PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesteyken çalışmamaya başladı

captürk
31 Ocak 2020, 21:52
Herkese cümleten iyi akşamlar benim şöyle bir sorunum var bugun debrayaj kolum gıcırdadığı için motosikleti yetkili servise götürdüm yağlaması vs. yapıldı sonra yetkili servisin önerisiyle bir yıkamacıda yıkattım şimdi fark ettim ki viteste iken ateşleme yapmıyor boşta çalışıyor bunun sebebi nedir? Eskiden hiç bir sorun yaşamazdım viteste çalıştırmakta şu anda kesinlikle boşa almadan çalışmıyor motor

oldcockroach
31 Ocak 2020, 21:59
Ayaklık ne alemde ? yada ayaklık muşuru ?

captürk
31 Ocak 2020, 22:09
dediğiniz gibi ayaklık olunca tepkime vermiyor ekranda side stand yazıyor onu da kontrol ettim hem yazı yok hem ayaklık kapalı. ayaklık müşürü olduğunu düşünmüyorum çünkü boşta çalışıyor,müşürden olsa vitese atınca da stop eder diye düşünüyorum öyle bir sorunum yok tek sorun viteste tepkime vermemesi

oldcockroach
31 Ocak 2020, 22:18
Debriyaj manetinin oradaki switche bir baktır bana orada sorun var gibi geliyor çünkü motor viteste iken ayaklık inik değilse manet basılı olmadan start almaz.

captürk
31 Ocak 2020, 22:26
vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim benimde aklıma orası geldi açıkçası yağlama yapması için maneti sökmüşlerdi servisten sonra böyle bi durum oldu zaten ben yarın yine gidip bir baktırayım

oldcockroach
31 Ocak 2020, 22:30
Hiç önemli değil.

emirkul
01 Şubat 2020, 02:54
arkadaşımın cbr 125 inde de aynı sorun vardı o şekilde bayağı kullandı , yine o şekilde sattı , çözersin umarim çözemezsen de çok dert etme zararlı bir şey değil

captürk
02 Şubat 2020, 11:04
Herkese cevabı için çok teşekkür ederim dün farklı bir yetkili servise götürdüm fren müşürü sıkışmış, kimsenin günahını almak istemem ama debriyaj maneti söküldükten sonra oldu,düzelttiler başta tekrar çalışmadı fren müşürü sipariş etmeliyiz dediler ama sonra toparladı bugünde gayet güzel çalışıyor belki aynı sorunu yaşayan varsa diye yazmak istedim böyle bir durum varsa fren müşüründen kaynaklanıyormuş