PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çatlak ayna nasıl tamir edilir?

cıbılduck
07 Şubat 2020, 22:49
Rizoma ayna takımı var. Sol aynada çatlak var tam ortasında, o yüzden biraz sıkıntı yaşatıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Tekrar ayna almak istemiyorum.

hayat2teker
07 Şubat 2020, 22:51
Tamir edilmez, atılır, yerine yenisi alınır...

EUOGLU
07 Şubat 2020, 22:57
bir camciya gidilir.aynanin kalibi alinir(kagida boyutları cizilir). ayna kirilarak çıkarılir. ayni ebatta ayna dayson veya silikon ile yapistirilir

piri_reis
08 Şubat 2020, 00:34
bir camciya gidilir.aynanin kalibi alinir(kagida boyutları cizilir). ayna kirilarak çıkarılir. ayni ebatta ayna dayson veya silikon ile yapistirilir

Bu arkadaşın dediği gibi olur, daha ucuza mal olur.

impetum
08 Şubat 2020, 00:56

En kesin ve hesaplı çözüm. Katılıyorum.

mrcbrr
08 Şubat 2020, 01:07
Bir kez bu işi yapmaya kalktım olmadı. Asla aynısı gibi olmuyor. Görüş mesafesinde bozukluklar ortaya çıkıyor yakın uzak gibi vs. Bu yüzden değiştirmeniz en iyisi.

erkanzdemir
08 Şubat 2020, 04:27
Bu forumda paylaşılmıştı Karaköyde zannediyorum perşembe pazarında bir camcı bu ayna tamir işini yapıyordu.
Hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ancak yardımcı olur diye yazdım.
Açılan konuda değişim ile ilgili videoda vardı.

mustick
08 Şubat 2020, 10:19

Bu ayna ancak tıraş olmaya yarar. :) Dikiz aynasında radyüs olması lazım.