PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Yağ Kaçırıyor

AydınOğlu09
30 Kasım 2019, 17:14
İyi günler arkadaşlar, Mondial MCX 150 Road Racer Motosiklet buradan yağ kaçırıyor. Neden olabilir ne yapmam gerekir 2 tane motosiklet tamircisine götürdüm terleme dedi önemi yok dedi.

https://i.hizliresim.com/EO4L0n.jpg

https://i.hizliresim.com/1plboD.jpg

uzay gemisi
30 Kasım 2019, 17:37
O kısmı iyice temizleyip yağ kaçağı mı yoksa terleme mi tespit etmeniz gerekiyor. terlemeyse çok önemli değil kaçak varsa conta değişir

AydınOğlu09
30 Kasım 2019, 17:39
O kısmı iyice temizleyip yağ kaçağı mı yoksa terleme mi tespit etmeniz gerekiyor. terlemeyse çok önemli değil kaçak varsa conta değişir

Teşekkür ederim. Yaklaşık 3 aydır böyle yağını değiştirdiğimde yağ eksilmemiş.

ogzcngdk
30 Kasım 2019, 18:35
bu terleme fakat, oldukça fazla yağ kaçağı var, yağın sızdığı conta üst kapak contası, yağ ile beraber yüksek ihtimalle kompresyon kaçağıda var, bu motorun performansınada etki eder. Ben yağ kaçağını fazla buldum, terleme bu kadar aşağıya kadar akmaz, sadece contanın olduğu kanatlar ıslanır.

Bence bir motorcuya uygun bir vakitte üst kapağı söktürüp contayı değiştirin. uzun ve pahalı bir işlemdir ama bence gereklidir.

RideForLife.
30 Kasım 2019, 18:37
Daha önceden motorunuz açılmış mıydı? Aynı bloktan bendede var ve yakın zamanlarda gördüğüm 3 yada 4. yağ vakası bu motor bloğunda.

piri_reis
30 Kasım 2019, 23:25
Hocam bizim motor açılmıştı bir arkadaşın, ne conta taktılarsa hep kaçırıyordu yağ. Biz yağı değiştirdik kalın yağ koyduk(15w50) kitapçıkta onu kullanın diyor. Onu koyduk yağ kaçırma problemi ortadan kalktı.

AydınOğlu09
01 Aralık 2019, 00:24
Daha önceden motorunuz açılmış mıydı? Aynı bloktan bendede var ve yakın zamanlarda gördüğüm 3 yada 4. yağ vakası bu motor bloğunda.

Yok hocam motor daha önce hiç acılmadı, Sübab ayarı vs. bile yapılmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Hocam bizim motor açılmıştı bir arkadaşın, ne conta taktılarsa hep kaçırıyordu yağ. Biz yağı değiştirdik kalın yağ koyduk(15w50) kitapçıkta onu kullanın diyor. Onu koyduk yağ kaçırma problemi ortadan kalktı.

Şuan üzerinde (20w50) yağ var. gene kaçırıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

bu terleme fakat, oldukça fazla yağ kaçağı var, yağın sızdığı conta üst kapak contası, yağ ile beraber yüksek ihtimalle kompresyon kaçağıda var, bu motorun performansınada etki eder. Ben yağ kaçağını fazla buldum, terleme bu kadar aşağıya kadar akmaz, sadece contanın olduğu kanatlar ıslanır.

Bence bir motorcuya uygun bir vakitte üst kapağı söktürüp contayı değiştirin. uzun ve pahalı bir işlemdir ama bence gereklidir.

2 ay sonra askere gideceğim o sürede 1000km daha binerim yağ eksiltme yapmıyor. Binmeye devam etsen bir sorun yaratırmı ?

ogzcngdk
01 Aralık 2019, 00:56
2 ay sonra askere gideceğim o sürede 1000km daha binerim yağ eksiltme yapmıyor. Binmeye devam etsen bir sorun yaratırmı ?

sorun olmaz

gökay77
01 Aralık 2019, 18:54
merhabalar motorunuz miladını doldurmuş motoru sıcakken yıkadınız heralde blok çatlamış ve buna yapılacak hiçbirşey yok o blok çöp bloğun yenisini araştırıp o motora uygulamayın motor kesinlikle düzen tutmuyor boşuna para harcamayın ona vericeğiniz parayı biraz daha ekleyip motor yenileyin.

start motor
06 Aralık 2019, 18:53
selam kardeşim omotorun bişeyi yi sökülecek temizlenip conta değişecek 150 200 tl masraf okadar ben motorcuyum istersen garantili yaparım yer zeytinburnu ismim salih 05323247063

ulkerhan
06 Aralık 2019, 23:59
üst kapak civatalarını tekrar torkla düzelir. 150-200 tl ye de conta takımı değişmez. yarım saatlik işi var. kazık yeme.