PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün başıma gelen olay

okaplan
15 Aralık 2019, 00:15
Video linki : https://youtu.be/geuK3flju1g (https://youtu.be/geuK3flju1g)

Başıma gelen olay bu. Bagaja o kadar yaklaştım ki arabaya vurdum sanıp düşmemek için sol ayağımı yere koymuşum ayak geri gidince motor sallandı biraz. İşin ilginç kısmı trafiği görüp emniyet şeridinden geri geri gelerek yan yola çıkmak isteyen zeki yaratıklar yüzünden ben patates oluyordum. Adam yanına geldiğimde öyle bir baktı ki benim orda olduğumdan o an haberi oldu resmen. Plaka ve yüzü gizledim elimden geldiğince edit işlerini pek bilmem sizlerle paylaşabilmek için attım. Fren yaparak geldiğini gördüm ama şiddetli değildi fren sinyali verdiği anda önüme kırdı o zaman abandı frene bende fark eder etmez iyice arttırdım şiddeti. Sola kaçmayı düşündüm ama oradan hızla linea geliyormuş görmemiştim bile atlasam sola arkadan o gelir vururdu kesin. Allah korudu ucuz yırttık fikirleriniz varsa duymak isterim.

ekremcelik00
15 Aralık 2019, 00:36
Sadaka ver kardeşim başka ne diyebilirim ki?

okaplan
15 Aralık 2019, 00:44
Sadaka ver kardeşim başka ne diyebilirim ki?

Yarın ilk iş halledeceğim o mevzuyu

BAIIHAN
15 Aralık 2019, 00:53
medeniyetsiz, aşağılık insanlar.

RideForLife.
15 Aralık 2019, 00:54
Sakinliğinden ötürü tebrik ediyorum. Az daha erken kırsa belki daha kötü şeyler olabilirdi Allah korusun. Güzel frenleme ile kurtarmışsın. Geçmiş olsun.

levend84
15 Aralık 2019, 01:04
medeniyetsiz, aşağılık insanlar.

Dostum bu cümle bile onlara iltifat gelir..

uzay gemisi
15 Aralık 2019, 01:12
Yanlış anlamadıysam ABS hayat kurtarmış

kurubuzz
15 Aralık 2019, 01:13
ben kesin o tikiz aynasini kirardim sonra dovus ya dayak.yerdim ya doverdim ama biseyler olurdu demekki sen baya bi sabır kasmışsın motor üstünde gecmiş olsun .

sadakayı bana verebilirsin 😊😊😊

Nikkfurie
15 Aralık 2019, 01:16
Geçmiş olsun , emniyetli bir hızda sürerek kazayı atlatmışsın, bildiğim kadarıyla otoyolda geri geri sürmek ters yön gitmekle aynı suçtur, görüntüleri 05521550155 trafik ihbar hattına gönderin cezalarını çeksinler..

AzÇok
15 Aralık 2019, 01:20
Geçmiş olsun. Frenleme ve duruş esnasında ayağını yere biraz erken uzatmışsın galiba.
Tehlikeyi atlattıktan sonra ben senin yerinde olsam. Karmaşa yaşanan sağ şerit ve emniyet şeridi yerine daha sakin görünen sol şeridi tercih ederdim. Fakat, sol şeritten yüksek hızla gelebilecek bir araç olasılığı nedeniyle aynalara daha sık bakardım.
Kazasız belasız sürüşler...

erkanzdemir
15 Aralık 2019, 01:23
Büyük geçmiş olsun. Herşey olabilirmiş bir tek kendi dikkatinizle kurtarmışsınız.
Alacağınız nefes varmış derler.
Allah sevenlerinize bağışlamış.

okaplan
15 Aralık 2019, 01:27
Hepinize teşekkür ederim ucuz atlatılmış bir olay oldu, egm nin ihbar kısmından zamanında emniyet şeridi ihlal görüntüleri gönderdim sahadaki personel ceza yazmalı deyip hiçbir şey yapmadılar o yüzden uğraşmama değer mi bilmiyorum. Belki haber kanallarının whatsapp hatlarına atarsam yayınlanırsa bir nebze tepki çeker. Abs devreye girmedi hatırladığım kadarıyla çünkü kavşakta araçları görür görmez elimi frene almış %2-3 civarında tutuyordum fren ışığım yansın diye arabanın çok sert fren yaptığını biraz geç fark ettim sanırım ama elim zaten frende olduğu için belki yüzlerce kez vakit ayırıp çalıştığım panik fren hayatımı kurtardı diye düşünüyorum. Çünkü o freni istemsiz yaptım ben tampona kitlenmiştim aldığım eğitimlerde bunun ne kadar yanlış olduğunu bile bile hayatta kalma iç güdüsüyle oraya baktım sanırım ayağımıda çarptığımı sanıp düşmemek için koydum yere. Artık çok nadir sinirleniyorum beni öyle bir hale getirdi ki istanbulda motosiklet kullanmak ve öfkeyle hareket edersem çok daha kötü şeyler olacağını biliyorum elimden geldiğinde pisliğe bulaşmamaya çalışırım hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Geçmiş olsun. Frenleme ve duruş esnasında ayağını yere biraz erken uzatmışsın galiba.
Tehlikeyi atlattıktan sonra ben senin yerinde olsam. Karmaşa yaşanan sağ şerit ve emniyet şeridi yerine daha sakin görünen sol şeridi tercih ederdim. Fakat, sol şeritten yüksek hızla gelebilecek bir araç olasılığı nedeniyle aynalara daha sık bakardım.
Kazasız belasız sürüşler...

Emniyette durur durmaz soldan gelen linea yı görürsünüz sola atlasam o ve onun gibiler içimden geçer korkusuyla yolun bildiğim kısmını temkinli kullanarak devam etmeye karar verdim. Aralara girmek beni her zaman daha çok geriyor.

levend84
15 Aralık 2019, 01:35
Benzer konularda sürekli belirtiyorum.

İstanbul`da motosiklet kullanan arkadaşlari saygiyla selamliyorum.

Özellikle evrak kuryesi arkadaşlari..

İki sene evvel,edirne turunda ziyaret amaçli başaksehir tarafina sürmek icab etti,trafikte sinirden nevrim dönmüştü,kenara çektik bir sigara yaktim.bir an evvel otobana girip s..olup gitmek istedim..

Tam bir kaos,tam bir survivor...

Tekrar geçmiş olsun.

uzay gemisi
15 Aralık 2019, 01:58
sol şeritte ilerlesen sol şeride yaklaşmaya kalktığın an 120 ile yardıran sol şeritçi kekolar sizi taciz etmeye başlıyor. normal sağ şeridi kullansan hemen arkanızda birisi bitiyor taciz etmeye başlıyor. istanbulda motosiklet kullanmayan emniyet şeridinin bile sağ tarafına pısmak nedir anlayamaz. zamanla iç güdüsel bir hareket haline geliyor. hep en sağa, şeridin dışına kaçıyorsunuz. en sağdan şeridin dışından götüm götüm gidiyorsunuz çünkü biliyorsunuz ki o araba curcunasının içine girerseniz yutulursunuz. sırf bu yüzden motora binmiyorum bu şehir yüzünden motordan soğudum. bende sadece yaklaşık 3 aydır istanbuldayım ve bunun 1 ayında motosiklet kullandım 1 ay bile soğumama yetti. sadece motosiklet değil araba mevzusu da aynı. araba kullanırken de benzer sıkıştırma olayları oluyor. istanbul trafik olarak bitik bir şehir. az önce kafa dağıtmak için arabayla çıkayım dedim allahın cezası şehirde gece 00:30 da bile trafik olur mu ya çıldırmamak elde değil

Quantrell
15 Aralık 2019, 09:36
İnsanların artık direksiyon ile birlikle değil de önce sinyal kolunu sonra direksiyonu çevirmeyi öğrenmeleri lazım

SuleymanE
15 Aralık 2019, 10:04
"İstanbul: Mega köy"

Dünyanın en büyük ve en fazla sığır barındıran mega köyüne hoş geldiniz!!!

Köyümüzde bugün de mi hayatta kaldınız? Bravo, çok şanslısınız ve yaşamayı seviyorsunuz demektir!!

Boldpilot
15 Aralık 2019, 10:25
Tebrik ediyorum sizi, o salağa sadece "biraz dikkat" deyip devam etmek herkesin harcı değil.

Angrypower
15 Aralık 2019, 10:51
Geçmiş olsun. Gerçekten lanet olsun İstanbul’a. Ben açıkçası bayadır şehiriçinde sürmüyorum. Şehiriçinde sürdüğüm vakitte ne görürsem, görmemiş gibi yapıyorum. Kavga etsen olmaz, sinirlenip artistlik yapsan hiç olmaz. İstanbul’da 250cc bir motosikletle ve sabır dolu bir bünyeyle dolaşmak em temizi.

O keşmekeş ile beraber hızlanınca herşey birbirine giriyor...

AleniDesais
15 Aralık 2019, 11:55
geçmiş olsun aynı olayları biz de yaşıyoruz güzide köyümüz istanbulda soğukkanlı ve biliçli davranmak her zaman daha iyidir tekeriniz yere sağlam bassın

okaplan
15 Aralık 2019, 12:17
Evet istanbulda motosiklet kullanmak ekstra zor ama çok keyifli meret bırakamıyorum ki :) hem zamandan bu kadar tasarruf ettiren başka bir ulaşım yok benim kullandığım güzergahlarda. Ben içinde bulunduğumuz toplumun eğitilemez bireyler ile dolu olduğunu yıllar öncesinde kabullendiğim için artık kimseye hatasını söyleme onu düzeltme gibi bir çabam yok, o ilkel kafalarıyla yaptıkları çoğu şey beni sinirlendirmiyor bile artık çünkü ne mal olduklarını biliyorum. 250 cc den inanılmaz memnunum bugün motorumu satsam %95 yine 250 cc lik başka bir motor alırım çünkü fazlasının bir avantajı olacağına inanmıyorum ( 2020 mt25 gözüme hoş geliyor belki yaparım bir değişiklik :cherry:). 2 hedefim var ya yurt dışına yerleşmek yada helikopter alabilecek maddi duruma erişip istanbulda onu kullanmak :queen:

gerivites
15 Aralık 2019, 13:00
Konuyu ilk okuduğumda emniyet şeridi gözümde canlandı. Emniyette olsa bi derece ama bu bildiğin hayvanlık. Büyük araç olup yan koltuğa kadar girmek çok keyifli olur, o zaman öyle bakabilir mi acaba.

piri_reis
15 Aralık 2019, 14:35
Hocam geçmiş olsun, KTM'nin frenleri işte. Seninde sakinliğin. :thumleft:

AzÇok
15 Aralık 2019, 14:39
"İstanbul: Mega köy"

Dünyanın en büyük ve en fazla sığır barındıran mega köyüne hoş geldiniz!!!

Köyümüzde bugün de mi hayatta kaldınız? Bravo, çok şanslısınız ve yaşamayı seviyorsunuz demektir!!

1970'li yıllardan beri İstanbul'da yaşayan biri olarak yaptığınız tesbiti doğru buluyorum. Evet, artık İstanbul bir şehir değil. Dünyanın en büyük köyüdür.
Bunu trafikte de toplum yaşamının diğer alanlarında da görebilirsiniz.
Örneğin, İstanbul'un en merkezi semtlerinde apartman balkonundan halı(kilim değil) silkelendiğini görmeniz şaşırtıcı bir şey değildir artık.
Az gelişmiş bir zihinsel evren kendini trafik dahil her alanda gösteriyor. Sonuç olarak kent kültürüne sahip insanlar bu şehirden uzaklaşmayı tercih ediyorlar.

okaplan
15 Aralık 2019, 15:24
1970'li yıllardan beri İstanbul'da yaşayan biri olarak yaptığınız tesbiti doğru buluyorum. Evet, artık İstanbul bir şehir değil. Dünyanın en büyük köyüdür.
Bunu trafikte de toplum yaşamının diğer alanlarında da görebilirsiniz.
Örneğin, İstanbul'un en merkezi semtlerinde apartman balkonundan halı(kilim değil) silkelendiğini görmeniz şaşırtıcı bir şey değildir artık.
Az gelişmiş bir zihinsel evren kendini trafik dahil her alanda gösteriyor. Sonuç olarak kent kültürüne sahip insanlar bu şehirden uzaklaşmayı tercih ediyorlar.

Kesinlikle katılıyorum, kent değil ülke değiştiriyor eğitimli ve kültürlü insanların çok büyük bir kısmı.Bende o kervana katılmayı planlıyorum eğer istanbulda bir maganda yüzünden ölmezsem

arndiol
16 Aralık 2019, 08:33
linç mesajı olabilir ama merak ettim, kırmızılı araba şöförü kadın mıydı?

okaplan
16 Aralık 2019, 14:38
linç mesajı olabilir ama merak ettim, kırmızılı araba şöförü kadın mıydı?

Değildi ama yan koltukta bir kadın vardı, elini sağ yanağına koyup cama yaslanmış dünyadan kopmuştu orada cama tıklatsam korkudan bırakabilirdi pantolonuna. Sürücü ondan biraz daha halliceydi beni sollarken önüme gelip frene abandığında benim helikoptere dönüşüp havalanarak geçeceğimi düşünüyordu sanırım yoksa bana o bakışının başka bit anlamı yok

arndiol
16 Aralık 2019, 14:39
neyse hocam ciddi bişi olmamış, tekrardan gecmiş olsun.

ErenArslan
16 Aralık 2019, 16:22
seni görmemiş olmasının imkanı yok.
ucuz atlatmışsın ve gerçekten bu nasıl sabırdır be arkadaş taktir ettim :)

HRider
17 Aralık 2019, 00:14
freni çok geç basmışsın gibi geldi bana

MimTolga
17 Aralık 2019, 00:59
Öncelikle geçmiş olsun. Sakin kalmışsınız ok ama canınıza kasteden bu magandanın aklında kalıcı bir eylem ile cvp verilmeli ki ne yaptığına bir daha dikkat etsin. En kibar şekli ile ayna kırma, kapı tekmeleme vb olabilir. Kusura bakmasın kimse ama çok sinirlendim. Tepkim ağır gelebilir bazılarına kendim yaşamış kadar oldum aynı şeyi.

Diğer söyleyeceğim şey de bu yol ayrımında sürekli aynı manzara var neden oraya bir motosikletli polis koyulup geri gidenlere ceza kesilmez? Ben olsam emniyetin yerinde orada bir ekibi sabitler çatır çatır ceza keserim.

Diğer mevzu da adına “medenileşme” dediğimiz olgu. Köyden kente göç sonrası insanların medenileşmesi yani köydeki davranış şeklini arkasında bırakıp bir şehirli gibi davranması gerekirken biz de bu mevzu çalışmıyor. Bizde köydeki adetini de şehre getiriyor. Köyde yaptığı gibi şehirde de burnunu sokağa sümkürüyor, yere tükürüyor, sokağa işiyor, halı kilim silkeliyor hatta dövüyor. İnanmazsınız belki ama yan binadan bir adam kaldırıma kümes yaptı tavuk besliyor. 1 metre genişliğinde yeşil alana karalahana dikti hayretle izliyorum. Otoyolların kenarlarındaki yeşil alanlarda yoğun egzoz dumanı altında çoluk çocuk piknik yapıyor,mangal yakıyor, tüm çöplerini de orada bırakıyorlar, işeme sıçmadan hiç bahsetmiyorum bile oralara. O egzoz dumanı içinde, TEM in kenarında iki ağaç arasına hamak kurup çocuk uyutuyorlar.
İnsanın biraz da kendisinin içselleştirmesi gerekiyor bu medenileşme olgusunu. Bu nasıl çözülür, mesela cezayla, çocukluktan eğitimle, en önemlisi de köyden kente göç öngörülebilen birşeyken bununla ilgili hiçbir sosyolojik hazırlığın yapılmamış olması. Sonra da İstanbul koca bir köy, evet öyle. Çünkü kimse alışkanlıklarını bırakmak istemiyor. Şikayetçi oluyorsun belediye gelmiyor, polis gelmiyor, bu koca köyde herkes her şey yozlaşmış. Bir davranışın kültür haline gelmesi için 3 neslin geçmesi gerekiyor. İstanbul 50-60 lardan beri göç alıyor, kaç nesil geçti ama hala bir şehirli kültürü oluşmuyor. Ciddi bir tez konusu bu, sosyolojik bir yara. Çözülebilir mi? Çok zor.
İşin garip kısmı da özellikle senede bir yabancı plakalı lüks araçlarla Türkiyeye akın eden gurbetçi tayfasını gözlemlerseniz yaşadıkları ülkelerde kesinlikle yapmayacakları her şeyi Türkiye de özenle yapıyorlar. Trafikte makas atanı mı, yere tükürüp çöp atanı mı, şehiriçi çevre yolunda 200 sürat yapanı mı. Adamı çevirip soruyorsun abi Almanyada bunu yapıyor musun diye cevap bunu orda yapsam 500 öğğo cezası var. Heee demek neymiş, ceza ile adam olunuyormuş. Basacan cezayı. Sonuç bu.

HerveauX
17 Aralık 2019, 12:37
Kesinlikle saldırırdım o otomobil sürücüsüne, çok büyük sabır ve olgunluk göstermişsiniz tebrik ve takdir ediyorum.

uzay gemisi
17 Aralık 2019, 13:04
Kesinlikle saldırırdım o otomobil sürücüsüne, çok büyük sabır ve olgunluk göstermişsiniz tebrik ve takdir ediyorum.

Hocam hangi birisine saldıracaksın? Veya saldırsan ne olacak? Hergün her önümüze kırana saldırsak seri katil olur yetişemezdik. Bu tür durumlarda ölmediğimize dualar edip ülkeye ve insanına lanet edip yolumuza devam ediyoruz. yoksa öküz çok günü birilerine sataşarak geçirirdik.

HRider
17 Aralık 2019, 13:51
Hocam hangi birisine saldıracaksın? Veya saldırsan ne olacak? Hergün her önümüze kırana saldırsak seri katil olur yetişemezdik. Bu tür durumlarda ölmediğimize dualar edip ülkeye ve insanına lanet edip yolumuza devam ediyoruz. yoksa öküz çok günü birilerine sataşarak geçirirdik.

Aksine, bazı hareketlere müsamaha gösteriyoruz zaten. İnsanlar dikkatsiz olabiliyor, hatalarını farkedip gerçekten yürekten özür dileyebiliyor. Fakat bu göz göre göre adam öldürme sınıfına giren bir hareket. En azından tartışıp onun aklında iyi bir yer edinmek gerekirdi ki diğer motosiklet sürücülerine de aynı hareketi yapmaya kalkmasın. Tabii ki, dayak kesinlikle yanlış. Burada önemli nokta, sürücünün her hareket yapmaya çalıştığında aklına bu olayın gelmesi ve daha dikkatli hareket etmesi. Ha ne olur? Tartışma esnasında tahrik eder, gider döversin; Ya da silahını çekip seni vurur. Bilemezsin neyin ne olacağını. Dikkatli olmakta fayda var.

okaplan
17 Aralık 2019, 15:40
Hepinize tekrar teşekkürler arkadaşlar aslında beni böyle davranmaya iten şeyi önceki mesajlarda belirttim, bu toplumun eğitilemez insanlardan oluşması. O yüzden ne vaktimi ne nefesimi harcamama değmeyecek insanlar için yıpratamam kendimi onların davranış şekli ne olursa olsun bizim haklı ve ölü olmamız hiçbir şey kazandırmaz. Dayak atma yeme meselesi olarak bakmayın bu konuya türkiyede adalet diye birşey yok yani hem sizin canınıza kast ederler üstüne döver bıçaklarlar ve yıllar süren mahkemeler sonunda siz suçlu bulunursunuz ve ceza alırsınız burası böyle bir ülke onlarca örnek var. O yüzden size tavsiyem avantajınızı kullanın mmotosiklet hem kaçmaya hem önceden durumu sezip hareket etmeye müsait bir taşıt. Geç fren yapmadım aslında araba aniden fren şiddetini arttırdı bende onu farkettiğim an kendi frenimi sertleştirdim yoksa elim frendeydi sapakta bekleyen arabaları gördüğüm andan itibaren. Burada yaptığım en büyük hatam tampona kilitlenmek oldu o an kafamı başka bir yere çevirebilsem kaçabilirdim ama işte hayatta kalma iç güdüsü çok zor kontrol ediliyor ben bu sefer onu başaramadım. Ama böyle tiplerin artarak devam edeğini bildiğim için sürekli panik fren, engelden kaçış vs tarzı şeyleri pratik yapmaya devam ediyorum. Toplum eğitilmez ise kendinizi siz koruyacaksınız başka çaresi yok

harun27
17 Aralık 2019, 16:25