PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu Egosu CC Ayrımı Ne Derseniz

Sayfa : [1] 2

K02N
02 Şubat 2020, 18:32
Öncelikle Merhaba bu motor ortamında gerçekten sinir olduğum bir davranış büyük motor veya RACING görümlü motor alan arkadaşların yakalandığı bir hastalık normal motor gördü mü takmaz küçümser selam almaz vermez bi havalar girer sanki H2 kulanıyormuş gibi.Bi gün arkadaşımın motorunu ödünç aldım(CBR250)ulan tüm motorcular selam veriyor bakışı değişti herkesin yanına geliyor vs bu ayrımcılığın tüm motorcullarda olduğunu gördüm artık motor gruplarıyla veya etkinliklere bir işim olmaz,çok saçma ve gereksiz bir davranış.
250 kullanan adam 125 küçümsüyor 600 kullanan 250 vs garip bi ortam :mrgreen:
Bu konuda Düşüncelerinizi merak ediyorum Saygılar

tommygun
02 Şubat 2020, 18:43
Ben cc gözetmeksizin dağ yollarında gördüm mü selam veririm, cc önemli değil. Çoğunluğu selamımı alır, bir kısmı almaz, bir kısmı tenezzül etmez. Ben bunları cc'den bağımsız olarak karşıdaki adamın o an tamamen yola,sürüşüne konsantre olmasına bağlıyorum. İlk motorum 150 cc tek silindir bir Çin malıydı. O motorla İstanbul-Bodrum yaparken HD,GS aldığım selamın haddi hesabı yok. Siz üzülmeyin, selam vermek iyidir, selamınızı verin. Onlar selamınızı almıyorlarsa bırakın onların ayıbı olsun.

RÇ1978
02 Şubat 2020, 18:43
Forumda pek çok defa tartışılmış bir konu bu bende bir paketçi motoru sahibi olarak benzer durumlarla karşılaşıyorum cc sahipleri sınıf gereği muhatap alıp yanımdan vuuuuu diye geçmiyor olsa da bir servis hizmeti ihtiyacı doğduğunda gittiğim pek çok motorcu ''Biz bu tarz motorlara bakmıyoruz''Tarzı cevaplar veriyor ki gerçekten sinir ediyor insanı belki benim param buna yetiyor ya da garajımda bir tane de panigale duruyor nereden biliyorsun ve neden ezik muamelesi yapıyorsun insana ? Kısaca cc havası da ekipman havası da atan var kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum ben bana düt yapana bende yapıyorum oluyor bitiyor :)

Boldpilot
02 Şubat 2020, 18:46
Dağlara gel, burada cc ayrımı yok. Şoordaki yokuşu çıkabilen yukarda keyif cigarası yakar aşşağıdakilerin çıkışını seyreder 😀 isterse 125cc olsun pilotaj varsa vurur geçersin
zaten burda çok cc çeşidi de yok 125-250 daş çatlasın 450 😁

https://i.hizliresim.com/7BOZRl.jpg (https://hizliresim.com/7BOZRl)

tommygun
02 Şubat 2020, 18:48
Şu an eski model de olsa orta segmentte sport touring bir motor kullanıyorum. Kırmızı ışıklarda ne zaman yanımda paket taşıyan bir scooter ya da Cbf,Pulsar kullanan bir kurye arkadaş görsem açar vizörü hayırlı işler diler, hal hatır sorarım. Adamlar öyle alışmamışlar ki selam verdiğimde irkiliyorlar.

uzay gemisi
02 Şubat 2020, 18:49
İstanbul için konuşmak gerekirse küçük cc motosikletlerin %90'ı kurye motoru olduğu için motosiklet kültürüyle alakaları yok. korna çalıyorsun sanki sövmüşsün gibi ne var diye bakıyorlar. kim kurye kim hobi olarak biniyor anlaşılmıyor

hasmet
02 Şubat 2020, 19:00
sanki H2 kulanıyormuş gibi.
Çaktırmayın ama H2 kullanan insanın da öyle bir ruh haletine girmesi normal değil...

Kullandığı motosikletin üzerine çıkıp başkalarından yüksek görünmeye çalışan aşağılık kompleksine sahiptir. Bu kadar basit.

Lakin içinde bulunduğumuz toplumda da aşağılık kompleksi sahibi olmamak çok kolay değil. Çünkü ciddi derecede güce, paraya, makama pirim veren bir toplumuz. E haliyle düşünceler ve hisler de o yönde şekilleniyor sanki.

Velhasıl problem sadece kişide değil. Toplumda. Kişinin motosikleti ile üstün hissedebilmesinin nedeni etrafındakiler.

Şimdi bunu yazan beni koyun İstanbul'a, belki on sene sonra ben de öyle olurum... Kim bilir?

oldcockroach
02 Şubat 2020, 19:04
(Reyzin)gibimsi motorum var :D Selam veririm, ışıklarda sorarım yolculuk nereye diye insanlığımı kaybetmem motorun üstünde :D Sadece ekabirlere ifrit oluyorum o kadar. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Ben cc gözetmeksizin dağ yollarında gördüm mü selam veririm, cc önemli değil. Çoğunluğu selamımı alır, bir kısmı almaz, bir kısmı tenezzül etmez. Ben bunları cc'den bağımsız olarak karşıdaki adamın o an tamamen yola,sürüşüne konsantre olmasına bağlıyorum. İlk motorum 150 cc tek silindir bir Çin malıydı. O motorla İstanbul-Bodrum yaparken HD,GS aldığım selamın haddi hesabı yok. Siz üzülmeyin, selam vermek iyidir, selamınızı verin. Onlar selamınızı almıyorlarsa bırakın onların ayıbı olsun.

Yolun düşerse buralara beklerim :D

tommygun
02 Şubat 2020, 19:06
(Reyzin)gibimsi motorum var :D Selam veririm, ışıklarda sorarım yolculuk nereye diye insanlığımı kaybetmem motorun üstünde :D Sadece ekabirlere ifrit oluyorum o kadar. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Yolun düşerse buralara beklerim :D

Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözüm olsun :)

oldcockroach
02 Şubat 2020, 19:07
Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözü olsun :)

Off geçmiş olsun :D Beklerim :D

piri_reis
02 Şubat 2020, 19:33
Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözüm olsun :)

Nasıl oldu o kaptırma işi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Öncelikle Merhaba bu motor ortamında gerçekten sinir olduğum bir davranış büyük motor veya RACING görümlü motor alan arkadaşların yakalandığı bir hastalık normal motor gördü mü takmaz küçümser selam almaz vermez bi havalar girer sanki H2 kulanıyormuş gibi.Bi gün arkadaşımın motorunu ödünç aldım(CBR250)ulan tüm motorcular selam veriyor bakışı değişti herkesin yanına geliyor vs bu ayrımcılığın tüm motorcullarda olduğunu gördüm artık motor gruplarıyla veya etkinliklere bir işim olmaz,çok saçma ve gereksiz bir davranış.

Ben selam veriyordum ilk başlarda baktım bunlar selam almıyor, cins cins bakıyorlar gidiyorlar. Çoğunda kask yok, ekipman yok.

impetum
02 Şubat 2020, 19:36
Ben selam veririm alan alır almayan almaz takılmam :) bazen trafik veya yol koşulları yüzünden selam alamadığım geç kornaya bastığım da olmuştur ankarada. Mazur görsünler :)

baskentli1
02 Şubat 2020, 19:38

Cc in kadar konus :)
Saka bir yana ben hic aldiris etmem. Yolda sadece apacilerle,kask takmayanlarla selamlasmam. Geri kalani ile selamlasirim :)

tommygun
02 Şubat 2020, 19:39
Nasıl oldu o kaptırma işi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Ben selam veriyordum ilk başlarda baktım bunlar selam almıyor, cins cins bakıyorlar gidiyorlar. Çoğunda kask yok, ekipman yok.

Çapkınlık dönüşü alkollü araba kullanırken uygulamaya denk geldik, laf salatası yaptım ama polis kardeşler yemedi. Velhasıl üfledik, 6 ayımız gitti ama iyi ders oldu bana.

K02N
02 Şubat 2020, 19:49
Onlar Ayrı Ekipman takmayan sürekli ara gaz verip saçma davranışlar yapanlar ''Apaçi,Keko'' ile ben de selamlaşmam veya dostluk kurmaya çalışmam ne yapacağı beli olmaz :D

tayfunley
02 Şubat 2020, 19:56
Küçük motor kullananlar gelin sarılalım

oldcockroach
02 Şubat 2020, 19:58
Küçük motor kullananlar gelin sarılalım

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/mobile/000/005/393/IKIFEEL.jpg

tarzan rıfkı
02 Şubat 2020, 20:18
valla bende başlarda merak ve heyecanla selam gelirmi selam verirlermi diye diye ccleri büyüttüm.şunu fark ettim motorcu motorcuya selam vermez.selam vermesi en önemli şart aynı motordan sürüyor olmanız.r25 sürerken r25 sürücüleri boş geçmiyorlar hepsi selam veriyor.şimdi mt07 sürüyorum mt7 sürenler selam veriyor diğerleri vermiyor.ayrıca kafanızdaki kask ve montun fiyakasına göre selam oranı artıyor yada azalıyor:) bende açıkcası selam vermiyorum sadece selama karşılık veriyorum.r1 süren z1000 sürenin cbr250 ye selam verdiğini ne duydum ne gördüm nede şahit oldum

Angrypower
02 Şubat 2020, 20:43
Enteresandır bende her gördüğüme slm veririm ama özellikle küçük cc kullananlar slm vermez. Bu beni üzüyor mu? Umurumda değil.

Keyfim yerindeyse slm veririm, değilse vermem. Kime ne?!.

Kafanıza takacağınız şey başüstüne takılan kulaklıklardan olsun.

natila
02 Şubat 2020, 21:00
maalesef doğru... ye kürküm ye misali... küçük cc makinaya ülkemizde saygı yok... bu gerçeği bi de apaçiler bilse...

levend84
02 Şubat 2020, 21:55
Çapkınlık dönüşü alkollü araba kullanırken uygulamaya denk geldik, laf salatası yaptım ama polis kardeşler yemedi. Velhasıl üfledik, 6 ayımız gitti ama iyi ders oldu bana.

Baskan,iyiki herhangi bir kazaya karismadan sadece ceza ve ehliyetten oldun.

Madem ictin atla aga ticariye..alkolun şakasi bahanesi yok..

Sakata gelme.kendine iyi davran

Carbondioxid
02 Şubat 2020, 21:58
Düşüncelerinizi merak ediyorum Saygılar

Saygılar bizden , eskiden benimde takık olduğum durum idi.

Artık yegane önceliğim , önüme odaklanmaj olduğundan , selamlaşmıyorum.

tommygun
02 Şubat 2020, 21:59
Baskan,iyiki herhangi bir kazaya karismadan sadece ceza ve ehliyetten oldun.

Madem ictin atla aga ticariye..alkolun şakasi bahanesi yok..

Sakata gelme.kendine iyi davran

Yaptık işte bir cehalet. Dediğin gibi iyi ki kaza bela yaşamadan denk gelmişiz polis agalara.

sallami
02 Şubat 2020, 22:02
Sen selamını lafını ortaya koy, isteyen alır istemeyen almaz. Bugün Silivri tarafında denk geldiğim racingcilerde, köydeki dayılarda selam aldı selam verdi. Alanın da, almayanın da, verenin de, vermeyenin de canı sağ olsun.

levend84
02 Şubat 2020, 22:19
Yaptık işte bir cehalet. Dediğin gibi iyi ki kaza bela yaşamadan denk gelmişiz polis agalara.

Kesinlikle her işte bir hayir vardir..

O an olmayabilirdi ama ileriki zamanlar,vs.

6 ay yatarin var.zaman cabuk gecer,sezona acisini cikartirsin..

Mayista kaptiraydin,bunalima bile girerdin.haaa..

Görüşte,

Sigara,fanila,havlu neyim istiyon mu:cherry:

tommygun
02 Şubat 2020, 22:37
Kesinlikle her işte bir hayir vardir..

O an olmayabilirdi ama ileriki zamanlar,vs.

6 ay yatarin var.zaman cabuk gecer,sezona acisini cikartirsin..

Mayista kaptiraydin,bunalima bile girerdin.haaa..

Görüşte,

Sigara,fanila,havlu neyim istiyon mu:cherry:

Yok ben hala sürüyorum ama kısa mesafelerde. Bugün 2 haftadır ilk defa biraz yol yaptım.

mustafaat
02 Şubat 2020, 23:58
En azından düşünce herkes duruyor, buna da şükür :)

Bir çok sürücü egosu için motosiklet alıyor. Büyük oranda görünme, fark edilme isteği ana duygu farkında olmasalar da.
"Bana bak, beni gör, beni fark et." ana istek olunca, takdir görmek, özenmenin nesnesi olma isteği için motosiklet alınınca tabii ki kuryeye selam vermeyecek. O bir üst sınıfta çünkü, en azından öyle olmak istiyor, sen adam değilsin onun için.

Dernekteyken eğitim sorumlusu idim ve eğitimlerde: "İki ayağınızın üzerinde başaramayacağınız hiçbir şeyi motosiklet üzerinde de yapamayacaksınız. Tut ki becerdiniz, zaten ineceksiniz." derdim. Hala da aynı şekilde düşünüyorum: "Motosikleti olmasını seven adam, motosiklet sürmeyi seven adam." ikisi çok farklı kişiler.

Sürmeyi seven adam her zaman selam verir, alır. Diğeri de sürüyor çünkü ve bu yeterli.
Motosikleti olmasını seven adam ise: "Bende var 600'lük (ya da üstü, yani "büyük motor"), onda var 100...", "Ben keyfine biniyorum (oh ne kadar farklıyım!) o işini yapıyor." diye görüyor diğerini. Öyle görecek ki amacına ulaşsın: "Ben farklıyım, daha iyiyim, daha üstünüm.".

Kısacası bunu yapan kişilerin kaç beygirlik motosikleti olduğu değil, ne kadar beygir olduklarını görün. Ancak bunu hak ediyorlar çünkü...

Hırbonen
03 Şubat 2020, 00:13
Son derece normal bir davranış..

1000 cc lik SS kullanan veya Harley/chopper kullanan adamlar birbirine selam verebilir ortak bir paydada bulusmuslar çünkü,benzer zevkleri olan adamlar.

Gidip de yolda gördüğü her motosiklete binene illaa kafa sallamak gibi bir mecburiyeti yok.

Ben mesela kimseye selam vermiyorum,verene de karşılık veriyoruz elbet..

Asıl sıkıntı bunu dert edinmek,

mostro
03 Şubat 2020, 00:29
1 litre ve altı benim için ayran, kola, fanta gibi şeyler ifade ediyor.:bounce:

Şaka şaka. Hep olmasa da Keyfim yerindeyse selam veririm, gelen tüm selamları da alırım teşekkürler.

E.Yzr
03 Şubat 2020, 00:42
valla bende başlarda merak ve heyecanla selam gelirmi selam verirlermi diye diye ccleri büyüttüm.şunu fark ettim motorcu motorcuya selam vermez.selam vermesi en önemli şart aynı motordan sürüyor olmanız.r25 sürerken r25 sürücüleri boş geçmiyorlar hepsi selam veriyor.şimdi mt07 sürüyorum mt7 sürenler selam veriyor diğerleri vermiyor.ayrıca kafanızdaki kask ve montun fiyakasına göre selam oranı artıyor yada azalıyor:) bende açıkcası selam vermiyorum sadece selama karşılık veriyorum.r1 süren z1000 sürenin cbr250 ye selam verdiğini ne duydum ne gördüm nede şahit oldum

Canlı şahidiniz olarak tarihe geçeyim o zaman. Mt 10 cbr1000rr kawa636 r6 fazer vs hep selam da aldım selam da verdim

arndiol
03 Şubat 2020, 08:22
Benzer bir konu vardı, adam millet selamını almıyor diye hakaretlere başlamıştı :queen:

Ne yazık ki ego olayı bambaşka birşey. Benim ufak mondialimi görmezden geliyorlar bu ara.

EUOGLU
03 Şubat 2020, 08:35
şu dipnotuda gecelim: ben uzun yolda kulaklık takarim, hiçbir sekilde korna seslerini duymuyorum. bu vaziyette selam maksatli calinan kornalarida duymuyorum. cogu gs'ci yani "endurocu" larin selamini elle vermesi bence doğru olani. onlardan daha hic bos gecen olmadi ama hepsi selami elle verdiği icindir belki.

hasmet
03 Şubat 2020, 09:58
Selam elle verilir zaten, kornayla değil.

Kural [ Z ]
03 Şubat 2020, 10:14
Forumda pek çok defa tartışılmış bir konu bu bende bir paketçi motoru sahibi olarak benzer durumlarla karşılaşıyorum cc sahipleri sınıf gereği muhatap alıp yanımdan vuuuuu diye geçmiyor olsa da bir servis hizmeti ihtiyacı doğduğunda gittiğim pek çok motorcu ''Biz bu tarz motorlara bakmıyoruz''Tarzı cevaplar veriyor ki gerçekten sinir ediyor insanı belki benim param buna yetiyor ya da garajımda bir tane de panigale duruyor nereden biliyorsun ve neden ezik muamelesi yapıyorsun insana ? Kısaca cc havası da ekipman havası da atan var kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum ben bana düt yapana bende yapıyorum oluyor bitiyor :)

Vatandaş iyi bildiği, derdinden anlayabildiği ve kendi bilgi ve tecrübesini konuşturup onun karşılığını alabileceği işi almak istiyor. Bu gayet basit.

Bunu şöyle düşünelim. Siz beyin cerrahısınız ve aylık ortalama geliriniz +200.000 TL. Vatandaş yanınıza geliyor, diyor ki "-Ayaklarımda sürekli kaşıntı var, ne yapayım bir bakın şuna". Şimdi, adam buna baksa;
1. Anlamasının garantisi yok, Cildiye değil.
2. Sana bakmakta kullanacağı zamanda, sana bakabilecek birçok insan varken onun bakabileceği işi yapacakların sayısı kısıtlı olduğu halde onun zamanını harcamış oluyorsun
3. Sana bakmakla harcayacağı zamanda elde edeceği gelir, aynı zamanı harcadığı halde elde edeceğinin 20/1' i.

Eğer gerçekten bunu söyleyen bir ustaysa bu kibir veya egodan değil, gerektiği veya bilgi eksikliği içindir. Herkes herşeyi bilecek veya yapacak diye birşey yok.

Ben de motosikletlerin bir kısmını belirli ustaya, bir kısmını da hiçbir ustaya götürüyorum. Sanırım izah edebildim :wiinkk:

TuncayK
03 Şubat 2020, 10:18
Bende şimdi bir 600-800 yada 1000 cc sürsem 150 cc motora sittir lan mikrop sen kimsin derim takmam ama şuan sittir lan mikrop durumundaki 150 ccli kişi benim :D

hasmet
03 Şubat 2020, 11:16
Bende şimdi bir 600-800 yada 1000 cc sürsem 150 cc motora sittir lan mikrop sen kimsin derim takmam ama şuan sittir lan mikrop durumundaki 150 ccli kişi benim :D

Demek ki olayın yüksek cc motosikletle alakası yok, kişiyle alakası var... Yüksek cc motosiklet sadece içerde olanın dışarı çıkmasını sağlamış oluyor. :)

reo
03 Şubat 2020, 12:03
Sene 2003 te üniversitede okurken yıl sonunda mezun olan bir arkadaşı hep beraber memlekete uğurladık. Arkadaş grubumuzdan o yıl mezun olan tek kişiydi. Çorum otobüsüne bindirdik, tam merdivenleri çıkarken geri döndü ve SEFİL ÖĞRENCİLER diye bağırdı.
Nedense bu konu aklıma bu hatiramı getirdi☺ :)

Alper600RR
03 Şubat 2020, 16:02
Scooter kullandığım zamanlar yaşadığım durum o yüzden ben her gördüğüme selam veririm. ama beni görüp tekere gelen cbr250 kullanan bi kaç çocuk gördüm amacını anlamadım birde beraberinde ns200 kullanan biri kesiciye sokup duruyordu sanki bir şey yapmışım gibi :D

ahe
03 Şubat 2020, 16:46
bu konuda çok doluyum twitchte yayın açıp hepsine yardırcam çok az kaldı

ozan1991
03 Şubat 2020, 16:51
ben pek selam vermiyorum yalan yok cc ye hiç bakmıyorum da selam verene karşılık veriyorum ama onun haricinde yoluma bakıyorum yol çok müsaitse 2 kere kornaya tıklıyorum

Sparks
03 Şubat 2020, 17:04
Ben r1 kullanırken emanet cbr 250 lere 125 Lilere az mı selam vermedim

darkmotor
03 Şubat 2020, 18:09
Adamın ekmaanı kesiyon, sana selam verecekse niye reyzing alsın, aramızda kalsın o kendini ulaşılmaz zannediyor. Toplumumuzda sürekli farklı olma algısı, sürekli ulaşılamaz olma isteği, hep tek olma duygusu yüzünden insanlar arasında malesef iletişim ve samimiyet kopuyor. Kullanılan araç olsun, saç tipleri, giyim kuşam olsun veyahut bedene iliştirilen hırdavat, bilimum metal eşyalar olsun farklılaşma ve gruplaşma olarak karşımıza çıkmakta. Lafı fazla uzattım, sürçü lisan ettiysek affola! Büyük cc, ufak cc bütün cümle motosiklet sürücülerine selam eder gözlerinden öperün. Müslüm emmi olaydı, yakarsa dünyayı garipler yakar derdi. Küçük, büyük ayrım yapmadan saygı duyacağımız günler dileğiyle...

oktayakgoz
03 Şubat 2020, 18:56
Tip olarak racing yada racing gibi olanları seviyorum. Cbr650r kullanıyorum. Fakat 125 CC lik gibi kullandığım için midir nedir bana pek selam vermiyorlar :)

Selam işi aslında garipte geliyor bana. Çok motorlu var herkese selam vermek gerekir mi ? Bana selam verenler genelde belli motor tipi olanlar. Selam verene veririm. Açıkçası pek selamlaşma meraklısı değilim. Olurda bir.gün birinize selam vermezsem küçümsediğimden değil :)

yunusmoto
04 Şubat 2020, 11:43
1000 cc de ego farklı bir seviyeye çıkıyor özellikle :)

kurubuz
04 Şubat 2020, 13:00
Herkesin selamını alırım ama kask takmayanlara selam vermem, selamını da almam. Onlar sanki motorcu değilmiş gibi geliyor.

berk_cglr
04 Şubat 2020, 13:25
Birde selam verdin diye gaza gelen tipler var insan çekiniyor net diyorum hemen seni rakip ilan ediyor , hatta biraz sportif sürüyorsan bir bakıyorsun bir xmax , r25 ya da cbr 250 süren abi hemen seninle yarışıyor hayır gazlasan dert adam yetişecem diye kendini riske atıyor ego çünkü ortamlarda ducatiyi tokatladım diyecek gazlamasan aptal aptal götüne yapışıyor seni de riske atıyor manevra yapıcak yer bırakmıyor.

Ama bir de şu var adam akıllı ekibiyle ekipmanıyla viraj yapmaya giden darlık vs gibi ya da gazlamaya çıkmış agalar var onlar zaten ya selektör ya da ufaktan el ile selam veriyor ya da selam verince alıyor, egosuz tripsiz hemde defalarca denk geldim.

Bana gelecek olursak istanbul trafiğinde aynı model marka değilse ya da aynı gruptan değilsek vs pek fazla selam verme vs uğraşmıyorum zaten etraf genelde kurye motoru vs dolu oluyor adam zaten değil selam almayı senin yanında 3 cm daha boşluk görse tetris parçası gibi doldurma derdinde oluyor.

serif abi
04 Şubat 2020, 14:01
https://i.hizliresim.com/NLyzqN.png (https://hizliresim.com/NLyzqN)

hasmet
04 Şubat 2020, 16:01

Neyine ego yapiyolar acaba... Alt tarafi binlik yahu :queen:

tommygun
04 Şubat 2020, 16:20

Ben 1,2 lt ve 3 silindir makine kullanıyorum. Lafını yapmıyorum. Markası Citroen :)

AleniDesais
04 Şubat 2020, 21:19
insan hep altındakini ezerek kendisini tatmin etme ihtiyacında maalesef. bence üst cc deki arkadaşlar abiler amcalar yeni başlamış küçük cc deki apaçi kitleyi değil harbi düzgün binen adam gibi adamları topluma ısındırmaları lazım elbetteki muhattap olmak zorunda değil ama ezmeleri dalga geçmeleri üzücü mesela ben 125cc olan mt'm ile giderken selam veriyorum selam alıyorum bence bunlar hoş şeyler