PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bana göre asfaltta hız yapmak, dağda bayırda enduro sürmekten daha tehlikeli!

Ahmet İdris
10 Şubat 2020, 22:18
Belki sadece ilgi çekmek için yazdığımı sananlar olabilir. Ama gerçekten böyle düşünüyorum. Toprak zeminde çok kez düştüm ve o düşülerimin aynısını asfaltta yaşasaydım şuan hayatta olur muydum bilmiyorum. Çoğu kişiye motocross enduro gibi toprak sürüşleri daha tehlikeli gelebilir ama bence otobanda 160 180 le gitmek daha tehlikeli siz ne düşünüyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Mesela şuraya bir enduro videosu atıyorum. Bu videodaki sürüşlerin bile otobanda yüksek hızda gitmekten daha az tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=KUqqXGI_PhQ

uzay gemisi
10 Şubat 2020, 22:19
Zaten öyle aksini idda eden varmı ki:)

nvrmnd
10 Şubat 2020, 22:22
arazide 160 la gitmek mi asfaltta 160 la gitmek mi tehlikelidir desen yorum yapılddı sanki :))

Boldpilot
10 Şubat 2020, 22:40
cuJiH-Nmowo

Bu bile 10 kat daha az tehlikeli 😀

yürekçe
10 Şubat 2020, 22:52
Her gün arayoldan önüme çıkan lüks araçlar veya doblolardab, aniden yolcu için duran minibüslerden, kapı açan taksilerden çook daha az tehlikeli elbette.
Yola ve motora konsantre oluyorsun..
Ama ya şehir içinde!??

piri_reis
10 Şubat 2020, 22:54
https://www.youtube.com/watch?v=v0Zn4s3qYKU

baskentli1
10 Şubat 2020, 23:17
Belki sadece ilgi çekmek için yazdığımı sananlar olabilir.

Niye oyle sanalim yahu dikkatimizi cekmek isteyecegin tipler degiliz :)

Nikkfurie
10 Şubat 2020, 23:48
Arazide 160 yapabilen var mı forumda ? varsa aramızda para toplayıp Dakar a gönderelim :D

RideForLife.
11 Şubat 2020, 00:09
Sana %100 katılıyorum. Fakat dağda bayırda gezerken düşüp vücudümuzu taşa çarpmak ya da yüksekten düşmek gibi tehlikeleride es gememek lazım diye düşünüyorum. Ayrıca şunu da belirtmek isterimki bana göre çok çok daha zevkli dağda bayırda sürmek.

tommygun
11 Şubat 2020, 00:24
Eski motorumla Kartepe üzerinden İnönü yaylasına çıkmaya niyet edip coğrafi hata yaparak Ovacık Barajı üzerinden Menekşe yaylasına ulaştım. Araziye uygun olmayan lastik ve motosiklet, arazide sürüş tecrübesi olmayan bir sürücü, 10'larca kilometrelik toprak ve mıcır yollar. Telefon çekmiyor, düşsem bir tarafımı kırsam yakınlarda doktor yok, motosikleti parçalasak piyasada parça yok. Asfalta ulaştığımda sevinçten ağlayacaktım.

Carbondioxid
11 Şubat 2020, 01:22
5-6 km hız ile , keçi patikasında gitmeye uğraşırken , dengeni kaybedip yandaki maki/fundalık ağacın mızrak gibi sivri ! kırık dalı dudağına buse kondurdu'mu hiç? sonra bi bakıyorsun , meğer iri bi taş fren vazifesi görmüş olmasa , kafadan çıkarmak için cenaze levazımcısı desdere ile uğraşmak durumunda..

Stabilize'de coşarken bölgendeki en zehirli tür , hemen önünde güneşlenme kararı aldımı ? hemde nude ! wouv..

Çökük patikadan geçerken/geçmeye çalısırken , diğer tarafı 40-50 metre yar olan yerden tombalak atarken , ekibindeki'ler sırt çantandan yakaladımı hiç ?.

Yere düşüslerde , iri sivri kayalar ile , surat tüylerin seviştimi hiç ?

Tepe tırmanmaya kalkarken , motoru altında kalmayasın , kemiklerini kaslarını kırmasın ezmesin diye fırlattınmı hiç ?

Tabii ninem'de gaz kolu açıp saatte 300 ile , cross/enduro yapar dağda taşta , kesinlikle asfalt daha tehlikeli!! (ironi'dir).

Zaten heves etmeyin , motor sınıfları arasında en zorlayıcı branştır , konfor sıfırdır bakım işletimi oldukça yüksektir.

Stabilize'de/Toprak/hafif çamurda sürüşleri Arazi'de coştum , şöyle yaptım vs demiyorsanız tabii.

hasmet
11 Şubat 2020, 01:45
Yukarıdaki tasvirdeki erotisizm bir tek benim mi dikkatimi çekti? :)

nyk
11 Şubat 2020, 10:39
Tehlikeden kasıtın ne olduğuna bağlı, kaza/ölüm oranı gibi bakarsanız asfalt tabii ki daha tehlikelidir asfaltta motordan düşmek normal sıradan birşey değil ciddi bir kaza senaryosu. Offroad’da durum böyle değil bol bol düşüyorlar kaza/ölüm oranı düşük olsa bile biryerlerinizi sakatlama ihtimaliniz çok daha fazla.

mostro
11 Şubat 2020, 10:43
Arazide 160 yapabilen var mı forumda ? varsa aramızda para toplayıp Dakar a gönderelim :D

Var toplayın.

Nikkfurie
11 Şubat 2020, 12:24
Var toplayın.

Güzel bir video eklesenizde keyifle izlesek :)

mostro
11 Şubat 2020, 13:12
Güzel bir video eklesenizde keyifle izlesek :)

Güzel bir video yok maalesef. düşük çözünürlükte bir video var elimde.

https://www.youtube.com/watch?v=cS-nJts9d1c

YBRMANİA
11 Şubat 2020, 13:31
http://www.youtube.com/watch?v=3O4OLO8pG4I