PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir ve Dişli Seti Değişimi NC 750 X DCT

Ogretmen
08 Şubat 2020, 18:43
Arkadaşlar Nc 750 X dct motor için zincir ve dişli seti değişeceğim. Garanti devam ediyor . Orjinal zincir ve dişli olarak servisler hangi marka kullanıyor ?

Ve yetkili servis olarak hangisi diğerlerine göre nispeten daha ucuzdur ?

Birde bu model için

hava filtresi
yağ filtresi
Balatalar

marka önerebilir misiniz garanti bitince ona göre o markalardan sipariş edip kendim takayım.

vlad1462
08 Şubat 2020, 18:51
nc serisinde sunstar zincir kullanılıyor diye biliyorum.

Cyan
08 Şubat 2020, 20:53
Bende 2015 NC vardı şu anda da 2016 CB500F var, her ikisinin de orijinal zincirleri D.I.D. O-ring, orijinal dişlileri de SunTour'du.

Hava ve yağ filtresi orijinal, fren balata Denimoto'dan Galfer tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Eklemeyi unuttum, Galfer disk de yapar ve güzel disklerdir. (Papatya diski ilk yapan firmadır Galfer...)

Cyan
10 Şubat 2020, 21:31
nc serisinde sunstar zincir kullanılıyor diye biliyorum.

Aşağıda SunTour yazmışım ama sanki siz haklısınız; iki marka da Japon kökenli ve isimleri benziyor. Çok büyük ihtimal NC'de de CB500F'te de kullanılan fabrika çıkışı dişliler Sunstar...

CB500F'te 4000km önce zincir dişli seti değiştirdim; başka markanınkini bulamadığım için 330TL'ye orijinal Honda yedek parça dişli seti aldım. Zincir olarak da JT'nin X1R2 serisi X-ring zincirini tercih ettim. Zincirin şu ana kadarki performansından memnunum. Sessiz ve saçma sapan gevşemeden çalışıyor. İlk 1.000km'den sonra ilk zincir gerginlik ayarını yaptırdım, üzerine 3.000km kullandım daha ayar istemedi.