PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT-25 almalı mıyım?

siyahus
07 Şubat 2020, 16:21
Selamlar arkadaşlar.

Motosikletimi gecen bahar satmıştım ve şimdi yeni bir motor bakıyorum. Bütçe maksimum 16.000 TL. 2015-2016 Model ABS'siz maksimum 35bin KM civarı Yamaha MT-25 bakıyorum, Zira memnun kalırsam 3-4 yıl kullanasım var. Şimdiye kadar hep 250 cc cruiser kullandım. İlk defa farklı tarz bir motora bineceğim ve Cruiser dışında naked veya enduro denemek istiyorum. Commuter ve SuperSport kesinlikle istemiyorum. Scooter da pek sevmiyorum. Genel durum bu ve bu MT-25 ler nasıldır ? güç ve yakıt olarak fena değil . Tavsiye eder misiniz yoksa başka bir motor tavsiyeniz olur mu?

Teşekkür ederim şimdiden. :cat:

levend84
07 Şubat 2020, 16:39
İlk defa mt25 öneri konusuna rastladim

Bende uzun zamandir takipteyim.detayli arastiramadim,forumda ilgili kullanici basligi var midir?

İllaki vardir ama,daha canli daha gercek kullanicilardan duymak isterim

Banada uyar mi bu motor.

Forumun ortalamasi ne derse onu alacagim

Boy 190cm
Kilo 85kg
Yaş 36
Garaj var
Elim takim taklavat tutar(servis sart degil)

Şimdiden hörmetler.

yokon
07 Şubat 2020, 16:44
Çok ilginç bir konu, takipteyim.

cuysal
07 Şubat 2020, 16:56
Genel anlamda MT 25 sınıfının en iyilerinden diyebiliriz. Eğer performans ve top speed takıntınız yoksa ve uzun yıllar kullanacaksanız, tipini de sorun yapmayacaksanız Inazuma da olabilir. Ömürlük alet. Eskitemez siniz.

levend84
07 Şubat 2020, 16:58
Genel anlamda MT 25 sınıfının en iyilerinden diyebiliriz. Eğer performans ve top speed takıntınız yoksa ve uzun yıllar kullanacaksanız, tipini de sorun yapmayacaksanız Inazuma da olabilir. Ömürlük alet. Eskitemez siniz.

Sagol dostum,

İnazuma hangi markanin?
250lik mi?

cuysal
07 Şubat 2020, 17:04
Sagol dostum,

İnazuma hangi markanin?
250lik mi?

İroni yaptınız sanırım.

piri_reis
07 Şubat 2020, 18:01
Benim şahsi yorumum : KTM Duke 390 aldıktan sonra bir arkadaşımın MT25' ine bindim, o kadar boş geldi ki motor bana. İyi ki almamışım dedirtti. :D
Genel yorumum : Ama Mt25 alınır, binilir, güzel motordur.

ahe
07 Şubat 2020, 18:09
Benim şahsi yorumum : KTM Duke 390 aldıktan sonra bir arkadaşımın MT25' ine bindim, o kadar boş geldi ki motor bana. İyi ki almamışım dedirtti. :D
Genel yorumum : Ama Mt25 alınır, binilir, güzel motordur.

bu yorum aşırı doğru 35k mt-25 kullanıp sonra duke 250 aldım dedim ki keşke mt25 almasaymışım :queen:

istersen duke 250 satalımm https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-ktm-duke-250-abs-kazasiz-son-10-gun-734898426/detay/

tarzan rıfkı
07 Şubat 2020, 20:09
'naked' tipi başlığı altında bir makina arıyorsan mt25 pek örnek sayılmaz.13bin devir çeviren naked başka varsa siz söyleyin.aynı motor r25 de var tabiki daha çok yakışıyor hızlı tempolu sürüşler zevkli ve keyifli.naked olması için gaz cevabını net veren bir motor lazım o yüzden böyle söylüyorum.mt25 alınırmı hayli hayli alınır 10 kere alınır çünkü eşi benzeri yok 2 silindirden dolayı rakibide zaten yok.mt25 den sonra mt07 mt09 sürünce haa bu naked değilmiş dersiniz zaten.pancar motorlu duke250 yada cb250 almaktansa ben olsam mt25 alırdım.şuda bir gerçek benim hızla işim yok diyen adam mt25 çok uğraştırır.ya motoru bağırta bağırta kullanır yada üst viteslerde torktan bi haber ilerlemeye devam eder.hızlı gidicekseniz tavsiye ederim:cherry:

Angrypower
07 Şubat 2020, 20:17
İlk defa mt25 öneri konusuna rastladim

Bende uzun zamandir takipteyim.detayli arastiramadim,forumda ilgili kullanici basligi var midir?

İllaki vardir ama,daha canli daha gercek kullanicilardan duymak isterim

Banada uyar mi bu motor.

Forumun ortalamasi ne derse onu alacagim

Boy 190cm
Kilo 85kg
Yaş 36
Garaj var
Elim takim taklavat tutar(servis sart degil)

Şimdiden hörmetler.

Ben yeterince kanlı canlı mıyım?

levend84
07 Şubat 2020, 20:29
Ben yeterince kanlı canlı mıyım?

Ooo o da lafmi,

Ateş ediyorsun brooo

Angrypower
07 Şubat 2020, 20:39
Ooo o da lafmi,

Ateş ediyorsun brooo

Küçük kalır hocam. Bende boy 1.83 Fakat ben takılmam diyorsan gene de sen bilirsin. Zaten süspansiyonuda rezelat. Bulaşmayın o lanet ölüm makinesine!..

levend84
07 Şubat 2020, 20:55
Küçük kalır hocam. Bende boy 1.83 Fakat ben takılmam diyorsan gene de sen bilirsin. Zaten süspansiyonuda rezelat. Bulaşmayın o lanet ölüm makinesine!..

Bu evrende tek bir ölüm makinasi var,

O da fazer

Hatta 600RR ve R6 kirlangici bile tahtindan eden..

Boldpilot
07 Şubat 2020, 21:16
Endurodan devam et

https://i.hizliresim.com/vydPGz.jpg (https://hizliresim.com/vydPGz)

Angrypower
07 Şubat 2020, 23:18
Bu evrende tek bir ölüm makinasi var,

O da fazer

Hatta 600RR ve R6 kirlangici bile tahtindan eden..

Fazer hakkında; bir senden bu kadar ölümcül olduğunu duydum.

levend84
07 Şubat 2020, 23:22
Fazer hakkında; bir senden bu kadar ölümcül olduğunu duydum.

Çok arkadaş patladi o motorla.

98 degilde
65-70hp olmasi lazimdi.

sharkspeedr2
07 Şubat 2020, 23:59
arkadaşım da fz6s2fazer 98hp var makine delirmiş gibi gidiyor çünkü o touring enduro karşımı bir asfalt motosikleti için
motor bloğunun kısılmış içi biraz oynanmış eski bir r6 bloğuna rağmen psikopat gibi gidiyor arkadaşla gezmeye çıktım r25 gibi gaz açayım dedim tekere geldi direkt kocaman makine ama cidden 600 cc de kendi sınıfında çoğu motoru çok zorlar delibozuk birşey

siyahus
08 Şubat 2020, 01:44
Top speed takıntım yok zira top speed neyse onu yaparım kendimi biliyorum ve yasamayida seviyorum.o yuzden 250 cc ustune cikmak istemiyorum. Duke 250 de hos ama cok küçük göründü gözüme. 174 boy 100 kilo benim ölçüler. Gobek buyuk olunca makina da azıcık iri olmali. Birde ktm nin işletme masraflari daha dogrusu uedek parcasi ve servisi yamahadan pahali diye biliyorum. Yanlissa duzeltin lütfen. Inazumaya gelince emekli olurda gozlerimde pek gormemeye başlarsa olabilir. Emekli memur motoru gibi geliyor bana. Birde tipini hic begenmiyorum 8 derece miyop olursam katlanabilirim herhalde.

fb__ömer
08 Şubat 2020, 03:12
Herhangi bir mt forum konusu;

Arkadaşlar merhaba 1000cc racing alıcam mümkünse 4 silindir cart curt olsun.

Herhangi biri: YAV GARDAŞIĞMM INAZUMA AL YAUVVV. ÇOH EYİ ÇOH GÜZEL YAU.

sharkspeedr2
08 Şubat 2020, 03:18
Herhangi bir mt forum konusu;

Arkadaşlar merhaba 1000cc racing alıcam mümkünse 4 silindir cart curt olsun.

Herhangi biri: YAV GARDAŞIĞMM INAZUMA AL YAUVVV. ÇOH EYİ ÇOH GÜZEL YAU.

aynen öyle :D
bu forum racing motosiklet düşmanı gibi anlamadım gitti :)

afat
08 Şubat 2020, 10:04
:) :mrgreen: :cyclopsan :silent: :pale: :pr:

aynı bu duygu sıralamasıyla okuyorum mesajları. dostum ben 1.5 yıldır biniyorum herhangi bir sorun yaşamadım yalnızca tek eksi olarak gördüğüm sınıfındaki diğer motorlara oranla fazla yakması fazladan kastımda 100km de 1.5-2.5 litre ki bunun sebebide sınıfındaki diğerlerine nazaran olan güç farkı. Sadece şehir içi değil arada küçük küçük uzun yolda yaparım diyorsan kesinlikle alabilirsin ama yalnızca şehir içi düşünüyorsan diğerlerinede binerek deneyip karar vermeni öneririm.

Metehan07-70
08 Şubat 2020, 11:49
:) :mrgreen: :cyclopsan :silent: :pale: :pr:

aynı bu duygu sıralamasıyla okuyorum mesajları. dostum ben 1.5 yıldır biniyorum herhangi bir sorun yaşamadım yalnızca tek eksi olarak gördüğüm sınıfındaki diğer motorlara oranla fazla yakması fazladan kastımda 100km de 1.5-2.5 litre ki bunun sebebide sınıfındaki diğerlerine nazaran olan güç farkı. Sadece şehir içi değil arada küçük küçük uzun yolda yaparım diyorsan kesinlikle alabilirsin ama yalnızca şehir içi düşünüyorsan diğerlerinede binerek deneyip karar vermeni öneririm.

Kesinlikle katılıyorum.
Mt-25, racing sevmem, o paraya enduro-sport-turing bulamam diyenler için, bir tur camı, bir gidon yükseltme ile, düzgün yollarda, çok kısa olmayan geziler için ,idealdir. Şehiriçinde gerçekten yaktığı benzine yazık olur.

siyahus
08 Şubat 2020, 23:47
SS düşmanı demeyelim de, ss in oturuş pozisyonu bana uygun değil maalesef. 2 kez bel fıtığı ameliyatı olmuş ve bir bileginde sorun olan biri için SS uygun degil diyelim. Bu arada ne kadar yakiyor ki? Normal sürüşlerde yardirmadan kullaninca yakıtı 100 km de ne civarda?

siyahus
28 Şubat 2020, 14:55
2 gün önce 2016 model 29000 de bi mt25 aldım. Yollardayım.

Eurus
28 Şubat 2020, 15:30
Tekeriniz düz bassın :)

YERUÇAĞI
28 Şubat 2020, 15:57
Endurodan devam et

https://i.hizliresim.com/vydPGz.jpg (https://hizliresim.com/vydPGz)

sanki amortisör eğik gibi geldi bana,( ön tekerden direk çarpmışta eğilmiş gibi) yanlışmı görüyorum

Öz_Musti
28 Şubat 2020, 16:05
Evet her zamanki gibi MT 25 sorulmuş, konu çok farklı yerlere evrilmiş. Öncelikle youtube erişimi açıldığı zaman MT 25 Detaylı Teknik İnceleme videomu izlemeni öneririm;

https://www.youtube.com/watch?v=jyg56GXAl10

Bende de 2016 var. Tüketim, senin 4 litre/100 km ye yakın olur. Sağlam-kaliteli bir motor. Topcase konulabiliyor. Artçılı kullanıma uygun değil. Yüksek devir motoru. Piyasada bazı motorların devir kesiciye girdiği 10 bin devirde torku üretiyor, 12 bin devirde beygiri veriyor. Ama 5-6 bin devirlerde de akıcı kullanımı var. Hele 7-8 bin devirleri hiç geçmeden gayet güzel gidiyor.

Kronik sorunlar, geri çağırmalar, lastikler, boyutlar ile ilgili detayları videoda belirttim.

Bunun yanında 2019 yılında 1 yılda bana ne kadar masraf çıkarttığını da başka bir videoda anlattım. Onu da izlersen net cevabı alacaksın.

https://www.youtube.com/watch?v=-cANAQ5QWo4

Boldpilot
28 Şubat 2020, 16:21
sanki amortisör eğik gibi geldi bana,( ön tekerden direk çarpmışta eğilmiş gibi) yanlışmı görüyorum
Fotoğraf açısından dolayıdır, motosikletin sahibi arkadaşım arazide veya asfaltta fark etmez ip gibi gidiyor 🙂

siyahus
02 Mart 2020, 00:30
Videonuzu daha once izlemiştim. Su anda 3.5 lt civarinda yakıyor. Şehir içi e5 te kullanıyorum. Hala cruiser mantiginda surdugum için sanirim yakıtım düşük. 70-120 arasi sürüyorum. Benim eski hyosung gv 250 de devir severdi 7000-9000 arasi surerdim. Bu da aliskanlik ayni aralıkta kullaniyorum. Hayırlısı bakalım. Top case takicam. 46 lt dusunuyorum. Gozume büyük gorunuyorlar ama 2 kask koymam lazim mecbur. Cantasiz motor zulüm bana. Yagmurluk lastik sisirme tüpü zircir disk kilidi zincir yağı wd40 mutlaka yanimda olmali yoksa kendimi guvende hissetmiyorum. ��

kivanc34
02 Mart 2020, 12:14
Arkadaşlar bende r 25 var mt mi onu mu alayım diye düşünüp r25 aldım motorun direksiyonu yok :) bildiğin yok yani.

siyahus
02 Mart 2020, 17:00
Arkadaşlar bende r 25 var mt mi onu mu alayım diye düşünüp r25 aldım motorun direksiyonu yok :) bildiğin yok yani.

:mrgreen: zihin gücüyle kontrol