PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehir İçi Motosiklet Seçimi Hk.

ahe
07 Şubat 2020, 10:49
Şehir içi işe git gel kullanacağım motosiklet arıyorum yaklaşık 4 senedir şehir içinde vitesli motosiklet kullanıyorum ve şehir içi vitesli motosikleti her gün işe git gel olarak kullanmak günde 50km civarı hem değerini öldürüyor hem de masraflı oluyor tamamen gereksiz yani. Aklımda nmax125 alıp tdr yapmak var. Pcx istemiyorum çünkü sele altına kask sığmıyor ayrıca abs yok. Başka tavsiyesi olan arkadaşlar var mı acaba ?

Espaniole
07 Şubat 2020, 11:53
Bütçe nedir, model yılı ve kilometre sınırınız nedir? Boyut beklentiniz ne, otoban gibi yerlere çok çıkılacak mı?

15 bin bandında Nmax(bence pcx daha iyi, ancak elemişsiniz), 20 bin bandına çıkılacaksa Xmax250,25 bin zorlanabiliyorsa Forza250 öneririm.

ahe
07 Şubat 2020, 12:03
Bütçe nedir, model yılı ve kilometre sınırınız nedir? Boyut beklentiniz ne, otoban gibi yerlere çok çıkılacak mı?

15 bin bandında Nmax(bence pcx daha iyi, ancak elemişsiniz), 20 bin bandına çıkılacaksa Xmax250,25 bin zorlanabiliyorsa Forza250 öneririm.

15 tl sınırı olcak işte :cat: şehir içi kullanıcam günde 50 km yapıyorum işte km sınırı model boyut beklentisi önemli değil o yüzden yazmadım.
Pcx güzel hocam ama sele altı yeri çok az maalesef

Espaniole
07 Şubat 2020, 13:17
15 tl sınırı olcak işte :cat: şehir içi kullanıcam günde 50 km yapıyorum işte km sınırı model boyut beklentisi önemli değil o yüzden yazmadım.
Pcx güzel hocam ama sele altı yeri çok az maalesef

ahe nickin tanıdık geliyordu, sen bizim süpermotocu Yiğit'in arkadaşı değil misin? :)

Çok bir seçeneğin yok, en muhtemel Pcx ve Nmax. Pcx'i de elemişsin zaten.

Ekstra olarak arada uzun yola çıkarım otobana girerim diyorsan Sym Joymax 250i'ye de bakabilirsin.

ahe
07 Şubat 2020, 14:07
ahe nickin tanıdık geliyordu, sen bizim süpermotocu Yiğit'in arkadaşı değil misin? :)

Çok bir seçeneğin yok, en muhtemel Pcx ve Nmax. Pcx'i de elemişsin zaten.

Ekstra olarak arada uzun yola çıkarım otobana girerim diyorsan Sym Joymax 250i'ye de bakabilirsin.

Her yerden bir tanıdık çıkıyor. :queen: Sen kimdin başkan

Espaniole
07 Şubat 2020, 14:20
Her yerden bir tanıdık çıkıyor. :queen: Sen kimdin başkan

Yıllardır İzmir'deydim, küçükparkta denk geldik. Böyle konu dışından devam edersek admin banlayacak az sonra :mrgreen:

levend84
07 Şubat 2020, 14:26
Yıllardır İzmir'deydim, küçükparkta denk geldik. Böyle konu dışından devam edersek admin banlayacak az sonra :mrgreen:

Dostum eskiden olurdu banlanma,

Siz madem tanişik ciktiniz yapin muhabbetinizi,

Forumda o kadar çok gereksiz konular açiliyor ki ardi arkasi gelmiyor.

ahe
07 Şubat 2020, 14:32
nmax 125 ile 155 arasında dedikleri kadar fark olucağını zannetmiyorum ya aradaki farkı tdr ye vererek daha iyi yaparım diye düşünüyorum.

MimTolga
07 Şubat 2020, 14:34
Piaggio Medley tam bu iş için biçilmiş kaftan, ama fiyat bütçeyi biraz aşar. Hem tekerlekler büyük 16" ön teker, abs var, sele altı çift kask alıyor, start/stop var. Sadece piyasası biraz yavaş. Ben de almayı planlıyordum işe git gel ama şehirdışı iş çıkınca şimdilik rafa kaldırdım. Eski motorum Joymax de almayı düşündüm ama abs'li versiyon hem çok az var piyasada hem fiyatı uçuk, forza 250 desen uçmuş gitmiş.

F54
07 Şubat 2020, 14:41
BENDE spacy 110 var 100 km de 2 lt 2.3 lt arası yakıyor çok makul değerler bakımı ucuz lastiği ucuz kendisi ucuz elinde ki fiyata sıfır km alabilirsin

espresso
07 Şubat 2020, 21:26
xmax 250 ile 50km gidiş, 50km gidiş, 30km'si TEM otoyolundan olmak üzere işe gidip geldim. Çok rahat. Sele altı bagajı zaten efsane. Laptop çantası bile sığdırdım.

levend84
07 Şubat 2020, 21:38
2.el son kasa crypton s al.

yurekli_emin
07 Şubat 2020, 21:40
Tvs' lere de bakabilirsin.

EUOGLU
07 Şubat 2020, 23:02
abi bizim sakalımız senden kısa ama bir spacy alip ona irice bir canta takip givi gibi shad gibi. bir diz ortusu bir el koruması birde orta boy bir cam. hem deger kaybı yok, hem rahat, hemde araba konforunda gitmeye ne dersin?

ahe
21 Şubat 2020, 14:27
nmax 125 aldım abi keşke daha önce şehir içi için mt25 le duke 250 falan uğraşmasaydımda direk scooter alsaydım ya inanılmaz rahatlıkmış scooter olayı gerçekten scooteru hep küçük görüyordum ama kesinlikle öyle değilmiş ş.içi günde 40km üzeri yapan herkese tavsiye ederim

erensel
21 Şubat 2020, 14:46
Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin İnşallah

arndiol
21 Şubat 2020, 14:48
nmax 125 aldım abi keşke daha önce şehir içi için mt25 le duke 250 falan uğraşmasaydımda direk scooter alsaydım ya inanılmaz rahatlıkmış scooter olayı gerçekten scooteru hep küçük görüyordum ama kesinlikle öyle değilmiş ş.içi günde 40km üzeri yapan herkese tavsiye ederim

scooter a alışan vitesliden zevk almıyor diyorlar, doğru mu :silent:

ahe
21 Şubat 2020, 15:07
scooter a alışan vitesliden zevk almıyor diyorlar, doğru mu :silent:

ben manuel seviyorum ya:queen:

kanki benimki zorunluluk bir yerde her gün 50 km yapıyorum haftada 350 ayda 1400 km yılda 17k falan sadece işe git gel yaparsam şimdi yüksek cc bir motor alsam 37 lira vericem en kötüsü veya bir başka motor düşük km li aldığım her motor bana zarar 8k bir motor alsam 40 liraya 1 sene sonra km'sı 25-26k olcak 40 k ya aldığım motorun değeri oldu sana 35 bin yaptığın zincir yağ vs bakım masrafını saymıyorum.:queen:

MimTolga
21 Şubat 2020, 15:09

Üstad güle güle kullan, bir de diz ötrüsü ve elçik koruma yaptınmı skutere deme keyfine.

ahe
Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin İnşallah

teşekkür ederim dostum address 110 çok düşündüm abs olmadığı için vazgeçtim

arndiol
abi o zaman kasma, acık ögretime kaydol izbana bin :queen: aylık harcaman 60 tl olsun :queen:

ahe
21 Şubat 2020, 15:11
Üstad güle güle kullan, bir de diz ötrüsü ve elçik koruma yaptınmı skutere deme keyfine.

aynen öyle hocam valla elcik ısıtma falanda alayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

abi o zaman kasma, acık ögretime kaydol izbana bin :queen: aylık harcaman 60 tl olsun :queen:

olm motora binmek istiyorum hahahaha izban sarnıça gelene kadar ben eve gidiyorum yani ne emmeye ne gömmeye geliyorum karışmayın bana :queen:

levend84
21 Şubat 2020, 15:14
Nmax ahe ahey

ahe
21 Şubat 2020, 15:24
Nmax ahe ahey

merhaba levend84

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Nmax ahe ahey

merhaba levend84

levend84
21 Şubat 2020, 15:25
merhaba levend84

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

merhaba levend84

Maraba televole..:cat:

Tdr yi ne zaman yaptiracaksin?

ahe
21 Şubat 2020, 15:39
Maraba televole..:cat:

Tdr yi ne zaman yaptiracaksin?

valla bir boşluk bulayım hemen yaptırcam :cat: acaba ne kadar etki edicek çok merak ediyorum

erensel
21 Şubat 2020, 15:45
teşekkür ederim dostum address 110 çok düşündüm abs olmadığı için vazgeçtim

Doğru karar vermişsin. Nmax daha atik daha konforlu. ABS zaten büyük bir artı

levend84
21 Şubat 2020, 15:48
valla bir boşluk bulayım hemen yaptırcam :cat: acaba ne kadar etki edicek çok merak ediyorum

Xmax250 ile kafa kafaya kalkacak kadar etki edecek..

Hafifligi ve kisa strok tan dolayi

Xmax kullanicisi arkandan ahey ahey..looo ne yapirsin sen diyecek

vandamme
21 Şubat 2020, 15:49

Aynı fikirdeyim sizinle...
150 lik vitesli aldım bütçeden dolayı yoksa spacy 110 alpha alacaktım...
Şehir içi cadde ve sokaklardan işe gidiş geliş 16km benim ama sırf o eziyete katlanmamak için Tem otoyolunu kullanıp yolumu gidiş geliş 15km daha yolu uzatarak 30km yol yapıyorum.
bütçeyi ayarlauıp ilk iş scootera geçiş yapacağım...

ahe
21 Şubat 2020, 16:14
Şehir içi cadde ve sokaklardan işe gidiş geliş 16km benim ama sırf o eziyete katlanmamak için Tem otoyolunu kullanıp yolumu gidiş geliş 15km daha yolu uzatarak 30km yol yapıyorum.

kesinlikle düşün hocam asla pişman olmazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Xmax250 ile kafa kafaya kalkacak kadar etki edecek..

Hafifligi ve kisa strok tan dolayi

Xmax kullanicisi arkandan ahey ahey..looo ne yapirsin sen diyecek

xmax delici olacaksam tamam ya haahahaha

levend84
21 Şubat 2020, 16:15
kesinlikle düşün hocam asla pişman olmazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

xmax delici olacaksam tamam ya haahahaha

Oo saplarsin bile dibine kadar..

Nmax tdr to xmax killer..

tayfun79
21 Şubat 2020, 16:28

Ya bende tam tersi scooterı bırakıp vitesliye gecmeyi düşünüyodum:)Bu arada Hero Hunk dan memnunmusunuz yakıtı parça sorunu veya arıza durumu falan varmı kronik

ahe
21 Şubat 2020, 16:41
Ya bende tam tersi scooterı bırakıp vitesliye gecmeyi düşünüyodum:)Bu arada Hero Hunk dan memnunmusunuz yakıtı parça sorunu veya arıza durumu falan varmı kronik

çok pişman olacaksın :queen: gerçi kullanım amacına göre değişir ben amaç değil araç olarak kullandığım için

arndiol
21 Şubat 2020, 16:46

ns200 al :queen:

tayfun79
21 Şubat 2020, 16:47
çok pişman olacaksın :queen: gerçi kullanım amacına göre değişir ben amaç değil araç olarak kullandığım için

İş ev arası kullanım için düşünüyorum günlük 15km yolum var.Bayağıdır scooter kullanıyorum vitesliye geçiş yapıyım diyorum ama bi türlü karar veremiyorum.

levend84
21 Şubat 2020, 16:50

Rtr 200 al.

Çift kanal Abs
Kaydirmali debriyaj
Bosch enjeksiyon
Kyb suspansiyon
Ram air
Nano friks piston
Çift beşik şasi
Kronik sorunu olmayan bir motor.

tayfun79
21 Şubat 2020, 17:02
Rtr 200 al.

Çift kanal Abs
Kaydirmali debriyaj
Bosch enjeksiyon
Kyb suspansiyon
Ram air
Nano friks piston
Çift beşik şasi

Sıfır düşünmüyorum hocam şu an fiddle kullanıyorum onu satıp üzerine 2-3 koyup ybr 125 esd gibi uygun fiyatlı bişiler düşünüyorum.Hem 2.el piyasası mevcut hemde sağlamlık konusunda başarılı diye düşünüyorum gerci yanlışmı düşünüyorum onuda bilemiyorum:)

ahe
21 Şubat 2020, 17:05
tvs'den gaçın

erensel
21 Şubat 2020, 17:09
Rtr 200 al.

Çift kanal Abs
Kaydirmali debriyaj
Bosch enjeksiyon
Kyb suspansiyon
Ram air
Nano friks piston
Çift beşik şasi

Titreşim çok diyenler var. Sen bir ara kullanmıştın galiba. Senin yorumun nedir. Konfor + yedek parça

levend84
21 Şubat 2020, 17:19
Titreşim çok diyenler var. Sen bir ara kullanmıştın galiba. Senin yorumun nedir. Konfor + yedek parça

Rtr 200 kullanmadim,ama tüm detaylarini bizzat inceledim.

Rtr180 kullandigim donemde evdeki masaj aletine işim düşmedi.

Kireçlenmeye
Kas hamlamasina
Basura

birebir.

İşin ilginç tarafi,

O kadar saglam makina ki,

Boyle bir rezonans karsisinda

Ne civata ne somun gevşedi.

Ayrica,

Ben motor kulaklari ve baglanti yerlerine özel uygulama yaparak motoru daha insani konuma getirdim

Sattigim arkadaş,yaa abi birde tvs titrer diyorlardi valla yağ gibi kayiyor demişti..

Dedim,bu ``Rtr180 levend Edition``serisi..

Daha oncede yazmiştim,150-180 olanin çoğu mekanik parçalari 200 e de uyumlu

vandamme
21 Şubat 2020, 19:41

Kronik bir sıkıntısı yok hocam ben memnunum motorumdan parca sıkıntısı yok.
Tek sıkıntım istanbul trafiği :)