Yaptığım yorumun neresi yanlış bana söyler misin? Alıntıladığın örnek üzerinden gidelim.
"Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış."
%100 kusurlu olunan bir kazaya karışmışsınız ve kazanın şiddeti, nasıl olduğu belli değil. Bu kazada motosikletin şasisi bükülmüş, ön takımı dağılmış olup üç kuruşa idarelik toplanmış olabilir. Yada sadece bir araca sürtmüş, araç sahibinin ısrarı üzerine tutanak tutulmuşta olabilir. Hasarın nasıl olduğunu ne olduğunu hiçbir şekilde bilmiyoruz bu durumda şüpheyle yaklaşılması gerekmez mi?
Araç alırken hasar kaydı olmayıpta boyası değişeni olan ve bedelsiz hasar kaydı olan araçlardan genellikle uzak durulur yada alınacaksa normalden iki kat dikkat edilerel kontrolü yapılır. Bedelsiz hasar kaydında araçta olan hasar ufakta olabilir büyükte. Bunu bilemediğimiz için şüpheyle yaklaşırız.

Neresi yanlış söyleyeyim "uzak durmalı kesinlikle güvenilmez" demen yanlış zaten kendin de söylemişsin "sadece sürtmeden dolayı tutanak tutulmuş olabilir" diye

Benim dediğim de şu bedelsiz çarpma kayıtlarına çok takılmam benim için önemli olan o aracın ne durumda olduğudur sokarım ekspertize adam şasi ile oynanıp oynanmadığını zaten söyler. Ama dediğim gibi mutlaka ekspertiz yapılmalı bu durumda zaten aynı fikirdeyiz sadece kesinlikle uzak durun demen yanlış.

uzay gemisi
19 Şubat 2020, 14:22
Neresi yanlış söyleyeyim "uzak durmalı kesinlikle güvenilmez" demen yanlış

.

Ben öyle birşey demedim. Bu saflık ve iyi niyetle bu yaşına kadar dolandırılmadıysan dua et. Arabadaki gibi motosiklete detaylı ekspertiz yapan bir yer yok. Sanki ülkede herşey kitabına uygun yapılıyormuş gibi birde ekspertize sokarım şasi ile oynanıp oynamadığını söyler diyorsun. adamlar ekspertizle aracın kusurlarını gizlemesi için anlaşıyor zaten. Sokakta ki berber kasap para var diye ekspertiz işine giriyor. işten anlamayan bir dünya ekspertiz var. Bu zamanda hiçbir kaydı kuydu olmayan araca bile son derece şüpheyle yaklaşılması gerekir. bedelsiz hasar kayıtlı araca şüpheyle yaklaşmayabilirsiniz sizin seçiminiz ama ben yolunacak kaz değilim

levend84
19 Şubat 2020, 14:26
Sanayide,4bin km de 2019 passatin sağ kılıç sacini duzelttiklerini gordum,

Tramer yok.kasko işlem yok.

Adam kendi cebinden yaptiriyor.

Usta diyor ki,abi boya ile slikon macunu guzel atarim,zaten araba daha sifir siritmaz diyor..metal yuzeyle beraber eskir gider..

fkambay
19 Şubat 2020, 14:31
Ben öyle birşey demedim. Bu saflık ve iyi niyetle bu yaşına kadar dolandırılmadıysan dua et. Arabadaki gibi motosiklete detaylı ekspertiz yapan bir yer yok. Sanki ülkede herşey kitabına uygun yapılıyormuş gibi birde ekspertize sokarım şasi ile oynanıp oynamadığını söyler diyorsun. adamlar ekspertizle aracın kusurlarını gizlemesi için anlaşıyor zaten. Sokakta ki berber kasap para var diye ekspertiz işine giriyor. işten anlamayan bir dünya ekspertiz var. Bu zamanda hiçbir kaydı kuydu olmayan araca bile son derece şüpheyle yaklaşılması gerekir. bedelsiz hasar kayıtlı araca şüpheyle yaklaşmayabilirsiniz sizin seçiminiz ama ben yolunacak kaz değilim

Sana yapıcı olmakta işe yaramıyor kardeşim.

Bu zamana kadar bir çok araç ve motosiklet alışverişim oldu bir kere bile dolandırılmadım ama inan bana senin gibi ben eşeğimi sağlam kazığa bağlarım diyen arkadaşlarımın dolandırıldığına sonradan şahit oldum bir çok kez. Anlatsam şeytanın aklına gelmez bu dersin

Gidilecek ekspertiz var gidilmeyecek var araç alacaksan eğer bir gün söylersin seni bir kaç hem kurumsal hem de güvenirliliğini kanıtlamış yere yönlendirebilirim şimdi buradan reklam yapmayayım.

Motordan da çok süşür anlıyoruz alınmayacakları yine de yetkili servisinde sokarım ekspertize.

uzay gemisi
19 Şubat 2020, 14:56
Sana yapıcı olmakta işe yaramıyor kardeşim.

Bu zamana kadar bir çok araç ve motosiklet alışverişim oldu bir kere bile dolandırılmadım ama inan bana senin gibi ben eşeğimi sağlam kazığa bağlarım diyen arkadaşlarımın dolandırıldığına sonradan şahit oldum bir çok kez. Anlatsam şeytanın aklına gelmez bu dersin

Gidilecek ekspertiz var gidilmeyecek var araç alacaksan eğer bir gün söylersin seni bir kaç hem kurumsal hem de güvenirliliğini kanıtlamış yere yönlendirebilirim şimdi buradan reklam yapmayayım.

Motordan da çok süşür anlıyoruz alınmayacakları yine de yetkili servisinde sokarım ekspertize.
Haklısın da her köşe başında ekspertiz var bir çoğu Google'a kayıtlı bile değil yorumu filan yok hangisine gidilir hangisine gidilmez nereden bilebiliriz?

arndiol
19 Şubat 2020, 15:53
Konusun konuşun, siz böyle konuştukca sırf hasar kayıtsız diye leş araçların fiyatları tavan yapıyor.

erensel
19 Şubat 2020, 17:59
Piyasa yam yam dolu. Adamlar sol ön şase kolunu seletle çekip düzeltiyolar. Satarken sadece tampon, panjur değişti plastik parçalar ne olacak ki diyolar.

arndiol
19 Şubat 2020, 18:12
alanda "hasar kayıtsız oley" diye sevinip bi süre sonra g.tünde patlıyo :queen:

oldcockroach
19 Şubat 2020, 18:40
alanda "hasar kayıtsız oley" diye sevinip bi süre sonra g.tünde patlıyo :queen:

örnek ben :D

arndiol
19 Şubat 2020, 18:43
örnek ben :D

kanka altındaki tenekenin gittiğine şükret sen :queen:

o değil de senin cıbırı satsan benim ns i tokatlar herhalde

oldcockroach
19 Şubat 2020, 19:33
kanka altındaki tenekenin gittiğine şükret sen :queen:

o değil de senin cıbırı satsan benim ns i tokatlar herhalde

Satsam mı satamam ki 2 sene :D Çok alıcısı çıkıyor ama satmam diyorum anlaşırız diyorlar satamam diyorum :D yav diyorlar :D hak mahrumiyeti var diyorum :D eyvallah diyorlar :D 2 sene sonra gel diyorum :D Gelmeyecekler :D

Gorkem.IX
19 Şubat 2020, 22:30
2015 yılında eski motoruma R25’e bi dızo gelip arkamdan vurmuştu motorun arka tekerleği adamın sol ön tamponunun içinde kalmıştı çekici falan çağırdık tutanak tuttuk çekici geldi arabayı kaldırdı motoru kurtardık sıkıştığı yerden sonrasında aramızda tutanak tuttuk baktım benim motorda ilginç bi şekilde çizik bile yok neyse çekici motoru bi tanıdık motorcu vardı oraya kadar götürdü sağolsun motorcu da baktı bi sorunu yok dedi. Kazada %100 haklı ben çıktım ama karşıdaki aganın kaskosu varmış ordan arabasını yaptırdığı için eski motorumda tutarsız hasar kaydı çıkıyordu ne küfretmiştim eskiden boş yere kayıt çıkıyor diye hehe. Motorda belki hasarda olmayabilir benim gibi.

arndiol
21 Şubat 2020, 09:14
Satsam mı satamam ki 2 sene :D Çok alıcısı çıkıyor ama satmam diyorum anlaşırız diyorlar satamam diyorum :D yav diyorlar :D hak mahrumiyeti var diyorum :D eyvallah diyorlar :D 2 sene sonra gel diyorum :D Gelmeyecekler :D

bende benim garibanı satarken duygulanmıştım mesela :queen:

onurordek
21 Şubat 2020, 10:39
Yakın tarihli ise dosya kapanmamış olabilir demişlerdi. Satın almadan sonra işlem tamamlanıp hasar çıkabilir.

arndiol
21 Şubat 2020, 10:42
Yakın tarihli ise dosya kapanmamış olabilir demişlerdi. Satın almadan sonra işlem tamamlanıp hasar çıkabilir.

2017 idi tarih.

Neyse hocam, servise gösterip aldım artık , varsa da bir sıkıntı yapacak birşey yok :queen:

OkNisT
21 Şubat 2020, 11:55
Geçen yaz bir kazaya karışmıştım davarın biri sağa dönüşte sıkıştırdı koruma takozum ve gidonum araca zarar verdi, düşmedim, bende sadece sol sinyal dipten eğildi onuda kendim düzelttim, %100 araç sürücü suçlu çıktı ben motosikleti servise sokmaya gerek görmedim, sigortacı arkadaşa sorduğumda tramerde hasar çarpma olarak çıkar dosya açtırmadığın için tutar yazmaz dedi. böyle şeyler de olabiliyormuş

arndiol
21 Şubat 2020, 14:45
Geçen yaz bir kazaya karışmıştım davarın biri sağa dönüşte sıkıştırdı koruma takozum ve gidonum araca zarar verdi, düşmedim, bende sadece sol sinyal dipten eğildi onuda kendim düzelttim, %100 araç sürücü suçlu çıktı ben motosikleti servise sokmaya gerek görmedim, sigortacı arkadaşa sorduğumda tramerde hasar çarpma olarak çıkar dosya açtırmadığın için tutar yazmaz dedi. böyle şeyler de olabiliyormuş

Forumda cok gözyaşı döküldü, hasar kayıtsız diye aldım şase işlem görmüş vs. diye.

Yapacak birşey yok.

OkNisT
27 Şubat 2020, 11:09
Forumda cok gözyaşı döküldü, hasar kayıtsız diye aldım şase işlem görmüş vs. diye.

Yapacak birşey yok.

Neyi ima etmeye çalıştığını anlamadım.
Motosikletle gidip herhangi bir arabanın kapısını çizsen, tutanak tutulduysa karşı taraf suçlu çıksa da, motosikletin hasar kaydında çarpma olarak yansıyor, bu kazaya karıştığı anlamına geliyor, bana arkadaş böyle anlattı, senin dediğin olay çok farklı, hasar kaydı yok diye gidip bakmadan, baktırmadan alanlar o riski göze alıyor zaten.
Benim motorumu alacak olan adam gelir bakar, kaza resimlerine bakar, tramere bakar, servise götürür sıkıntı çıkmaz ise alır, şahsen bu prosedürü ben uyguluyorum hasar kaydı olsun, olmasın. 100-200 liradan kaçmamak lazım.

gibigibi1985
27 Şubat 2020, 11:53
Herkesin bildiği sırrı birkez de ben ifade edeyim.Toplumsal ahlaksızlık ortalama olarak tüm toplum kesimlerine yayıldığı için beyan üzerinden yapılan işlemlere güven düzeyi çok düşük.Değil beyan ile iş yapmak evrak ile iş yaparken dahi çok dikkatli olmak gerekiyor.Beyan ile iş yapılan neredeyse her ortamda yalan üzerinden şekilleniyor işlemler.Evine herhangi bir konuda bakım onarım tamir bir usta çağırmak durumunda kalıp stres yaşamayan var mı?Acaba beni s....öpecek mi?Yapacağım diye daha fazla bozacak mı?Peki kendinizi azınlıkta olan dürüst emekçilerin yerine koyun onlarda düşünüyor şimdi emeğimin hakkını talep etsem,kaliteli hizmet sunsam vatandaşın talebi ucuz olması emeğimin hakkını talep etsem itiraz edecek vsvsvs.her sektör aynı.>Gelişmiş ülkelerle fark burada oluşuyor.Yoksa mesela taşıtlarda arıza hasar boya vs değil

arndiol
27 Şubat 2020, 12:03
Neyi ima etmeye çalıştığını anlamadım.
Motosikletle gidip herhangi bir arabanın kapısını çizsen, tutanak tutulduysa karşı taraf suçlu çıksa da, motosikletin hasar kaydında çarpma olarak yansıyor, bu kazaya karıştığı anlamına geliyor, bana arkadaş böyle anlattı, senin dediğin olay çok farklı, hasar kaydı yok diye gidip bakmadan, baktırmadan alanlar o riski göze alıyor zaten.
Benim motorumu alacak olan adam gelir bakar, kaza resimlerine bakar, tramere bakar, servise götürür sıkıntı çıkmaz ise alır, şahsen bu prosedürü ben uyguluyorum hasar kaydı olsun, olmasın. 100-200 liradan kaçmamak lazım.

ima ettiğim birşey yok ,yeri geliyor hasar kaydı yok diye patlak ürün cıkıyor, yeri geliyor hasar kaydı var diye alınmayan ürün daha saglam oluyor

aynı şeyden bahsediyoruz.