PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samanlıktan Yamaha TT600e çıktı

burakrak
06 Şubat 2020, 15:40
Selamlar arkadaslar yakin bir arkadasimin dayisindan kalma bir tt600e motosiklet var adam yillar once almanyaya gitmis yerlesmis motoruda oylece depo gibi bir yere birakmislar gecen gun bana sordu hurdaciya vermeyi dusunuyoruz bosuna duruyor falan diye, dedim bir fotosunu at bakayim neymis diye cin mali falan bekliyordum sonra bir baktim 600luk yamaha . Tabi muayenesi falan biseyi yok dedim acaba toplanabilir mi motoru ne durumdadir bir foruma danisayim dedim para verilir mi deger mi diye. Dahalik motora gidip bakma firsatim olmadi ama 1-2 gune gidip bakacam akusu falan da yok ben burda sirf arazide dag bayir kullanirim diye bir dusundum ama piston krank sanziman durumu iyiyse tabi. Yani ufak tefek masrafla toplanacak gibiyse almayi dusunuyorum ne diyorsunuz? Daha fiyatla ilgili bir sey demedi zaten bana sordu ne kadar eder diye elimizde patlar mi acep. Bu arada fotolar soyle;
https://i.imgyukle.com/2020/02/06/nQm08v.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/02/06/nQvE5M.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/02/06/nQvRGh.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/02/06/nQvuqA.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/02/06/nQvY4G.jpg

tommygun
06 Şubat 2020, 15:42
Keşke zamanında bir branda örtselermiş üzerine.

nvrmnd
06 Şubat 2020, 15:47
boyle fotodan yorum yapması imkansıza yakın.. ama tabii ki iyi bir bakım ve restorasyonla cok guzel hale getirilir..

Angrypower
06 Şubat 2020, 15:49
O motoru alacaksan eğer restorasyon yapacağım die al ve motorunu açıp, öyle baka baka kapatın. Onun hortumları pörsümüş, deposu hep pas olmuş, içindeki yağlar ve sıvılar bozulmuştur. Motoru çalıştırmaya çalışıp veya çalıştırıp daha fazla zarar verirsiniz. hurdacıda 1000tl ya verir ya vermez. Var ise ruhsatı direk hurdacı ne veriyor ise sen verip al o zaman.

maktama
06 Şubat 2020, 15:58
Tam proje makinası gibi,ne kadar istiyorlar akrabaların? Uygunsa parasını ver sonra uğraşmaya başla. Tabii trafikten düşürme işlemi/vergi vs çıkar mı neolur, onları bilmiyorum. Ama dağa bayıra çıkmak için diyorsan restore edilip kullanılabilir, tabii parçalarını bulman/uydurman zor olabilir. Maddi durumun ve uğraşma isteğin de önemli, zira 5 sene önce almayı düşünmezdim mesela ama şu anda maddiyatımı düzelttiğim için sırf motorun içini açıp temizleyip kurcalamak/yenilemek için bile alırdım, özellikle uygun fiyata(500-1000tlmesela) verirlerse, ki düzgün yapabilirsen bu motoru yürütme/kullanma şansın da yüksek.

piri_reis
06 Şubat 2020, 16:00
Hocam güzel restorasyonla güzel makine olur bu km gördüğü kadarıyla fazla değil. Yok ben uğraşamam satacak bunlar falan diyorsan ben alabilirim.

Ezio41
06 Şubat 2020, 16:17
Trafikten çekilmediyse yüklü bir borcu çıkacaktır. Ben olsaydım hurdacının vereceği fiyatı verip alırdım. Baştan aşağı zamanla restorasyon yapıp yenilerdim. Uğraşıp zaman geçirmek için güzel bir âlet. Hele ki garajınız ve âlet edevatınız varsa tadından yenmez :)

Parçalarını araştırın, çünkü bir çok yerin yenilenmesi gerekecek.

Thracian
06 Şubat 2020, 16:20
Şu arkadaşın ne ballı adammış.Samanlıktan motosiklet çıkıyor.Ben köydeki akrabaların samanlığa bir göz atsam anca at b.ku çıkar.

tomass
06 Şubat 2020, 16:37
Bence alınabilir Burak hocam.
Aracın trafik kaydı varsa , muhtemelen sağlam bir borcu çıkacaktır :)
Eğer sen almak İstemezsen bana haber ver ben ciddi ciddi alabilirim.

burakrak
06 Şubat 2020, 17:08
boyle fotodan yorum yapması imkansıza yakın.. ama tabii ki iyi bir bakım ve restorasyonla cok guzel hale getirilir..

Evet ben de su durumda yorum yapmak cok zor ama adam edilmeyecek gibi degil sanirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

O motoru alacaksan eğer restorasyon yapacağım die al ve motorunu açıp, öyle baka baka kapatın. Onun hortumları pörsümüş, deposu hep pas olmuş, içindeki yağlar ve sıvılar bozulmuştur. Motoru çalıştırmaya çalışıp veya çalıştırıp daha fazla zarar verirsiniz. hurdacıda 1000tl ya verir ya vermez. Var ise ruhsatı direk hurdacı ne veriyor ise sen verip al o zaman.

Ben de oyle dusunuyorum motoru ilk asamada sokmem ama yag buji filtre karburator falan bir temizleyip marsa basarim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Tam proje makinası gibi,ne kadar istiyorlar akrabaların? Uygunsa parasını ver sonra uğraşmaya başla. Tabii trafikten düşürme işlemi/vergi vs çıkar mı neolur, onları bilmiyorum. Ama dağa bayıra çıkmak için diyorsan restore edilip kullanılabilir, tabii parçalarını bulman/uydurman zor olabilir. Maddi durumun ve uğraşma isteğin de önemli, zira 5 sene önce almayı düşünmezdim mesela ama şu anda maddiyatımı düzelttiğim için sırf motorun içini açıp temizleyip kurcalamak/yenilemek için bile alırdım, özellikle uygun fiyata(500-1000tlmesela) verirlerse, ki düzgün yapabilirsen bu motoru yürütme/kullanma şansın da yüksek.

Su an fiyat konusmadik parca konusunu ben de merak ediyorum xt600 le parcalar benzerdir diye tahmin ediyorum bir de kara duzen motor oldugundan tam zevk isi olur dedim hani toplamasi kolay olur diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Hocam güzel restorasyonla güzel makine olur bu km gördüğü kadarıyla fazla değil. Yok ben uğraşamam satacak bunlar falan diyorsan ben alabilirim.

Ben alamazsam yazarim arkadaslar uyarsa siz gorusursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Trafikten çekilmediyse yüklü bir borcu çıkacaktır. Ben olsaydım hurdacının vereceği fiyatı verip alırdım. Baştan aşağı zamanla restorasyon yapıp yenilerdim. Uğraşıp zaman geçirmek için güzel bir âlet. Hele ki garajınız ve âlet edevatınız varsa tadından yenmez :)

Parçalarını araştırın, çünkü bir çok yerin yenilenmesi gerekecek.

Valla trafik isi biraz zor ben dag tas gezmek icin dusundum yoksa ugrasilmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Bence alınabilir Burak hocam.
Aracın trafik kaydı varsa , muhtemelen sağlam bir borcu çıkacaktır :)
Eğer sen almak İstemezsen bana haber ver ben ciddi ciddi alabilirim.

Tamamdir ben bir bakayim durumuna almayacaksam yazarim sen gorusursun hocam :)

Ezio41
06 Şubat 2020, 17:32
Şöyle bir güzelliğe dönüştürülebilir aslında. :P

https://www.youtube.com/watch?v=kVEv9HLdNI8

tarzan rıfkı
06 Şubat 2020, 17:59
alınırmı ne ya hocam havada kapıcaksın.almıyorsan bana yönlendir ben aliyim.misssss gibi proje motoru al koy paran oldukça yaptır bir yerini.ben heyecanlandım valla.ama bir usta getir yürüme masrafını şöyle bir sana söylesin neyi var neyi yok resimden de anlaşılmaz.çalışsada bir komple sökülüp takılsa iyi olur daha sağlıklı olur

shooter1
06 Şubat 2020, 18:50
Hurda fiyatına ben talip olabilirim keyfi yavaş yavaş toplarım

Cyan
06 Şubat 2020, 19:10
Offf be acayip seksi. Toplayacak bütçe vakit varsa kaçırma sakın.

kurubuzz
06 Şubat 2020, 19:29
komaya girmiş makineyi canlandirmak ne kadar dogru bilemem ama cok param olsa idi zevk icin yapardim .
paran yoksa hic bulaşma pişman olmakda var icin ucunda.

levend84
06 Şubat 2020, 19:39
Arka salincaktaki etiket hala duruyor.

Km bile yoktur o makinada.

Almayacaksan bende talibim.

1400km yol teperim,transporter kapinin önünde..

Zamaninda bu ayarda drz400 u almadim,ama bunu kaçirmam.:cherry:

Kural [ Z ]
06 Şubat 2020, 19:39
Satacaklarsa ve almak istemezseniz bana özel mesaj atmanızı rica edicem. Proje motoru olarak alabilirim. Detaylar için konuşuruz :wiinkk:

Angrypower
06 Şubat 2020, 19:51
Herkes talip olmuş motora. Ahahaha süper walla. Benim gücüm olsaydı kesin supermoto yapardım. İşim olmaz dağ, taş, çakıl, börtü, böcek ile...

levend84
06 Şubat 2020, 19:55
Herkes talip olmuş motora. Ahahaha süper walla. Benim gücüm olsaydı kesin supermoto yapardım. İşim olmaz dağ, taş, çakıl, börtü, böcek ile...

Zaten bu gidişle,konuyu açan arkadaşin almayacagi varsada alir:cherry:

Baksana yorumlari okudukça iştahi kabariyordur..

Yok mu arttiran,

Satiyorummm,saaaattim.

tomass
06 Şubat 2020, 19:58
Açık arttırma 1000tl den başladı beyler
Teklifleri görelim :flower:

levend84
06 Şubat 2020, 20:02
Açık arttırma 1000tl den başladı beyler
Teklifleri görelim :flower:

Tomas,yorma bizi,zaten git gel 2800km yolum var,fazlasini mazota verdirme..

Ayni şehirdesiniz,al motoru bitir mevzuyu..:cat:

Ezio41
06 Şubat 2020, 20:03

Yok mu arttiran,

Satiyorummm,saaaattim.

Makine, ömürlük bir motosiklet aslında. Kara düzen olduğundan dolayı toplaması ve uğraşılması zevkli olur. Güzel bir masrafla tekrar hayata döndürülür. O yüzden alıcısı çok olacaktır illa ki. :) Benim garajım olsaydı, alıp cafe racer'a çevirirdim direkt. Ama bir taneyi zor muhafaza ediyorum. :) Umarım buradan biri alır veya konu sahibi arkadaş alıp toparlar motosikleti. Konuyu takipteyim. :P

burakrak
06 Şubat 2020, 20:13

Yok mu arttiran,

Satiyorummm,saaaattim.

Aklımı okudun reis :P şaka bir yana crf'yi satmıştım araba almak için şu an sadece scooterım var yani motor kısmında bir problem yoksa 1000 liraya kadar verebilirim maksimum ve alsam da hemen motoru toplayamam ama her izinde uğraşmak için mükemmel bir meşgale olur. Ha beni aşarsa da isteyen arkadaşlara yönlendirim en azından motosiklet heba olmamış olur.

tomass
06 Şubat 2020, 20:17
Tomas,yorma bizi,zaten git gel 2800km yolum var,fazlasini mazota verdirme..

Ayni şehirdesiniz,al motoru bitir mevzuyu..:cat:

Olur da biz almazsak
sen zahmet etme hocam biz sana yollarız ��

PAPAZ_39
06 Şubat 2020, 20:31
Belki hadi ordan yaa falan diyenler olacak ama;
Bu makina öyle bir makinadır kiiii , sabah
06:00 da başına oturup , akşam 18:00 marşa basıp turlamazsam bu işi bırakırım..

Bunda birşey yok ki bütün sıvıları boşalt , motor aksamı benzinle bi güzel doldur.motoru biraz çalkala, aç alttan yağ tapasını (isteğe bağlı olarak birkaç defa uygulanabilir). Boşalt gitsin. Güzelce uçmasını bekle. Heryerini bir kutu wd 40 ı sık gitsin . Sonra koy yağını , benzini , bas marşa gitsin. İşlem tamamdır..

uzay gemisi
06 Şubat 2020, 20:44
Çok değerli bir makine biraz el atıp temizleyince emsalsiz olur. Kaçırılacak bir motor değil kesinlikle al

Cyan
06 Şubat 2020, 20:48
Ben 3.000 verirdim, ama uğraşacak vaktim yok maalesef. :)

Angrypower
06 Şubat 2020, 20:58
Kurtarın güzelim aleti bu çileden. Dönüp bakanlar, bir daha önlerini göremez ve güzellik karşısında kör olurlar.

Medusa gibi içi seni, dışı bizi yakar!..

E.Yzr
06 Şubat 2020, 21:33
Bende talibim, Cafe racer yaparım

shooter1
06 Şubat 2020, 22:13
Emanet transporter buldum ayın 15inden sonra bakabilirim :) toplayınca ise gider gelirim alınan mal bende satılmaz

kefkes
06 Şubat 2020, 22:40
Al, bin, git:)

Motosiklet toplamaktan on üzerinden iki birim anlasaydım alır uğraşırdim, neyse ki forumda bu işlerden anlayan arkadaşlar var.Tez zamanda samanlıktan kurtulması ümidiyle. .

YasinC
07 Şubat 2020, 06:47
Supermoto gelmiş ayağına kadar çök direk

TuncayK
07 Şubat 2020, 07:50
Şansa bak yav

siyanoz
07 Şubat 2020, 09:33
Satan arkadaş bunları okuyup yav benim dayı almanyadan dönüyormuş diyecek ,öyle bi yazdınız ki motor tak sökten anlamama rağmen hatunu ikna edip salonda konsolun üstüne koyasım geldi :thumleft:

Ezio41
13 Şubat 2020, 12:25
Hocam son gelişme nedir? Alan oldu mu? :)

yigozya
13 Şubat 2020, 16:13
Hurdaci 1000 tl vermez. Sen de verme. Hurdaciye 300-400e vereceklerine sana 500e versinler. Alıp yavaş yavaş toplarsin
Hele ki bunca iştahlı yorumdan sonra:thumleft:

burakrak
13 Şubat 2020, 20:49
Evet arkadaslar son durum maalesef motoru alamadik ilk olarak yanlis anlama olmus motor arkadasin dayisinin degil kuzeninin dayisinin ogluna aitmis:) neyse burda motoru saklayan arkadasla gorustum gittim baktim falan benim gordugum kadariyla zaten bastan sona sokulup kontrol edilmesi gerekiyor amortisor, rulmanlar, keceler falan kafamda ufak ufak masraf hesaplari yaparken dedim ne istiyor motor icin bisey dedi mi? 2000 euro'dan asagi satma demis sahibi �� ben de ayip olmasin diye bisey demedim 1-1,5 ay sonra almanyadan gelecek gorusursun kendiyle dedi ama benim kafa zaten coktan uzaklasti ordan. Yani almaktan vazgectim 2000 i birak 200 euro bile fazla tas patlasa 1000 tl verilir cunku cok isi var biraz esnettim arka amortisorden yag atti siz dusunun artik velhasil durum boyle arkadaslar. O fiyata zaten plakali calisanini satiyorlar.

Ezio41
13 Şubat 2020, 21:50
Evet arkadaslar son durum maalesef motoru alamadik ilk olarak yanlis anlama olmus motor arkadasin dayisinin degil kuzeninin dayisinin ogluna aitmis:) neyse burda motoru saklayan arkadasla gorustum gittim baktim falan benim gordugum kadariyla zaten bastan sona sokulup kontrol edilmesi gerekiyor amortisor, rulmanlar, keceler falan kafamda ufak ufak masraf hesaplari yaparken dedim ne istiyor motor icin bisey dedi mi? 2000 euro'dan asagi satma demis sahibi �� ben de ayip olmasin diye bisey demedim 1-1,5 ay sonra almanyadan gelecek gorusursun kendiyle dedi ama benim kafa zaten coktan uzaklasti ordan. Yani almaktan vazgectim 2000 i birak 200 euro bile fazla tas patlasa 1000 tl verilir cunku cok isi var biraz esnettim arka amortisorden yag atti siz dusunun artik velhasil durum boyle arkadaslar. O fiyata zaten plakali calisanini satiyorlar.

Motorun sahibi Alice Harikalar diyarında yaşıyor sanırım. 2000 euro'ya millet neler neler alır. :)

levend84
13 Şubat 2020, 22:23

Orada yaşamaktan beyninide orada birakmiş,

Ulen yaşadigi ulkede bile o meblaya satamaz.

Demek ki avronin tadini almiş..

Bir ara uykudan uyandirda 2000avronun 13bin tl yaptigini anlat elemana.

2000avroya 2003-2005 full paket opel astra veriyorlar.

2006-2008 tenere/vstrom/versys veriyorlar

Demem o ki zamani gelirde hurdaciya satinca anlar durumu.

gezginkral
13 Şubat 2020, 22:36

Yok artık! Bırak hurdaya çevirsin, hurdaya çevirmekten başka bir işe yaramaz bu mahlukatlar. O alsın 2000€'yu kıvırsın kıvırsın üzerine yatsın.

Angrypower
13 Şubat 2020, 22:47
Keşke sorsaydın. Sen ayda 2000€ kazanıyor musun die. Neyse boşver. Sadece motoruna 200₺ veririm dersin. O motoruda crf şaşisine oturtursun :bounce:

burakrak
14 Şubat 2020, 09:20
Bana motoru gosteren arkadas, motosikletten hic anlamaz o yuzden ona bosuna laf anlatmak istemedim. Sahibini gormus olsam direk aci gercekleri yuzune vuracaktim ama neyse yapacak bise yok orda fosillesir artik

spil
14 Şubat 2020, 11:08
2000 avro ha,ha,ha en son bıraktığı hali onun aklında kalan heral de, motoru gelsin görsün, değil 2000 200 avro etmez diyecekler kendisi bilir artık