PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunus Polisleri

emirars33
08 Şubat 2020, 16:46
Selamun Aleyküm arkadaşlar
1 ay önce motorun sigortası bitmişti yunuslar yakaladı motoru bağlıyacaklardı
yalvardım yakardım zor ikna ettim bıraktılar
Bugün yine beni yakalayan yunusları gördüm anayolda karşımdan geldiler bende yolumda gidiyordum allahtan tanıyıp durdurmadılar
Asıl sorum şu şüpheli görünürsek arkadan gelirken durdurabiliyorlar ama karşımdan gelip önüme kırıp durdurma ihtimalleri varmıdır yani durduk yere kendi yolumda giderken karşı şeritten beni durdururlarmı sorum bu

muhahha306
08 Şubat 2020, 16:49
Umarım yakalanırsın !!!

ttonay
08 Şubat 2020, 16:51
durdurablirler, polisin şüpheli görüdğü durumlarda durdurma ve kimlik yetkisi var bilidiğim kadarı ile. Ama arama izni yoksa sadece üzerinizden kaba arama yapıp, bagajınızı açtırıp, elini içine sokmadan dışarıdan bakabilir.

fazil
08 Şubat 2020, 17:08
sadece üzerinizden kaba arama yapıp, bagajınızı açtırıp, elini içine sokmadan dışarıdan bakabilir.

sıvazlama yetkisi var diyorsunuz yani :)
artik bekcilerin bile varmis, yunuslar her seyi yapabilir.

mustafaat
08 Şubat 2020, 17:32
Devletle inatlaşmamanı tavsiye ederim.

Angrypower
08 Şubat 2020, 17:41
Siz çok fazla Amerikan filmi izliyorsunuz ve kaçmak gibi atraksiyonlar arıyorsunuz. Jop kullanma yetkileri var ve senden daha iyi motosiklet kullandıkları gerçeğini göz ardı etmenin yanısıra, sigortasız kaza yaptığında ağlayarak kaçamazsın hüçbir şeyden. Şahsen benim arabama yada motoruma çarpsan ve sigortayı göstermez isen direk polise veririm. Sizin sorumsuzluklarınızla mı uğraşacağız birde???

sharkspeedr2
08 Şubat 2020, 18:19
mesela bir audi gibi pahalı bir arabaya çarpsan ve %100 kusurlu çıksan 40 50 bin tl masraf çıksa arabada bütün masrafı cebinden ödersin iyi cesaret sizdeki

emirars33
08 Şubat 2020, 18:29
Neden böyle diyorsun!!! ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Kardeş beni yakaladılar dediysem kaçma gelan yok çevirme vardı orda yakaladılar yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Umarım yakalanırsın !!!neden böyle dedin acaba

oldcockroach
08 Şubat 2020, 18:29
Sigortasını yaptır borç al yine yaptır en son ben 200 tl için 500 kağıtlık olmuştum.

emirars33
08 Şubat 2020, 18:30
durdurablirler, polisin şüpheli görüdğü durumlarda durdurma ve kimlik yetkisi var bilidiğim kadarı ile. Ama arama izni yoksa sadece üzerinizden kaba arama yapıp, bagajınızı açtırıp, elini içine sokmadan dışarıdan bakabilir.teşekürler bilgi için

rebeka
08 Şubat 2020, 18:31
Beni çok durduruyorlar ama şimdiye kadar hep kimliğe bakıtılar.
Motoru hiç sormadılar.

oldcockroach
Her türlü durdururlar hatta bizim burada birisi vardı düzgün kullananları özellikle durduruyordu :D

emirars33
Sigortasını yaptır borç al yine yaptır en son ben 200 tl için 500 kağıtlık olmuştum.
O günden 1 hafta sonra zaten yaptırdım sigortayı

uzay gemisi
08 Şubat 2020, 18:33
Sanki derdin sigorta değilde ehliyetin yokmuş gibi yazmışsın. Yunuslar seni isterse her türlü durdurur ama genelde uğraşmazlar.

emirars33
08 Şubat 2020, 18:33
Her türlü durdururlar hatta bizim burada birisi vardı düzgün kullananları özellikle durduruyordu :D
Şimdi durdursalarda sorun yok :) bence her zaman durdurma ihtimalleri var

tommygun
08 Şubat 2020, 18:34
Yunusların motorunun seninkinden daha kuvvetli ve sürücülüklerinin de seninkinden daha iyi olma ihtimali fazla. O nedenle kaçmaya kalkma, eksiğin gediğin ne varsa tamamlamaya bak. Ben de kendi mallığımdan ehliyeti kaptırdım, kaçak göçek hala motor sürüyorum, bir kazaya karışsam bir tarafımdan kan alırlar. Yunusların olduğu bir çevirmede durdurulsam hiç kaçmaya kalkmam.

emirars33
Sanki derdin sigorta değilde ehliyetin yokmuş gibi yazmışsın. Yunuslar seni isterse her türlü durdurur ama genelde uğraşmazlar.yok ehliyet var sadece motoru bağlama korkusu var ama zaten sigorta vsr artık

19051919
neden böyle dedin acaba

Başına çok çok daha kötü bir şey gelmeden yakalanmanı dilemiş, belki bu sefer trafik sigortasını yaptırırsın diye. Yani aslında senin iyiliğini istemiş o kadar.

emirars33
08 Şubat 2020, 18:41
Yunusların motorunun seninkinden daha kuvvetli ve sürücülüklerinin de seninkinden daha iyi olma ihtimali fazla. O nedenle kaçmaya kalkma, eksiğin gediğin ne varsa tamamlamaya bak. Ben de kendi mallığımdan ehliyeti kaptırdım, kaçak göçek hala motor sürüyorum, bir kazaya karışsam bir tarafımdan kan alırlar. Yunusların olduğu bir çevirmede durdurulsam hiç kaçmaya kalkmam.
Zaten altındaki motor onlarınkinden iyi değilse yüzde yüz yakalarlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Beni çok durduruyorlar ama şimdiye kadar hep kimliğe bakıtılar.
Motoru hiç sormadılar.bizim burda bi kere durdurmuşlardı kahvenin önündeydim izledim kimliğe baktılar bide plakayı sorguladılar ruhsat istememişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

mesela bir audi gibi pahalı bir arabaya çarpsan ve %100 kusurlu çıksan 40 50 bin tl masraf çıksa arabada bütün masrafı cebinden ödersin iyi cesaret sizdekiartık sigorta var ama sigortası yokken baya tedirgin gidiyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Siz çok fazla Amerikan filmi izliyorsunuz ve kaçmak gibi atraksiyonlar arıyorsunuz. Jop kullanma yetkileri var ve senden daha iyi motosiklet kullandıkları gerçeğini göz ardı etmenin yanısıra, sigortasız kaza yaptığında ağlayarak kaçamazsın hüçbir şeyden. Şahsen benim arabama yada motoruma çarpsan ve sigortayı göstermez isen direk polise veririm. Sizin sorumsuzluklarınızla mı uğraşacağız birde???kardeş yaptırdım sigortayı hemen ve polisten kaçma gibi bi derdim yok

muhahha306
08 Şubat 2020, 20:25
Muayene ve sigorta trafiğe çıkabilmek ve güvenli sürüş yapabilmek için olmazsa olmazdır. Arkadaşlar anlatmışlar yeteri kadar. Canınız yanmasın. Motor sürerken kafanız dertsiz olsun. Mutlu mesut sürüşler.

bajajpulsar2
08 Şubat 2020, 22:39
kardeşim inşallah yakalanırsın,cezanı çekersin aklın başına gelir dicem ama pek sanmıyorum.

levend84
08 Şubat 2020, 22:48
Tamam arkadaşlar vurmayin gayri,arkadaş bayildi zaten.

Hem sigortayi hemen yaptirmiş.

Olaysiz dağilabiliriz..

moonspell07
09 Şubat 2020, 00:26
Salih değildir umarım.

baskentli1
09 Şubat 2020, 00:51
Yunus polislerin diger polislerden bir arimi yok sadece bir tane var. Istedikleri yerde onceden planlamadan asayis uygulamasi yapabilirler. Pesinden gelip,yada aniden seni durdurma yetkisi zaten tum kolluk kuvvetlerinde vardir.
Yunuslarin tarzi ve aradiklari genelde farklidir. Cogunlukla sadece kimlik kontrolu,arama tarzi asayis konularina bakarlar. Ama empati kurun karsimdaki tegirgin ise yada apacilik yaparsa kendi islem yapamaz ama trafik ekibi cagirir.

Ali Mert
09 Şubat 2020, 11:09
mesela bir audi gibi pahalı bir arabaya çarpsan ve %100 kusurlu çıksan 40 50 bin tl masraf çıksa arabada bütün masrafı cebinden ödersin iyi cesaret sizdeki
Sigorta maddi zararları bir noktaya kadar karşılıyor; ya 35.000'di, ya da 45.000. İnsana zarar vermeniz durumunda 500.000tl'ye kadar hastane masrafını karşılıyor, asıl önemli olan o. Siz yine de audi'ye girmeyin :)

atillatopal9
09 Şubat 2020, 11:58
durdurablirler, polisin şüpheli görüdğü durumlarda durdurma ve kimlik yetkisi var bilidiğim kadarı ile. Ama arama izni yoksa sadece üzerinizden kaba arama yapıp, bagajınızı açtırıp, elini içine sokmadan dışarıdan bakabilir.

bir polis atasözü der ki, " ben istersem bulurum " o yüzden dolayı, özellikle yunus polislerini gördüğünüzde şekili şukulu ve hatta kanunu unutun. kanuna uyan polis sayısı çok az, yunusların bir çok polisten daha çok yetkisi var. tek gezmedikleri için, sana vursa bile; " bana vurmaya kalktı kendimi savundum " diyip arkadaşını şahit gösterip, senin dayak yemene rağmen kamu görevlisine darptan yargilanırsın.

o yuzden bu kanunsuz hükemette, Dinimizde ki büyüklerimiz ve Yaradanimizdan sonra malesef ki kanunsuz hükümetin kanunsuz polislerimiz geliyor. :)

uzay gemisi
09 Şubat 2020, 12:34
bir polis atasözü der ki, " ben istersem bulurum " o yüzden dolayı, özellikle yunus polislerini gördüğünüzde şekili şukulu ve hatta kanunu unutun. kanuna uyan polis sayısı çok az, yunusların bir çok polisten daha çok yetkisi var. tek gezmedikleri için, sana vursa bile; " bana vurmaya kalktı kendimi savundum " diyip arkadaşını şahit gösterip, senin dayak yemene rağmen kamu görevlisine darptan yargilanırsın.

o yuzden bu kanunsuz hükemette, Dinimizde ki büyüklerimiz ve Yaradanimizdan sonra malesef ki kanunsuz hükümetin kanunsuz polislerimiz geliyor. :)
Ne yazık ki durum aynen bu şekilde. Polislerin büyük bir kısmı torpille, sınavla veya şans eseri bir şekilde polis olabilmiş kabadayı keresteler. Polisle sakın takışmayın dayak yersiniz birde üstüne suçlu çıkarsınız.

BurakSNCK
09 Şubat 2020, 19:59
Kaç aylık mevzu hortlamış

Angrypower
09 Şubat 2020, 20:17
Kaç aylık mevzu hortlamış

Sende haklısın dünkü mevzu gibi yazmışız halbuki kuantum boyutunda kaç ay geçmiş oluyor değil mi?

emirars33
12 Şubat 2020, 20:30
Muayene ve sigorta trafiğe çıkabilmek ve güvenli sürüş yapabilmek için olmazsa olmazdır. Arkadaşlar anlatmışlar yeteri kadar. Canınız yanmasın. Motor sürerken kafanız dertsiz olsun. Mutlu mesut sürüşler.

teşekür ederim